Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειδικά αυτό το κινιτο (και οσα έχουν fast charge) καλό θα ήταν να μην τα πειράζουμε καθολου όσο φορτίζουν
Ναι εντάξει το ξέρω αυτό, αλλά το να κλείνει από μόνο του εφαρμογές δεν είναι και ότι καλύτερο. Πχ μου έκλεισε το facebook messenger και δεν πήρα κάποιο μήνυμα.

 

Αν το φορτίζω με απλό φορτιστή δηλαδή δεν τις κλείνει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι εντάξει το ξέρω αυτό, αλλά το να κλείνει από μόνο του εφαρμογές δεν είναι και ότι καλύτερο. Πχ μου έκλεισε το facebook messenger και δεν πήρα κάποιο μήνυμα.

 

Αν το φορτίζω με απλό φορτιστή δηλαδή δεν τις κλείνει;

Βγάλτες από την ρύθμιση της μπαταριας να μην κλείνουν όταν κλείνει η οθόνη

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει το ξέρω αυτό, αλλά το να κλείνει από μόνο του εφαρμογές δεν είναι και ότι καλύτερο. Πχ μου έκλεισε το facebook messenger και δεν πήρα κάποιο μήνυμα.

 

Αν το φορτίζω με απλό φορτιστή δηλαδή δεν τις κλείνει;

 

προστασία απο υπερθέρμανση ειναι και απο booommmmmm

εκτός και αν προτιμάς να αρπάξει φωτιά

Link to comment
Share on other sites

Βγάλτες από την ρύθμιση της μπαταριας να μην κλείνουν όταν κλείνει η οθόνη

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι ενεργοποιημένη αυτή η ρύθμιση

 

 

προστασία απο υπερθέρμανση ειναι και απο booommmmmm

εκτός και αν προτιμάς να αρπάξει φωτιά

 

Δηλαδή αν δέχεται ειδοποιήσεις από εφαρμογές όσο φορτίζει τότε κινδυνεύει να εκραγεί; Αν είναι έτσι όσο φορτίζει να μην δέχεται ούτε κλήσεις και ακόμα καλύτερα να μην ξεκλειδώνει. Δεν ειρωνεύομαι, απλά μου φαίνεται παράλογο. Όπως και να χει έπρεπε να υπάρχει επιλογή για αυτό.

 

Τέλος πάντων με απλή φόρτιση δεν θα έχω θέμα με κλείσιμο εφαρμογών;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ενεργοποιημένη αυτή η ρύθμιση

 

 

 

 

Δηλαδή αν δέχεται ειδοποιήσεις από εφαρμογές όσο φορτίζει τότε κινδυνεύει να εκραγεί; Αν είναι έτσι όσο φορτίζει να μην δέχεται ούτε κλήσεις και ακόμα καλύτερα να μην ξεκλειδώνει. Δεν ειρωνεύομαι, απλά μου φαίνεται παράλογο. Όπως και να χει έπρεπε να υπάρχει επιλογή για αυτό.

 

Τέλος πάντων με απλή φόρτιση δεν θα έχω θέμα με κλείσιμο εφαρμογών;

Κλείνει όσες εφαρμογές θεωρεί ενεργοβόρες αμ δει ότι η θερμοκρασία ξεπερνάει τα όρια που έθεσε, αν και με αυτόν τον τρόπο δεν λυθεί θέμα με θερμοκρασία ρίχνει την ταχύτητα φόρτισης.

Σπίτι όπου έχω κλιματιστικό κλπ ούτε εφαρμογές μου κλίνει ούτε ταχύτητα ρίχνει, τώρα που είμαι Χαλκιδική με θερμοκρασίες κόλαση όταν φορτίζει τα σκοτώνει όλα και πολλές φορές ρίχνει και την ταχύτητα φόρτισης.

Δεν είναι παράλογο να το κάνει όταν ανέβει στα επικίνδυνα επίπεδα η μπαταρία κατά την φόρτιση.

Btw δεν το κάνει μόνο κατά την φόρτιση αν κάνει την συσκευή να βράσει (δύσκολα αλλά αν το κάνεις) δεν σε αφήνει να ανοίξεις εφαρμογές (της περισσότερες) μέχρι να κρυώσει και ρίχνει και το φως της οθόνης (ελάχιστοι το ξέρουν καθος λόγο καλής ποιότητας λειτουργίας ακρος σπάνια το κάνει)

Κανονικά όχι δεν πρέπει να έχεις θέμα αν βάλεις φορτιστή 1Α και κάτο αλλά έτσι κάνει και ενα 4 ώρες και να γεμίσει έχω δει αν το κάνεις χρήση να μένει και στάσιμο το ποσοστό όσο φορτίζει και γίνεται χρήση

Link to comment
Share on other sites

Κλείνει όσες εφαρμογές θεωρεί ενεργοβόρες αμ δει ότι η θερμοκρασία ξεπερνάει τα όρια που έθεσε, αν και με αυτόν τον τρόπο δεν λυθεί θέμα με θερμοκρασία ρίχνει την ταχύτητα φόρτισης.

Σπίτι όπου έχω κλιματιστικό κλπ ούτε εφαρμογές μου κλίνει ούτε ταχύτητα ρίχνει, τώρα που είμαι Χαλκιδική με θερμοκρασίες κόλαση όταν φορτίζει τα σκοτώνει όλα και πολλές φορές ρίχνει και την ταχύτητα φόρτισης.

Δεν είναι παράλογο να το κάνει όταν ανέβει στα επικίνδυνα επίπεδα η μπαταρία κατά την φόρτιση.

Btw δεν το κάνει μόνο κατά την φόρτιση αν κάνει την συσκευή να βράσει (δύσκολα αλλά αν το κάνεις) δεν σε αφήνει να ανοίξεις εφαρμογές (της περισσότερες) μέχρι να κρυώσει και ρίχνει και το φως της οθόνης (ελάχιστοι το ξέρουν καθος λόγο καλής ποιότητας λειτουργίας ακρος σπάνια το κάνει)

Κανονικά όχι δεν πρέπει να έχεις θέμα αν βάλεις φορτιστή 1Α και κάτο αλλά έτσι κάνει και ενα 4 ώρες και να γεμίσει έχω δει αν το κάνεις χρήση να μένει και στάσιμο το ποσοστό όσο φορτίζει και γίνεται χρήση

Όταν το φορτίζω δεν κάνω χρήση εκτός και αν με πάρουν τηλέφωνο ή χρειαστεί να δω κάποιο μήνυμα. Με 2Α φορτιστή λέω να το φορτίζω. Συνήθως με τέτοιο φορτιστή δεν ανεβάζουν θερμοκρασία. Άρα είναι θέμα θερμοκρασίας; Δηλαδή τον χειμώνα δεν θα το κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Όταν το φορτίζω δεν κάνω χρήση εκτός και αν με πάρουν τηλέφωνο ή χρειαστεί να δω κάποιο μήνυμα. Με 2Α φορτιστή λέω να το φορτίζω. Συνήθως με τέτοιο φορτιστή δεν ανεβάζουν θερμοκρασία. Άρα είναι θέμα θερμοκρασίας; Δηλαδή τον χειμώνα δεν θα το κάνει;
Δεν αναγνωρίζει κανένα φορτιστή η συσκευή πάνω από 1A εκτός και αν είναι δικός του quick charger οτιδήποτε άλλο του κουμπώσεις γύρο στα 900 mha περιορίζει την ένταση
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναγνωρίζει κανένα φορτιστή η συσκευή πάνω από 1A εκτός και αν είναι δικός του quick charger οτιδήποτε άλλο του κουμπώσεις γύρο στα 900 mha περιορίζει την ένταση

 

Ρε εσυ σκέφτομαι να πάρω ένα φορτιστή 1A

Τώρα έχω 2 της Sony ο ένας 1.5Α που φορτίζω όλα τα κινητά μου ανεξάρτητα μάρκας.

 

Και ο δεύτερος είναι 850 όπου φορτίζω αποκλειστικά τα Bluetooth hands free μου.

 

Αλλά επειδή σχεδόν στη συντριπτική πλοιοψηφια δεν βιάζομαι να φορτίσει λέω να το γυρίσω σε 1A για πιο αργή φόρτιση πχ από 2ωρο που κάνω με τον 1.5 να πάει στις 2.5-3 ώρες maximum.

 

Βρήκα αυτούς τους 2.

http://bataria.gr/lg-sco600lga-original.html

http://www.plaisio.gr/tilefona/fortistes/chargers/Yenkee-Fortistis-Spitiou-1000-mAh-1-Thesis-Mauro-1A-YAC-2003BK.htm

 

Η έχεις να προτείνεις κάτι άλλο.

 

Τον 850 τον αποκλείω για να φορτίζω κινητά διότι σε καμία περίπτωση δεν θέλω πάνω από 3ωρο.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε εσυ σκέφτομαι να πάρω ένα φορτιστή 1A

Τώρα έχω 2 της Sony ο ένας 1.5Α που φορτίζω όλα τα κινητά μου ανεξάρτητα μάρκας.

 

Και ο δεύτερος είναι 850 όπου φορτίζω αποκλειστικά τα Bluetooth hands free μου.

 

Αλλά επειδή σχεδόν στη συντριπτική πλοιοψηφια δεν βιάζομαι να φορτίσει λέω να το γυρίσω σε 1A για πιο αργή φόρτιση πχ από 2ωρο που κάνω με τον 1.5 να πάει στις 2.5-3 ώρες maximum.

 

Βρήκα αυτούς τους 2.

http://bataria.gr/lg-sco600lga-original.html

http://www.plaisio.gr/tilefona/fortistes/chargers/Yenkee-Fortistis-Spitiou-1000-mAh-1-Thesis-Mauro-1A-YAC-2003BK.htm

 

Η έχεις να προτείνεις κάτι άλλο.

 

Τον 850 τον αποκλείω για να φορτίζω κινητά διότι σε καμία περίπτωση δεν θέλω πάνω από 3ωρο.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

αν το εχεις για κινιτα huawei και ομος 850 ειναι το οριο τους (900 βασικα) για φορτιστές after market ετσι οτι και να βαλεις διαφορά δεν θα δεις 4 5 ωρες στο νερο

 

οσο για φορτιστή της lg ειναι αρκετα καλος

Link to comment
Share on other sites

Με quickcharge φορτιστή πατώνει (κάτω από 1a), με usb pd χτυπάει έως και 18w.

 

Μαμά:

f38baefd15232a61fe7d5f6d11db4977.jpg

 

Usb pd:

89fd8b96be67c17d86d3fa7c9395ce3b.jpg

 

Power bank με usb pd:

fe282022c3e13e14ee8acb7f7ce0b6fc.jpg

 

Mate 9 pro είναι αυτό;;

Έχει AOD ενεργοποίημενο;;

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γρήγορη ερώτηση. Όταν ανοίγω μερικά app πχ Facebook και chrome μου χαμηλώνει λίγο η φωτεινότητα μόνη της. Την οποία έχω στο αυτόματο γενικά. Δεν έχω κάνει κάποια άλλη ρύθμιση. Ξέρουμε τι παίζει? Σε άλλα απ δεν κάνει το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο στρογγυλά μαύρα αυτοκόλλητα που έχει μέσα η συσκευασία σε τι εξυπηρετούν;
Link to comment
Share on other sites

Night Photo Mate 9 (χθες το βράδυ την τράβηξα)

 

IMG_20170801_233746

 

Απλά τα σπάει.! Φοβερή.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα σπάει.! Φοβερή.

 

ειδα ωραία θεα ειπα να τραβήξω μια να εχω να θυμάμαι :D προφανώς χωρίς στανδακι απλά το βαλα όπου ναναι (για αυτό λίγο κουνημένη)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόλαβα την προσφορά της Cosmote στα 400€, ήμουν μεταξύ αυτού και του P10.. Οι κάτοχοι τι λέτε για το κινητό; Θα ήθελα μια γνώμη πριν παραλάβω..

Το Sar με προβλημάτισε μόνο που είδα εκ των υστέρων για να πω την αλήθεια και ίσως το μέγεθος δεν ξέρω τι να περιμένω.. σε όλα τα άλλα νομίζω με υπερκαλύπτει με μεγάλη άνεση..

Link to comment
Share on other sites

Αν συνηθίσεις το μέγεθος η συσκευή είναι κορυφαία σε όλα της

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορά με το honor 8 pro? Νομίζω ίδιους επεξεργαστες έχουν και το honor μπορεί να έχει καλύτερη κάμερα. Εκτός αυτού το honor έχει και περισσότερη ραμ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη κάμερα δεν έχει οι σενσορες είναι ίδιοι με του honor 8 2 x12mp χωρίς ois ενώ το mate 9 έχει 1x12mp και 1x20mp με ois στον 12mp επίσης η οθόνη είναι 2k με χειρότερη αυτονομία και από αυτά που είδα από reviews το mate έχει καλύτερη οθόνη

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόλαβα την προσφορά της Cosmote στα 400€, ήμουν μεταξύ αυτού και του P10.. Οι κάτοχοι τι λέτε για το κινητό; Θα ήθελα μια γνώμη πριν παραλάβω..

Το Sar με προβλημάτισε μόνο που είδα εκ των υστέρων για να πω την αλήθεια και ίσως το μέγεθος δεν ξέρω τι να περιμένω.. σε όλα τα άλλα νομίζω με υπερκαλύπτει με μεγάλη άνεση..

 

Πότε το είχε προσφορά η Cosmote και δεν το είδα;; μακράν ότι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά (400€)!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πότε το είχε προσφορά η Cosmote και δεν το είδα;; μακράν ότι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά (400€)!!!!

 

Κράτησε μισή ώρα.. απλά έτυχε να το προλάβω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...