Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα θέμα με τη συνδεσιμοτητα στο κινητό και εξηγώ.. Μετά από ψάξιμο και αφού το WiFi σερνόταν κάποιες φορές, ανακάλυψα ότι ευθύνεται το Bluetooth. Όταν το ανοίγω σέρνεται το WiFi όταν το κλείνω πάει στα κανονικά του πολύ γρήγορα..

 

Το έχει άλλος το πρόβλημα ; παίζει να φταίει η συχνότητα στα 2,4ghz

 

Σημειώστε έχω σαν ρουτερ ένα ZTE 168N

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΚΑλημέρα

 

Η λύση βρέθηκε τελικά ήταν ένα ρολόι xiaomi amazfit που έχω εδώ και 2 μέρες και για κάποιον λόγο δημιούργησε το conflict.Το ξανασέταρα και όλα οκ..

 

BTW το ρολογάκι είναι καινούριο μια φορά το έβαλα για προπόνηση και το δίνω στα 120 ευρώ:ninja::p.Είναι η αγγλική έκδοση από GearBest..

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Για μένα και ναι και όχι, εξαρτάται τις ανάγκες σου όπως λέει και ο Κωνσταντίνος παραπάνω, π.χ. ηχεία ή ποιότητα κατασκευής είναι εξαιρετικά ανωτερο αλλά αντίστοιχα ανώτερο είναι το s7e στην οθόνη. Αδιάβροχο δεν είναι το mate ενώ πάσχει σε μικρές λεπτομέρειες που πολλοι μπορούν να μη δουν, π.χ δεν έχει double tap, τα on screen δεν κρύβονται ή στο multiwindow υποστηρίζει λίγες εφαρμογές & floating apps ούτε για δείγμα, εν αντιθέσει με s7e. Κάμερα είναι πάνω/κάτω τα ίδια, ειδικά αν μπορείς να παίξεις με manual θα καλύψεις τη διαφορά με το s7e, το οποίο έχει πολύ δυνατό αυτόματο.

Σημαντικο είναι και τι προτιμάς flat ή edge οθόνη.

 

thelw na paw sto mate pio polu gt me kourase to edge na sou pw. Epishw den me xalaei h megaluterh othonh mias kai kapoia xronia prin eixa kai to nexus 6. M aresei h megalh othonh dld. To mono pou fovamai einai na mhn ksenerwsw me thn othoni. Alla ap oti fainetai ta paei kala kai to mate. Double tap den exei oute to edge. Mono an valeis nova launcher gia to kleidwma ths othonhs.

Thanks anyway :)

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι καταπληκτική για fh ίσως η καλύτερη που έχω δει σε fh για μένα είναι σαν 2Κ

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι το s7 edge έχει double tap, απλα σε εκείνο έχεις τρόπο να ενεργοποιήσεις οθόνη από μπροστά. Το double tap εμφανίστηκε ως λύση για όσες συσκευές δεν έχουν φυσικά κουμπιά μπροστά και αναγκαστικα πρέπει να ψάχνεις το κουμπί στο πλάι (όπως στο Mate) ή πίσω

 

Όσο για την οθόνη το mate είναι η ζωντανή απόδειξη ότι το "η fhd είναι υπεραρκετή ανάλυση" είναι απλά μύθος.

Στα υπόλοιπα είναι παρα πολύ καλή ......για ips.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Για μένα και ναι και όχι, εξαρτάται τις ανάγκες σου όπως λέει και ο Κωνσταντίνος παραπάνω, π.χ. ηχεία ή ποιότητα κατασκευής είναι εξαιρετικά ανωτερο αλλά αντίστοιχα ανώτερο είναι το s7e στην οθόνη. Αδιάβροχο δεν είναι το mate ενώ πάσχει σε μικρές λεπτομέρειες που πολλοι μπορούν να μη δουν, π.χ δεν έχει double tap, τα on screen δεν κρύβονται ή στο multiwindow υποστηρίζει λίγες εφαρμογές & floating apps ούτε για δείγμα, εν αντιθέσει με s7e. Κάμερα είναι πάνω/κάτω τα ίδια, ειδικά αν μπορείς να παίξεις με manual θα καλύψεις τη διαφορά με το s7e, το οποίο έχει πολύ δυνατό αυτόματο.

Σημαντικο είναι και τι προτιμάς flat ή edge οθόνη.

 

double tap ουτε η samsung δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Δύο πολύ θετικά πράγματα που μου άρεσαν, είναι ότι στη μπάρα ειδοποιήσεων φαίνεται ο μετρητής μπαταρίας του bluetooth ακουστικού. Είναι plantronics, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η μάρκα ή το κάνει και με άλλα.

Επίσης μου αρέσει ότι παίζει ότι φλασάκι και σκληρό δίσκο και να του βάλω, ακόμα και NTFS. Προηγούμενα κινητά μου είτε δεν έπαιζαν NTFS, είτε τα έβλεπαν μόνο και δεν μπορούσες να γράψεις ή να διαγράψεις κάτι σε αυτά.

 

Στα της οθόνης τώρα, αν κάποιος έχει συνηθίσει την amoled, θα του φανούν κάπως ξεπλυμένα τα χρώματα. Επίσης η ανάλυση έπρεπε να είναι 2k. Η διαφορά φαίνεται σε αυτό το μέγεθος. Στις λεπτομέρειες, αλλά φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση..Απο s7edge θελω να πάω στο mate 9..Τα δίκαρτα από σκρουτζομάγαζα έχουν κομπλέ 3ετη εγγύηση? Από αναβαθμίσεις πώς πάει? Είχα το honor 7 από Κίνα, πήρα το edge και τώρα ψήνομαι για ένα λευκό mate 9! Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

thelw na paw sto mate pio polu gt me kourase to edge na sou pw. Epishw den me xalaei h megaluterh othonh mias kai kapoia xronia prin eixa kai to nexus 6. M aresei h megalh othonh dld. To mono pou fovamai einai na mhn ksenerwsw me thn othoni. Alla ap oti fainetai ta paei kala kai to mate. Double tap den exei oute to edge. Mono an valeis nova launcher gia to kleidwma ths othonhs.

Thanks anyway :)

Καλησπέρα ήμουν ακριβώς στο ίδιο δίλημμα με σένα. Έκανα την μετάβαση χωρίς δεύτερη σκέψη και με ρίσκο γιατί δεν το είχα δει (το Edge πραγματικά με είχε κουράσει πάρα πολύ) Όχι απλά δεν έχω παράπονο από την οθόνη αλλά την θεωρώ καλύτερη! Στο μόνο που χάνει φυσικά είναι το μαύρο. Κατά τα άλλα θα δεις πραγματικά χρώματα και δυνατό λευκό. Για ταχύτητα μην το σχολιάσω το Edge είναι καρβουνιαρης μπροστά στο Mate. Κάμερα εφάμιλλη πάνω κάτω. Μπαταρία από άλλο πλανήτη. Ήχος σε ηχεία αλλά και ακουστικά δεν υπάρχει σύγκριση. Γενικά για μένα ήταν ένα μεγάλο upgrade. Η απόφαση δική σου.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι και να προσθέσω για μένα που φωτογραφίζω συχνά τα παιδιά μου η κάμερα είναι ανώτερη από το s7 edge το οποίο δυστυχώς ακόμα και σε ημερήσιες κάνει επεξεργασία στα πρόσωπα

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω σήμα full 4g εκεί που το edge οριακά έπιανε 3g και κλείδωμα σε WiFi δεδομένα στο κλάσμα του δευτερόλεπτου εκεί που το edge ήταν πάλι καρβουνιαρης.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

να είχε ρε παίδες και ένα FM..... θα ήταν τέλειο...
Έλα ντε. Και ας έβγαζε τις υπέρυθρες που προσωπικά ποτέ δεν τις χρησιμοποιώ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε η μετάβαση από ετζ. Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής!! Ερώτηση....τα κουμπάκια κάτω που είναι εντός της οθόνης γίνεται να μην γίνεται η γραμμή μαύρη όταν ανοίγω αππ? Χάνεις λίγο από την οθόνη και δεν είναι καλό!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε η μετάβαση από ετζ. Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής!! Ερώτηση....τα κουμπάκια κάτω που είναι εντός της οθόνης γίνεται να μην γίνεται η γραμμή μαύρη όταν ανοίγω αππ? Χάνεις λίγο από την οθόνη και δεν είναι καλό!
Μόνο στα υποστιριζομενα apps δυστυχώς :(
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Και ας έβγαζε τις υπέρυθρες που προσωπικά ποτέ δεν τις χρησιμοποιώ

Σωστοοος αφού δεν τις θες εσύ τις υπέρυθρες οι υπόλοιποι να μην έχουν.

 

Ξέρω ότι δεν ήθελες να το θέσεις έτσι...

Το γράφω χαριτωλογοντας.

Link to comment
Share on other sites

Σωστοοος αφού δεν τις θες εσύ τις υπέρυθρες οι υπόλοιποι να μην έχουν.

 

Ξέρω ότι δεν ήθελες να το θέσεις έτσι...

Το γράφω χαριτωλογοντας.

Αντικειμενικά πιστεύω ότι είναι πιο χρήσιμο το FM ραδιόφωνο από τις υπέρυθρες. Οι περισσότεροι αυτό θα διάλεγαν
Link to comment
Share on other sites

Ότι βολεύει στον καθένα, θα μπορούσε να τα έχει και τα 2,εγώ δεν χρησιμοποιώ κανένα, μια φορά μόνο που έχασα το κομπιούτερ του κλιματιστικου χρησιμοποίησα τις υπέρυθρες

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fm μπορεί να έχει έτσι και αλλιώς (το έχει του Bluetooth /wifi module embedded) δεν του πατσαραν κερεες για λόγου '' ''κύρους'' βλ κανένα ακριβό κινητό δεν έχει fm
Link to comment
Share on other sites

Fm μπορεί να έχει έτσι και αλλιώς (το έχει του Bluetooth /wifi module embedded) δεν του πατσαραν κερεες για λόγου '' ''κύρους'' βλ κανένα ακριβό κινητό δεν έχει fm
Ενώ υπέρυθρες έχουν όλα τα ακριβά. Το κύρος μιας συσκευής δεν φαίνεται από εκεί. Δεν διαφωνώ μαζί σου. Με τη λογική της Huawei τα έχω
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση..Επειδη θα πάρω από δεύτερο χέρι ένα mate9,ο ιδιοκτήτης του έχει ενεργοποιήσει το επιπλέον έτος εγγύησης ως vip μέλος..Εγω είμαι καλυμμένος ή θα πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον?
Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίζει η συσκευή κλείνουν κάποιες εφαρμογές που τρέχουν από πίσω. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να μην κλείνουν;
Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίζει η συσκευή κλείνουν κάποιες εφαρμογές που τρέχουν από πίσω. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να μην κλείνουν;

 

ειδικά αυτό το κινιτο (και οσα έχουν fast charge) καλό θα ήταν να μην τα πειράζουμε καθολου όσο φορτίζουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...