Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει φίλε μου με το firmware finder απλά έχει μια διαδικασία ,είχα το mate 9 ,τώρα έχω το honor 8 σου κάνω paste τι έγραψα στο αντίστοιχο νημα πως δουλεύει το ,firmware finder : μέσω του firmware update , επιλέγουμε το firmware και μετά την επιλογή send to updater ,μετά πάμε στο WiFi επιλέγουμε το δίκτυο μας κρατώντας το πατημένο και επιλογή να αλλάξουμε τις ρυθμίσεις proxy σε χειροκίνητο ,γράφουμε localhost και 8080 ,πάμε και ψάχνουμε να μας βγάλει ενημέρωση λογισμικού θα μας βγάλει αλλά δεν το κατεβάζουμε πατάμε πάνω δεξιά να κατεβάσει το ολοκληρωμένο πακέτο μόλις το βγάλει πάμε στο WiFi ξανά αφαιρούμε τις ρυθμίσεις proxy και τώρα το κατεβάζουμε και το κάνουμε εγκατάσταση

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Έτσι το έκανα αλλά δεν γίνεται τίποτα δυστυχώς. Not authorised κτλ κτλ λέει... Τεσπα ευχαριστώ πάντως

 

Άκυρο μόλις μου ήρθε επίσημα... Φοβερό timing!!

Πρώτες εντυπώσεις, πάει ακόμα πιο γρήγορα, " ZERO LAG"

Σφαίρα πάει το εργαλείο (είναι το δεύτερο Mate 9 που περνώ για να δουμε)

Πιστεύω πως εάν είχε καλύτερη κάμερα θα ήταν το πιο ολοκληρωμένο smartphone

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά από 10 ημέρες συμβίωσης και προερχόμενος από Note 4, τα συμπεράσματα είναι τα εξής:

1. Απολύτως smooth λειτουργία κάτω απ όλες τις συνθήκες.

2. Κανένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. (δικαρτο ευρωπαϊκό)

3. Όλα ανοιχτά, 3 με 4 ώρες κλήσεων, Bluetooth, 4G και συγχρονισμοί 3 mail accounts, οθόνη στο αυτόματο, what's app και Viber σε τακτική βάση, τουλάχιστον 6 ώρες SOT κάθε μέρα. Είμαι απολύτως ευχαριστημένος.

4. Κάμερα όχι η κορυφαία της αγοράς στο αυτόματο αλλά από τις καλύτερες με καλό φωτισμό και όποιος πειραματιστεί με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις και γνωρίζει από φωτογραφία θα έχει εξαιρετικά αποτελέσματα.

5. Σήμα και ποιότητα κλήσης σε άριστο επίπεδο και WiFi σταθερότατο. Ήχος από τα ηχεία εξαιρετικός.

Κατά τη γνώμη μου, αυτή τη στιγμή, το καλύτερο phablet της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά από 10 ημέρες συμβίωσης και προερχόμενος από Note 4, τα συμπεράσματα είναι τα εξής:

1. Απολύτως smooth λειτουργία κάτω απ όλες τις συνθήκες.

2. Κανένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. (δικαρτο ευρωπαϊκό)

3. Όλα ανοιχτά, 3 με 4 ώρες κλήσεων, Bluetooth, 4G και συγχρονισμοί 3 mail accounts, οθόνη στο αυτόματο, what's app και Viber σε τακτική βάση, τουλάχιστον 6 ώρες SOT κάθε μέρα. Είμαι απολύτως ευχαριστημένος.

4. Κάμερα όχι η κορυφαία της αγοράς στο αυτόματο αλλά από τις καλύτερες με καλό φωτισμό και όποιος πειραματιστεί με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις και γνωρίζει από φωτογραφία θα έχει εξαιρετικά αποτελέσματα.

5. Σήμα και ποιότητα κλήσης σε άριστο επίπεδο και WiFi σταθερότατο. Ήχος από τα ηχεία εξαιρετικός.

Κατά τη γνώμη μου, αυτή τη στιγμή, το καλύτερο phablet της αγοράς.

Φίλε DON έγραψες την πιο κατάλληλη στιγμή για μένα. Επειδή έχω το note 3 της Samsung ,θα ήθελα να μου πεις εν σχέση με το note 4 που είχες η κάμερα πόσο πιο καλή είναι εάν είναι. Σε όλα τα άλλα έχω πάρει απαντήσεις το μόνο που έχω αμφιβολία είναι η κάμερα και αυτό γιατί οι απόψεις διίσταντο. Ευχαριστώ και περιμένω την απάντησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στην παρέα σας. Πήρα σήμερα την συσκευή σε μαύρο χρώμα και μου έβγαλε αμέσως την 182 ota. Μοντέλο L29.

 

Υ. Γ. Επιτέλους μια συσκευή που αξίζει τα λεφτά της.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή και εγώ σε μαύρο λέω να το παραγγείλω μπορείς να μου πεις άμα είσαι ευχαριστημένος τελικά από το χρώμα του ?

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Φίλε DON έγραψες την πιο κατάλληλη στιγμή για μένα. Επειδή έχω το note 3 της Samsung ,θα ήθελα να μου πεις εν σχέση με το note 4 που είχες η κάμερα πόσο πιο καλή είναι εάν είναι. Σε όλα τα άλλα έχω πάρει απαντήσεις το μόνο που έχω αμφιβολία είναι η κάμερα και αυτό γιατί οι απόψεις διίσταντο. Ευχαριστώ και περιμένω την απάντησή σου.

 

Kostas1966 και εγώ για την κάμερα προβληματίζομαι. Με note 3 είμαι και εγώ.

Καλησπέρα και στους δύο. Επειδή στο παρελθόν είχα το Note 3 και το έχω ακόμα (εκτελεί χρέη tablet για την παραλία) θέλω να σας πω πως δεν συγκρίνεται με την κάμερα του MATE.

Κατά πολύ ανώτερη και την μέρα και την νύχτα η κάμερα του MATE.

Ναι η κάμερα του το βράδυ δεν είναι σαν του nexus 6p που για μένα είναι μια από τις κορυφαίες, αλλά όσο πρόλαβα να παίξω μαζί του δεν με απογοήτευσε. Στα δικά μου μάτια είναι πολύ καλές, αλλά εγώ δεν έχω γνώσεις φωτογραφίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή και εγώ σε μαύρο λέω να το παραγγείλω μπορείς να μου πεις άμα είσαι ευχαριστημένος τελικά από το χρώμα του ?

Στα δικά μου μάτια είναι υπέροχο.

Μου θυμίζει αρκετά το iPhone 7 plus black matte που είχα πριν.

Πάντως επειδή αμέσως μπήκε σε θήκη δεν έχει διαφορά με το space gray. Αν δεν το βάλεις σε θήκη θεωρώ πως είναι πολύ όμορφο.

Edited by vogias
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς καλύτερη η camera του Mate 9 από την αντίστοιχη του Note 4. Μην έχετε καμία αμφιβολία ως προς αυτό.

Εμένα το μόνο που μου λείπει από το Note 4 είναι το S-pen διότι το χρησιμοποιούσα. Σε όλα τα υπόλοιπα πολύ καλύτερο το Mate 9. Σε κάθε τομέα και ιδίως σε SOT (διπλάσιοι χρόνοι) και smoothness. Το μαύρο έχω κι εγώ και είναι πολύ ωραίο. Είναι ματ και ποιοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα δεν είναι μαύρο χάλι, και εγώ είπα ότι δεν είναι ότι καλύτερο... ο λόγος είναι γιατί το συγκρίνουμε με S7 EDGE/G6 /S8/Google pixel κτλ

Προς θεού όμως δεν είναι και μάπα. Είπαμε είναι ότι καλύτερο σε phablet απλά θα ήθελα ένα τσικ καλύτερη κάμερα. Τίποτα άλλο. Εάν δεν έχεις πιάσει το απόλυτο κινητό και έρχεστε από Note 3,4 κτλ θα πάθετε πλάκα!!!! Αξιζει Τα λεφτά του με χίλια

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Κατάλαβα ότι η κάμερα δεν έχει καμία σχέση με note 3, note4 (πολύ καλύτερη σε όλες τις συνθήκες) , και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι λίγο χειρότερη απο s7, iPhone 7pus κ.λ.π. Στην πρώτη ευκαιρία το έχω τσιμπήσει.
Link to comment
Share on other sites

Kostas1966 και εγώ για την κάμερα προβληματίζομαι. Με note 3 είμαι και εγώ.

 

Μετα από τόσες συσκευές και έχοντας παράλληλα s7 edge - LG V20 - Mate 9 τελικά έμεινα με το

MATE 9 όπου και εγώ το βρήκα καλύτερο από τα προηγούμενα με ισάξια σε πολλές συνθήκες κάμερα.. Η κάμερα του δεν είμαι κινέζικου είναι μέσα στις τοπ 10 που κυκλοφορούν.. Τωρα πια είμαι με S8+ το οποίο εντάξει είναι το απόλυτο phablet αλλά το είχα για 2 εβδομάδες μαζί με το Mate 9 ... Και εκεί η σύγκριση με πολύ μικρές διαφορές στην καμερα υπέρ του s8+ αλλά μόνο στο σκοτάδι στο οποίο στην τελική πόσες φώτο θα βγάλεις στο σκοτάδι χωρίς φλας?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μετα από τόσες συσκευές και έχοντας παράλληλα s7 edge - LG V20 - Mate 9 τελικά έμεινα με το

MATE 9 όπου και εγώ το βρήκα καλύτερο από τα προηγούμενα με ισάξια σε πολλές συνθήκες κάμερα.. Η κάμερα του δεν είμαι κινέζικου είναι μέσα στις τοπ 10 που κυκλοφορούν.. Τωρα πια είμαι με S8+ το οποίο εντάξει είναι το απόλυτο phablet αλλά το είχα για 2 εβδομάδες μαζί με το Mate 9 ... Και εκεί η σύγκριση με πολύ μικρές διαφορές στην καμερα υπέρ του s8+ αλλά μόνο στο σκοτάδι στο οποίο στην τελική πόσες φώτο θα βγάλεις στο σκοτάδι χωρίς φλας?

Εγώ πιά έχω πειστεί και δεν έχω καμία αμφιβολία. Βλέποντας και reviews στο YouTube μαζί με τις απόψεις των παιδιών εδώ στο νήμα , είμαι σίγουρος. Κάτι άλλο που αφορά τις ευκολίες του τηλεφώνου. Πως γυρίζεις από την μια κάρτα sim στην άλλη για να πάρεις τηλέφωνο;;; αυτό το κάνω τουλάχιστον 50 φορές την ημέρα (λόγω επαγγέλματος) με ένα Samsung j3 DS με ένα απλό κατέβασμα της μπάρας ειδοποιήσεων και τικάροντας την αντίστοιχη sim . Εδώ πως γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

αυτό το κάνω τουλάχιστον 50 φορές την ημέρα (λόγω επαγγέλματος) με ένα Samsung j3 DS με ένα απλό κατέβασμα της μπάρας ειδοποιήσεων και τικάροντας την αντίστοιχη sim . Εδώ πως γίνεται;;;

 

Αν αυτο ειναι το απλό, το συνθετο πως ειναι δηλαδη; :lol:

 

Τα περισσοτερα σωστα dual sim εχουν ξεχωριστο πρασινο κουμπι για κλησεις (πχ sim1 - sim2), ενω σε καποια άλλα εχει αυτο το μπελαλιδικο που λες.

Καποια άλλα πατας το πρασινο κουμπι και σου πεταει pop up window που ρωταει με ποια σιμ θελεις να γινει η κληση

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτο ειναι το απλό, το συνθετο πως ειναι δηλαδη; :lol:

 

Τα περισσοτερα σωστα dual sim εχουν ξεχωριστο πρασινο κουμπι για κλησεις (πχ sim1 - sim2), ενω σε καποια άλλα εχει αυτο το μπελαλιδικο που λες.

Καποια άλλα πατας το πρασινο κουμπι και σου πεταει pop up window που ρωταει με ποια σιμ θελεις να γινει η κληση

Αυτά που λες τα γνωρίζω αλλά στο mate 9 δεν ξέρω πως γίνεται. Αυτό ρώτησα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα δεν είναι μαύρο χάλι, και εγώ είπα ότι δεν είναι ότι καλύτερο... ο λόγος είναι γιατί το συγκρίνουμε με S7 EDGE/G6 /S8/Google pixel κτλ

Προς θεού όμως δεν είναι και μάπα. Είπαμε είναι ότι καλύτερο σε phablet απλά θα ήθελα ένα τσικ καλύτερη κάμερα. Τίποτα άλλο. Εάν δεν έχεις πιάσει το απόλυτο κινητό και έρχεστε από Note 3,4 κτλ θα πάθετε πλάκα!!!! Αξιζει Τα λεφτά του με χίλια

Αυτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες τα γνωρίζω αλλά στο mate 9 δεν ξέρω πως γίνεται. Αυτό ρώτησα πιο πάνω.

Υπάρχουν 2 κουμπιά στο κάτω μέρος για να κάνεις κλήση. Τα ονομάζεις όπως θες και γράφοντας ή επιλέγοντας έναν αριθμό πατάς από που θέλεις να σου κάνει κλήση. Δες και στο Screen shot που ανεβάζω. 57cd10d0235063bc1e5d2104ea9ee56e.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 κουμπιά στο κάτω μέρος για να κάνεις κλήση. Τα ονομάζεις όπως θες και γράφοντας ή επιλέγοντας έναν αριθμό πατάς από που θέλεις να σου κάνει κλήση. Δες και στο Screen shot που ανεβάζω. 57cd10d0235063bc1e5d2104ea9ee56e.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ακριβώς ήθελα να δω. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μετα από τόσες συσκευές και έχοντας παράλληλα s7 edge - LG V20 - Mate 9 τελικά έμεινα με το

MATE 9 όπου και εγώ το βρήκα καλύτερο από τα προηγούμενα με ισάξια σε πολλές συνθήκες κάμερα.. Η κάμερα του δεν είμαι κινέζικου είναι μέσα στις τοπ 10 που κυκλοφορούν.. Τωρα πια είμαι με S8+ το οποίο εντάξει είναι το απόλυτο phablet αλλά το είχα για 2 εβδομάδες μαζί με το Mate 9 ... Και εκεί η σύγκριση με πολύ μικρές διαφορές στην καμερα υπέρ του s8+ αλλά μόνο στο σκοτάδι στο οποίο στην τελική πόσες φώτο θα βγάλεις στο σκοτάδι χωρίς φλας?

Το ποιο σωστό post που έχω διαβάσει. Συμφωνώ 100% μαζί σου.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ δοκιμασα να παιξω λιγο με την PRO ρυθμιση της καμερας και να δοκιμασω το ΜΑΤΕ 9 σε βραδυνες λειψεις σχεδον σε σκοταδι.

 

Παιρνω πισω οτι ειχα πει για μειωμενη αποδοση-ποιοτητα της καμερας σε χαμηλο φωτισμο.

Το κινητο ειναι απιστευτο, απλα πρεπει να ασχοληθεις μισο λεπτακι με 1-2 ρυθμισεις.

 

https://flic.kr/p/UKp3SU

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα κινητα αποδιδουν σε manual.

την επομενη φορα να βαλεις και την αυτοματη φωτο μαζι για να δουμε.

Άστο το αυτόματο δεν παίζει να μην φαίνεται ούτε ο δρόμος, όσο καλό είναι στο manual τόσο χάλια είναι σε auto (για νύχτα πάντα)

Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα και εγω..την επομενη βδομαδα λογικα θα το εχω.

για το κινητο εχω πειστει οτι θα με καλυψει σιγουρα...το μονο που φοβαμαι ειναι το μεγεθος...θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα , εκ πρώτης όψεως φαίνεται άψογο. Έχει την b 138 μέσα .

Στο κουτή γράφει Ολλανδία - Άμστερνταμ. Σημαίνει ότι προορίζεται για εκεί ??

Τελικά από πάνω από τις επιλογές έκανα κατέβασμα τις τελευταίας έκδοσης και μου έβγαλε την 182 . Μπορώ να την βάλω κατευθείαν από πάνω ή χρειάζεται να βάλω και τις προηγούμενες ?

Edited by Xzibit
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...