Jump to content

Νέες Κάρτες CU a lot card KAI CU Sms card !!!


inel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση..

Πριν τις 10 απριλιου..Οι κλησεις εχουν ελαχιστη χρεωση???Αν ναι ποσο..Και καπου πιο πανω ειδα οτι στα 30 λεπτα διακοπτεται???

Μετα τις 10 απριλιου μετα τα 5 λεπτα χρεωνεσαι κανονικα???Δηλαδη το πιο εξυπνο θα ηταν να μιλας 4 λεπτα και 59 δευτερολεπτα πχ(καθε κληση)???

:w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

Για τα 3000 λεπτα δεν αναφερεται πουθενα ελαχιστη χρέωση.

Για τις 100 5λεπτες κλήσεις προφανώς σε συμφέρει να μιλας 4:59 σε κάθε κλήση. Πάντως μετά το 5ο λεπτό η χρέωση είναι αυτή της χαμηλής κλίμακας: 0,004838 Ευρώ/δευτ. (συμπερ. Φ.Π.Α.)

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά η ΤΙΜ δίνει το φθηνότερο SMS της αγοράς με την κάρτα "100 ΔΩΡΕΑΝ SMS" η οποία κοστίζει 2,5 Ευρώ (συμπερ. Φ.Π.Α.) και επιπλέον δίνει δώρο:

*1 εφημερίδα (Πρώτο Θέμα)

*2 περιοδικά

*1 ταινία DVD

*2 Video-CD

Όχι κι άσχημα! ;) Η Vodafone στο CU θέλει 5 Ευρώ για 100 SMS και δεν σου δίνει ούτε ένα δώρο! :angry:

Δίνει και 1 Video-MMS έκπληξη! Αυτά να τα βλέπουν οι άλλες εταιρείες και να κάνουν καμιά τέτοια παρόμοια κίνηση, να δίνουν μαζί με τις κάρτες δωράκια: καραμέλες, γλείφιτζούρια, τσίχλες, προφυλακτικά! τσιγάρα, τοστ, σάντουϊτς, αναψυκτικά, εισιτήρια αστικών συγκοινωνιών! Όρεξη και δημιουργική φαντασία να υπάρχει και όλα γίνονται!

 

Θέλω 100 SMS, και μαζί 100 πόντους στο PointMania, 1 πίτσα special, 1 Coke, και 1 χάρτη της Ελλάδος! ΜΠΟΡΩ;;; :w00t:

 

Η προσφορα της ΤΙΜ με τα 100 δωρεαν sms απο την εφημεριδα ισχυει εως 24/4/2005

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα της ΤΙΜ με τα 100 δωρεαν sms απο την εφημεριδα ισχυει εως 24/4/2005

Για πλάκα το είπα... Αστείο! :D

Ξέρω πως δεν είναι κανονική κάρτα...

Εξάλου ισχύει μόνο 1 κάρτα για κάθε συνδρομητή! Άρα δεν συγκρίνεται με τις προσφορές CU SMS Card και CosmOTE SMS Choice.

 

Νόμιζα πως είναι φανερό το αστειάκι μου & πως θα το συνεχίζατε...

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Για πλάκα το είπα... Αστείο! :D

Ξέρω πως δεν είναι κανονική κάρτα...

Εξάλου ισχύει μόνο 1 κάρτα για κάθε συνδρομητή! Άρα δεν συγκρίνεται με τις προσφορές CU SMS Card και CosmOTE SMS Choice.

 

Νόμιζα πως είναι φανερό το αστειάκι μου & πως θα το συνεχίζατε...

 

Ναι βρε οκ,δεν το ειπα για κακο μη με παρεξηγεις.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια κάρτα cu a lot και να την ενεργοποιήσω στις 9 Απριλίου.

Είναι εύκολο να τις βρεις ή να αρχίσω να ψάχνω από τώρα ; Γενικά κυκλοφορούν στα voda shops; Σε περίπτερα/ψιλικατζίδικα να υποθέσω όχι ακόμα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν πουθενα. εχω παρει τηλεφωνο ολα τα vodafone shops.

Απο 11 Απριλιου θα ξαναβγουν στην κυκλοφορια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν πουθενα. εχω παρει τηλεφωνο ολα τα vodafone shops.

Απο 11 Απριλιου θα ξαναβγουν στην κυκλοφορια.

 

 

Αν είναι έτσι τα πράγματα μας δουλεύουν άσχημα! Θα ρωτήσω το απόγευμα όπου βρεθώ σε voda shops.

Είναι καφρώδες να έχουν "εξαφανιστεί" οι κάρτες πριν τις 10 Απριλίου. Να υποθέσω μετά τις 10 θα βρίσκεις άφθονες στην αγορά;;;

Σε καταστήματα Γερμανός υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν;

Τελευταία δεν έχει τη δυνατότητα ούτε από voda shops online να κάνεις ανανέωση !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει και 2η CU a lot για να την ενεργοποιήσω στις 10 Απριλίου αλλά αν ήξερα πως θα πωλούνταν οι κάρτες στη Μαύρη Αγορά θα φρόντιζα να έλυνα το οικονομικό μου πρόβλημα...!
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Η χρυσή κάρτα δεν υπάρχει πουθενά!Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

Τι έγινε δηλαδή ; Καταλάβαν τελευταία στιγμή ότι προσφέρουν πάρα πολλά και την απέσυραν ; :p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Η χρυσή κάρτα δεν υπάρχει πουθενά!Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

Τι έγινε δηλαδή ; Καταλάβαν τελευταία στιγμή ότι προσφέρουν πάρα πολλά και την απέσυραν ; :p

 

Δεν την απέσυραν, απλά "ξέχασαν" να τροφοδοτήσουν τα καταστήματά τους, όλως τυχαίως, πριν τις 10 Απρίλη που λήγει η "άπειρη" χρήση!

 

Όσο για το πόσο τους κοστίζει, η απάντηση είναι τίποτα. Εντός δικτύου και μάλιστα μόνο μεταξύ χρηστών CU...ούτε καν vodafone! Αλλά κάποιοι κουτοπόνηροι ελληνάρες, είπαν να "γλυτώσουν" χρήματα την εταιρεία! Λες και θα έκαναν χρήση ομιλίας οι cu καρτοκινητοί αν δεν υπήρχε η προσφορά!

 

Θα δούμε πόσοι θα βάλουν τέτοια κάρτα μετά τις 10 Απρίλη. Αν κάναμε μια δημοσκόπηση εδώ ίσως;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα κι εγω να βρω σε πολλα περιπτερα,γερμανους,πολωνους:)αλλα ματαια.

Σε υποψιες ομως μ'εβαλαν δυο περιπτεραδες.Μου ειπαν οτι "ειχαν προβλημα οι καρτες και τις απεσυραν"...

 

Αυτο τωρα τι σημαινει? :blink:

 

Θα δούμε πόσοι θα βάλουν τέτοια κάρτα μετά τις 10 Απρίλη. Αν κάναμε μια δημοσκόπηση εδώ ίσως;
Εξαρταται απο την συνδεση που εχουν οι φιλοι τους πιστευω.Αν για παραδειγμα εσυ και 2-3κολλητοι σου εχετε CU τοτε λογικο ειναι τουλαχιστον ενας απ'την παρεα να παρει την χρυση καρτα(μην ξεχναμε και το CallMeBack...)

 

Αν το δουμε και αλλιως ειναι κατι σαν την SMScard αλλα με ομιλια για οσους βαριουνται το γραψιμο.Εχεις δηλαδη 100 κλησεις των 5λεπτων αντι για 100SMS... Βεβαια με την SMScard στελνεις σε ολα τα δυκτια,συμφωνοι.

Φανταζομαι δεν θα πουλαει τρελα η CU_alot αλλα σιγουρα θα εχει σημαντικη κινηση,ιδιατερα μεσα σε παρεες που εχουν ολοι συνδεση CU.

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Στανταρ '΄ξεχασαν'' να τροφοδοτησουν την αγορα με καρτες και αυτο το καταλαβα απο ενα μηχανημα το οποιο εχει στο ΤΕΙ πειραια που βαζεις λεφτα και σου βγαζει μια αποδειξη με τον κωδικο της καρτας που εχεις επιλεξει.κατ επεκταση αυτοι οι κωδικοι ερχονται απο την βονταφον,τιμ κτλ...την παρασκευη ομως που πηγα να παρω ελεγε δεν υπαρχει καρτα...
Link to comment
Share on other sites

Η "καλή" μας voda, "ξέχασε" να κάνει ανεφοδιασμό των voda shops πριν τις 10 Απρίλη, τυχαία πάντα! Από Δευτέρα θα βρεις άφθονες κάρτες σε όλα τα καταστήματα !! Για να μην πω ότι έχουν ήδη, απλά τους είπαν να μην τις δίνουν μέχρι να "λήξει" η δωρεάν προσφορά! Με τέτοιες κουτοπονηριές αντιμετωπίζουν τους συνδρομητές τους! Προσωπικά έχω μια cu a lot από την αρχική περίοδο. Μόλις την καταναλώσω, θα βάλω το cu πίσω στο συρτάρι, διότι δεν ανέχομαι να με αντιμετωπίζει η voda σαν ιθαγενή !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέγεται απάτη μπροστά στα μάτια μας.

Η ίδια διαφήμιση 3000 λεπτά με 5 ευρώ τώρα μετατράπηκε σε 500 λεπτά!;

Είναι ελεινοί ή μου φαίνεται ;

 

Η κάρτα αυτή λειτουργεί όπως η sms card ; Δεν μπορείς δηλαδή να κάνεις τηλεφωνήματα σε άλλα τηλέφωνα πλιν cu και πρέπει να έχεις οπωςδήποτε κάποιο υπόλοιπο από την κανονική σου κάρτα ;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που είπες για την <<απάτη>>!!που το άκουσες??τα τηλεφωνήματα με την see you a lot γίνονται ΜΟΝΟ προς συνδρομητές see you (ούτε στην καρτοκινητή a la carte) και το ελάχιστο υπόλοιπο που πρέπει να έχεις είναι 0,085 στην κανονική κάρτα ανανέωσης !!

 

EDIT: με την sms card μπορείς να στείλεις και σε αλλα δίκτυα ,ενώ με την see you a lot μπορείς ΜΟΝΟ προς συνδρομητές see you !!

Link to comment
Share on other sites

Vre paidia min ksefeugoume entelws!!!gia poia apati milame???i vodafone einai epixeirisi den einai idrima!!opws kai na xei i prosfora itan kai einai kali!!poli kali!kai mena moutin espase prin kana 10mero pou epsaxna pantou gia karta kai den evriska!!vrika enteli sto plaisio.ekana xthes ananewsi kai opte exw alles 50 wres mexri 9 maiou.den mporw na milisw gia apati otan me 10 euro exw ti dinatotita na milisw 100wres!!alla kai ta 100 5lepta me 5euro pali simferoun!!simferoun poli!!
Link to comment
Share on other sites

Vre paidia min ksefeugoume entelws!!!gia poia apati milame???i vodafone einai epixeirisi den einai idrima!!opws kai na xei i prosfora itan kai einai kali!!poli kali!kai mena moutin espase prin kana 10mero pou epsaxna pantou gia karta kai den evriska!!vrika enteli sto plaisio.ekana xthes ananewsi kai opte exw alles 50 wres mexri 9 maiou.den mporw na milisw gia apati otan me 10 euro exw ti dinatotita na milisw 100wres!!alla kai ta 100 5lepta me 5euro pali simferoun!!simferoun poli!!

 

Απάτη είναι το να ανακοινώνει η Vodafone μια προσφορά με συγκεκριμένη χρονική ισχύ, και ουσιαστικά προτού αυτή τελειώσει να την ακυρώνει με έμμεσο τρόπο (μη διάθεση καρτών στην αγορά)... :mad:

Αν αυτό δεν είναι απάτη, τότε τί είναι???? :!: :wacko: :X

Link to comment
Share on other sites

apati einai alla exei ginei kati tetoio??

 

kala pou zeis???

 

emena i kopela mou psaxnei na brei tetoia karta edo kai mia bdomada, exei orgosei stin kirioleksia ola ta periptera oti vodafone shop sinantaei mprosta tis kai pantou tis lene oti exoun elleipsei.

 

ara simbainoun 2 teina.

 

i kapoios/oi pigan kai tis piran me ta kila etsi oste meta na tis poulisoun xrises poy to apokleio giati meta pame se polli x-files ase pou tha tous touloumiazan sto ksilo etsi kai tous epianan.

 

2on i vodafone ebgale ena mikro arithmo karton etsi oste na exei tous mls dld emas na psaxnoume na broume kati pou den eiparxei les kai einai o xamenos thisauros.

 

i koroidia se olo to megaleio tis me liga logia :mad: :mad: :mad: :mad:

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι! Και εγώ ρώταγα εδώ και 10 μέρες περίπου όσα βοϊδοσοπς, Γερμανούς, περίπτερα έβρισκα στο δρόμο μου, σε διάφορες περιοχές της Αθήνας και τίποτα ! Δεν μπορεί να μην είχε μια κάρτα ένα από τα 20 μέρη που ρώτησα !

Αν έχετε όρεξη, ξέρετε τί μπορούμε να κάνουμε; Να πάμε και τώρα να ρωτήσουμε (χωρίς φυσικά να αγοράσουμε) για κάρτα cu a lot. Εγώ θα το κάνω. Να δείτε που θα έχουν παντού !

Όπως είπα και παραπάνω, η βόντα μας αντιμετωπίζει σαν ιθαγενείς ! Καλό είναι να τους δείξουμε ότι δεν είμαστε ! Προσωπικά είχα 1 κάρτα αλλά ήθελα και για την οικογένειά μου. Μόλις την καταναλώσω, τέρμα το cu. Θα βγάλω τη sim TIM που έχω, που τουλάχιστον κάνει πιο "τίμιες" προσφορές και χωρίς να προαγοράζεις χρόνο/μηνύματα κτλ !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι! Και εγώ ρώταγα εδώ και 10 μέρες περίπου όσα βοϊδοσοπς, Γερμανούς, περίπτερα έβρισκα στο δρόμο μου, σε διάφορες περιοχές της Αθήνας και τίποτα ! Δεν μπορεί να μην είχε μια κάρτα ένα από τα 20 μέρη που ρώτησα !

Αν έχετε όρεξη, ξέρετε τί μπορούμε να κάνουμε; Να πάμε και τώρα να ρωτήσουμε (χωρίς φυσικά να αγοράσουμε) για κάρτα cu a lot. Εγώ θα το κάνω. Να δείτε που θα έχουν παντού !

Όπως είπα και παραπάνω, η βόντα μας αντιμετωπίζει σαν ιθαγενείς ! Καλό είναι να τους δείξουμε ότι δεν είμαστε ! Προσωπικά είχα 1 κάρτα αλλά ήθελα και για την οικογένειά μου. Μόλις την καταναλώσω, τέρμα το cu. Θα βγάλω τη sim TIM που έχω, που τουλάχιστον κάνει πιο "τίμιες" προσφορές και χωρίς να προαγοράζεις χρόνο/μηνύματα κτλ !!!

 

to allo poy skeftomai kai pou to ekane kai i kopela mou poio einai. pas se ena katastima vodafone, thes den thes paizei to mati sou, sou kanoun kai mia enimerosi gia tis kanourgies blakeies tou live kai stin kaliteri gia autous periptosi sou kanoun kai mia allagi pagiou (ean eisai eidi sindromitis allios prospathoun na se pisoun na to giriseis se sindesi) legontas sou ena soro papar..s gia meiosei ton logariasmon kai tetoia.

 

i dikia mou pire mia apli karta mias kai pou eipe apo mesa tis afou eimai pou eimai edo na min paro kai mia karta etsi kai allios tha tin xrisimopoiiso.

 

ara ftanoume sto klassiko simperasma oti tha pas sto super market kai eno exeis simeiosei 2 pragmata tha paiksei to mati sou kai tha pareis alla deka. to idio fenetai skiniko exoun iothetisi kai ta kefalia tis vodafone kai mas talaiporoun les kai den exoume tipota allo na kanoume sti zoi mas apo to na psaxnoume tis periboites kartes kai na mpainoume se oti grafei vodafone apano. :mad: :mad:

 

kala milame oti eimaste (kai bazo kai ton eauto mou mesa) polli mlks.

 

perastika mas afou me tosa pou mas kanoun tous ta skame akoma kai malista polli xontra. :cry: :cry: :cry:

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως εδώ στη σαλόνικα(που έχω πάρει 5-6 see you sms card) δεν είχα ποτε πρόβλημα στο ψάξιμο..όπου πήγαινα έβρισκα πάντα!!

 

PS:σήμερα πήρα ακόμη μια !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως εδώ στη σαλόνικα(που έχω πάρει 5-6 see you sms card) δεν είχα ποτε πρόβλημα στο ψάξιμο..όπου πήγαινα έβρισκα πάντα!!

 

PS:σήμερα πήρα ακόμη μια !!! ;)

 

tote eisai ipertixeros giati stin ipoloipi ellada den iparxei oute roufouni apo autes tis kartes. :confused:

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

xmm...μπορείτε να ψάξετε σε περιπτερα/ψιλικατζίδικα που δεν θα είναι κεντρικά η με κόσμο γύρω!!ίσως εκεί βρείτε κάτι!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...