Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυριο εχει κανονικα επεισοδιο ετσι;;

δεν πιστευω να το κανουν σαν το Prison Break που δεν ειχε χθες!

 

Αυτά που ήξερες να τα ξεχάσεις! :p Γιατί τότε νομίζεις είχαμε τόοοοοοοοοσο μεγάλο κενό απο τον Νοέμβριο που παίχτηκε το 3x06 μέχρι τώρα? Για να μην έχουμε άλλες διακοπές μετά :D

 

EDIT: Spoiler-casting για το επεισόδιο 3x17:

 

Theodore : 50s, Male, Caucasian.

Kenneth : 20s, Male, Caucasian, Scottish.

Ruth : 20s, Female, Caucasian, Scottish, Pretty.

Αποκλείεται να είναι Desmond-centric τόσο γρήγορα..λέτε πάλι?

 

 

Και...

 

σε ένα απο τα πρόσφατα trailers αν πάτε με slow motion θα δείτε σε κάποια σκηνή μια μικρή καλύβα με αγελάδες και μπροστά να περπατάει κάποιος που φαίνεται πως φοράει ή σκούρα πολύ γυαλιά ή patch στο μάτι του. Μάλλον έχουμε επιστροφή του Patchy, αν και ακόμα δεν έχουμε επίσημη επιβεβαίωση. Για τώρα, παραμένει φήμη

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα αυτήν την σειρά εδώ κα λίγες εβδομάδες. Βέβαια την είχα ακουστά αλλά λόγο έλλειψης χρόνου δεν την είχα δει ουδέποτε μέχρι εκείνη την στιγμή. Άρχισα, λιπών, να την ενοικιάζω (τον πρώτο κύκλο επεισοδίων) από το Video club και όπως είναι φυσικό μου άρεσε πάρα πολύ.

 

Τώρα βέβαια που είδα όλων τον πρώτο κύκλο, είδα στο site της ΝΕΤ, ότι έχει προβληθεί και ολοκληρωθεί ο δεύτερος κύκλος.

Στο δια ταύτα μήπως ξέρει κανείς αν και πότε θα βγει στα Video club ο δεύτερος κύκλος;

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα αυτήν την σειρά εδώ κα λίγες εβδομάδες. Βέβαια την είχα ακουστά αλλά λόγο έλλειψης χρόνου δεν την είχα δει ουδέποτε μέχρι εκείνη την στιγμή. Άρχισα, λιπών, να την ενοικιάζω (τον πρώτο κύκλο επεισοδίων) από το Video club και όπως είναι φυσικό μου άρεσε πάρα πολύ.

 

Τώρα βέβαια που είδα όλων τον πρώτο κύκλο, είδα στο site της ΝΕΤ, ότι έχει προβληθεί και ολοκληρωθεί ο δεύτερος κύκλος.

Στο δια ταύτα μήπως ξέρει κανείς αν και πότε θα βγει στα Video club ο δεύτερος κύκλος;

 

Καλώς μας ήρθες κι ας άργησες..άλλη φορά να μην το ξανακάνεις :p

Τώρα όσον αφορά τα dvd για τον 2ο κύκλο, εφόσον η ΝΕΤ πια τελείωσε τις μεταδόσεις δεν έχει δικαιώματα οπότε να πω κατά το Πάσχα? Αν είμαστε τυχεροί...αλλά και πάλι όμως θα είναι χωρίς το extra δισκάκι το οποίο είναι βεβαίως βεβαίως all the money.

 

EDIT: Μόλις τώρα μίλησα με το θρυλικό videoclub μου, σε κανά μήνα περιμένουν Lost Season 2 dvd με ελληνικούς υπότιτλους. Αίντε σας έφεξε :p

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

εναλλακτικα φιλε Freewayn μπορεις ωραιοτατα να τη κατεβασεις αν εχεις dsl.

εχει βρωμισει ο (ιστο)τοπος απο τα επεισοδια...

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες κι ας άργησες..άλλη φορά να μην το ξανακάνεις :p

Τώρα όσον αφορά τα dvd για τον 2ο κύκλο, εφόσον η ΝΕΤ πια τελείωσε τις μεταδόσεις δεν έχει δικαιώματα οπότε να πω κατά το Πάσχα? Αν είμαστε τυχεροί...αλλά και πάλι όμως θα είναι χωρίς το extra δισκάκι το οποίο είναι βεβαίως βεβαίως all the money.

 

EDIT: Μόλις τώρα μίλησα με το θρυλικό videoclub μου, σε κανά μήνα περιμένουν Lost Season 2 dvd με ελληνικούς υπότιτλους. Αίντε σας έφεξε :p

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Να είσαι σίγουρη πως από εδώ και πέρα θα είμαι ο ποιο φανατικό θεατής της σειράς.:)

Βλέπω κάτι τέτοιες παραγωγές του εξωτερικού και απογοητεύομαι με τις δικές μας «σειρούλες» της Ελληνικής τηλεόρασης.:cry:

Άντε μακάρι να είναι όπως τα λέει το Video club σου και σε κανέναν μήνα να δούμε τον δεύτερο κύκλο για να προλάβω και τον τρίτο κύκλο επεισοδίων που μάλλον θα προβάλει η ΝΕΤ.

Περί τίνος πρόκειται αυτό το extra δισκάκι; Διάβασα για αυτό και στο ling από την υπογραφή σου αλλά δεν διευκρίνιζε πως ακριβός μπορώ να το αποκτήσω ούτε πόσο κάνει. Αν θέλεις πες μου εδώ ή με PM.

 

 

εναλλακτικα φιλε Freewayn μπορεις ωραιοτατα να τη κατεβασεις αν εχεις dsl.

εχει βρωμισει ο (ιστο)τοπος απο τα επεισοδια...

;)

 

Έχω dsl σύνδεση αλλά δεν έχω χρόνο, κατά κύριο λόγο, και διάθεση στον ελεύθερο χρόνο που μου απομένει να συγχρονίζω τους υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις dsl μην τα παρεις καν τα dvd..η ποιοτητα τους ειναι αθλια σε σχεση με τα επεισοδια που κυκλοφορουν στο net...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις dsl μην τα παρεις καν τα dvd..η ποιοτητα τους ειναι αθλια σε σχεση με τα επεισοδια που κυκλοφορουν στο net...

εγω θα ελεγα να μη τα παρει λογω κοστους και μονο.

με τη dsl μπορει να τα εχει ολα και μαλιστα σε πολυ καλη ποιοτητα εντελως δωρεαν.

 

Btw, νεο επεισοδιο σημερα!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Νέα spoilers προσφορά του καταστήματος :

 

στα επόμενα επεισόδια θα μας απαντηθούν οι παρακάτω ερωτήσεις :

1. Η Claire είναι η ετεροθαλής αδερφή του Jack?

2. Πως κατέληξε ο Locke στην αναπηρική καρέκλα?

3. Πως συνδέονται οι Dharma και οι Others?

4. Tι σημαίνουν τα τατουάζ του Jack?

5. Tι το τόσο ξεχωριστό έχει το μωρό της Claire?

Aκόμα, όσον αφορά τις φήμες που έλεγαν οτι ο Harold Perrinau (Michael) μπορεί να επιστρέψει στην σειρά η ουσία είναι η εξής :

Ο Harold βρισκόταν μέχρι πρότεινος σε συζητήσεις με το κανάλι ABC για να ξαναγυρίσει στην σειρά Lost, αλλά τελικά αποφάσισε να μην μετακομίσει πάλι την οικογένειά του στην Χαβάη. Αλλά μην πείτε τελικό αντίο ακόμα στον Michael. Αν η σειρά στην οποία συμφώνησε να εμφανιστεί, Demons, δεν εγκριθεί το πιλοτικό της επεισόδιο απο το κανάλι CBS ο Harold θα είναι και πάλι ελεύθερος για να μπορέσει να εμφανιστεί στο Lost σαν recurring (επανεμφανιζόμενος) χαρακτήρας. Αλλά και πάλι αν η σειρά Demons πάρει το πράσινο φως, τότε και πάλι κάτι μπορεί να γίνει.

Για το τέλος σας έχουμε κάτι πολύ καλό : Στοιχεία για το 3x08 Flashes Before Your Eyes:

Γυρνάμε πίσω στην παραλία στον Charlie και τον Hurley, ο οποίος είναι αποφασισμένος να ανακαλύψει τι συνέβη στον Desmond όταν γύρισε το κλειδί. Ο ίδιος δεν τους λέει τίποτε, αλλά λέει σε εμάς μέσω καταπληκτικών flashbacks που θα μας κάνουν να δούμε την σειρά με άλλη προοπτική. Λίγο τρομακτικό αλλά και διασκεδαστικό, σε καθηλώνει αλλά και σε ελέγχει, αυτό το επεισόδιο θα είναι μάλλον το καλύτερο όλης της season και μάλλον ένα απο τα πιο συζητημένα επεισόδια της σειράς ολόκληρης. Μερικά απο τα highlights του επεισοδίου :

Ο Desmond θα μας δείξει και πάλι την δύναμή του.

Θα δούμε σε flashbacks τον Charles και την κόρη του Penelope Widmore.

Aυτό το επεισόδιο δεν θα είναι τυπικό και θα μοιάζει κάπως με το The Other 48 Days.

Δεν θα δούμε κανέναν απο τους Αγνοούμενούς μας, ενώ ο Sayid και ο Locke θα εμφανιστούν πολύ σύντομα.

Το επεισόδιο λαμβάνει χώρα κατά τα γεγονότα της προηγούμενης εβδομάδος, οπότε θα είμαστε στο σημείο όπου ο Locke ετοιμάζεται να πει τα νέα για τον Mr. Eko στον Charlie και στον Hurley. Tα flashbacks που θα δούμε θα αρέσουν ακόμα και σε αυτούς που τα μισούν. Το επεισόδιο τελειώνει με άλλη μια πρόβλεψη του Desmond.

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατάφερα να δω το 3x07. Περιμέναμε δηλαδή 3 μήνες γι' αυτή τη μπάφλα; Προσυπογράφω 100% τα λεγόμενα του Baator :down:

Και η υπομονή έχει τα όριά της ώρες-ώρες...

 

Άσε μας κι εσύ ρε PaFmAn νυχτιάτικα με το νέο επεισόδιο. Λες και πιάνεις ABC :p

Link to comment
Share on other sites

Τι ωρα προβαλεται το επεισοδιο?

21:00 (ώρα Ηνωμένων Πολιτειών)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μοδεράτορες, γιατί σβήσατε το μήνυμά μου? Δεν πιστεύω να έκανα τπτ κακό...

 

Back on topic

USA and Canadian promos για 3x09 Stranger In A Strange Land

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέο μέλος. Παρακολουθώ καιρό και με αρκετή μανία τη σειρά αλλά μόλις ανακάλυψα το site σας και ομολογουμένως είναι πολύ καλό. Επί τω προκειμένω. Μόλις είδα το 8ο επεισόδιο, χωρίς υπότιτλους φυσικά ακόμα...

Χωρίς καθόλου δράση, όλο σχεδόν το 40λεπτο φεύγει με ένα μεγάλο flashback από τη ζωή του Ντέσμοντ. Ξεκινάει με τον Λοκ να ανακοινώνει το θάνατο του Έκο, συνεχίζει με μια διάσωση και μετά ξεκινάει ένα (κατά την άποψη μου λίγο κουραστικό) flashback για να τελείωσει μισή ώρα σχεδόν μετά με ένα δίλεπτο τετ-α-τετ και μία δυσοίωνη πρόβλεψη.

Εντελώς διαφρορετικό και το flashback αλλά και ολόκληρο το επεισόδιο από ό,τι έχουμε δει ως τώρα. Δείτε το και περιμένω απόψεις! Καλή διασκέδαση!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέο μέλος. Παρακολουθώ καιρό και με αρκετή μανία τη σειρά αλλά μόλις ανακάλυψα το site σας και ομολογουμένως είναι πολύ καλό. Επί τω προκειμένω. Μόλις είδα το 8ο επεισόδιο, χωρίς υπότιτλους φυσικά ακόμα... Χωρίς καθόλου δράση, όλο σχεδόν το 40λεπτο φεύγει με ένα μεγάλο flashback από τη ζωή του Ντέσμοντ. Ξεκινάει με τον Λοκ να ανακοινώνει το θάνατο του Έκο, συνεχίζει με μια διάσωση και μετά ξεκινάει ένα (κατά την άποψη μου λίγο κουραστικό) flashback για να τελείωσει μισή ώρα σχεδόν μετά με ένα δίλεπτο τετ-α-τετ και μία δυσοίωνη πρόβλεψη. Εντελώς διαφρορετικό και το flashback αλλά και ολόκληρο το επεισόδιο από ό,τι έχουμε δει ως τώρα. Δείτε το και περιμένω απόψεις! Καλή διασκέδαση!!![

βρε baso, βαλε κανενα spoiler να μη μας ξενερωνεις και εμας...

 

υγ: [σποιλερ] το μηνυμα σου, μονο που εκει που εχω γραψει σποιλερ γραφεις spoiler και το κλεινεις ετσι[/σπολερ]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο mvagustagm2000. Συγγνώμη από όλους!

 

:what: δε πειραζει!;)

αν θες κανε τροποποιηση στο μηνυμα σου και βαλε τα τωρα!;)

Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορα στην ιστορία του show καταφέρνει ένα epsidode να με αφήσει τόσο

μ****.Μην περιμένετε να δείτε δραση κ άλλα κουλα κ φυσικά μην περιμένετε απαντήσεις (αν κ όποιος βλέπει το show απο την αρχη ξέρει πολύ καλα οτι θα αργήσει να τις πάρει)..

 

flashes before your eyes λοιπόν κ καλά ξεμπερδέματα...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση πως το flashback του Desmond δεν ήταν απλά ένα συνηθισμένο Flashback όπως στους άλλους???

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν είναι συνηθισμένο... Είναι πιο βαρετό, και πιο μεγάλο σε διάρκεια.

 

βαρετό δεν ήταν. βαρετό ήταν το fire+water της 2ης. το χτεσινό ήταν μπερδεψούρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...