Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest valeria
Μπορει να ηταν ετοιμη αλλα ειμαι σιγουρος οτι το μετανιωσε.Για σκεφτειτε πλακα πλακα οτι εκει που ειδαμε οτι εμεινε εγκυος απο τις ιδιοτητες του νησιου (θελω να δω αυτο πως θα το εξηγησουν... :worry: ) να μας εδειχνε και καλα οτι το παιδι ητανε του Τελυ..... Μεγαλη ξενερα θα ητανε...
Δες ένα post πιο πριν μία παρατήρηση που έκανα,και θα δεις ότι πήγε μαζί του και εκείνη τη φορά,αλλά ποιος ξέρει και πόσες ακόμα ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει να ηταν ετοιμη αλλα ειμαι σιγουρος οτι το μετανιωσε.Για σκεφτειτε πλακα πλακα οτι εκει που ειδαμε οτι εμεινε εγκυος απο τις ιδιοτητες του νησιου (θελω να δω αυτο πως θα το εξηγησουν... :worry: ) να μας εδειχνε και καλα οτι το παιδι ητανε του Τελυ..... Μεγαλη ξενερα θα ητανε...

 

Και πες ότι το παιδί ήταν του καράφλα και ότι ο καρκίνος της Ρόουζ είναι απλά σε ύφεση, το γεγονός ότι ο Λοκ περπατάει κανονικά πως εξηγείται; Δε νομίζω ότι παίζει κάτι τέτοιο, το νησί συγκεντρώνει κάποια περίεργη ενέργεια όπως είχε πει ο Αυστραλός τσαρλατάνος.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ξέρουμε γιατί ΔΕΝ περπατούσε ο Locke; Κι αν οι λόγοι ήταν ψυχολογικοί; Δε θα ήταν και μεγάλο θαύμα το ότι περπάτησε έτσι;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το κενό το έχουμε. Και όλο περίμενα τον τοκογλύφο (ή ό,τι ήταν) πέρσι να τον πυροβολήσει στη σπονδυλική στήλη και τίποτα αυτός.

 

ΥΓ. Γιατί έκανες edit? Μπορούσαμε να κάνουμε μια ωραιότατη συζήτηση-συγκριτική μελέτη για τα σεξουαλικά ήθη Ευρώπης- Ασίας. :lol:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

valeria τι εννοεις? το " I can't do this anymore "? Πιο κατω μου φαινεται οτι αναφερεις οτι αλλου ακουγεται αυτο...Διορθωσε με αν κανω λαθος και κατι μου διαφευγει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το κενό το έχουμε. Και όλο περίμενα τον τοκογλύφο (ή ό,τι ήταν) πέρσι να τον πυροβολήσει στη σπονδυλική στήλη και τίποτα αυτός.

 

ΥΓ. Γιατί έκανες edit? Μπορούσαμε να κάνουμε μια ωραιότατη συζήτηση-συγκριτική μελέτη για τα σεξουαλικά ήθη Ευρώπης- Ασίας. :lol:

 

 

Χαχαχαχα με εμένα ως υπόδειγμα; Βασικά το έσβησα γιατί με κάλυψε η Valeria και γλύτωσα και τον διαδικτυακό διασυρμό.

 

Αλλά μιας και το ανέφερες... Από τη μία πρέπει να πάρει άδεια από τον πατέρα της ο Jin για να της κρατήσει το χέρι και από την άλλη τον απατά ξεδιάντροπα και μάλιστα σε ξενοδοχείο;

Νομίζω ότι τα αμερικανάκια έχουν για άλλη μία φορά πολύ περίεργες απόψεις (για να μην πω απαρχαιωμένες) για κάθε λαό μη Δυτικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
valeria τι εννοεις? το " I can't do this anymore "? Πιο κατω μου φαινεται οτι αναφερεις οτι αλλου ακουγεται αυτο...Διορθωσε με αν κανω λαθος και κατι μου διαφευγει.
Θα σου εξηγήσω.Αφού της δώσει το κολιέ της λέει:

I don't want to share you anymore. = Δεν θέλω να σε μοιράζομαι άλλο.

Αυτό δεν τα λέει όλα; :)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Δεν το θυμαμαι τωρα γιατι δεν εχω το επεισοδιο ευκαιρο αλλα αν ειναι ετσι εχεις δικιο.
Oύτε εγώ το έχω,αλλά το διάβασα εδώ:http://lost.about.com/od/fullrecapsseasonthree/a/3x2.htm

και μόλις το διάβασα το θυμήθηκα ακριβώς.

Θυμόμουν ότι σε εκείνο το σημείο ακούστηκε ένα κρίσιμο "anymore" που πρόδιδε ότι υπήρχε μακρόχρονη ερωτική σχέση μεταξύ τους

και θα έσκαγα αν δεν το έβρισκα.Σιγά μην περίμενα μέχρι το βράδυ που θα πάω σπίτι :lol:

Link to comment
Share on other sites

2x25 δεν υπάρχει..... :O http://www.tv.com/lost/show/24313/episode_listings.html?season=2&tag=nav_bar;2

Κάποιο Special ep έχεις βρει και το ονόμασαν έτσι.

Για το 3Χ00 έχουν βγει. http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?action=jump&id=2884&catid=345

Αλλά χρειάζεται πρώτα εγγραφή

 

ty! :happy: alla gia to 2x25 anaferomai sto "Lost Revelation" ...den kserw an to lew lathos etsi to brika... subs gia auto exei?:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ty! :happy: alla gia to 2x25 anaferomai sto "Lost Revelation" ...den kserw an to lew lathos etsi to brika... subs gia auto exei?:rolleyes:

 

Τα Special eps ήταν 3:

Destination lost, Reconing & Revelation

Υπότιτλοι έχουν βγει μόνο για το δεύτερο, λυπάμαι :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε ότι

επιστρέφει ο "dead" Boone στο επόμενο επισόδιο...

:ninja:

(Έτσι τουλάχιστον έδειχνε ένα trailer :shifty: )

 

Μια απορία τώρα...

Το πτώμα του πατέρα του Jack τι στο καλό είχε γίνει (αφού δεν το έιχε βρει στο φέρετρο)? :confused:

 

Δεν πιστεύω να ζει και αυτός...? :blink:

 

Όταν τον έβλεπε ο Jack ήταν απλά η φαντασία του?

Επίσης στην φαντασία τους ήταν και όταν έβλεπαν τον φίλο του Hurley και τον Walt? :O

 

A, και κάτι άλλο! Αυτή που έδωσε το σκάφος στον Desmond, η Libby δεν ήταν (ή της έμοιζε)? :confused:

Link to comment
Share on other sites

γαμάτο το χθεσινό! κι άλλες απορίες χεχε

 

πολυ σκυλα αυτη η γκομενα που βρηκαν απο το πισω μερος του αεροπλανου!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Φήμες λένε ότι

επιστρέφει ο "dead" Boone στο επόμενο επισόδιο...

:ninja:

(Έτσι τουλάχιστον έδειχνε ένα trailer :shifty: )

 

Ευτυχώς που αυτό που αναφέρεις,δεν το πιστεύω με τίποτα,αλλιώς δεν θα μου γλίτωνες :lol:

Εν πάση περιπτώσει βάλε spoiler :)

Link to comment
Share on other sites

παντως η κινεζα τον επαιρνε κανονικα απο τον καραφλα

μη το κουραζετε

 

ειχαν μολις τελειωσει τις προστυχιες τους

:X
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία τώρα...

Το πτώμα του πατέρα του Jack τι στο καλό είχε γίνει (αφού δεν το έιχε βρει στο φέρετρο)? :confused:

 

Δεν πιστεύω να ζει και αυτός...? :blink:

 

 

Σε κανά δέντρο πάνω είναι και θα σαπίζει νωχελικά κάτω από τον ήλιο της ζούγκλας :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε κανά δέντρο πάνω είναι και θα σαπίζει νωχελικά κάτω από τον ήλιο της ζούγκλας :lol:

ή δεν ήταν ποτέ στο αεροπλάνο (empty casket).

 

Sorry το έχουμε ξανασυζητήσει, αλλά ακόμα δεν έχω πειστεί ότι τελικά το βάλανε το πτώμα να ταξιδέψει με την πτήση, επειδή κλαψούρισε ο Jack....

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

ή δεν ήταν ποτέ στο αεροπλάνο (empty casket).

 

Sorry το έχουμε ξανασυζητήσει, αλλά ακόμα δεν έχω πειστεί ότι τελικά το βάλανε το πτώμα να ταξιδέψει με την πτήση, επειδή κλαψούρισε ο Jack....

 

Δε μπορώ άλλο να τσακώνομαι για τις θεωρίες περί LOST, χάνω πολύτιμη ενέργεια :lol:

Σε 2-3 χρόνια που θα δείξουν τι απέγινε το πτώμα θα μάθουμε ποια από τις 2 θεωρίες ίσχυε :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ άλλο να τσακώνομαι για τις θεωρίες περί LOST, χάνω πολύτιμη ενέργεια :lol:

Σε 2-3 χρόνια που θα δείξουν τι απέγινε το πτώμα θα μάθουμε ποια από τις 2 θεωρίες ίσχυε :D

 

Ναι ότι παράγεται πολύ άσκοπη θερμότητα και καθόλου έργο (ναι κάποτε ήμουν physics freak/geek) αυτό έίναι σίγουρο.

 

Ωστόσο, μια και η ίδια η σειρά δε μου δίνει και πολλά για να σχολιάσω απο την κυρίως πλοκή της, το βρίσκω διασκεδαστικό να συζητώ μόνο τα "μυστήρια" της (και όχι όλα απο αυτά, γιατί κάτι "ποιανού είναι γυναίκα το παιδί", "τι είπε ο Eco στον Jin", "ποιον θα διαλέξει η Kate"... τα θεωρώ ανούσια)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Μιας και γράφω ένα DVD και θα πάρει κανα 2ωρο..... για πες καμιά από τις πιο "ουσιώδεις" απορίες;

(δεν ασχολούμαι δεν ασχολούμαι αλλά όλο αυτά συζητάω).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι υπάρχει λίστα κάπου με όλα τα ερωτηματικά...

Μερικά πρόχειρα... (για να τα φρεσκάρουμε)

 

- Γιατί κανείς δεν πάει στο radio tower.

- Τι κρύβει η γαλλίδα; Γιατί δεν έχει χαμπαριάσει τίποτα τόσα χρόνια;

- Τι κρύβεται πίσω απο τους καπνούς του τέρατος (όχι κυριολεκτικά). Πως αυτό το πράγμα κινείται ως οντότητα και μπορεί να σκοτώνει ή να σέρνει κόσμο σε υπόγειες τρούπες...

- Πόσοι others υπάρχουν; (έχει νόημα να τους λέμε others πια; )

- Τι κάνει το εμβόλιο; Ποια είναι η sickness που αναφέρει η Rousseau;

- Το νησί γιατί γιατρέυει κόσμο; Γιατί τους καθοδηγεί με όνειρα; (πως ακριβώς τα κάνει αυτά ένα νησι, και αν όχι αυτό τότε τι; )

- Πως ο Locke χάνει προσωρινά την ικανότητα του να περπατήσει; μπορεί το νησί να αφαιρεί το "δωρο" που κάνει σε αυτούς που "γιατρεύει" κατα βούληση; Αυτο σημαίνει ότι εκτός νησιού ο Locke θα είναι πάλι ανάπηρος;

- Με το Walt τι τρέχει; Αυτό ήταν όλο; Οι δυνάμεις του είναι τυχαίες; Τι τον ήθελαν οι others;

- Γιατί οι others μαζεύουν ορφανά; (και όχι μόνο)

- Τι είναι οι ψύθηροι;

- Ποιοί ήταν οι δύο σκελετοί στις σπηλίες και τι σήμαινουν οι δυο βόλοι (ασπρος/μαύρος).

- Τι είναι το καλώδιο που βρήκε ο Sayid...

- Τι είναι οι αριθμοί (ναι ναι "απαντηθηκε" στο Lost experience) και γιατί εμφανίζονται παντού ακόμα και σε άσχετα σημεία. Την πρώτη φορά είναι τυχαίο, τη δεύτερη σύμπτωση αντε και αστείο των παραγωγών, την τρίτη δεν είναι συνομωσία...; Την x φορά; -όπου x τείνει στο άπειρο;

- Τι ήταν η λάμψη στο τέλος της 2ης season;

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι υπάρχει λίστα κάπου με όλα τα ερωτηματικά...

Μερικά πρόχειρα... (για να τα φρεσκάρουμε)

 

- Γιατί κανείς δεν πάει στο radio tower.

- Τι κρύβει η γαλλίδα; Γιατί δεν έχει χαμπαριάσει τίποτα τόσα χρόνια;

- Τι κρύβεται πίσω απο τους καπνούς του τέρατος (όχι κυριολεκτικά). Πως αυτό το πράγμα κινείται ως οντότητα και μπορεί να σκοτώνει ή να σέρνει κόσμο σε υπόγειες τρούπες...

- Πόσοι others υπάρχουν; (έχει νόημα να τους λέμε others πια; )

- Τι κάνει το εμβόλιο; Ποια είναι η sickness που αναφέρει η Rousseau;

- Το νησί γιατί γιατρέυει κόσμο; Γιατί τους καθοδηγεί με όνειρα; (πως ακριβώς τα κάνει αυτά ένα νησι, και αν όχι αυτό τότε τι; )

- Πως ο Locke χάνει προσωρινά την ικανότητα του να περπατήσει; μπορεί το νησί να αφαιρεί το "δωρο" που κάνει σε αυτούς που "γιατρεύει" κατα βούληση; Αυτο σημαίνει ότι εκτός νησιού ο Locke θα είναι πάλι ανάπηρος;

- Με το Walt τι τρέχει; Αυτό ήταν όλο; Οι δυνάμεις του είναι τυχαίες; Τι τον ήθελαν οι others;

- Γιατί οι others μαζεύουν ορφανά; (και όχι μόνο)

- Τι είναι οι ψύθηροι;

- Ποιοί ήταν οι δύο σκελετοί στις σπηλίες και τι σήμαινουν οι δυο βόλοι (ασπρος/μαύρος).

- Τι είναι το καλώδιο που βρήκε ο Sayid...

- Τι είναι οι αριθμοί (ναι ναι "απαντηθηκε" στο Lost experience) και γιατί εμφανίζονται παντού ακόμα και σε άσχετα σημεία. Την πρώτη φορά είναι τυχαίο, τη δεύτερη σύμπτωση αντε και αστείο των παραγωγών, την τρίτη δεν είναι συνομωσία...; Την x φορά; -όπου x τείνει στο άπειρο;

- Τι ήταν η λάμψη στο τέλος της 2ης season;

 

Να κανω μια αποπειρα να "απαντησω"??? :p :p :p

Λοιποοοοον!!!

 

-Ελα ντε...

-Το καλο που της θελω να κρυβει κατι,διοτι το "16 χρονια δεν πηρα χαμπαρι" θα μου τη δωσει υπερβολικα.Μακρι δηλαδη να ειναι με τους Others..

-Ελα ντε...

-Υπαρχουν παραπανω απο μια φατριες των "Others" παραδεχθηκαν οι παραγωγοι.Αυτο με βαζει σε σκεψεις.Ισως αυτοι που πηραν τα παιδια,να ειναι διαφορετικοι απο αυτους που βλεπουμε τωρα.Αν οχι,τοτε ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?Οεο..?

-Ισως οι αλλοι την δασκαλεψαν να τα λεει αυτα...sickness τεινω να πιστεψω πως δεν υπηρχε και πως ηταν μεσα στα "κολπα" περι ψυχολογιας της Νταρμα.

-Ελα ντε.Αν και πιστευω πως για τα ονειρα δεν ειναι υπευθυνο το νησι.Για τις γιατρειες σιγουρα κατι παιζει.

-Μπα,ο Γουωλτ θα επιστρεψει.Το μονο σιγουρα ειναι οτι "The make me take tests...." και οτι μιλαει αναποδα αμα γουσταρει και μπορει και προβαλλει τον εαυτο του πολυυυυ μακρυα απο εκει που ειναι,κατα τα λεγομενα της Κας Κλου(γιαυτο και εμφανιστηκε δις στη Σαννον).Επισης,ελκυει πλασματα απο το περιβαλλον του.Πολικες αρκουδες anyone?

-Δε νομιζω οτι ειναι απο τα καιρια ερωτηματα το ποιοι ηταν ο "Αδαμ και Ευα" στις σπηλιες,ουτε γιατι ειχαν 2 βωλους.Προφανως ειναι παλαιοι κατοικοι,ισως και Others.

-Το καλωδιο,επειδη πηγαινε μεσα στη θαλασσα,ειναι ισως τροφοδοσια για την υποθαλλασια καταπακτη,που οπως ειδαμε υπαρχει.Διολου απιθανο..

-Το εχουμε ξαναπει,ΠΟΛΛΕΣ απο τις εμφανισεις ειναι συμπτωσεις και μπηκαν για εμφαση,για να πουν στους θεατες προσεξτε αυτους τους αριθμους εχουν σημασια.Οχι οτι εχουν λογο που εμφανιζονται σε τσηρληντερς,δωματια ξενοδοχειων,θυριδες τραπεζων κλπ.Π.χ στο τελευταιο επεισοδιο,το δωματιο που ηταν μεσα η Σαν με τον καραφλα ειχε αριθμο 1516.Ε ενταξει,δε σημαινει οτι για καποιο λογο ειχε αυτο το νουμερο.

-Ας ελπισουμε πως θα μαθουμε για την λαμψη,στο επομενο επεισοδιο.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα τι να πω, με κάλυψε ο Sheik (άντε να δούμε με τι θα ασχοληθώ τις υπόλοιπες 2 ώρες που θα γράφεται το DVD). :(

Μόνο μία διευκρίνιση:

Στο Hanso Exposed βίντεο έλεγε ότι η τελευταία τους ελπίδα ήταν το DNA και ότι μπορούν να εντοπίσουν (ή να μεταλλάξουν; ) αυτό το στοιχείο μέσω του εμβολίου... Άρα, το όλο παραμύθι για την αρρώστεια/επιδημία πρέπει να κατασκευάστηκε για να έχουν όσο περισσότερες πιθανότητες γίνεται να κάνει ο άλλος το εμβόλιο. Και τι καλύτερο από το ψέμα. Ίσως και γι' αυτό το λόγο και πήραν αίμα από τον παλιο-Michael.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...