Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσο γρήγορα ο 3ος στη NOVA? Νοβίτες σας μισώ :p

Τώρα όσον αφορά την ΝΕΤ, show me light and I slipped

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ έχω βρει ΤΑ spoilers για τον 3ο κύκλο. Επειδή όμως πάνε μακριά και σε αρκετά επόμενα επεισόδια κρατάω μια πισινή (αν και όσον αφορά το 3ο επεισόδιο, αυτός το είχε ήδη αναφέρει τον τίτλο όλοι τον κορόιδευαν αλλά μόλις το ανέφερε και κάποιος άλλος 'πιο σοβαρός' τότε όλοι του λέγανε πάλι μπράβο κλπ...ενιγουει).

εγώ τα ποστάρω όπως τα βρήκα (χωρίς μετάφραση) αλλά be aware πως μπορεί τελικά να μην ειναι 100% σωστά...

 

 

 

- Fake HENRY real name is Thomas Radzinsky

- In Kates flashback we meet 2 new Characters. Amelia and Karl.

- Chris Shephard is both Jacks and Claires Father

- Kate chooses Sawyer

- In Claires flashback we see 2 characters Mike and Jan

- Rose dies this season of Cancer

- Shannon is back in a flashback

- Sayid manages to rescue Kate & Sawyer but not Jack

- There is no Walt/Michael in the mini-series start to the Season

- There will be a Danielle flashback this season

- Locke leg injury was never a physical injury

- Kate/Jack & Sawyer are all kept seperated by the Others

- Libby's last name is Winchester

- We see Jack in a flashback at the hospital

- Libbys husband was killed in the decking ****dent that Hurley thought he caused

- Libby was after Hurleys money as revenge

- Locke was responsible for Shannons Fathers death

- Karen DeGroot and DR Marvin will be found in the Flame Station

- The Flame station is Partly underwater

 

Episode Flashbacks

E01 "A Tale of Two Cities" - KATE

E02 "Further Instructions" CLAIRE

E03 "The Glass Ballerina" SUN

E04 "11-80" LOCKE

E05 "Désolé" Danielle

E06 "Last Man Standing" DESMOND

E07 "Missing" Penny/Realtime off island

E08 "An Englisgh Rose" EKO

E09 "Remission" Rose/Bernard

E10 "He can never know" Sun

 

 

The BLOW us away MOMENT is!!

"This is quite good actually. We have a flashback or so we think to Penny watching the news just after the phone call she recieved from the artic monitoring station. It shows that Flight 815 is still "missing" one week after its disappearence and the previous couple of months have actually taken place in a week. The time on the island runs a lot quicker than the outside world. It's a real wtf moment."

 

 

Ξαναλέω, διαβάστε τα ανωτέρω με μια επιφύλαξη. Το παιδί αυτό αρκετές φορές έχει βγει σωστό αλλά όταν τα λέει πριν καν γίνει κάτι επίσημα γνωστό του την λένε.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Πολλα απο αυτα ειναι αληθειες ή τουλαχιστον πολυ πιθανα.

Για την WTF σκηνη που υποσχεθηκαν οι παραγωγοι,δεν νομιζω πως ειναι αυτη που περιγραφει στο τελος...

 

Επισης,μια δικη μου θεωρια

 

 

Ο τυπας λεει πως ο "Χενρυ" ειναι ο Τομας Ραζινσκι.Το εχω διαβασει και αλλου αυτο και το πιστευουν πολλοι.Παρ'ολα αυτα,αυτες τις μερες κανοντας ενα rewind κατεληξα στο εξης.Θυμαστε τις παραξενες ζωγραφιες με τα μακροστενα προσωπα μεσα στο hatch?Φυσικα,θα θυμαστε οτι ειχαμε βρει απιστευτες ομοιοτητες με αυτες που ειχε στο δωματιο του το πρωην αγορι της Κλαιρ.Θυμαστε πως τον λεγανε αυτον?Τομας....bingo!!!

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Chris Shephard is both Jacks and Claires Father

εεεεεε;;; Έχουν τον ίδιο πατέρα;;;;;

- There is no Walt/Michael in the mini-series start to the Season

:up: :D :cool:

The BLOW us away MOMENT is!!

"This is quite good actually. We have a flashback or so we think to Penny watching the news just after the phone call she recieved from the artic monitoring station. It shows that Flight 815 is still "missing" one week after its disappearence and the previous couple of months have actually taken place in a week. The time on the island runs a lot quicker than the outside world. It's a real wtf moment."

wtf? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

The BLOW us away MOMENT is!!

"This is quite good actually. We have a flashback or so we think to Penny watching the news just after the phone call she recieved from the artic monitoring station. It shows that Flight 815 is still "missing" one week after its disappearence and the previous couple of months have actually taken place in a week. The time on the island runs a lot quicker than the outside world. It's a real wtf moment."

 

 

indeed... a total wtf scene....:confused:

 

όχι δε ξαναδιαβάζω spoiler!

Link to comment
Share on other sites

 

 

- Chris Shephard is both Jacks and Claires Father

- Kate chooses Sawyer

 

 

 

To πρώτο μου φαίνεται πολύ πιθανό γιατί έδειξε

τον πατέρα του Τζακ όταν είχε τη Λατίνα "Bodyguard" να τσακώνεται "για να δει την κόρη του". Εκεί όμως έδειξε κάποια που δε θυμάμαι αν έμοιαζε με τη μάνα της Κειτ.

 

Το δεύτερο είναι φυσικό επόμενο του πρώτου :)

KCB
Link to comment
Share on other sites

To πρώτο μου φαίνεται πολύ πιθανό γιατί έδειξε

τον πατέρα του Τζακ όταν είχε τη Λατίνα "Bodyguard" να τσακώνεται "για να δει την κόρη του". Εκεί όμως έδειξε κάποια που δε θυμάμαι αν έμοιαζε με τη μάνα της Κειτ.

 

Το δεύτερο είναι φυσικό επόμενο του πρώτου :)

Claire ειπαμε... όχι Kate ;)

Link to comment
Share on other sites

Claire ειπαμε... όχι Kate ;)

 

Ααααα ΟΚ σορυ. Επειδή εγώ είχα σκεφτεί αυτό το σενάριο, νόμιζα ότι το διάβασα κιόλας :p

Οπότε το παραπάνω το αφήνω σαν δική μου υπόθεση :)

KCB
Link to comment
Share on other sites

 

 

- Kate chooses Sawyer

 

baah διαφωνω...

 

 

 

- Rose dies this season of Cancer

 

- Locke leg injury was never a physical injury

 

- Libby was after Hurleys money as revenge

 

"This is quite good actually. We have a flashback or so we think to Penny watching the news just after the phone call she recieved from the artic monitoring station. It shows that Flight 815 is still "missing" one week after its disappearence and the previous couple of months have actually taken place in a week. The time on the island runs a lot quicker than the outside world. It's a real wtf moment."

 

 

Ξαναλέω, διαβάστε τα ανωτέρω με μια επιφύλαξη. Το παιδί αυτό αρκετές φορές έχει βγει σωστό αλλά όταν τα λέει πριν καν γίνει κάτι επίσημα γνωστό του την λένε.

 

Μου φαινεται οτι ειναι εμφανες πλεον οτι το νησι δεν εχει "strange healing powers" ουτε ειναι μια νεα ευκαιρια για ολους οπως αρχικα ειχε φανει (και υποστηριζε ο Locke μεχρι να μαθει για το κουμπι). Και μαλλον καλυτερα γιατι θα παραηταν "science fiction" αν ισχυαν αυτα πιστευω.

 

Κατι αλλο που δεν βλεπω να πολυ-συζητιεται...

Αυτο το τετραδακτυλο τεραστιο ποδι αγαλματος που βρηκαν τι ηταν? Η χαμενη ατλαντιδα??

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απομειναρι προηγουμενου(μαλλον αρχαιου) πολιτισμου του νησιου.Πολυ πριν την εμφανιση της Νταρμα...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απομειναρι προηγουμενου(μαλλον αρχαιου) πολιτισμου του νησιου.Πολυ πριν την εμφανιση της Νταρμα...

αυτο ειναι επισημο ή η δικη σου γνωμη? ακουγεται λιγο περιεργο.. και γιατι ηταν τετραδακτυλοι εκεινοι :p

Link to comment
Share on other sites

Επισημη...

 

Απο ενα παλαιοτερο spoiler,προσεξε στη μεση που λεει για το αγαλμα

 

05/29/2006 - Summary of spoilers given by Damon Lindelof and Carlton Cuse: Next season, we will understand the real ramifications of Desmond activating the failsafe and what that did. The central issue of season three will be what did happen. It sounds like Desmond's coming back. They said they want him back, we want to know why he was in prison, we want to know what happened when he turned that key that affected the entire island. That will become very important. The island was visible but only for an instant. It was also visible for an instant on 9/22/04 when the plane crashed. The foot statue represents the history and archeology of the island. Season three will explore what happened on the island before Dharma arrived in the late 70's and who was there. The smoke monster will definitely be back in Season three. There is a good chance we saw the monster this year and didn't realize we were looking at it. By the end of next year we will realize what it was and when we saw it. Why did the Others take Jack, Kate and Sawyer? Where is their home? That will be the story told over the first six episodes. Season 3 will also be about the main characters and their relationships. They want to service the relationships next year more than the mythology. How Locke got in the wheelchair, how Jack got his tattoos will be revealed in Season three. Source: Lost Podcast

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Δεν έχω παρακολουθήσει όλο το forum, παρά μόνο αρκετές από τις τελευταίες σελίδες. Νομίζω ότι το Lost είναι από τις λίγες σειρές που όταν νομίζεις πως καταλαβαίνεις τι παίζει, κάτι γίνεται και φτου πάλι από την αρχή. Θα ήθελα να ακούσω απόψεις για το τι νομίζετε ότι συμβαίνει στο νησί τελικά...

Πρόσφατα τέλειωσα τον 2ο κύκλο και με όσα ακούγονται για τον 3ο πρέπει να υπάρχουν κ νέες ιδέες.

Η δική μου άποψη άντως είναι πως οι Άλλοι είναι η ομάδα επιστημόνων η οποία εξακολουθεί να διεξάγει το πείραμα κάτω από άλλες συνθήκες και όχι στο επιτηρούμενο περιβάλλον στις καταπακτές. Αυτά τα στηρίζω στην καταπακτή-The Pearl- που βρήκαν Locke και Eko και τα όσα είπε ο Walt στο πατέρα του όσο ήταν φυλακισμένος (προσποιούνται, δεν είναι αυτό που φαίνεται) συν τα υλικά που βρήκε η Kate (μάσκες, μούσια κλπ).

Νομίζω επίσης ότι οι Άλλοι δεν είχαν ποτέ πρόθεση να σκοτώσουν κανένα, απλώς να πειραματίζονται με τα άτομα αυτά και να παρακολουθούν ποιες είναι οι αντιδράσεις ατόμων κάτω από συνθήκες πανικού! Προς υποστήριξη των όσων ισχυρίζομαι, πιστεύω ακόμη πως όλα τα παράξενα ανεξήγητα φαινόμενα, ευθύνονται σε υπνωτική ίσως υποβολή που γίνεται πάλι στα πλαίσια των πειραμάτων που κάνουν οι Άλλοι...

Ακούω ενστάσεις, διαφωνίες, συμφωνίες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλά μπορούν να συμβαίνουν και πολλές θεωρίες μπορούν να υπάρχουν...χαμός θα γίνεται ...

 

Λοιπόν επιστρέφουμε στα νέα μας:

 

Spoilerίστικες super special φωτογραφίες του Μatthew Fox κατά τα γυρίσματα του πρώτου επεισοδίου 3x01 A Tale Of Two Cities (προσοχή όσοι δεν θέλετε να spoilerιαστείτε μην πατήσετε το link)

λίγα λόγια για τις φωτό αν δεν φαίνονται καθαρά

 

Ο Jack φαίνεται πως κάνει την Heilmich μανούβρα σε ένα ξανθό κοριτσάκι που πνίγεται και απο δίπλα φαίνεται και η μητέρα. Aπο ότι φαίνεται είναι απο Jack flashback αυτό το μέρος αλλά επειδή τα 3 πρώτα επεισόδια απο ότι ξέρουμε έχουν flashback γυναικών, έμαθα πως o Fox ζήτησε μερικά ρεπό και τράβηξαν τώρα τα δικά του flashbacks

 

 

 

Eπίσης...

 

στα πρώτα γυρίσματα τραβήχτηκαν και οι εξής σκηνές:

ο Jack είναι μέσα σε κάτι που θα βρίσκαμε σε μάθημα φυσικής

η Kate είναι πάνω σε κάτι που έχουμε ξαναδεί

και ο Sawyer περιβάλλεται με κάτι το οποίο είναι κοινό σημείο με τον πατέρα του Jack

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Δεν έχω παρακολουθήσει όλο το forum, παρά μόνο αρκετές από τις τελευταίες σελίδες. Νομίζω ότι το Lost είναι από τις λίγες σειρές που όταν νομίζεις πως καταλαβαίνεις τι παίζει, κάτι γίνεται και φτου πάλι από την αρχή. Θα ήθελα να ακούσω απόψεις για το τι νομίζετε ότι συμβαίνει στο νησί τελικά...

Πρόσφατα τέλειωσα τον 2ο κύκλο και με όσα ακούγονται για τον 3ο πρέπει να υπάρχουν κ νέες ιδέες.

Η δική μου άποψη άντως είναι πως οι Άλλοι είναι η ομάδα επιστημόνων η οποία εξακολουθεί να διεξάγει το πείραμα κάτω από άλλες συνθήκες και όχι στο επιτηρούμενο περιβάλλον στις καταπακτές. Αυτά τα στηρίζω στην καταπακτή-The Pearl- που βρήκαν Locke και Eko και τα όσα είπε ο Walt στο πατέρα του όσο ήταν φυλακισμένος (προσποιούνται, δεν είναι αυτό που φαίνεται) συν τα υλικά που βρήκε η Kate (μάσκες, μούσια κλπ).

Νομίζω επίσης ότι οι Άλλοι δεν είχαν ποτέ πρόθεση να σκοτώσουν κανένα, απλώς να πειραματίζονται με τα άτομα αυτά και να παρακολουθούν ποιες είναι οι αντιδράσεις ατόμων κάτω από συνθήκες πανικού! Προς υποστήριξη των όσων ισχυρίζομαι, πιστεύω ακόμη πως όλα τα παράξενα ανεξήγητα φαινόμενα, ευθύνονται σε υπνωτική ίσως υποβολή που γίνεται πάλι στα πλαίσια των πειραμάτων που κάνουν οι Άλλοι...

Ακούω ενστάσεις, διαφωνίες, συμφωνίες...

 

Δυστυχώς ότι και να λέμε όλοι είναι φιλολογικές συζητήσεις από τη στιγμή που γράφουν με γνώμονα να μας αιφνιδιάζουν. (Γενική παρατήρηση, όχι για τα δικά σου "σενάρια" :) )

Για το pearl νομίζω είναι ξεκάθαρο ότι ο Ντέσμοντ είχε δίκιο και ήταν το πραγματικό πείραμα αφού οι Τζακ Κεητ κλπ βρήκαν τα σημειωματάρια να λιάζονται στο γρασίδι :lol:

KCB
Link to comment
Share on other sites

baah διαφωνω...

 

 

 

Μου φαινεται οτι ειναι εμφανες πλεον οτι το νησι δεν εχει "strange healing powers" ουτε ειναι μια νεα ευκαιρια για ολους οπως αρχικα ειχε φανει (και υποστηριζε ο Locke μεχρι να μαθει για το κουμπι). Και μαλλον καλυτερα γιατι θα παραηταν "science fiction" αν ισχυαν αυτα πιστευω.

 

Κατι αλλο που δεν βλεπω να πολυ-συζητιεται...

Αυτο το τετραδακτυλο τεραστιο ποδι αγαλματος που βρηκαν τι ηταν? Η χαμενη ατλαντιδα??

 

Εγώ πάλι πιστεύω πως μετά την έκρηξη το νησί "έχασε" τις "δυνάμεις" του και για αυτό το λόγο ίσως

να πεθάνει και η Rose

... η μάλλον, μετά την έκρηξη

ο χρόνος στο νησί άρχισε να τρέχει κανονικά

και για αυτό το λόγο να μην είχε εξαπλωθεί η ασθένια της Rose αλλα μολις ο

χρόνος πήγε κανονικά

να εξαπλώθηκε και η ασθένια της και να πέθανε. Βέβαια παραμένει μυστήριο πως ο Locke περπάτησε αλλα πιστεύω θα το μάθουμε στη 3η σεζόν...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το χρονο δεν το καταλαβαινω και να πω την αληθεια δεν θα μου αρεσει αν συμβει.Γιατι πολυ απλα προς το παρον ειναι μη εξηγησιμο επιστημονικα.Αντε οι τηλεπαθειες,τηλεκινησεις κλπ υπαρχουν ουτως ή αλλως ηδη στο κοσμο μας,αλλα αυτο με το χρονο?Τι παει να πει τρεχει πιο γρηγορα δηλαδη?Και αν τρεχει πιο γρηγορα,αυτο δεν σημαινει οτι νυχτωνει-ξημερωνει πιο γρηγορα?Πως δεν το καταλαβαν οι επιζωντες?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον link με τις σχέσεις που συνδέουν τους "αγνοούμενους"...

 

http://www.dharmatel.org/eva.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mερικα ειναι πολυ ακυρα.Π.χ δεν ειδαμε πουθενα οτι ο REAL Henry ειναι αδερφος της Rose,ουτε οτι ο Fake Henry ειναι παππους του Ααρων....

Και αυτο το Bernard/Hanso τι ειναι?

Οτι να΄ναι...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το χρονο δεν το καταλαβαινω και να πω την αληθεια δεν θα μου αρεσει αν συμβει.Γιατι πολυ απλα προς το παρον ειναι μη εξηγησιμο επιστημονικα.Αντε οι τηλεπαθειες,τηλεκινησεις κλπ υπαρχουν ουτως ή αλλως ηδη στο κοσμο μας,αλλα αυτο με το χρονο?Τι παει να πει τρεχει πιο γρηγορα δηλαδη?Και αν τρεχει πιο γρηγορα,αυτο δεν σημαινει οτι νυχτωνει-ξημερωνει πιο γρηγορα?Πως δεν το καταλαβαν οι επιζωντες?

 

ισως ειναι μερος των παραψυχολογικων πειραματων της Hanso/Dharma.

ισως απλα νομιζουν οι losties οτι ο χρονος περναει πιο γρηγορα

 

α πα πα χαλια ειναι

Link to comment
Share on other sites

egw molis teliwsa tin defteri sezon kai perimenw me anipomonesia tin kainourgia!para polla erwtimata menoun anapadida omws....tespa exei vgei kanena officiall promo?
Link to comment
Share on other sites

Eγω είμαι ακόμα στα μέσα της 2ης και έχω πορωθει!:D Περιμένω με αγωνία την 3η!!

And so Sally can wait, she knows it's too late as we're walking on by

Her soul slides away, but don't look back in anger

I heard you say

:music:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...