Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν ξαναπήρα τηλ και ευτυχώς μα ευτυχώς έπεσα σε μια πολύ γλυκιά κοπελίτσα που ζήτησε συγγνώμη κιόλας για το μπέρδεμα (!!) και μου είπε πως θα δούμε την Πέμπτη 23/01 στις 23:00 το Lost 1x01.

Άντε....

Kαι πέφτει και Τσικνοthursday...

άρα μάσες με αγνοούμενους θα έχουμε...

Toυ 2007 ?:p

 

Μαλλον Φεβρουαριο εννοεις :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα στο ABC παίζει επανάλψη απο το 1o season (1x18 - Numbers). Επόμενο νέο επεισόδιο απο τις 8/2 . Ίσως να υπάρχει κάποια σχέση μεταξύ του νέου επεισοδίου και του "Numbers" (αλλιώς γιατί να επιλέξουν το συγκεκριμένο για επανάληψη;)

 

Τεσπα. Φαίνεται ότι παρακάτω προγραμματίζονται μεγαλύτερα "breaks" (μεταξύ 215 και 216, και μεταξυ 218 και 219). Και όποιος αντέξει:

 

213 - 08/02/06

214 - 15/02/06

215 - 22/02/06

216 - 22/03/06

217 - 29/03/06

218 - 05/04/06

219 - 26/04/06

 

Τα νέα της ΝΕΤ τα αφήνω ασχολίαστα

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Some new spoilers

 

Episode 2.14: One Of Them

Airdate: February 15, 2006

 

 

When Rousseau leads Sayid to a mysterious captive in the jungle, he becomes determined to find out if he is one of the “Others.” Meanwhile, Sawyer discovers Hurley’s potentially devastating breech of the survivors’ trust and blackmails him into helping track an elusive island creature that won’t leave Sawyer alone

 

Και το σημαντικοτερο κατ'εμε:

 

Episode 2.15: Maternity Leave

Airdate: February 22, 2006

 

Big, huge, huge stuff coming up with Claire and the baby. She has a flashback ep coming up, and in it, Aaron is going to take a turn. Claire is going to start remembering. She's going to go places.

 

 

We have another new survivor. In episode 2.15, we will be introduced to Jessica, 16, who is described as smart, strong, attractive and will be found on the island. She is also described as being "one with nature."

 

 

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια.Εχω ενα παραπονο απο το τελευταιο επεισοδιο,και εχει να κανει με τον αγαπημενο μου χαρακτηρα τον Λοκ.Στο τελευταιο επεισοδιο,δεν ηταν ο Λοκ που ξερουμε.Ο ηρεμος,ο υπομονετικος που ξερει να σε ακουει πρωτα και μετα να μιλαει,αυτος που δινει συμβουλες.Αντιθετα οι σεναριογραφοι(παρεπιπτοντως αυτοι που γραψαν το 2χ12 ηταν καινουριοι,καλα θα κανουν να παρουν δρομο) μας παρουσιασαν εναν πολυ dark Λοκ πραγμα που καταστρεφει στην ουσια τον χαρακτηρα που ολοι ξεραμε και που ηθελαν να μς περασουν.Ειδαμε εναν Λοκ νευριασμενο,να δινει κλωτσομπουνιδια στον Τσαρλι και να παιρνει αυτος αποφασεις για τις ζωες των αλλω.

Για παραδειγμα,οταν αυτος ειδε το "οραμα" με το αεροπλανο του Εκο να πεφτει στο νησι κανεις(ποσο μαλλον ο Μπουν) δεν τον θεωρησε τρελο η κατι τετοιο.Προσωπικα περιμενα να κανει το ιδιο και με τον Τσαρλι.Ισα ισα,να του πει πως "ξερεις κατι,ισως ειναι σημαδι απο το νησι.Κι εμενα μου εχει στειλει κατα καιρους σημαδια.Δεν εισαι τρελος,ολα γινονται για καποιο λογο,κατι πρεπει να σημαινει αυτο που ειδες".

Αντιθετα,το μονο που ειδαμε ειναι να σαπιζει στο ξυλο τον καημενο τον Τσαρλι.....

Γνωμες?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ο Τσάρλυ έχει χάσει κάθε εμπιστοσύνη απο όλους. Κατα την δική μου γνώμη, ο Λοκ δεν άλλαξε, απλά ενέργησε πιστεύοντας οτι ο Τσάρλυ άρχισε πάλι τα ναρκωτικά. Αυτό που φοβάμαι εγώ είναι μην τα πάρει κάποια στιγμή ο Τσάρλυ και του κάνει μεγάλο κακό.. Αν πάθει κάτι ο Λοκ, τα πράγματα θα δυσκολέψουν πάρα πολύ για όλους στο νησί.

 

 

Αυτό που σκεφτόμουν εγώ τις προάλλες είναι πως θα μπορούσαν να μας δείχνουν τι κάνουν οι συγγενείς των θυμάτων αυτή τη στιγμή, παράλληλα με τα flashbacks.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Τσάρλυ έχει χάσει κάθε εμπιστοσύνη απο όλους. Κατα την δική μου γνώμη, ο Λοκ δεν άλλαξε, απλά ενέργησε πιστεύοντας οτι ο Τσάρλυ άρχισε πάλι τα ναρκωτικά. Αυτό που φοβάμαι εγώ είναι μην τα πάρει κάποια στιγμή ο Τσάρλυ και του κάνει μεγάλο κακό.. Αν πάθει κάτι ο Λοκ, τα πράγματα θα δυσκολέψουν πάρα πολύ για όλους στο νησί.

 

 

Αυτό που σκεφτόμουν εγώ τις προάλλες είναι πως θα μπορούσαν να μας δείχνουν τι κάνουν οι συγγενείς των θυμάτων αυτή τη στιγμή, παράλληλα με τα flashbacks.

Χεχεχε.. Για διάβασε μια θεωρία που είναι σε 1-2 σελίδες πιο πίσω και την έχει δώσει ο Sheik σε link και θα καταλάβεις.. Εξηγεί πολλά χωρίς να είναι βέβαιο ότι είναι αυτή η αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να την διαβάσω! (που είναι; :shifty: :p )

εδώ

Λάβε υπόψη σου ότι η θεωρία αυτή δεν είναι επίσημη, απλά την σκέφτηκε ένα παλικάρι βασίζοντας όλα όσα λέει σε γεγονότα από τη σειρά και σε πραγματικές επιστημονικές ανακαλύψεις. Δεν είναι σίγουρο ότι τελικά αυτό θα γίνει αλλά έχω διαβάσει πολλές ιστορίες γα το Lost και αυτή είναι η πιο εμπεριστατωμένη. Enjoy! Απλά έχω να πω ένα μεγάλο respect στον τυπά που το έγραψε αν τελικά έχει δίκιο..

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να μπω σε spoiler, μόλις διάβασα τη θεωρία (αν και ομολογώ ότι δεν άντεξα να διαβάσω τις υπόλοιπες σελίδες εκείνου του thread).

Νομίζω ότι έχει μια καλή βάση και σίγουρα θα ήταν ενδιαφέρον να εξελιχθούν πολλά πράγματα σε αυτό το επίπεδο (...)

ΑΛΛΑ

η θεωρία του τύπου έχει πολλές τρύπες. Ειδικά σε συγκεκριμένα "bullets" που αναφέρει.

πχ αυτό για τον Locke. Στη σειρά υπάρχει συγκεκριμένη σκηνη που δείχνει οτι ο Locke μπορεί και αισθάνεται πόνο στα πόδια του

Είναι και πολλά άλλα, αλλα ίσως δεν είναι της ώρας αυτή η συζήτηση ακόμα...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι φαίνεται να είναι μέχρι τώρα η πιο "αντικειμενική" θεωρία. Έχει όμως αρκετά κενά... π.χ. ΄΄Ολοι θυμούνται πως το αεροπλάνο κόπηκε στη μέση στον αέρα

οπότε δεν πολυστέκει η θεωρία να το προσγείωσαν... εκτός και εαν τα λεπτα της πτώσης ήταν αποτέλεσμα ομαδικής παράκρουσης!!!

anyway έχουμε πολύ δρόμο και θα ακουσουμε πολλά ακόμα. Ο τύπος πάντως έχει φαντασια...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι φαίνεται να είναι μέχρι τώρα η πιο "αντικειμενική" θεωρία. Έχει όμως αρκετά κενά... π.χ. ΄΄Ολοι θυμούνται πως το αεροπλάνο κόπηκε στη μέση στον αέρα

οπότε δεν πολυστέκει η θεωρία να το προσγείωσαν... εκτός και εαν τα λεπτα της πτώσης ήταν αποτέλεσμα ομαδικής παράκρουσης!!!

anyway έχουμε πολύ δρόμο και θα ακουσουμε πολλά ακόμα. Ο τύπος πάντως έχει φαντασια...:wacko:

Αν το διαβάσεις προσεχτικά θα δεις ότι εννοεί πως

αυτές οι αναμνήσεις τους έχουν "φυτευτεί" στο μυαλό

;)

Link to comment
Share on other sites

Αν το διαβάσεις προσεχτικά θα δεις ότι εννοεί πως

αυτές οι αναμνήσεις τους έχουν "φυτευτεί" στο μυαλό

;)

Να σου πω την αλήθεια δεν πείθoμαι, τουλάχιστον όσoν αφορά την Kate...

Κοίταξε και την άποψη του googlehead στο ίδιο thread.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ΝΕΤ έκανε μια trailerάρα απίστευτη για την σειρά Lost - Οι Αγνοούμενοι που θα μεταδοθεί 23/02. Δείχνει σκηνές απο σχεδόν όλα τα επεισόδια, δραματική μουσική, εμφανίζονται όλοι....μαμάτο trailer!

Άντε τώρα να το βρω να το κατεβάσω...

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

To lost se pio channel to exei??? eiparxei se DVD? nikiasa mia kainouria tainia k eixe ena trailer apo to LOST kai mou fanike kalo...

 

Την πρωτη σαιζον την επαιξε περυσι το Φιλμνετ και τωρα εκει δειχνει τη 2η.

Επισης η πρωτη σαιζον θ’αρχισει να προβαλλεται στη ΝΕΤ απο τις 23 του μηνα στις 11 το βραδυ.

 

Το οτι ειδες ομως τρειλερ σε dvd μπορει να σημαινει οτι μπορει να σκασει μυτη και σε dvd προσεχως η 1η σαιζον (μακαρι!! :D )

 

GreekCharmed το ειδα κι εγω το τρειλερ της ΝΕΤ!! Φοβερο, μεχρι και σκηνη απο το πρωτο επεισοδιο της 2ης σαιζον δειχνει!! :up:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

perimenw me agonia simera to prwto episodia gia na dw kai egw to polisizitimeno lost.11 to paizei ipame?

 

 

23/02 λεμε ρε συ,οχι σημερα!!!!!:)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το 2Χ13 είναι το επεισόδιο τις προηγούμενης εβδομάδας?

Όχι, την προηγούμενη εβδομάδα δεν υπήρξε επεισόδιο. Το 13 είναι το επεισόδιο που προβλήθηκε χθες βράδυ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παντως ως 13 πολλοι εχουν το ανακεφαλαιωτικο επισοδιο που προβληθηκε πριν λιγες μερες, προσεξτε μη το κατενασετε τζαμπα. Ο τιτλος του ειναι revelation

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά βρίσκω πολύ καλό το UK promo για το LOST. Δεν έχει και spoiler...

 

P.S.: Τι μωρό που είναι η Sun !

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια sorry που θα διαφωνησω, αλλα η ΝΕΤ για αλλη μια φορα εκανε μ#$^&@. Ειναι δυνατον να βαζει τραιλερ που δειχνει την εξελιξη ολης της πρωτης σεζον?Ελεος,ενα teaser εφτανε. Το ιδιο εκανε και στις Νοικοκυρες.

Τι να πω...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια sorry που θα διαφωνησω, αλλα η ΝΕΤ για αλλη μια φορα εκανε μ#$^&@. Ειναι δυνατον να βαζει τραιλερ που δειχνει την εξελιξη ολης της πρωτης σεζον?Ελεος,ενα teaser εφτανε. Το ιδιο εκανε και στις Νοικοκυρες.

Τι να πω...

 

Mαλλον θεωρουν δεδομενο οτι οσοι ενδιαφερονταν την εχουν δει ηδη την 1η σαιζον με τον Α η Β τροπο, σιγα μην περιμεναν τη Νετ. :p :p :p

Αθανατη ελληνικη κρατικη τηλεοραση :baby: :w00t:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...