Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest valeria

Βγήκε και το νέο promo :w00t:

Η μια εβδομάδα παλεύεται, οι δύο με τίποτα :cry:

 

Αν και δεν μου πολυαρέσουν αυτά που βλέπω...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

....Και δεν κατάλαβα...αυτός ο Σωγιερ δεν έχει αφήσει καμία για τον Τζακ!Τι θα γίνει με την παρτη του???:lol::lol::lol:

 

τετοιος ΜΔ που ειναι ο τζακ καλα τον κανει!!:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Καπου αναφερθηκε το ονομα Γκουντσπιντ στο επεισοδιο.....μπορει να μου θυμησει καποιος που το εχουμε ξαναπετυχει;;
Link to comment
Share on other sites

Καπου αναφερθηκε το ονομα Γκουντσπιντ στο επεισοδιο.....μπορει να μου θυμησει καποιος που το εχουμε ξαναπετυχει;;

Είναι το επίθετο του Horace. :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι το επίθετο του Horace. :)

 

και ποιος ειναι ο κυριος;;

Link to comment
Share on other sites

here you are

Όχι ο Οράτιος είναι αυτός που τους έφερε στο νησί.

Οι γονείς του Μπεν κάναν τζόγκιν και η γυναίκα γέννησε πρόωρα και πέθανε.

Εκεί τους βρήκε ο Οράτιος και τους έφερε στο νησί.

Link to comment
Share on other sites

ενα μυαλο χειμωνα-καλοκαιρι τι να σου κανει;;

 

δεν σκεφτηκα οτι Ηorace=Ορατιος...........

Link to comment
Share on other sites

Λέτε ο πόλεμος που ειπώθηκε πως θα αντιμετωπίσουν στο νησί να είναι ο πόλεμος μεταξύ ντάρμα και Άλλον(που τελικά θα τους διοικεί ο Μπεν)? Και ο Γουιντμορ είναι με την ντάρμα να υποθέσω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Γουίντμορ ανήκε στους Άλλους όταν ήταν νέος (βλ. επεισόδιο 5x03: Jughead).

 

Πώς σας φάνηκε το σχόλιο του Horace ότι δε ξέρει τίποτα για το πλοίο Black Rock;

Link to comment
Share on other sites

Ο Γουίντμορ ανήκε στους Άλλους όταν ήταν νέος (βλ. επεισόδιο 5x03: Jughead).

 

Πώς σας φάνηκε το σχόλιο του Horace ότι δε ξέρει τίποτα για το πλοίο Black Rock;

 

Νομίζω ότι λέει ψέμματα.Γι αυτό αντέδρασε κάπως σε αυτό το σημείο της ιστορίας του Σώγιερ.

 

Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια είναι η αγγλική ονομασία του ονοματος Οράτιος;

 

Horace που λέει στο Lost

 

η μήπως

 

Oratio που λέγεται στο CSI Miami; :p

 

Ή το αντίθετο: Ποιο από τα δυο αγγλικά ΔΕΝ σημαίνει Οράτιος; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια είναι η αγγλική ονομασία του ονοματος Οράτιος;

 

Horace που λέει στο Lost

 

η μήπως

 

Oratio που λέγεται στο CSI Miami; :p

 

Ή το αντίθετο: Ποιο από τα δυο αγγλικά ΔΕΝ σημαίνει Οράτιος; :confused:

 

Και τα δύο σωστά είναι, απλά το Horace είναι πιο συνηθισμένο από το Oratio.

Παραλλαγές του ίδιου ονομάτος ουσιαστικά.

Για την ιστορία, έχουν λατινική προέλευση και σημαίνουν "keeper of the hours" ή "προσευχή" κατά μια άλλη εκδοχή.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω κουραστεί με το lost. Ο μόνος λόγος που το βλέπω ακόμα είναι ότι λυπάμαι τα 4 και κάτι χρόνια που ξόδεψα! Το έχουνε καταντήσει χειρότερο και από την Τόλμη και Γοητεία. Θέλω να πιστεύω ότι τουλάχιστον θα προβάλλουν ένα τέλος που θα ανταποκρίνεται έστω και λίγο στις εντυπώσεις που μου άφηνε ο πρώτος και ο δεύτερος κύκλος και όχι ότι είναι κάποιο όνειρο ενός τρελού ή ότι έχουν πάθει ομαδική παράκρουση με μπροστάρη το Χάρλευ και τον βατραχομάτι. Ναι θα συνεχίσω να το βλέπω. Όχι όμως με τον ίδιο ρυθμό. Προς το παρόν βλέπω τα επεισόδια ανά 2. Νομίζω θα το πάω ανά 3 ή 4.
"I'm also not very analytical. You know I don't spend a lot of time thinking about myself, about why I do things." George W. Bush, aboard Air Force One, June 4, 2003
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω τι λετε εσεις.......εμενα παντωσ ο 5 κυκλος μου αρεσει πολυ μεχρισ στιγμης.......

επισεις δεν νομιζω αυτι τι στιγμη να υπαρχει πιο εδιαφερον σειρα.......παρολο που παρακολουθω πολλες.....και μην μου πει κανεις για το prison brake to opio ειναι χειροτερο και απο το lapd...ημαρτον........για το μονο που μπορεις να πεις για το lost ειναι οτι κραταει πολυ χρονια με αποτελεμα να ξεχνας προηγουμενα επεισοδια που ειναι χρησημα για τιν κατανοηση του επομενων επεισοδιων.......

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε αρχηγέ δεν αντιλέγω. Σαφώς και είναι ανώτερο από το ΡΒ. Απλά επειδή έχουν πάρει χαμπάρι το κόλλημά μας, βγάζουν επεισόδια που περιγράφουν έρωτες, φρου φρου και αρώματα. Δεν λέω καλά είναι και αυτά αλλά για καμιά άλλη σειρά. Αλλά έτσι είναι…. Η κλασική εξέλιξη. Θυμάσαι κανέναν στο πρώτο κύκλο να ασχολείται με αγαπητικές και αγαπητικούς? Σου λεει τα έχουμε κάνει έτσι που δεν τα ξεμπλέκουμε με τπτ οπότε πούλα ψιψιψινια και κοκοψοψαρα μπας και ξεγελαστούν και περιμένουν να «αγαπήσει» ο Σογιερ την @γαμητη...
"I'm also not very analytical. You know I don't spend a lot of time thinking about myself, about why I do things." George W. Bush, aboard Air Force One, June 4, 2003
Link to comment
Share on other sites

...Σου λεει τα έχουμε κάνει έτσι που δεν τα ξεμπλέκουμε με τπτ οπότε πούλα ψιψιψινια και κοκοψοψαρα μπας και ξεγελαστούν και περιμένουν να «αγαπήσει» ο Σογιερ την @γαμητη...

 

.. να αγαπησει ο Σογιερ την αγαπητη εννοεις φυσικα :lol:

 

:p

 

Παντως οντως δεν αποτελει εκπληξη οτι το Lost πλεον γινεται ολοενα και λιγοτερο δημοφιλες.. Τα πραγματα περιπλεκονται οριζοντιως, καθετως, αναποδα κτλ μεχρι να βγει καλοχτυπημενος ο φραπες... Και μεις οι κακομοιροι καπου στην μεση, πλεον να τα δεχομαστε ολα χωρις καμμια απολυτως εκπληξη, αρκει να φτασουμε λιγο πιο κοντα στο περιβοητο τελος και την "επιλυση" των παντων..

 

:rolleyes:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορια...... μας δειχνουν ειτε τους oceanic6 ειτε τους Σωγιερ και την παρεα του!! οι υπολλοιποι που εμειναν στο νησι τι εχουν γινει; Η Ροουζ με τον αντρα της πχ.... μας εχει δειξει τπτ γι αυτους και το εχω ξεχασει;;
Link to comment
Share on other sites

Paiδια απο που κατεβαζεται τα επεισοδεια;; επειδη εχω μεινει πολυ πισω(3ος κυκλος) μπορειται να μου προτεινεται απο που να τα κατεβασω ολα;:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορια...... μας δειχνουν ειτε τους oceanic6 ειτε τους Σωγιερ και την παρεα του!! οι υπολλοιποι που εμειναν στο νησι τι εχουν γινει; Η Ροουζ με τον αντρα της πχ.... μας εχει δειξει τπτ γι αυτους και το εχω ξεχασει;;

 

Νομίζω ότι αυτούς ψάχνουν ο Σόγιερ με τον Τζιν.. Αναφέρομαι σε κάτι που λέει ο Τζιν, ότι τελείωσαν το ψάξιμο στην περιοχή 133 ή κάτι τέτοιο... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτούς ψάχνουν ο Σόγιερ με τον Τζιν.. Αναφέρομαι σε κάτι που λέει ο Τζιν, ότι τελείωσαν το ψάξιμο στην περιοχή 133 ή κάτι τέτοιο... :confused:

 

Τον Λοκ και τους λοιπούς για το εάν έχουν γυρίσει.Αυτό ψάχνουν.

Link to comment
Share on other sites

Οι rose/bernard είτε πέθαναν από τα βέλη στην παραλία είτε είναι με τους others αλλιώς 3 χρόνια τώρα δεν μπορεί να μην τους είχε βρει κανείς. Κ αφού δεν είναι με τη dharma μάλλον τους βρήκαν πρώτοι οι others. Εικασίες βέβαια
Link to comment
Share on other sites

Τον Λοκ και τους λοιπούς για το εάν έχουν γυρίσει.Αυτό ψάχνουν.

 

Κι εγώ αυτό νόμισα όταν είδα το επεισόδιο. Όταν όμως ο Σώγιερ μιλάει αργότερα με τον Horace λέει για την Κέιτ "Δε θυμάμαι το πρόσωπό της,...δεν πρόκειται να ξαναγυρίσει". Μου έδωσε την εντύπωση ότι έχει πάψει πλέον να ελπίζει στην επιστροφή του Λοκ και των άλλων. Μου φαίνεται λογικότερο λοιπόν να ψάχνουν για τους Μπερνάντ-Ρόουζ και τους υπόλοιπους, στο κάτω κάτω δικοί τους ήταν κι αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό νόμισα όταν είδα το επεισόδιο. Όταν όμως ο Σώγιερ μιλάει αργότερα με τον Horace λέει για την Κέιτ "Δε θυμάμαι το πρόσωπό της,...δεν πρόκειται να ξαναγυρίσει". Μου έδωσε την εντύπωση ότι έχει πάψει πλέον να ελπίζει στην επιστροφή του Λοκ και των άλλων. Μου φαίνεται λογικότερο λοιπόν να ψάχνουν για τους Μπερνάντ-Ρόουζ και τους υπόλοιπους, στο κάτω κάτω δικοί τους ήταν κι αυτοί.

 

Τους 6 και/η τον Λοκ εψαχναν.Την Κειτ λεει οτι την ξεχναγε γιατι περασαν 3 χρονια μεχρι να την ξαναδει,αλλωστε ειχε αλλη γκομενα:lol:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...