Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάμε για πάνω από 1000 SMS...

Και φυσικά, ναι, στο Blackberry εμφανίζονται κανονικά.

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

1000 SMS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ

 

 

ΥΓ Δεν έχω ιδέα, αλλά μου έκανε εντύπωση.. Εγώ 1000 sms δεν έχω στείλει σε όλη μου τη ζωή...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχαχαχα! Είπαμε, είναι για δουλειά - σε κάποια φάση που δε γινόταν αλλιώς να επικοινωνήσουμε! (Και εννοείται 1000 in-out άρα τα δικά μου είναι κάπου 500). Δεν είμαι από τα πιτσιρίκια που γράφουν για πλάκα (γειά σου - τί κάνεις - καλά, εσύ? - κι εγώ καλά - τί νέα = σύνολο 5 μηνύματα - πλήρωνε μπαμπά!!!).
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

 

πριν 1 εβδ. μου εδωσε η εταιρεια ενα blackberry 8310 για να λαμβανω τα e-mail οταν βρισκομαι στο δρομο. προσπαθησα να κανω sync. με το outlook και μετα απο πολλεσ προσπαθειες το καταφερα. το προβλημα που εχω ειναι οτι παρολο που εγινε ο συγρονισμος δεν μου εμφανιζοντε οι επαφες στον καταλογο επαφων του κινητου...το περιεργο ειναι ομως οτι οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο, το ονομα εμφανιζετε κανονικα... μηπως ξερει καποιος τι εχω κανει λαθος και τι πρεπει να αλλαξω για να εμφανιζοντε κανονικα οι επαφες??????

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή σκέψη .....

 

Ορίστε και το δικό μου ... Αλλά δεν έχω ενεργοποιήση ακόμα το BIS σε λίγο καιρό.

Join @ ~F~ 's Frequency ...

.: On Air :. :music:

 

 

PIN : 21E30983

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή σκέψη .....

 

Ορίστε και το δικό μου ... Αλλά δεν έχω ενεργοποιήση ακόμα το BIS σε λίγο καιρό.

Prepei re fwn na to energopoiiseis omws....poses fores tha sto pw?

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Prepei re fwn na to energopoiiseis omws....poses fores tha sto pw?

 

Δυστηχώς πολλές .... :ninja:

Join @ ~F~ 's Frequency ...

.: On Air :. :music:

 

 

PIN : 21E30983

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .... Βρήκες λύση στο προβλημά με τα κινέζικα . ακομα το ψάχνω .....?????

Join @ ~F~ 's Frequency ...

.: On Air :. :music:

 

 

PIN : 21E30983

Link to comment
Share on other sites

Με imap τραβάει και κάνει poll κάθε 5 λεπτά (νομίζω στο update που βγήκε το κάναν κάθε ένα, δε θυμάμαι).

 

Δεν φέρνει όμως contacts & calendar... Απλώς το βλέπεις όπως και με το BIS, έχεις όμως το καλό (όπως πχ στην περίπτωση μου), αν ο mail server σου δεν είναι προσβάσιμος από το internet, να τα poll-άρει ο unite και να τα στέλνει/παίρνει στο berry.

 

Επίσης, αν βρίσκεσαι πίσω από firewall, θες μια μόνο πόρτα ΠΡΟΣ τα έξω (3101). Προς τα μέσα, τίποτα (ανοίγει ο unite server το connection)...

 

YΓ Σε περίπτωση που δεν έχεις POP/SMTP/IMAP στο internet από τον εταιρικό σου mail server, αλλά OWA, το υποστηρίζει έτσι κι αλλιώς ο BIS...

 

Μα με το Unite πρέπει να είναι συνέχεια ανοίκτό το PC? Στον σέρβερ γίνεται να μπει?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθω να κανω sync με το Outlook κανένα πρόβλημα αλλά η εισαγωγή των επαφών και του ημερολογίου δεν γίνεται στα ελληνικά αλλά Ο Θεός ξέρει σε τι ....

Επίσης δεν μου περνάει όλη την καρτέλα της επαφής δηλαδή, τηλέφωνο οικείας e-mail διεύθυνση και κλπ...

Έχω δοκιμάσει στο BB εισαγωγή γλώσσας στα ελληνικά και η γλώσσα του PC επίσης αλλά πήρα τα @@ μου... Τα regional του PC είναι στα ελληνικά και input Language στο BB

ελλήνικα.

Καμία ιδέα ?

 

Χτές το βράδυ εγκατέστησα το νέο OS 4.5.0.105 και Desktop Manager 4.6 αλλά δεν διορθώθηκε το πρόβλημα με τις επαφές.Διορθώθηκε το πρόβλημα της ανάλυσης και της μπαταρίας !

Join @ ~F~ 's Frequency ...

.: On Air :. :music:

 

 

PIN : 21E30983

Link to comment
Share on other sites

Μα με το Unite πρέπει να είναι συνέχεια ανοίκτό το PC? Στον σέρβερ γίνεται να μπει?

 

Εννοείται ότι αυτό που θα το βάλεις επάνω θα πρέπει να είναι 24/7 ανοιχτό...

Βρες μια μηχανή που δουλεύει συνέχεια, και βάλτο.

Μόνο πρόσβαση στο internet να έχεις, κι αν είσαι πίσω από κάνα firewall, άνοιξε την πόρτα 3101 (προς τα έξω).

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από πολλά χρόνια χρήσης Symbian (Nokia) πήρα το Bold το Σάββατο.. Όλα καλά, αλλά το Σάββατο το βράδυ που βγήκα για ποτό ήταν σαν να κρατούσα 5 κινητά μαζί.. Χώρια που για να στείλω κάποιο μήνυμα, φώτιζα όλη την παρέα μαζί lol

 

Με βλέπω να το κρατάω σε μια 2η γραμμή με την υπηρεσία ΒΒ για emails όταν είμαι εκτός, και να συνεχίσω να δουλεύω τα Nokia μου όπως παλιά :)

Link to comment
Share on other sites

μάλλον blackberry BOLD, αλλιώς iphone..

H

KAI TA 2!...

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργήσει το οποιοδήποτε blackberry και να βλέπεις internet θέλει να πληρώνεις την υπηρεσία "blackberry service".

Επειδή δεν ξέρω και πολλά, το blackberry μπαίνει στο internet μόνο με BIS;;;

Δεν μπορεί να το χρησιμοποιήσει κάποιος π.χ. με τα 40ΜΒ του myview για να σερφάρει, να βλέπει τα mail του και να μιλάει και στο messenger;;;

Link to comment
Share on other sites

Τα email σίγουρα δεν θα σου προωθούνται στη συσκευή. Όσο για σερφάρισμα, αν δεν κάνω λάθος, μόνο στο myview θα μπαίνεις.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Τα email σίγουρα δεν θα σου προωθούνται στη συσκευή. Όσο για σερφάρισμα, αν δεν κάνω λάθος, μόνο στο myview θα μπαίνεις.

Σίγουρα? Νομίζω σου επιτρέπει και www & wap browsing :)

Μπορεί κάποιος να μου πει με σιγουριά αν επιτρέπεται το σερφάρισμα χωρίς BIS;;;

Εμένα θα μου δώσει ένας φίλος ένα 8310 του κουτιού, που του το χάρισαν και δεν το χρειάζεται και σκέφτομαι να το κρατήσω ή μήπως καλύτερα να το πουλήσω για να αγοράσω κανένα G900...

Απλά θέλω να ξέρω, όντας συνδρομητής cosmote, τι υπηρεσία πρέπει να βάλω στο 8310 για τη χρήση που κάνω (gmail, google reader και messenger) και τι γίνεται με τις χρεώσεις. Επειδή αν είναι να βάλω το BlackBerry Internet Solution με 7€ για να έχω 20ΜΒ και να μη με φτάνουν, τότε ας πάρω καλύτερα μια άλλη συσκευή να σερφάρω με το myview πιο άνετα...

Επίσης, με το BlackBerry Internet Solution μπορώ να στέλνω δωρεάν SMS, όπως με το myview;;;

Link to comment
Share on other sites

ta Blackberry devices gia na paiksoun full theloun to Blackberry service..

 

kai mail, kai web surfing, kai messenger...

 

isos paiksoun kapoia apo afta me kolpo (service books ktl) alla giati na paideveste?

 

kala 20MB dinei akomi i Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

mallon

 

tora pou exoun arxisei kai ginontai dimofilis ta Blackberria

 

kapoios admin na kanei ena Sticky post

oti ta Blackberry devices gia na paiksoun theloun kai to blackberry service

 

oste aftoi pou DEN einai diathetimenoi na paroun to service, na min paroun tis syskeves..

 

giati profanos oi polites tis kathes etereias den lene tipota..

oxi pos den to lene epitides

alla profanos den to kseroun akomi :lol:

 

tora thymithika pou eixa paei se ena Vodafone Shop

prin ena xrono

kai ekana 2 me 3 ores mexri na katalavoun kai na mou energopiisoun to BIS se mia nea syndesi!!!

o typos prepei na pire 3 fores ta kentrika kai milage me tis ores mexri na to vroun ti einai ktl..

 

elpizo i katastasi na exei kalyterepsei tora..

Link to comment
Share on other sites

Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, με την συμπίεση όγκου που κάνουν τα blackberry το 20 MB είναι παραπάνω από αρκετά. Άλλωστε υπάρχουν και μεγαλύτερα πακέτα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Οκ με τα mails, αλλά με το surfing τι γινεται? Ξέρει κανείς με σιγουριά? τουλάχιστον για WIND??
Link to comment
Share on other sites

Οκ με τα mails, αλλά με το surfing τι γινεται? Ξέρει κανείς με σιγουριά? τουλάχιστον για WIND??

Συμπίεση κάνει και στο σερφάρισμα. Όταν αγόρασα το 8310 μέχρι να ενεργοποιηθεί το BIS έμπαινα απλά στο vflive και από εκεί σε άλλα site. Απλώς δεν δούλευε ο blackberry browser,το msn, το facebook, οι χάρτες, κτλ.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Συμπίεση κάνει και στο σερφάρισμα. Όταν αγόρασα το 8310 μέχρι να ενεργοποιηθεί το BIS έμπαινα απλά στο vflive και από εκεί σε άλλα site. Απλώς δεν δούλευε ο blackberry browser,το msn, το facebook, οι χάρτες, κτλ.

...ούτε και το Blackberry messenger....

ότι θες στείλε ΠΜ

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Συμπίεση κάνει και στο σερφάρισμα. Όταν αγόρασα το 8310 μέχρι να ενεργοποιηθεί το BIS έμπαινα απλά στο vflive και από εκεί σε άλλα site. Απλώς δεν δούλευε ο blackberry browser,το msn, το facebook, οι χάρτες, κτλ.

 

Με ενεργοποιημένο το BB Service έχεις και ιντερνετ τελικά ή όχι??

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάω το unite γιατί δε μου ακούγεται και ιδιαίτερα πρακτική λύση.. Απενεργοποίησα το VPN που απαιτούσε ο server και πλέον μπαίνω με https.. Πιστεύω να μην έχει πρόβλημα το ΒΒ...
Link to comment
Share on other sites

Με το BIS έχεις και push mail και internet.Blackberry χωρίς Blackberry Internet Service δεν έχει κανένα νόημα.Με 20 mail την ημέρα περ;iπου και λίγο browsing φτάνεις εύκολα 30-40gb οπότε το πακέτο με 20 δεν συμφέρει γιατι αν τα περάσεις η χρέωση είναι τρελή(6 ευρώ/mb).Πόσο μάλλον αν χρησιμοποιήσεις google maps,flickr, facebook upload κλπ.Εγώ έχω vodafone BIS 150mb με 10 ευρώ και φτάνω περίπου 80 με αρκετή όμως χρήση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...