Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ φιλε μου σε συμπονω για το browsing....τα υπολοιπα επρεπε να τα γνωριζεις πριν προχωρησεις στην αγορα του....θυμηθηκα κατι κυριες τωρα με iphone που κραζαν τους υπαλληλους επειδη δε ξεραν οτι πρεπει να το συνδεσουν με pc για να λειτουρησει πρωτη φορά(νταξει δε σε συγκρινω στο τομεα ασχετοσυνης με δαυτες :p)

 

χεχεχε ετσι ειναι φιλαρακι..

ξερεις τι λενε στην περιπτωση μου.. δεν ηξερες δε ρωταγες?? χεχεχε!!

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλού & αλλού!!! Να απαντήσεις σε συγκεκριμένες τοποθετήσεις & απαντήσεις βαριέσαι!!! Στο να γράφεις όλα τα εγωκεντρικά σου απωθημένα δεν βαριέσαι??

 

Η συζήτηση πλέον μαζί σου δεν έχει κανένα νόημα. Λυπάμαι για τον χρόνο που έχασα μόνο γιατί βλέπω ότι εξακολουθείς να βρίσκεσαι στο ίδιο σημείο που ήσουν και όταν την ξεκίνησες

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Το σταματάμε εδώ. Το θέμα κλειδώνεται προσωρινά.

 

Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι: Δεν είμαστε σε κάποιο διαγωνισμό για να δούμε ποιος θα πει την τελευταία ατάκα.

Αν κάποιος θέλει να απαντήσει μπορεί να το κάνει όταν κριθεί από τους διαχειριστές οτι θέμα πρέπει πάλι να ανοίξει.

Το θέμα κλειδώθηκε και η ευθύνη πάει σε αυτούς που οδήγησαν την συζήτηση σε τσακωμό.

 

End of story.

Edited by moment_v

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Το topic θα μείνει κλειδωμένο γιατί, εκτός των άλλων, η συζήτηση αυτή δεν οδηγεί πουθενά και αυτό έχει γίνει προφανές εδώ και πολλά posts.

 

Παρακαλώ την επόμενη φορά πριν αρχίσετε τα παράπονα για ένα οποιοδήποτε προϊόν να έχετε σκεφτεί σοβαρά αν είναι αυτό που ταιριάζει στις ανάγκες σας. Οι συσκευές της RIM έχουν πολύ συγκεκριμένα πλεονεκτήματα και πολύ συγκεκριμένο κοινό που τις επιλέγει για τις υπηρεσίες που τις συνοδεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το UMA είναι διαθέσιμο από κάποια εταιρία στην Ελλάδα?

 

http://www.bbgeeks.com/blackberry-guides/what-does-uma-mean-for-your-blackberry-881289/

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι εγώ αλλά δεν έχω βρει τίποτα ακόμα δυστυχώς... Σίγουρα υποστηρίζεται στην Αμερική και στην Αγγλία αλλά για Ελλάδα και άλλες χώρες δεν έχω βρει κάτι!

 

Θα ήταν καταπληκτικό ειδικά για όσους ταξιδεύουν εξωτερικό συχνα!

Link to comment
Share on other sites

ναι εγώ με το storm 1 του γαμπρού μου....εγώ έχω το ίδιο με bis:p

απάλευτο,αργό σε οτιδήποτε χρειάζεται ιντερνετ,

 

από μειλ,που δεν μου έρχονται ,αφόυ δεν έχω bis,αλλά μπαίνω στην ιστοσελίδα του μέιλ κάθε 1 ώρα

 

bbmaps,google maps και γενικά όλα αργούν εκνευριστικά

vodafone έχω

 

ελπίζω να κατάλαβα καλά ότι ρώτησες για bb με απλό ιντερνετ,χωρίς ενεργοποιημένο bis.

 

το βασικό είναι ότι τα μέιλ δεν έρχονται...gmail application δεν το ξέρω ,μήπως αυτό κάνει??

 

bb broswer δουλεύει..αργάααα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

BlackBerry Touch

 

http://www-bgr-com.vimg.net/wp-content/uploads/gallery/blackberry-touch-monaco-monza-hands-on/4d94ad2a154f8110331163450.jpg

 

http://www.bgr.com/nggallery/page-320/album-all/gallery-144/image/1929/

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπλεχτεί εντελώς με curve touch και storm 3. Ίδια τα βλέπω...

 

Δε βλέπω και surepress και μάλλον θα μείνω για πάντα με το Storm 1 :|

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπλεχτεί εντελώς με curve touch και storm 3. Ίδια τα βλέπω...

 

Δε βλέπω και surepress και μάλλον θα μείνω για πάντα με το Storm 1 :|

 

 

 

Το curve touch είναι πιο μικρό σε μέγεθος, με μικρότερη οθόνη αφής.

Ουσιαστικά, θα υπάρξουν 3 κινητά με οθόνη αφής.

Αυτό, το curve touch και το Torch 2 :D

 

Tέλεια φαίνονται και μάλλον το Blackberry touch (ή Storm 3 ή Μοnaco, το ίδιο είναι) θα παρουσιαστεί τον Μάιο!

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα νεότερο για την συσκευή? Ημερομηνία κυκλοφορίας, αν θα πάρει και το επόμενο BB OS, της QNX (αν δεν κάνω λάθος..). Έχω ψηθεί αρκετά να είναι ο αντικαταστάτης του Milestone μου το καλοκαίρι..!
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πηγαίνω σε ΗΠΑ και σκέφτομαι να αγοράσω το 9800 για να το χρησιμοποιήσω μετά εδώ. Μήπως γνωρίζει κάποιος, εκτός του GSM, τι πρέπει να γνωρίζω για αγορά συσκευής από κατάστημα; Ορισμένοι αναφέρουν σε φόρουμ για Class1,2 κλπ, δηλαδή άλλα μοντέλα λειτουργούν σε Ευρώπη κι άλλα σε Ινδία κλπ. Επίσης τίθεται θέμα κλειδώματος σε εταιρία εκεί ή αν είναι αγορασμένο από κατάστημα δεν υπάρχει ζήτημα; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε. Αρχικά θα πρέπει να ελέγξεις εάν το τηλέφωνο έχει simlock, ρωτώντας τους υπαλλήλους στο κατάστημα όταν θα πας να το πάρεις. Βέβαια και να είναι, μικρό το κακό, αφού το κόστος για κωδικό ξεκλειδώματος είναι κάτω από 15 ευρώ.

 

Γενικά δε γνωρίζω για "κομμένη" έκδοση του 9800 - απ' όσο ξέρω, μία μόνο κυκλοφορεί παγκοσμίως. Επειδή όμως πολλά γίνονται κατά καιρός, θα πρέπει να το τσεκάρεις και αυτό στο κατάστημα, ρωτώντας εάν έχει κάποιον περιορισμό στη λειτουργία του (έχει τύχει σε άλλα τηλέφωνα παλαιότερα να έχουν θέμα με το 3G στην Ελλάδα, αν και δεν έχει ακουστεί κάτι τέτοιο ποτέ για 9800).

 

Γενικά πάντως δύσκολο να έχεις κάποιο θέμα, όσοι γνωρίζω που έφεραν αμερικάνικα, είναι όλα μια χαρά.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις. Πάντως, αν κάποιος χρήστης αγόρασε συσκευή από ΗΠΑ και γνωρίζει τυχόν εμπόδια, οι συμβουλές του καλοδεχούμενες.
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zT0CDOXjUng&feature=player_embedded]YouTube - BlackBerry Bold Touch 9930 Montana Hands-on[/ame]

 

http://*****berry.com/blackberry-bold-touch-full-spec-sheet-leaked-0

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα νεότερο για την συσκευή? Ημερομηνία κυκλοφορίας, αν θα πάρει και το επόμενο BB OS, της QNX (αν δεν κάνω λάθος..). Έχω ψηθεί αρκετά να είναι ο αντικαταστάτης του Milestone μου το καλοκαίρι..!

 

Θα παρουσιαστεί επισημα αρχές Μαϊου στο μεγάλο event της RIM όπου θα παρουσιάσει ολες τις φετεινες συσκευές. Στην Αμερική κυκλοφορήσει Ιούνιο - Ιούλιο οπότε για Ελλάδα το βλέπω μετά από 4-5 μήνες

 

Από τις συσκευές που θα παρουσιάσει η RIM είναι η μόνη που εχει 768 MB ram οπότε Ισως κάτι να σημαίνει αυτό σχετικά με το QNX OS 7. To QNX πάντως οι φήμες το βλεπουν να έρχεται μετά τα μέσα το 2012, οπότε είναι μακριά ακόμα

 

Το 6.1 θα παρουσιαστεί τώρα και μάλλον θα υπάρξει και 6.5 πριν βγει το QNX

Link to comment
Share on other sites

ψαξτε blacknerry roadmap στο google και δειτε το πρωτο σαιτ εχει ολες τις συσκευες και τα σπεκς Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

εχω ψηθει παρα πολυ με το os7.απο οτι διαβασα θα μπορεις να τρεχεις εφαρμογεσ android στο blackberry μεσω virtual machine.πιο πολυ περιμενω να βγει καινουργιο λειτουργικο παρα η συσκευη.επικεντρωθηκε παρ πολυ η rim να βαλει tablet και ολα τα αλλα τα παρατησε.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις. Πάντως, αν κάποιος χρήστης αγόρασε συσκευή από ΗΠΑ και γνωρίζει τυχόν εμπόδια, οι συμβουλές του καλοδεχούμενες.

 

Εγώ έχω από T-Mobile και είναι μια χαρά

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Η πιο φθηνή λύση είναι εδώ, αλλά θα πρέπει να το τοποθετήσεις μόνος σου μιάς και κανένα επίσημο service (vodafone, cosmote, germanos, κλπ) δεν παραλαμβάνει κανένα ανταλλακτικό μαζί με την συσκευή που τους παραδίδεις.

 

Αναγκαστικά θα πρέπει να το στείλεις στο πλαίσιο και να πληρώσεις περίπου 50 ευρώ για την αλλαγή της πρόσοψης.

 

εγώ θέλω να αλλάξω το inox Κομμάτι που υπάρχει γύρω από το 9000...έχω βρει από ebay...είναι εύκολο να το αλλάξω μόνος μου ή πρέπει να πάω σε κάποιο κατάστημα να μου το αλλάξουν?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Ουάουυυυυ! Δηλώνω ενθουσιασμένος από Hardware, και ταχύτητα software!

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=BqsVFN3Ygoc&feature=player_embedded]http://www.youtube.com/watch?v=BqsVFN3Ygoc&feature=player_embedded[/ame]

 

 

http://n4bb.com/5877/video-blackberry-touch-9860-monacomonza-hands-on

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχουν δύο διαφορετικοί κωδικοί αν προσέξεις, δεν έχουν όλες οι παρτίδες την ίδια οθόνη...

Κι εγώ παρήγειλα (την σωστή) αφού πρώτα άνοιξα το κινητό για να δώ πιά από τις δύο είχε το δικό μου.

Την τοποθέτησα και δουλεύει κανονικότατα.

(Μου κόστισε 25 Ε με μεταφορικά, την παρέλαβα σε 10 μέρες από την παραγγελία)

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να αλλάξω το inox Κομμάτι που υπάρχει γύρω από το 9000...έχω βρει από ebay...είναι εύκολο να το αλλάξω μόνος μου ή πρέπει να πάω σε κάποιο κατάστημα να μου το αλλάξουν?

 

ναι ειναι ευκολο.υπαρχουν και σχετικα βιντεακια στο youtube.μονο οταν παραγγειλεις το μπεζελ η συσκευασια να περιλαμβανει και εργαλιακια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα ένα Iphone 3G και για να έχω ιντερνετ έβαζα to apn tis wind gint.b-online.gr και όλα λειτουργούσαν αψογα.

Χτες μου δωσαν ένα Bold 9780 και δεν ξέρω που πρέπει να βάλω το apn. Χρειάζονται ειδικό data plan τα ΒΒερυ για να έχουν ιντερνετ, push email κλπ?? Xρεώνεται παραπάνω? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...