Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλη βλακεία που δεν έβαλαν 3G. Ανεξάρτητα απ'αυτό όμως, πιστεύω οτι το 8900 θα είναι το επόμενο best-seller. Στο ebay πουλήθηκε ενα κομμάτι προ-παραγωγής προς 17.000$ !!!
Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεγάλη βλακεία που δεν έβαλαν 3G. Ανεξάρτητα απ'αυτό όμως, πιστεύω οτι το 8900 θα είναι το επόμενο best-seller. Στο ebay πουλήθηκε ενα κομμάτι προ-παραγωγής προς 17.000$ !!!

 

Δν θέλω να το ξανα συζητήσω αυτό... Μία φορά άνοιξα το στόμα μ...

 

Βασικά θα πουλήσει πολύ στην Αμερική λόγο EDGE...

+++

-To Design του

-Το μεγεθός του

-Την καμερά του

-Την οθόνη του

 

που είναι μεγάλα πλεονεκτήματα... Μου φαίνεται θα δούμε τον πάταγο που έκανε και το Curve όταν βγήκε...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

kala to 3G den einai kritirio agoras sta berry, tin kaneis tin doulia sou mia xara kai xoris afto..

 

poio polli to plasaroun kai kala ama thes na syndeseis to notebook sou me afto kai na pareis apo kei internet, san modem, kai oxi toso gia tin xrisi tou stin idia tin syskevi..

 

vasika tha ginei oti egine me ta 8800 kai 8300

 

giati vasika to 9000 einai antikatastatis tou 8800 pou einai to "business" kinito kai kala

(gia afto exei kai to 3G)

 

eno to 8900 einai to poio mainstream kompso kinito, opos kai to 8300..

 

opote ta "stelehoi" tha paroun 9000

h' ypolipoi, 8900

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ το curve εδώ και ενάμιση μήνα και η μπαταρία κρατάει με το ζόρι μιάμιση μέρα. Αγόρασα και δεύτερη και πάλι τα ίδια. Σημειώνω οτι το πρόβλημα παρουσιάστηκε μόλις πέρασα το blackberry OS 4.5.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Τι εφαρμογές έχει φορτωμένες; Έχεις κάνα minimon; Κάνα facebook, msn κλπ;

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Είχα το minimoni και το έβγαλα. Συνεχίζω να έχω facebook, msn αλλά αφού δεν είμαι πάντα συνδεδεμένος, είναι δυνατόν να τρώει μπαταρία; Εσύ έχεις την τελευταία έκδοση;

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Είχα το minimoni και το έβγαλα. Συνεχίζω να έχω facebook, msn αλλά αφού δεν είμαι πάντα συνδεδεμένος, είναι δυνατόν να τρώει μπαταρία; Εσύ έχεις την τελευταία έκδοση;

 

Το minimoni τρώει μπαταρία.

 

Το ίδιο κάνει και το facebook και το msn -- αν είναι συνδεδεμένα, τότε κάνουν send/receive.

 

Εγώ έχω 4.5.0.69 αλλά όχι σε 8310, σε 8800.

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

to 8310 genika exei "adynami" mpataria,

opote me oti to epivarinete extra einai epipono..

 

einai anamenomeni i miamisi mera..

 

ton Vego me to 8800 min ton akoute giati to 8800 exei super aftonomia :p

isos tin kalyteri se Berry mexri stigmis.. :)

Link to comment
Share on other sites

btw

exo dei 8310 apo gemato na adeiazei se peripou 1 ora kai ligotero..

me synexi xrisi data receive/send non stop!

 

apo provlima se BES pou estelne synexeia requests stis syskeves

kai tis ksezoumize stin kyrioleksia!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια χαιρομαι που σας βρισκω

ειμαι καινουριος στο φορουμ και κατοχος ενος blackberry 8820

εχω ενα προβλημα με την καινουρια μου συσκευη και αναρωτιεμαι αν μπορει καποιος να βοηθησει...

 

ειμαι στην wind οπου εκανα εγγραφη στο προγραμμα blackberry unlimited παιρνοντας και ενα 8310 σε πολυ καλη τιμη. Ολα δουλευαν ρολοι για κανενα μηνα. Πριν λιγο καιρο αγορασα ενα 8820 απο το ebay ξακλειδωμενο γιατι με βολευε πολυ περισσοτερο απο το 8310 (κυριως τα πληκτρα).

 

δηλωσα την αλλαγη, εκαναν αυτα που επρεπε να κανουν απο την εταιρια, εγινε registration, καινουρια service books κλπκλπ

Ομως κατι δεν παει καλα και δεν μπορω να συνδεθω. Το gprs εμφανιζεται μονο με μικρα γραμματα, ενω το μονο που μπορω να κανω ειναι κλησεις και sms, τιποτα αλλο. Μην μου πειτε για βγαλσιμο μπαταριας, αποσυνδεση wireless κλπ τα εχω δοκιμασει ολα. Απλα ενω στο συστημα της wind φαινεται οτι ολα εχουν γινει σωστα , το gprs δεν λειτουργει στη συσκευη. Στην παλια δεν ειχα προβλημα κανενα, δουλεψε αμεσως

 

Να σημειωθει οτι οταν ανοιγω τη συσκευη δειχνει το λογοτυπο της orange. τους πηρα κι αυτους στο λονδινο μπας και εχουν τιποτε δεσμευμενους κωδικους αλλα ειπαν οχι. Στην wind σηκωνουν τα χερια ψηλα

 

οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη

ευχαριστω θερμα

Μιχαλης

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ένας μικρός BES, για SOHO.

 

Μόλις τον έστησα στο σπίτι.

 

Δεν χρειάστηκε ούτε port forwarding, ούτε τίποτα.

Κοινό calendar & contacts για τους χρήστες, επιλογή για έξοδο internet από το LAN ή το BIS.

 

Ενδιαφέρον ότι ήμουν στο pc μου με vpn στη δουλειά, και μπορούσα να μπω κι εκεί :)

 

Αρκετά καλό εν πρώτης όψης... Έπεται συνέχεια :) :) :)

Πολύ καλό το unite και χρήσιμο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

to gprs mikro seimenei oti i syndesi sou den exei energopiimeno to Blackberry service

grafei kai "data connection refused" ??

 

ama den ginei kefalaio den ginete tipota..

 

h' exoun kanei ******* apo tin Wind

h' exei provlima h syskevi sou..

 

ama thes gia na eisai sigouros gia tin syskevi kantis kana OS Upgrade

h' aplos dokimase Wipe gia arxi...

Link to comment
Share on other sites

wipe εκανα και τιποτα

απο την wind δεν νομιζω να εχουν κανει πατατα γιατι πηρα πολλες φορες και δοκιμασαν πολλοι ανθρωποι

λες να δοκιμασω os update?

Link to comment
Share on other sites

ama valeis tin SIM afti pou exeis sto 8310 pou eixes

ginete kefalaio?

 

 

ναι στο 8310 γινεται κεφαλαιο με την ιδια sim

και δεν γραφει πουθενα data connection refused εκτος αν πρεπει να κοιταξω καπου που δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα λυθηκε απο την blackberry στην αγγλια

εστειλα ενα email με το pin της συσκευης και το εφτιαξαν απο εκει

κατι ηταν μπλοκαρισμενο στη συσκευη απο λαθος

ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

Έχω το pearl και θα ήθελα να μου πείτε ποιό πρόγραμμα χρήσης πρέπει να κάνω.Δεν το χρησιμοποιώ επαγγελματικά.Έκδοση internet ή την χωρίς πάγιο;Τα 20 mb είναι αρκετά για 5-10 email τη μέρα;Στο ίντερνετ με το χωρίς πάγιο μπορώ να μπαίνω;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1353 Τσεκάρεις εδώ για χρεώσεις. 20 mb φτάνουν αλλά πάντα ανάλογα με τα mail . Καλύτερα όμως να βάλεις το πακετάκι για να κάνεις και άνετη χρήση σε μηνύματα και surf. Στο ίντερνετ μπαίνεις έτσι κι αλλιώς. Τα 20 mb btw στα δίνει δώρο το πρώτο δίμηνο μόνο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σου πω την αλήθεια έχω περίπου 60μαιλ κίνηση την ημέρα(με τα 5-6 να έχουν οπωςδήποτε συνημένα) + λίγο Opera + λίγο msn +λίγο GoogleMaps δν μου τρώει παραπάνω απο 40ΜΒ/μήνα.

Βασικά ΜΗΝ πάρεις το χωρίς πάγιο γιατί απο όσο ξέρω η χρέωση είναι 6€/ΜΒ άρα με το που καταναλώσεις 1,5ΜΒ(που δν είναι και τοσο δύσκολο) θα έχεις πάει κατευθείαν στα 9€, με 10€ πέρνεις το 150ΜΒ και είσαι άρχοντας, ούτε που σε νοιάζει πόσα έχεις υπολοιπόμενα.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σου πω την αλήθεια έχω περίπου 60μαιλ κίνηση την ημέρα(με τα 5-6 να έχουν οπωςδήποτε συνημένα) + λίγο Opera + λίγο msn +λίγο GoogleMaps δν μου τρώει παραπάνω απο 40ΜΒ/μήνα.

Βασικά ΜΗΝ πάρεις το χωρίς πάγιο γιατί απο όσο ξέρω η χρέωση είναι 6€/ΜΒ άρα με το που καταναλώσεις 1,5ΜΒ(που δν είναι και τοσο δύσκολο) θα έχεις πάει κατευθείαν στα 9€, με 10€ πέρνεις το 150ΜΒ και είσαι άρχοντας, ούτε που σε νοιάζει πόσα έχεις υπολοιπόμενα.

Ακριβώς. Είσαι άρχοντας. Και μπορείς να βάλεις και εφαρμογές τύπου msn ή οτιδήποτε θέλει data.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να πάρεις το πάγιο με 10 ευρώ με το φπα στο οποίο δίνει η vodafone 250mb δωρεάν, όποτε δεν θα έχεις να φοβάσαι για extra χρεώσεις. Ειναι καινούργιο πρόγραμμα και από 150 mb έκανε το free 250mb.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...