Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 9700 ως βέλτιστη επιλογή, υπάρχουν αντίστοιχες δωρεαν εφαρμογές σαν αυτές που αναφέρεις.

Απο πλοήγηση όμως δεν λέει και πολλα.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν βρίσκεις torch, πάρτο, είναι το πιο ολοκληρωμένο. Πρόσεχε όμως για "σφραγισμένα", να τα ελέγξεις όσο καλύτερα γίνεται. Αλλιώς 9700. Πάσχουν όμως όλα στον τομέα του GPS, όχι σε ακρίβεια θέσης αλλά σε διαθεσιμότητα εφαρμογών. Στα υπόλοιπα που λες σε καλύπτουν.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έβαλα τα MSN - GTalk & Facebook και έχω ένα θέμα.

 

Θέλω όταν ξεκινάει η συσκευή να μην ξεκινάνε αυτόματα MSN - GTalk και το facebook να είναι κλειστό

 

Στο fb οταν το έχω κλειστό έρχονται alerts.

 

Είμαι νέος.

Link to comment
Share on other sites

Για msn και gtalk ξετίκαρε το automatic sign in. Για το facebook πρέπει κάθε φορά να κάνεις log out.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Thanks

 

9700 η συσκευή.

 

Έσβησα το facebook aps αφήνει τίποτα απομεινάρια; Πχ στο service books; Επίσης περνάει τίποτα ρυθμίσεις στο bes (έχω exchange email) .

 

Επίσης υπάρχει κανένα free πρόγραμμα για rdp , ssh ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να με βοηθησετε, γιατι εντιμετωπιζω προβλημα με το κινητο μου!! Ενω κανει κανονικο συγχρονισμο με τα παντα και του εχω κανει και update το λογισμικο του, δεν μπορει να κανει συγχρονισμο πολυμεσων..... Μου βγαζει μηνυμα πως οι υπηρεσιεσ πολυμεσων δν ειναι διαθεσιμες. Εχω ενεργοποιημενη την λειτουργια μαζικησ αποθηκευσησ και το εχω συνδεσει και αποσυνδεσει απο τον υπολογιστη παρα πολλεσ φορες αλλα δεν κανει τιποτα....

 

 

 

Εχω BB bold 9000

Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του desktop manager χρησιμοποιείς???

Δοκίμασες να κάνεις επανεγκατάσταση??

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

εχω το 6.0.0.43, αυτο βρηκα και στο σαιτ τησ BB. λετε μια επανεγκατασταση να βοη8ησει;;; αν ειναι θεμα εγκαταστασης δεν θα επρεπε να μου εχει προβλημα και με τον γενικοτερο συγχρονισμο της συσκευης;;

 

φιλε μου δοκιμασα και την επανεγκατασταση, αλλα τιποτα..... ευχαριστω πολυ!!! μηπως εχει και κανενας αλλος να προτεινει τιποτα;;

Edited by moment_v
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορει κανεις με βοηθησει. Θελω να μεταφερω της επαφες απο το blackberry σε μια απλη ΝΟΚΙΑ συσκευη που θα εχω τις πρωτες μερες μαζι μου στον στρατο μιας και δεν μπορω να παρω το εργαλειο μαζι μου. Εχει κανεις ιδεα αν υπαρχει τροπος να μεταφερω καπως τις επαφες; Με το χερι δεν παιζει ειναι πανω απο 400

Αν μπορει καποιος ας δωσει τα φωτα του γιατι πραγματικα ειναι λιγο θεμα για αυτες τις 20 μερες του κεντρου να εχω τουλαχιστον τις επαφες στο καρβουντηστηρι που θα εχω για τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος είναι μέσω PC. Συγχρονισμός του Blackberry με το Outlook (ή outlook express, windows address book κλπ) και μετά συγχρονισμός του Nokia με το ίδιο πρόγραμμα. Δε μπορείς αλλιώς. Για τον κάθε συγχρονισμό, χρειάζεσαι το αντίστοιχο λογισμικό για υπολογιστή του τηλεφώνου.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος αγορασε ενα bb8900 μεταχειρισμενο και ο προηγουμενος κατοχος ισχυριστηκε οτι δεν ειχε ενεργοποιησει BIS(bbmessenger κλπ).παρ'ολα αυτα ο data μετρητης που εμφανιζεται αν πληκτρολογησουμε BUYR στο status δειχνει ~10000Κ.

τι συμβαινει???να σημειωσω οτι το κινητο ειναι vodafone και ο φιλος μου δεν εχει data plan προς το παρον(gprs και edge εμφανιζονται με μικρα γραμματα)!

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει αυτα τα data (που δεν ειναι και πολλα) να ειναι απο wifi

 

Παντως αν θες να το ψαξεις καλυτερα κανε ενα τηλεφωνο στο δικτυο κινητης που ειχε το τηλεφωνο ο προηγουμενος κατοχος και ρωτα αν το συγκεκριμενο PIN της συσκευης ειχε συνδεθει καποτε με BIS

Link to comment
Share on other sites

Μπορει αυτα τα data (που δεν ειναι και πολλα) να ειναι απο wifi

 

Παντως αν θες να το ψαξεις καλυτερα κανε ενα τηλεφωνο στο δικτυο κινητης που ειχε το τηλεφωνο ο προηγουμενος κατοχος και ρωτα αν το συγκεκριμενο PIN της συσκευης ειχε συνδεθει καποτε με BIS

 

ευχαριστω πολυ!οντως η κινηση ηταν απο wifi και απο vodafone μου ειπαν πως δεν εχει γινει registered ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , αγορασα πριν 4 μερες ενα Blackerry 8520 Curve , αλλα υπαρχει ενα προβλημα με το Data Plan διοτι οταν πηγαινω στο ''Ρυθμιση-> Οδηγος Εγκαταστασης δεν μου εχει ως επιλογη ''create a new email...'' αλλα μονο '' i want to use a work email account with a blackberry enterprise server'' , επισης μου ζηταει το ΄΄Enterprise Actiavation Password'' , τελος παντων μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να βρω αυτα τα ''data plan'' , σας παρακαλω βοηθειστε με....:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βλέπω ότι είναι το πρώτο ποστ σου αυτό. Επιγραμματικά, θα σου πω ότι τα Blackberry διαφέρουν από τις υπόλοιπες συσκευές γιατί απαιτούν ενεργή συνδρομή BIS από τον πάροχό σου, η οποία συνδυάζεται μόνο με συμβόλαιο κινητής τηλεφωνίας (όχι με καρτοκινητό). Χωρίς αυτό, μπορείς να χρησιμοποιείς τις βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου σου αλλά οι δυνατότητες δεδομένων είναι αρκετά περιορισμένες, αφού όλες οι επίσημες εφαρμογές τύπου facebook, msn, twitter, push mail κλπ δεν παίζουν. Υπάρχουν κάποιες third party ως υποκατάστατα, αν σε καλύπτουν.

 

Επειδή είσαι νέος χρήστης, θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στους Όρους Χρήσης, καθώς και στις επισημασμένες θεματικές ενότητες σχετικά με blackberry, με πιο βασικό το FAQ. Οι ερωτήσεις σου έχουν απαντηθεί όλες, οπότε από δω και πέρα να χρησιμοποιείς την αναζήτηση, αφού θα βρίσκεις πιο εύκολα και γρήγορα απαντήσεις για τις απορίες σου.

 

Αν κάτι δεν γίνει κατανοητό, μπορείς να ρωτήσεις στα ήδη υπάρχοντα θέματα. :)

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Απλα .. ΑΠΙΘΑΝΟ!!!

 

Αν κανει και οσο λενε (περι τα 100 δολαρια) απλα το πηρα.

 

Ελπιζω να ερθει Ελλαδα!

 

edit: "Το BlackBerry Style 9670 θα κοστίζει $ 99.99, με διετή σύμβαση παροχής υπηρεσιών."

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις ανάλογη τιμή. Τα 99 είναι με 2 χρόνια συμβόλαιο. αν φύγεις νωρίτερα όλα τα πάγια μέχρι να πληρώσεις το συμβόλαιο πρέπει να τα εξοφλήσεις.

 

εδώ ότι επιδότηση πάρεις. Αλλά δεν είμαι και σίγουρος πως θα έρθει ελλάδα. Αν το βρεις έξω παρτο....

Link to comment
Share on other sites

100 δολλάρια δεν υπάρχει περίπτωση να κοστίζει, ούτε 100 ευρώ. Αν λάβουμε υπ'όψιν την τιμολόγηση του προκατόχου και τις τιμές των τωρινών μοντέλων στην αγορά, θα παίζει κάπου λίγο πάνω από τα 350 ευρώ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να βγαινε ενα τετοιο RAZR ή android...

 

συνεντευξη του δημιουργου: http://blogs.blackberry.com/2010/10/blackberry-style/

Edited by nikosxeng3

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

επίσημο πλέον.

 

http://na.blackberry.com/eng/devices/blackberrystyle/

 

πολύ καλό demo http://demos.blackberry.com/9670/na/us/gen/

Edited by nikosxeng3

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...