Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από παντού, αν ψάξεις, υπάρχουν πολλές αγγελίες :)

 

δεν μπορεί να δει τις αγγελίες ρε'συ μιας και είναι καινούριο μέλος εδώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, υπάρχουν και άλλα μέρη, όμως, πχ το emarket... Απλά, βάλε στο google πωλείται blackberry...
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΟ ΒΒ BOLD ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΒΙΖ ΜΕ ΠΑΡΟΧΟ WIND.

AN KAI EIMAI ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΑΚΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΚΥΡΙΩΣ E MAIL ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΟ APP WORD ΚΑΙ ΤΟ SKYPE!!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ?:)

Πάμε δυνατά!!!

pin: 20FE478B

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα αντίστοιχα θέματα: SKYPE και APP WORLD.

 

Μην γράφεις κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο μαγαζι στην Αθηνα να πουλαει αξεσουαρ blackberry.

Π.χ εγω ενδιαφερομαι να παρω trackball.

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ανταλλακτικά εννοείς δηλαδη ε? Δεν έχω ακούσει κάτι.. Μόνο ιντερνετ αγορά παίζει απόσο ξέρω..
Link to comment
Share on other sites

Για trackball δες το http://www.cnn.cn, ήταν μια χαρά δύο που έχω πάρει για το 8310.

Οι προσόψεις του δε με άφησαν ικανοποιημένο.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

...απο τις 6 Οκτ. εχω "αγορασει" μια βαση για το Bold και ακομη περιμενω. Σημερα μολις εκανα την αιτηση μεσω paypal που πληρωσα και δεν παρελαβα και η paypal εκανε χαρτι παραπονου στην wirelessground για παραπονα.

 

Περιμενω απαντηση και σου λεω.

Link to comment
Share on other sites

Τα ΒΒ δεν χρειάζονται τον μαγνήτη της θήκης (το pouch που σου δίνεται μαζί με την συσκευή) για να καταλάβουν οτι είναι σε holster. Με μια οποιαδήποτε θήκη που καλύπτεί τον αισθητήρα φωτός κάνεις την δουλειά σου.

 

 

 

στην βαση του Bold εχει οντως ενα μαγνητικο διακοπτη που αμα το βαλεις κοντα σε μαγνητη μπαινει σε sleep mode. Και το holster του στην βαση εχει μαγνητη ...κολαει στα κλειδια. !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει ψωνίσει κανείς απο το http://www.wirelessground.com;

 

Είναι αξιόπιστο;

 

...απο τις 6 Οκτ. εχω "αγορασει" μια βαση για το Bold και ακομη περιμενω. Σημερα μολις εκανα την αιτηση μεσω paypal που πληρωσα και δεν παρελαβα και η paypal εκανε χαρτι παραπονου στην wirelessground για παραπονα.

 

Περιμενω απαντηση και σου λεω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!

Εχω το Νοκια Ε71...

Πριν ενα μηνα περιπου πηρε ενας φιλος μου το blackberry 8900 curve.. Με δικη μου συμβουλη..

Τελος παντων, επειδη ειναι λιγο ασχετος με την τεχνολογια, του αρεσει αλλα ειναι δυσκολο για αυτον .. και μου λεει να ανταλαξουμε κινητα...

Θελω να μου πειτε αν αξιζει να αλλαξω ... οσει γνωριζεται !!??

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που ήρθε να ρωτήσεις όλοι ναι θα σου πούνε.. :P Δες τις ανάγκες σου, και επέλεξε Blackberry :P
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις. Απλα θελω να μαθω πιο απο τα 2 θεωρειτε οτι ειναι καλυτερο, διοτι και εγω ασχολουμε πολυ με to mail στο κινητο και το δυκτιο γενικα.

Για τα blackberry υπαρχουν αρκετες εφαρμογες οπως βρισκουμε για τα Νοκια??

Επισης ηθελα να ρωτησω πως γραφουμε τις επαφες απο την συσκευη στην καρτα ΣΙΜ και στην καρτα μνημης .. το εψαχνα χθες στο κινητο του φιλου μου και δεν μπορεσα να βρω τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου blackberry...πιστεύω όμως ότι την ποικιλία των προγραμμάτων Symbian 60 δεν θα τη βρεις στο blackberry..

Αν σε ενδιαφέρει κυρίως όμως το email καθώς και η πλοήγηση στο internet, τότε το blackberry το συγκεκριμένο είναι πάρα πολύ καλό...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το Ε71 με την εφαρμογή nokia email που μπορείς να την κατεβάσεις δωρεάν και να τη χρησιμοποιείς , δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το berry σε θέματα mail.

Κατά τα άλλα, κανένα δεν φτάνει την ποιότητα κατασκευής του νόκια (δεν πίστευα ότι θα το έλεγα ποτέ αυτό,αλλά έτσι είναι). + ότι το νόκια είναι πολύ μικρό, βολικό και πολυτελές.

Έχω και μια μικρή απορία. Για 1-2 μήνες που χρησιμοποιούσα ένα Bold δεν μπορούσα να στείλω μέιλ με ελληνικούς χαρακτήρες.

Αυτό είναι γενικότερο φαινόμενο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

όντως επειδή πρόσφατα άρχισα να το χρησιμοποιώ το Nokia Mail, συμφωνώ ότι δεν έχει σε τίποτα να ζηλέψει μιας και μπορείς να το ρυθμίσεις να λαμβάνεις email κάθε μισή ώρα το συντομότερο οπότε η "ζήλεια" μου για blackberry καλύφθηκε!!!!

Όπως είπα και πιο πάνω, ειδικά για το E71, για Symbian 60 θα βρεις άπειρες εφαρμογές ενώ για blackberry ούτε τις μισές...ΕΚΤΟΣ και αν σε καλύπτουν οι εφαρμογές που έχει ήδη εγκατεστημένες το BOLD και λέμε φυσικά για ένα πλήρες Smartphone!!!

Link to comment
Share on other sites

όντως επειδή πρόσφατα άρχισα να το χρησιμοποιώ το Nokia Mail, συμφωνώ ότι δεν έχει σε τίποτα να ζηλέψει μιας και μπορείς να το ρυθμίσεις να λαμβάνεις email κάθε μισή ώρα το συντομότερο οπότε η "ζήλεια" μου για blackberry καλύφθηκε!!!!

Όπως είπα και πιο πάνω, ειδικά για το E71, για Symbian 60 θα βρεις άπειρες εφαρμογές ενώ για blackberry ούτε τις μισές...ΕΚΤΟΣ και αν σε καλύπτουν οι εφαρμογές που έχει ήδη εγκατεστημένες το BOLD και λέμε φυσικά για ένα πλήρες Smartphone!!!

Φίλε μου όχι.

Δεν μιλάμε για το ίδιο πρόγραμμα.

Αυτό που λέω εγώ μπορέις να λαμβάνεις τα μειλ κατευθείαν ή κάθε 15 λεπτά ή κάθε μισή ώρα κλπ κλπ.

Το πρόγραμμα αυτό μπορείς να το ζητήσεις από την παρακάτω σελίδα.

Πρώτα κάνε εγγραφή. Φτιάχνεις ένα λογαρισμό nokia mail.

Μετά ορίζεις όλους τους λογαριασμούς μέιλ που έχεις (μέχρι 10).

Στη συνέχεια δίνεις τον αριθμό του τηλεφώνου σου και μετά από λίγο σου έρχεται ένα μήνυμα με το λίγκ για να καταβάσεις την εφαρμογή.

Δοκίμασέ το, είναι εξαιρετική εφαρμογή

 

http://email.nokia.com/account/home.action

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το έχω κοιτάξει αυτό...όντως είναι σαν το blackberry service...!!!

 

Άρα NOKIA E71 με full qwerty keyboard = Blackberry 8900 όσο αφορά τη χρήση email και πλοήγησης στο Ίντερνετ?

(με τη μόνη διαφορά ότι το blackberry έχει καλύτερη συμπίεση των δεδομένων)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα κοίταζα και τα δύο (Nokia E71 & ΒΒ Βold) πριν καταλήψω στο BB. Έχουν διαφορές.

Σαφώς και τα δύο είναι business phone αρκετά πλήρη, αλλά το καθένα έχει τα καλά του και τα κακά του. Επίσης εγώ και τα ΒΒ και τα Νοκια Ε στυβαρά τα θεωρώ.

 

Αν θες εφαρμογές πολλές, σου αρέσει να το πειράζεις συνέχεια κτλ, να βάζεις προγραμματα κάθε δύο μέρες πάρε το Νοκια, μονόδρομος .... στο BB δεν υπάρχουν ούτε οι μισές! Για να μη σου πω να πάρεις κάνα Windows Mobile, που γίνεται ο κακός χαμός

 

Αν θές απλότητα σε πολύπλοκες λειτουργίες όπως mail, browsing, contacts κτλ με κλειστά μάτια ΒΒ! Δεν παίζει άλλο τηλέφωνο παιδία, πιο απλό κατά την γνώμη μου ... όλα γίνονται με ένα klik, εγώ αυτό θεωρώ το πιο σημαντικό...!Ακόμα και το κλείδωμα του πληκτρολογίου κμε το holster το χουν κάνει απλό οι τύποι.... ΚΛΑΣΣΙΚΟ τηλέφωνο για "χαζούλι" αμερικάνο bussnessman που θέλει ευκολία.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο μαγαζι στην Αθηνα να πουλαει αξεσουαρ blackberry.

Π.χ εγω ενδιαφερομαι να παρω trackball.

 

http://www.mobilefun.co.uk

 

Εγώ είχα πάρει ένα bluetooth BB και ήρθε γρήγορα και έχει και paypal.

Νομίαω πως έχει και κάποια ανταλλακτικά για ΒΒs

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Αν θές απλότητα σε πολύπλοκες λειτουργίες όπως mail, browsing, contacts κτλ με κλειστά μάτια ΒΒ! Δεν παίζει άλλο τηλέφωνο παιδία, πιο απλό κατά την γνώμη μου ... όλα γίνονται με ένα klik, εγώ αυτό θεωρώ το πιο σημαντικό...!Ακόμα και το κλείδωμα του πληκτρολογίου κμε το holster το χουν κάνει απλό οι τύποι.... ΚΛΑΣΣΙΚΟ τηλέφωνο για "χαζούλι" αμερικάνο bussnessman που θέλει ευκολία.

 

Συμφωνώ... :respect:

 

 

 

@snopmc επίσης να προσθέσω ότι αν σε ενδιαφέρει μόνο να λαμβάνεις email χωρίς να θέλεις να ανοίξεις και να επεξεργαστείς επισυναπτόμενα αρχεία (word, excel, κτλ) μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ένα πιο απλό τηλέφωνο όπως το Sonyericsson w910i :offtopic: στο οποίο με ευκολία ρυθμίζεις τις ειδοποιήσεις email (π.χ. έχω ρυθμίσει μέσω του site της Vodafone να μου έρθουν αυτόματα οι ρυθμίσεις του Gmail λογαριασμού μου και δουλεύει μια χαρά)!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για συγκρίσεις συσκευών, υπάρχει topic

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

...απο τις 6 Οκτ. εχω "αγορασει" μια βαση για το Bold και ακομη περιμενω. Σημερα μολις εκανα την αιτηση μεσω paypal που πληρωσα και δεν παρελαβα και η paypal εκανε χαρτι παραπονου στην wirelessground για παραπονα.

 

Περιμενω απαντηση και σου λεω.

 

Σε ευχαριστώ πολυ!

 

 

Υπαρχει καποιο μαγαζι στην Αθηνα να πουλαει αξεσουαρ blackberry.

Π.χ εγω ενδιαφερομαι να παρω trackball.

 

Μιάς και δεν υπάρχει εξωτερικό σέρβις δεν νομίζω να υπάρχει και μαγαζί στην Ελλάδα που να πουλάει hardware.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ!

 

 

 

 

Μιάς και δεν υπάρχει εξωτερικό σέρβις δεν νομίζω να υπάρχει και μαγαζί στην Ελλάδα που να πουλάει hardware.

 

Εκτος απο ολα τα υπολοιπα να αλλος ενας λογος για να λεγομαστε ελλαδιτσα:mad:

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...