Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοω να κλεινει το κινητο με το που μπαινει μεσα, οπως κανει και με τη θηκη που δινει η blackberry.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ΒΒ δεν χρειάζονται τον μαγνήτη της θήκης (το pouch που σου δίνεται μαζί με την συσκευή) για να καταλάβουν οτι είναι σε holster. Με μια οποιαδήποτε θήκη που καλύπτεί τον αισθητήρα φωτός κάνεις την δουλειά σου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήρα από το cnn.cn δεν έμεινα ικανοποιημένος από την ποιότητα των μερών. Είχα πάρει το πάνω μπροστινό κάλυμμα και το ασημένιο πλαίσιο για το στορμ. Δεν είναι χάλια, έχω δει πολύ χειρότερα προϊόντα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι ορίτζιναλ, έχουν αρκετές ατέλειες.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Τα ΒΒ δεν χρειάζονται τον μαγνήτη της θήκης (το pouch που σου δίνεται μαζί με την συσκευή) για να καταλάβουν οτι είναι σε holster. Με μια οποιαδήποτε θήκη που καλύπτεί τον αισθητήρα φωτός κάνεις την δουλειά σου.

Α ναι ε; Μ'αρεσει αυτο. Τοτε το μαγνητη γιατι τον εχει; Νομιζα οτι αυτος κανει ολη τη δουλεια.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήρα από το cnn.cn δεν έμεινα ικανοποιημένος από την ποιότητα των μερών. Είχα πάρει το πάνω μπροστινό κάλυμμα και το ασημένιο πλαίσιο για το στορμ. Δεν είναι χάλια, έχω δει πολύ χειρότερα προϊόντα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι ορίτζιναλ, έχουν αρκετές ατέλειες.

 

Δεν το εχω τοποθετησει και να σου πω την αληθεια το κοιταξα λιγο στα γρηγορα. Αλλά αν δεν είναι καλό, θα κρατησω το original εστω και γρατζουνισμενο...

Link to comment
Share on other sites

Α ναι ε; Μ'αρεσει αυτο. Τοτε το μαγνητη γιατι τον εχει; Νομιζα οτι αυτος κανει ολη τη δουλεια.

 

To 9500 μου το είχα βάλει σε μια θήκη και κλείδωσε, θα το ξαναδοκιμάσω και θα σου πώ. Πάντως αν παρατηρήσεις και την φωτογραφία που έβαλες η θήκη σου έχει μαγνήτη για να πιάνει το κουμπί οπότε...!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε δύο παρόμοιες σαν τις φωτογραφίας που έχω ΔΕΝ κλειδώνει...

 

Εδώ όμως http://cgi.ebay.com/Leather-Case-Pouch-Holster-Blackberry-9500-9530-Storm_W0QQitemZ250520022549QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3a54282e15

λέει ξεκάθαρα ότι Put your Blackberry into Sleep Mode which gives your phone longer battery life.

 

Άρα είσαι οκ αρκεί να ψάξεις στο ebay και θα βρεις πολλές που κάνουν ότι ζητάς.

Βάλε στο search "blackberry storm leather case holster"

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Περεταίρω συζήτηση μπορεί γίνει στα αντίστοιχα thread (Cosmote - Vodafone BIS κ.α)

 

Το θέμα κλειδώνεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι η συζήτηση είχε βγεί λίγο εκτός θέματος. Στο συγκεκριμένο thread μιλάμε για σύγκριση (ποιότητας, τιμής κλπ) ανάμεσα σε Cosmote και Vodafone ΒΙS

 

 

Για τα θέματα που αφορούν τους επιμέρους παρόχους υπάρχουν τα topics Vodafone - Cosmote BlackBerry Internet Service.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία γεια σας. Έχω δύο εβδομάδες που αγόρασα το Blackberry storm και ακόμα το ψάχνω. Μία απορία που έχω λοιπόν είναι πως μπορούμε να πέρνουμε απάντηση ότι κάποιος έλαβε το sms που του έχουμε στείλει γιατί δεν μπορώ να το βρω..... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

[Αν κοιτάξεις λίγο προσεκτικά, θα δεις ότι στα sms (όπως και στα emails κλπ) υπάρχει δίπλα από το tick (√) ένα γράμμα.

 

Σκέτο tick: Έφυγε το μήνυμα

tick με D: Tο μήνυμα παραδόθηκε στον παραλήπτη

tick με R: Το μήνυμα αναγνώστηκε από τον παραλήπτη

Καλό θα είναι βέβαια να κοιτάξεις και τα βασικά thread: FAQ, Tricks & Tips, Blackberry 9500. :)

 

Για οτιδήποτε άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Mερικά στατιστικά μεταξύ smartphones.

 

Στο USA,

 

όσοι δήλωσαν ότι έχουν smartphone, είχαν (μερίδιο):

40% Blackberry

30% iphone

7% Palm

 

Ποσοστό ικανοποίησης:

74% iphone

43% Blackberry

39% LG

17% Sony Ericsson

 

Tί θα αγοράσουν μελλοντικά; (Ιούνιος-Σεπτέμβριος)

iphone: 44% - 36%

Blackberry: 23% - 27%

Paim: 8%

 

http://www.phonearena.com/htmls/Apple-cuts-into-RIMs-marketshare-in-latest-smartphone-survey-article-a_7653.html

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Θέμα: Προβλημα με AppWorld

 

 

Καλησπέρα σε όλους.

Ηθελα να ρωτήσω γιατί ενώ έχω κατεβάσει και έχω κάνει εγκατάσταση στην εφαρμογή BlackBerry App World όταν προσπαθώ να κατεβάσω ή να εγκαταστήσω μια FREE εφαρμογή μου λέει:

"Upgrade your service to a plan that includes browsing and discover a world of possibilitiesat BlackBerry App World.Contact your service provider for more details."

Σημειώνω ότι την εγκατάσταση του App World την έκανα απο

http://www.blackberry-experts.net/ne...-all-countries

 

*Υπάρχει μήπως κάποιος άλλος τρόπος να κατεβάσω και να χρησιμοποιήσω εφαρμογές όπως facebook,msn messanger κ.α

:)
Link to comment
Share on other sites

Θέμα: Προβλημα με AppWorld

 

 

Καλησπέρα σε όλους.

Ηθελα να ρωτήσω γιατί ενώ έχω κατεβάσει και έχω κάνει εγκατάσταση στην εφαρμογή BlackBerry App World όταν προσπαθώ να κατεβάσω ή να εγκαταστήσω μια FREE εφαρμογή μου λέει:

"Upgrade your service to a plan that includes browsing and discover a world of possibilitiesat BlackBerry App World.Contact your service provider for more details."

Σημειώνω ότι την εγκατάσταση του App World την έκανα απο

http://www.blackberry-experts.net/ne...-all-countries

 

*Υπάρχει μήπως κάποιος άλλος τρόπος να κατεβάσω και να χρησιμοποιήσω εφαρμογές όπως facebook,msn messanger κ.α

Από τον bb browser πήγαινε http://mobile.blackberry.com

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω http://mobile.blackberry.com αλλά δεν κάνει τίποτα πάρα μόνο ανήγει την συγκεκριμένη σελίδα.......

Πρέπει να πας από το κινητό Blackberry με τον bb Browser.

Έχεις BIS;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

finos_j

Έχεις ήδη παραθέσει τρεις φορές το ίδιο μήνυμα. Ήδη σου έχω απαντήσει

Βοήθησε μας για να σε βοηθήσουμε. Τα άσκοπα post δεν ωφελούν τίποτα και σε κανένα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ενω εχω κανει κανονικα το setup email με τη vodafone, και εχω λογαριασμο της μορφης ...@mobileemail.vodafone.gr, κανοντας add 2 λογαριασμους hotmail που εχω, μου ηρθε το εξης μηνυμα σε καθε λογαριασμο.

 

If you use an email client (e.g. Microsoft® Outlook®, Mozilla® Thunderbird, etc.) to access your ...@hotmail.com messages, change your email client settings to leave your email messages on the server. If the email client does not leave email messages on the server, the BlackBerry® Internet Service may not be able to deliver them to your BlackBerry® device.

To leave email messages on your email server you may need to complete the following steps:

1. In your email client (Outlook, Thunderbird, etc.) on your computer, under Tools or Mail > Preferences.

2. Select your email account.

3. Locate advanced, server settings or options.

4. Select the option to leave email messages on the server.

 

Με αποτελεσμα, να μου ερχονται τα μειλ, αλλα με καμια 10λεπτη καθυστερηση. Στο μεταξυ, ψαχνω να βρω αυτες τις ρυθμισεις, αλλα τιποτα. Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω;

 

Ευχαριστω.

Καταφερα να συγχρονισω τον outlook με το hotmail μου, και μαλιστα με pop3 οπως ειδα. Αυτο που θελω να μου πειτε, πως μπορω να εχω στο κινητο μου τα μηνυματα μου αμεσα, και οχι στο 15λεπτο που κανει η rim. Τι ρυθμισεις δηλαδη πρεπει να κανω; Αυτες που παρεθεσα παραπανω, τις ψαχνω αλλα δεν τις βρισκω. Εκτος και αν εχουν αλλο ονομα που δεν μπορω να το εντοπισω. Ξερει κανεις;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις με IMAP? Αν θυμάμαι καλά, δε θα έχεις καθυστέρηση έτσι.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτουμε το Barcode του myphone.gr το οποίο έχει δημιουργηθεί στο Blackberry Messenger και είναι το απόλυτο εργαλείο για λύσεις on the go και περιπτώσεις λίγο πριν την καταστροφή:)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Aν υπάρχει η δυνατότητα μέσω του site αυτού, ή αν μπορείτε να με πληροφορήσετε από που, με ενδιαφέρει η αγορά μεταχειρισμένης συσκευής BB (κατά προτίμηση 8900 Curve, 9000 Bold ή Storm) για να αντικαταστήσω παλαιότερο μοντέλο 8800 που χάλασε. Ο πάροχός μου είναι η Cosmote.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Από παντού, αν ψάξεις, υπάρχουν πολλές αγγελίες :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...