Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα, φορτίζει - ακόμη τουλάχιστον- με qc 3.0. Όπως και από την 1η μέρα που το πήρα τον Δεκέμβριο του 2016.

35-40'.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα, φορτίζει - ακόμη τουλάχιστον- με qc 3.0. Όπως και από την 1η μέρα που το πήρα τον Δεκέμβριο του 2016.

35-40'.

Δε νομίζω να υπάρχει ακόμη τέτοιος χρόνος φόρτισης σε κανένα κινητό μέχρι σήμερα. Όταν βγει το qc 5.0 μπορεί. Μάλλον κάπου κανείς λάθος.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει ακόμη τέτοιος χρόνος φόρτισης σε κανένα κινητό μέχρι σήμερα. Όταν βγει το qc 5.0 μπορεί. Μάλλον κάπου κανείς λάθος.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Qc 3.0 :5' φόρτισης για 4ωρες μπαταρια

Qc4.0: 5'φορτισης για 5ωρες μπαταρια

https:// http://www.qualcomm.com/products/features/quick-charge

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Qc 3.0QC :5' φόρτισης για 4ωρες μπαταρια https:// http://www.qualcomm.com/products/features/quick-charge

Ναι συμφωνώ αλλά πού λέει ότι φορτίζει από 2-100% σε 35 λεπτά; Και μπαταρία μάλιστα πάνω από 4000mah.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ αλλά πού λέει ότι φορτίζει από 2-100% σε 35 λεπτά; Και μπαταρία μάλιστα πάνω από 4000mah.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η qualcomm θα σου πει σε πόση ώρα φορτίζει η κάθε ξεχωριστή συσκευή με snapdragon; την τεχνολογία QuickCharge εφτιαξε...

Την συσκευη σου να ελέγξεις αν δεν σου φορτίζει σε 35-40'... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7192429#post7192429

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Η qualcomm θα σου πει σε πόση ώρα φορτίζει η κάθε συσκευή; την τεχνολογία qc εφτιαξε...

τη συσκευη σου να ελέγξεις αν δεν σου φορτίζει σε 35-40'... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7192429#post7192429

 

Νομίζω ότι ο Στέφανος είναι λίγο υπερβολικός με τα 35 λεπτα. Απ την άλλη είμαστε τόσοι κάτοχοι της συσκευής εδώ. Ας πουν και τα άλλα παιδιά σε πόση ώρα κάνουν μια πλήρη φόρτιση με κλειστό ή ανοιχτό κινητό μπας και βρούμε άκρη.

Ο Crisbal που μιλάει για 40 λεπτά πλήρους φόρτισης αναφέρεται στο le max 2 με τις 3100 mah μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο Στέφανος είναι λίγο υπερβολικός με τα 35 λεπτα. Απ την άλλη είμαστε τόσοι κάτοχοι της συσκευής εδώ. Ας πουν και τα άλλα παιδιά σε πόση ώρα κάνουν μια πλήρη φόρτιση με κλειστό ή ανοιχτό κινητό μπας και βρούμε άκρη.

Ο Crisbal που μιλάει για 40 λεπτά πλήρους φόρτισης αναφέρεται στο le max 2 με τις 3100 mah μπαταριας.

 

O CrisBal λέει μισή ώρα για το max2 στα 3100 mah.

Εγω λέω 35-40' στα 4070mah, στην δική μου συσκευή pro3, με στοκ ρομ και κερνελ. Κλειστό. Αρουταριστο

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

O CrisBal λέει μισή ώρα για το max2 στα 3100

Εγω λέω 35-40' στα 4070, στην δική μου συσκευή, με στοκ ρομ και κερνελ.

Η διαφορά είναι ότι στο le max 2 υπάρχει εμφανής ρύθμιση​ για QC στις ρυθμίσεις της μπαταρίας. Δε σου κάνει λίγο εντύπωση ότι αυτή η ρύθμιση έχει αφαιρεθεί από τη stock του le pro 3;

Εμένα μια εντύπωση μου κάνει πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι στο le max 2 υπάρχει εμφανής ρύθμιση​ για QC στις ρυθμίσεις της μπαταρίας. Δε σου κάνει λίγο εντύπωση ότι αυτή η ρύθμιση έχει αφαιρεθεί από τη stock του le pro 3;

Εμένα μια εντύπωση μου κάνει πάντως.

Καθόλου, ψάξε αλλες συσκευες με 821soc. Πχ lg g6.

Το max2 φοράει 820soc.

*το στοκ eui tou max2 με το στοκ eui του pro3 είναι ολόιδιο.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο Στέφανος είναι λίγο υπερβολικός με τα 35 λεπτα. Απ την άλλη είμαστε τόσοι κάτοχοι της συσκευής εδώ. Ας πουν και τα άλλα παιδιά σε πόση ώρα κάνουν μια πλήρη φόρτιση με κλειστό ή ανοιχτό κινητό μπας και βρούμε άκρη.

Ο Crisbal που μιλάει για 40 λεπτά πλήρους φόρτισης αναφέρεται στο le max 2 με τις 3100 mah μπαταριας.

 

Πρέπει να το έχετε εκεί που σας είπα και να δουλεύει στα 40 λεπτά φουλ περίπου. Αν έχετε θέματα λογαριασμό και ερωτήσεις εδώ. Διαβάστε και κάντε ότι λένε οι εκπρόσωποι της LeEco.

http://forum.le.com/us/index.php?threads/le-pro-3-charging-slowly.3888/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου, ψάξε αλλες συσκευες με 821soc. Πχ lg g6.

Το max2 φοράει 821soc.

*το στοκ eui tou max2 με το στο eui του pro3 είναι ολόιδιο.

 

820 φοράει και ναι το OS είναι σχεδόν ίδιο πλην του NFC. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το έχετε εκεί που σας είπα και να δουλεύει στα 40 λεπτά φουλ περίπου. Αν έχετε θέματα λογαριασμό και ερωτήσεις εδώ. Διαβάστε και κάντε ότι λένε οι εκπρόσωποι της LeEco.

http://forum.le.com/us/index.php?threads/le-pro-3-charging-slowly.3888/

 

Ε μα θα με τρελάνουν κάποιοι.

Link to comment
Share on other sites

820 φοράει και ναι το OS είναι σχεδόν ίδιο πλην του NFC. ;)

 

Cris στο le pro 3 δεν υπάρχει δυνατότητα επιλογής του quick charge. Είναι όντως ενεργοποιημένο by default?

Link to comment
Share on other sites

Cris στο le pro 3 δεν υπάρχει δυνατότητα επιλογής του quick charge. Είναι όντως ενεργοποιημένο by default?

Ναι βρε φίλε, και δεν μπορεί ο χρήστης να το απενεργοποιησει, αν δεν το σκαλισεις... εσωτερικα.

Πιστεύω το έκανε λόγω της μεγάλης μπαταριας

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε φίλε, και δεν απενεργοποιητε αν δεν το πειραξεις... Εσωτερικα

 

Οκ το δέχομαι. Αυτό που δεν μου κάθεται καλά είναι ότι για αυτό το πρόβλημα ευθυνονται οι custom ROM των torra και Crisbal γι αυτό και ότι μόνο με την stock επιτυγχάνεται η σωστή φόρτιση. Γι αυτό ρωτάω τον Crisbal. Μη το παίρνεις προσωπικά

Link to comment
Share on other sites

Οκ το δέχομαι. Αυτό που δεν μου κάθεται καλά είναι ότι για αυτό το πρόβλημα ευθυνονται οι custom ROM των torra και Crisbal γι αυτό και ότι μόνο με την stock επιτυγχάνεται η σωστή φόρτιση. Γι αυτό ρωτάω τον Crisbal. Μη το παίρνεις προσωπικά

 

Καθόλου προσωπικά δεν το παίρνω, αλλά μην λέμε και ότι θελουμε πχ ότι είμαι υπερβολικός.

Σκαλίζετε τις συσκευές με ότι κυκλοφορεί και μετά παραπονιέστε που δεν το δουλεύει σωστά το ένα και το άλλο..

Και για να το ξεκαθαρίσω, με την 23s στοκ το κινητό - πλέον- είναι σχεδον bug free.

Και με το τελευταίο μικρό ota Kernel μεγάλη βελτίωση, περισσότερο smooth εμπειρία που ομολογουμένως έλειπε με τις φορτωμένες κινεζοεφαρμογες να τρεχουν

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου προσωπικά δεν το παίρνω, αλλά μην λέμε και ότι θελουμε πχ ότι είμαι υπερβολικός.

Σκαλίζετε τις συσκευές με ότι κυκλοφορεί και μετά παραπονιέστε που δεν το δουλεύει το ένα και το άλλο..

 

Δηλαδή εσύ αμφισβητείς ότι ο Crisbal ξέρει να τροποποιεί ρομ από τη μια, αλλά δέχεσαι αυτά που λέει για την φόρτιση της μπαταρίας. Τελοσπαντων όπως σου είπα και πριν σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου, έτσι κι αλλιώς θα δοκιμάσω να περασω τη stock rom και μακάρι να έχεις δίκιο και όλα να επανέλθουν στην σωστή τους κατάσταση :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ αμφισβητείς ότι ο Crisbal ξέρει να τροποποιεί ρομ από τη μια, αλλά δέχεσαι αυτά που λέει για την φόρτιση της μπαταρίας. Τελοσπαντων όπως σου είπα και πριν σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου, έτσι κι αλλιώς θα δοκιμάσω να περασω τη stock rom και μακάρι να έχεις δίκιο και όλα να επανέλθουν στην σωστή τους κατάσταση :)

Μα δεν αμφισβητώ κανεναν διότι είμαι και θα παραμείνω stock, όποτε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για κάτι το οποίο δεν έχω προσωπικά δοκιμάσει. Βλέπε άλλες ρομ.

Επειδή όμως έχω προσωπική εμπειρία από χρόνο φόρτισης στην stock rom και Kernel μπορώ να σου πω ότι 35-40'ειναι ο συνήθης χρόνος.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν παραπονιέμαι διότι είμαι και θα παραμείνω stock, όποτε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για κάτι το οποίο δεν έχω προσωπικά δοκιμάσει.

Επειδή όμως έχω προσωπική εμπειρία από χρόνο φόρτισης στην stock rom μπορώ να σου πω ότι 35-40'ειναι ο συνήθης χρόνος.

 

Σ ευχαριστώ και ειλικρινά θα το δοκιμάσω το συντομότερο και θα σου πω τα αποτελέσματα. Αν χρειαστώ βοήθεια ελπίζω να την έχω. :)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ και ειλικρινά θα το δοκιμάσω το συντομότερο και θα σου πω τα αποτελέσματα. Αν χρειαστώ βοήθεια ελπίζω να την έχω. :)

Καλύτερα για 100% σωστή επαναφορά σε full stock και recovery να λάβεις από έμπειρους γνω'στες τις κατάλληλες οδηγιες, διότι δεν έχω σχετική προσωπική εμπειρία στην επαναφορά του pro3, μόνο από άλλες συσκευές.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα για 100% σωστή επαναφορά σε full stock και recovery να λάβεις από έμπειρους γνω'στες τις κατάλληλες οδηγιες, διότι δεν έχω σχετική εμπειρία.

 

Έμαθα αρκετά από σένα όμως και με λιγη περισσότερη καθοδήγηση θα γινει η δουλεια πιστεύω. :rolleyes:

Μήπως μπορείς να μου δώσεις κάποιο link της Stock rom για να την κατεβάσω στο pc;

Link to comment
Share on other sites

Έμαθα αρκετά από σένα όμως και με λιγη περισσότερη καθοδήγηση θα γινει η δουλεια πιστεύω. :rolleyes:

Μήπως μπορείς να μου δώσεις κάποιο link της Stock rom για να την κατεβάσω στο pc;

Δεν έχω σχετική προσωπική εμπειρία στην επαναφορά του pro3, μόνο από άλλες συσκευές.

Τα άλλα παιδιά που ασχολούνται με φλασαρισματα στο pro3 είμαι πεπεισμένος θα βοηθήσουν https://bbs.le.com//zt/eui/le_pro3.html

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

O στεφ εχει δικιο με την φορτιση κ μενα κανα 45λεπτο παιρνει. Αλλα δεν τ φορτιζω ποτε full, συνηθως απο 15-90%

 

Εχουν παραμετροποιησει το κερνελ και φορτιζει πιο γρηγορα με quickcharge(κακο αυτο).

 

Μαγκες, παντα slow charging οποτε μπορειτε κσι fast σε αναγκη. Τα εχουμε πει αυτα εαν θελετε να σας κρατησει η μπαταρια.

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

O στεφ εχει δικιο με την φορτιση κ μενα κανα 45λεπτο παιρνει. Αλλα δεν τ φορτιζω ποτε full, συνηθως απο 15-90%

 

Εχουν παραμετροποιησει το κερνελ και φορτιζει πιο γρηγορα με quickcharge(κακο αυτο).

 

Μαγκες, παντα slow charging οποτε μπορειτε κσι fast σε αναγκη. Τα εχουμε πει αυτα εαν θελετε να σας κρατησει η μπαταρια.

Οπότε 15-90% το 45λεπτο;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχουν παραμετροποιησει το κερνελ και φορτιζει πιο γρηγορα με quickcharge(κακο αυτο).

 

το κερνελ υποψιάζομουν. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7193261#post7193261Μα έγραφαν 117 λεπτα απο 20% η μπαταρια στο 100% και κόντεψαν να μου φύγουν τα... μαλλιά.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...