Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πας playstore θα κατεβάσεις εφαρμογή με 2 € αγορά που σου δίνει τηλέφωνο Κίνας για 5 λεπτά κλήσεις και θα εγγραφείς με αυτό. Δυστυχώς μόνο έτσι. Αν την βρω ποια είναι θα την ποστάρω. ;)

 

Ο.κ ευχαριστω πολυ!!!

Ανέβασε νεα multi miui με τις δικες σου extra ρυθμίσεις!!!κατεβαζω!!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο.κ ευχαριστω πολυ!!!

Ανέβασε νεα multi miui με τις δικες σου extra ρυθμίσεις!!!κατεβαζω!!!

 

Σε βλέπω ενημερωμένο! :lol:;) Και όλα τα έξτρα που έχω στην δική μου στο max2. Ελληνικά Europe regions κλπ κλπ. Υπομονή τώρα και για την eui. Του τα έχω στείλει όλα! ;)

Εγω δεν προλαβαίνω γιατί φτιάχνω την Nougat 7.1.2 για το max2 από Google Pixel HEX sources! :happy:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω ενημερωμένο! :lol:;) Και όλα τα έξτρα που έχω στην δική μου στο max2. Ελληνικά Europe regions κλπ κλπ. Υπομονή τώρα και για την eui. Του τα έχω στείλει όλα! ;)

Εγω δεν προλαβαίνω γιατί φτιάχνω την Nougat 7.1.2 για το max2 από Google Pixel HEX sources! :happy:

 

Exω ενα προβλημα με την τελευταια miui.

 

Οτι cpu governor και να βαλω clockarei ton επεξεργαση στα max freq. Ακομα και underclock, γινεται παλι το ιδιο. Πως το φτιαχνω αυτο? Μπορω να δοκιμασω αλλον kernel?

 

Κατα τα αλλα ειναι αψογη σε ολα τα υπολοιπα! Εχω κατι θεματα με την ποιοτητα του ηχου αλλα νομιζω οτι φτιαχνονται.

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω ενημερωμένο! :lol:;) Και όλα τα έξτρα που έχω στην δική μου στο max2. Ελληνικά Europe regions κλπ κλπ. Υπομονή τώρα και για την eui. Του τα έχω στείλει όλα! ;)

Εγω δεν προλαβαίνω γιατί φτιάχνω την Nougat 7.1.2 για το max2 από Google Pixel HEX sources! :happy:

 

....!?,?,_@@)+

Τρεχουν τα σάλια μου πλάκα μας κάνεις....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Exω ενα προβλημα με την τελευταια miui.

 

1. Οτι cpu governor και να βαλω clockarei ton επεξεργαση στα max freq. Ακομα και underclock, γινεται παλι το ιδιο. Πως το φτιαχνω αυτο? Μπορω να δοκιμασω αλλον kernel?

2. Κατα τα αλλα ειναι αψογη σε ολα τα υπολοιπα! Εχω κατι θεματα με την ποιοτητα του ηχου αλλα νομιζω οτι φτιαχνονται.

1. Δεν ξέρω τι Kernel έβαλε ο Γιώργος τελικά του είχα στείλει ένα δικό μου moded της 23s..Kernel audiotor?

2. Ναι σεταρε το Viper4Android κοίτα στο νήμα του MAX 2 έχω οδηγό και τα αρχεία Kernel & profile sστην αρχική σελίδα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και το kernel του galaticstryder παλι τα ιδια.

 

Τo android system einai sta 40% use. Ο θυτης βρισκεται εκει μεσα..

Θα προσπαθησω καποια πραγματα και θα ενημερωσω..

 

edit;

 

Clean install, repair ta partitions kai wipe την sdcard και παλι προβληματα. Βack sto stock.

 

Μπορει να τεσταρει και καποιος αλλος τη ρομ?

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα εδώ για αγορά απο ευρώπη. Ειναι αξιοπιστο το σαιτ;

 

Για αγορά ναι είναι αξιόπιστο.... Τώρα εαν τύχη κάτι μετά δεν εχω ακούσει και τα καλύτερα....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα εδώ για αγορά απο ευρώπη. Ειναι αξιοπιστο το σαιτ;

 

Ειναι,απλα χρεωνει αρκετα για μεταφορικα αλλα θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και το kernel του galaticstryder παλι τα ιδια.

 

Τo android system einai sta 40% use. Ο θυτης βρισκεται εκει μεσα..

Θα προσπαθησω καποια πραγματα και θα ενημερωσω..

 

edit;

 

Clean install, repair ta partitions kai wipe την sdcard και παλι προβληματα. Βack sto stock.

 

Μπορει να τεσταρει και καποιος αλλος τη ρομ?

 

Την έχω βάλει και εγώ και το Android system είναι 37.9% αλλα και Android 15.5.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει και εγώ και το Android system είναι 37.9% αλλα και Android 15.5.....

 

Ωραια τουλαχιστον δεν ειμαι ο μονος :lol:

 

Η ρομ ειναι πολυ δυνατη θα κανω μεταβαση οταν φτιαχτει.

 

Crisb, μπορεις να στειλεις στον γιωργο να το κοιταξει?

 

Ευχαριστουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τουλαχιστον δεν ειμαι ο μονος :lol:

 

Η ρομ ειναι πολυ δυνατη θα κανω μεταβαση οταν φτιαχτει.

 

Crisb, μπορεις να στειλεις στον γιωργο να το κοιταξει?

 

Ευχαριστουμε!

 

Και εγώ θα την βγαλω περιμένω να ανεβάσει ο tora33 την τελευταία με Ελληνικά είναι πάρα πολύ καλή και αυτή....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα την βγαλω περιμένω να ανεβάσει ο tora33 την τελευταία με Ελληνικά είναι πάρα πολύ καλή και αυτή....

 

Ναι ειναι δυνατες, θα την εβαζα και εγω αλλα ειμαι κομπλε με την δικη μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι δυνατες, θα την εβαζα και εγω αλλα ειμαι κομπλε με την δικη μου.

 

Ποια έχεις να δοκιμάσω...?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις να δοκιμάσω...?

 

Rooted stock 23s στην οποια εχω απενεργοποιησει οτι bloat υπαρχει και παρα πολλα services.Επισης δεν εχει θεμα με apps που δεν θελουν root.

Link to comment
Share on other sites

Rooted stock 23s στην οποια εχω απενεργοποιησει οτι bloat υπαρχει και παρα πολλα services.Επισης δεν εχει θεμα με apps που δεν θελουν root.

 

Και που μπορώ να την βρω...?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

οσοι ειναι με stock eui, βγηκε σημερα ΝΕΟ update η 5.9.023s_04261 (7.0mb)

 

δεν γνωριζω το changelog αλλά το νεο χθεσινο μικρο eui ota ανεβασε το antutu περιπου 5%, 170.900...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Rooted stock 23s στην οποια εχω απενεργοποιησει οτι bloat υπαρχει και παρα πολλα services.Επισης δεν εχει θεμα με apps που δεν θελουν root.

 

φιλε απ'οτι λενε στο 4pda.ru και στο xda ο καλυτερος συνδιασμος ειναι η stock.. rooted για να γινει debloated.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

δ1. εν γνωριζω το changelog αλλά το νεο χθεσινο μικρο eui ota ανεβασε το antutu περιπου 5%, 170.900...

2. φιλε απ'οτι λενε στο 4pda.ru και στο xda ο καλυτερος συνδιασμος ειναι η stock.. rooted για να γινει debloted.

1. Ναι γιατί άλλαξαν τον τρόπο χρήσης της Ram a από τις κινεζο εφαρμογές

2. Ο καλύτερος τρόπος είναι stock rom καθαρή τελείως από τις +64 εφαρμογές της Κίνας με ρυθμίσεις και Tweaks για 170000 AntuTu που για μένα δεν έχει καμία σημασία. Και στο max2 είδα και 157.000 και? Άλλαξε κάτι? Ούτε λαγκαρε ποτέ ούτε θα λαγκάρει ποτέ ούτε το Pro3! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι γιατί άλλαξαν τον τρόπο χρήσης της Ram a από τις κινεζο εφαρμογές

2. Ο καλύτερος τρόπος είναι stock rom καθαρή τελείως από τις +64 εφαρμογές της Κίνας με ρυθμίσεις και Tweaks για 170000 AntuTu που για μένα δεν έχει καμία σημασία. Και στο max2 είδα και 157.000 και? Άλλαξε κάτι? Ούτε λαγκαρε ποτέ ούτε θα λαγκάρει ποτέ ούτε το Pro3! ;)

1. δεν ξερω τι πείραξαν στο kernel αλλά το κινητο με το νεο eui ota πλεον πεταει..περισσοτερο, ειναι εμφανεστατη η διαφορά. Περισσότερο smooth εμπειρία.

2. επιασα 170.900 με το χθεσινο νεο eui kernel χωρις root και φορτωμενες τις κινεζιες μέσα.

Oπότε debloated εχω βασιμες υποψίες οτι θα ειναι αρκετα περισσοτερο..

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

1. Ναι γιατί άλλαξαν τον τρόπο χρήσης της Ram a από τις κινεζο εφαρμογές

2. Ο καλύτερος τρόπος είναι stock rom καθαρή τελείως από τις +64 εφαρμογές της Κίνας με ρυθμίσεις και Tweaks για 170000 AntuTu που για μένα δεν έχει καμία σημασία. Και στο max2 είδα και 157.000 και? Άλλαξε κάτι? Ούτε λαγκαρε ποτέ ούτε θα λαγκάρει ποτέ ούτε το Pro3! ;)

 

Και για εμενα δεν εχει καθολου σημασια τι λεει το anutu δεν ασχολουμαι καθολου!!!Μου αρκει να εχω μια καθαρη ρομ χωρις κολημματα!!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο απο την "μανα" του ερχεται με κινεζικες εφαρμογες μεσα; Αν ναι, κανενας οδηγος για να βαλουμε καθαρη ρομ και ρουτ υπαρχει; Ειναι ευκολη η διαδικασια;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο απο την "μανα" του ερχεται με κινεζικες εφαρμογες μεσα; Αν ναι, κανενας οδηγος για να βαλουμε καθαρη ρομ και ρουτ υπαρχει; Ειναι ευκολη η διαδικασια;

 

Κοίτα στην αρχική σελίδα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι γιατί άλλαξαν τον τρόπο χρήσης της Ram a από τις κινεζο εφαρμογές

αυξηθηκε και το battery sot με το νεο eui ota, σε μενα κατα τουλάχιστον 20' σε mobiledata.

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελια εφυγε. Την επομενη εβδομαδα το περιμενω. Για να δουμε... ;)

 

(Nougat υπαρχει για το κινητο; )

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελια εφυγε. Την επομενη εβδομαδα το περιμενω. Για να δουμε... ;)

 

(Nougat υπαρχει για το κινητο; )

 

Nαι αλλα δεν αξιζει ακομα για μένα. Δοκιμασε ΑΙCP.

 

PROS : SOT(8-9;30H), UI , Android Security Patches.

 

CONS: Camera(No 4k, και σαν ποιοτητα ειναι καπως χειροτερα), ΝΟ ΙR, H ποιοτητα ηχου ειναι επισης χειροτερη.

 

Δικη μου συμβουλη απλα rootare τη stock με magisk(για το hide), flashare vp4, αλλαξε launcher και disable/wipe τα παντα απο bloat. Μετα απο 2-3 μηνες που θα τις τελειοποιησουν τοτε πηγαινε σε κατι διαφορετικο.

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...