Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε να πέσει η τιμή του να πάρει πολύς κόσμος την κινηταρα μας να δούμε και περισσότερες rom....

Oτι θα μειωθεί θα μειωθεί, η μονη όμως περιπτωση το x720-64gb να φτασει ποτέ στα εξευτελιστικά (σημερινα) επιπεδα τιμων του x820-64gb ειναι να καθυστερησει πάρα πολύ (πέρα του σεπτεμβρίου) να εμφανιστει στα κινεζικα ράφια η νεα ναυαρχιδα με το 835soc. Δηλαδή να πάει για Νοέμβρη-Δεκέμβρη.

 

Προσωπικα δεν με ενδιαφερει αυτο με τις ρομ , ειμαι+θα παραμεινω στις stable stock eui, root permission δεν δινω ουτε καν στην "μάνα μου". Το μόνο που με ενδιαφερει ειναι ΑΝ και πότε θα δοθει nougat απο την leeco.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευή μετά που έκλεισε από μπαταρία(1%) δεν μπορεί να ανοίξει γιατί σταμάτησε να φορτίζει.

Περίπου 2 μηνών τηλέφωνο με την rom του δικού μας tora33 επάνω.

Αλλάζω τον φορτιστή χωρίς αποτέλεσμα...δεν εμφανίζει και το led φόρτισης. :mad:

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη 2 ημέρες στόν φορτιστή

 

Καλωδιο ειναι σίγουρα. Άλλαξε..... στο max2 5 στους 10.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη 2 ημέρες στόν φορτιστή

αλλαξε καλωδιο,εγω πηρα ενα απο ενα μαγαζι Μ Βοδα στην Πλ Βαθη 5.90,δουλεψε αμεσως,εως τοτε δεν φορτιζε με τιποτα 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα φορτιστή και καλώδιο του OnePlus 3t... Τίποτα..

 

Tότε κάποιο θέμα μπαταρίας είναι από την στιγμή που δεν ανάβει το led, ή πίσω μετά από επικοινωνία με το κατάστημα που το αγόρασες ή πρέπει να το ανοίξεις ώστε να βγάλεις την μπαταρία και να την τοποθετήσεις πάλι μπας και ανάψει, αν και θεωρώ δύσκολο να το έχεις κοπανήσει τόσο ώστε να έχει κουνηθεί η σύνδεση ρεύματος στην μητρική

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Tότε κάποιο θέμα μπαταρίας είναι από την στιγμή που δεν ανάβει το led, ή πίσω μετά από επικοινωνία με το κατάστημα που το αγόρασες ή πρέπει να το ανοίξεις ώστε να βγάλεις την μπαταρία και να την τοποθετήσεις πάλι μπας και ανάψει, αν και θεωρώ δύσκολο να το έχεις κοπανήσει τόσο ώστε να έχει κουνηθεί η σύνδεση ρεύματος στην μητρική

 

Το ίδιο ακριβώς περιστατικό είχε γίνει μόλις το πήρα πριν 2 μήνες στην δεύτερη φορά που έπρεπε να φορτιστεί. Με παρατεταμένο πάτημα του power buton (40 δευτ.) μετά από μία ημέρα φόρτισης άνοιξε.

Ο φορτιστής του με το καλώδιο, όταν συνδέω το oneplus 3T δείχνει να το φορτίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Μολις πηρα το κινητο στα χερια μου!

Εχει εγκατεστημενη μια multilanguage 17s και ουτε ρουταρισμενο ειναι ουτε twrp εχει.

Εχω το image του twrp 3,1 αλλα οδηγιες για το πως να το εγκαταστησω που βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Μολις πηρα το κινητο στα χερια μου!

Εχει εγκατεστημενη μια multilanguage 17s και ουτε ρουταρισμενο ειναι ουτε twrp εχει.

Εχω το image του twrp 3,1 αλλα οδηγιες για το πως να το εγκαταστησω που βρισκω?

 

http://www.leeco.re/topic/1801-recoveryx720-twrp-v3/#comment-29730

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορούμε να βρούμε την εφαρμογή κάμερας τουEUI?

Μπορούμε να την βάλουμε σε 7.1.2 ρομ?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

5 ημέρες κλείστό το τηλέφωνο...έχω άσχημη προδιάθεση με το κατάστημα teknistore.... μακάρι να πέσουν έξω οι προβλέψεις μου...

Ήδη μου έστειλαν μήνυμα από το service για 25 ευρώ χρέωση (αν είναι εκτός εγγύησης).

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους χρησιμοποιουν το fast charger και καλωδιο της leeco συνισταται να αλαξουν το συντομοτερο δυνατό.

 

Εχω δει παρα πολλα posts με leeco που δεν ανοιγαν και υπευθυνος λένε οτι είναι ο συνδιασμός καλωδίου και φορτιστή. Καιγονται τα usb c ports και οι μπαταριες.

 

Φορτιστής αναγνωρισμένος απο qualcom(blitzwolf,etc) και καλώδιο με 56K Ohm resistor. Δειτε λιγο xda accesories στους φορτιστες,καλώδια τοσο για le max2 οσο και lp3.

 

Δεν θέλω να σπείρω τον φοβο και τον τρομο αλλα νομίζω οτι θα ήταν καλό να σταματήσετε να τα χρησιμοποιειτε για το lp3.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα Link με σχόλια και παρατηρήσεις για το συγκεκριμένο πρόβλημα....

 

Διαβασε τα όλα. Είναι πολλά ακόμα,τα οποία δεν εχω χρόνο να βρω. Επισης στο αμερικανικο forum δες τουλαχιστον 3 σελιδες για reports με leeco που δεν ανοιγουν.

 

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/help/leeco-pro3-ver-stop-charging-yesterday-t3563058

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/help/phone-deadx720-t3582648

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/wiprom-omnirom-7-1-1-lezl1-lex720-alpha-t3522913/post71622752#post71622752

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/help/dead-phone-t3585712

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/wiprom-omnirom-7-1-1-lezl1-lex720-alpha-t3522913/post71678383#post71678383

http://forum.le.com/us/index.php?forums/ecophone.60/

 

+ αλλα links apo threads τα οποια πρεπει να ψαξω. Θυμαμαι ειχα δει τουλαχιστον στου turbo και καπου αλλου.

 

Ειμαι υπερ του απλου charger, ουτε overheats ουτε μλκιες που επιβαρυνουν τη ζωη της μπαταρίας. Το βάζω καθε μέρα απο 40-90% για 1.5 ωρα και ενα full charge την εβδομαδα.

 

Σε αναγκη και ελλειψης χρονου τοτε quick charge.

 

Να επισημάνω οτι αυτα που γραφουν μπορει να ειναι κοπανιστα λογια στον αερα, απλα ήθελα να το αναφέρω σε περιπτωση που καποιος θελει να εχει το κεφαλι του ησυχο και μπορει να αλλαξει.

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

μαγκες την πατησα.

παρηγγειλα απο teknistore 6gb ram/64gb rom και μου στειλαν 4gb ram.

τους εστειλα τωρα mail να δω τι θα μου απαντησουν.

το θεμα ειναι οτι απο τον ενθουσιασμο μου το ανακαλυψα αφου περασα twrp και custom rom.

Link to comment
Share on other sites

χωρίς παρεξήγηση .....τι βρήκατε σε αυτό το κινεζομάγαζο το teknistore και παραγγείλατε από εκεί ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χωρίς παρεξήγηση .....τι βρήκατε σε αυτό το κινεζομάγαζο το teknistore και παραγγείλατε από εκεί ?

Οεο?

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μαγκες την πατησα.

παρηγγειλα απο teknistore 6gb ram/64gb rom και μου στειλαν 4gb ram.

τους εστειλα τωρα mail να δω τι θα μου απαντησουν.

το θεμα ειναι οτι απο τον ενθουσιασμο μου το ανακαλυψα αφου περασα twrp και custom rom.

Παιδιά έγινε αυτό που περίμενα. Παραδεχτηκαν το λάθος και θέλουν να μου επιστρέψουν τη διαφορά. Μάλλον θα το δεχτώ αλλά ξενέρωσα με τα 4gb.

Υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρεται για αγορά? Το μόνο που έκανα στο κινητό είναι που πέρασα τη ρομ του tora33. Ούτε σιμ δεν του έβαλα.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγινε αυτό που περίμενα. Παραδεχτηκαν το λάθος και θέλουν να μου επιστρέψουν τη διαφορά. Μάλλον θα το δεχτώ αλλά ξενέρωσα με τα 4gb.

Υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρεται για αγορά? Το μόνο που έκανα στο κινητό είναι που πέρασα τη ρομ του tora33. Ούτε σιμ δεν του έβαλα.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Φίλε μου μην τρελενεσαι. Με 4 gb είσαι μια χαρά. Είναι εντελώς άχρηστα τα 6gb προς το παρόν. Ολόκληρο s8 με 4gb βγήκε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μην τρελενεσαι. Με 4 gb είσαι μια χαρά. Είναι εντελώς άχρηστα τα 6gb προς το παρόν. Ολόκληρο s8 με 4gb βγήκε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω το X800. Ξέρω τι εννοείς αλλά ο μόνος λόγος που πήγα στο x720 ήταν τα 6 gb. Έτσι για την ψυχολογία.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το X800. Ξέρω τι εννοείς αλλά ο μόνος λόγος που πήγα στο x720 ήταν τα 6 gb. Έτσι για την ψυχολογία.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

 

Μια χαρα τα 4gb

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγινε αυτό που περίμενα. Παραδεχτηκαν το λάθος και θέλουν να μου επιστρέψουν τη διαφορά. Μάλλον θα το δεχτώ αλλά ξενέρωσα με τα 4gb.

Υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρεται για αγορά? Το μόνο που έκανα στο κινητό είναι που πέρασα τη ρομ του tora33. Ούτε σιμ δεν του έβαλα.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

 

Βάλτω σε αγγελίες. Αν δεν το πάρει κάποιος πες τους να το στείλεις πίσω και να πάρεις full refund.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...