Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση να κάνουμε κάτι να δυναμωσει το σήμα στο δίκτυο κινητής γιατί έχω πρόβλημα εδω που μενω?

Άλλαξε δίκτυο με φορητότητα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άλλαξε δίκτυο με φορητότητα

 

χαχαχαχα χαρικα πολυ φιλε Στεφανε εαν μπορουσα θα το εκανα!!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στο pro 3? Υπάρχουν κάποιες καθυστερήσεις στο δικό μου και από κάποιες εφαρμογές δεν εμφανίζονται καθόλου ειδοποιήσεις. Καμιά ιδέα για το τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει δοκιμάζει ανέβηκε....

http://www.leeco.re/topic/2326-multi-5923s_le-pro-3_4th-edition-by-tora33/?page=2#comment-30935

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασα από εχθές και είναι σούπερ παρα πολύ καλή.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το κινητό εδώ και 3 μήνες τώρα με μοναδικό bug το γεγονός ότι σε κλήσεις VOIP (viber,skype etc) δεν λειτουργεί το mic απο τα hands free (τα ακουστικά δουλεύουν κανονικά) οπότε αναγκαστικά πρέπει να μιλάω κοντά στο built in mic της συσκευής. Είναι κάτι που μου διαφεύγει από τις ρυθμίσεις? Έχω δοκιμάσει πολλά hands free με η χωρίς CDLA. Σε άλλο app όπως sound recorder κτλ όλα λειτουργούν κανονικά.

 

Τώρα ο κινέζος αρχισε να μην βλεπει τα hands free καθολου καποιες φορες και θελει reboot για να δουλεψουν. :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από εχθές και είναι σούπερ παρα πολύ καλή.....

 

Είπαμε δεν έχω το κινητό οπότε ο Γιώργος θα τις ανεβάζει που μπορεί να τις δοκιμάζει κι όλας. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε δεν έχω το κινητό οπότε ο Γιώργος θα τις ανεβάζει που μπορεί να τις δοκιμάζει κι όλας. ;)

 

Μακάρι να το είχες για εμάς CrisBal αλλα πάλι καλά που το έχει και ο Γιώργος.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ο Γιώργος έχει περισσότερες εργατοώρες από εμένα στο development! :lol::p

Μια χαρά θα είστε και μην το πείτε πουθενά. Λίγο υπομονή μόνο και όλα θα γίνουν.

 

Γεια σου Crisbal, παρότι ακολούθησα τις οδηγίες στο xda developers όπως αναγράφονται εδώ:

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/leeco-le-pro-3-root-t3476560

και κατάφερα θεωρητικά να φλασάρω το TWRP στο κινητό μου, όταν μετά την εγκατάσταση πατάω το power button και το volume up, το κινητό με βγάζει στην stock recovery, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κάνω root ή να βάλω κάποια άλλη rom. Μου έβγαλε κανονικά μηνυμα ξεκλειδώματος του bootloader, έκανα και την επαλήθευση και γενικά τα μηνύματα ήταν αυτά που έπρεπε σύμφωνα με τα βήματα στον παραπάνω σύνδεσμο. Τι μπορεί να συμβαίνει; :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Crisbal, παρότι ακολούθησα τις οδηγίες στο xda developers όπως αναγράφονται εδώ:

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/leeco-le-pro-3-root-t3476560

και κατάφερα θεωρητικά να φλασάρω το TWRP στο κινητό μου, όταν μετά την εγκατάσταση πατάω το power button και το volume up, το κινητό με βγάζει στην stock recovery, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κάνω root ή να βάλω κάποια άλλη rom. Μου έβγαλε κανονικά μηνυμα ξεκλειδώματος του bootloader, έκανα και την επαλήθευση και γενικά τα μηνύματα ήταν αυτά που έπρεπε σύμφωνα με τα βήματα στον παραπάνω σύνδεσμο. Τι μπορεί να συμβαίνει; :(

 

Δοκιμασε να περασεις το τελευταιο twrp του tora33 κατω κατω στην σελιδα

http://www.leeco.re/topic/1801-recoveryx720-twrp-v3/

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να περασεις το τελευταιο twrp του tora33 κατω κατω στην σελιδα

http://www.leeco.re/topic/1801-recoveryx720-twrp-v3/

 

Ευχαριατώ πολύ για τη βοήθεια θα το δοκιμάσω!

Το περνάω κανονικά όπως έκανα και με το προηγούμενο ή πρέπει με κάποιο τρόπο να σβήσω το προηγούμενο πρώτα; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριατώ πολύ για τη βοήθεια θα το δοκιμάσω!

Το περνάω κανονικά όπως έκανα και με το προηγούμενο ή πρέπει με κάποιο τρόπο να σβήσω το προηγούμενο πρώτα; :worry:

 

Δες λιγο πιο πανω στο post που σου εστειλα εχει τον τροπο!!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο πιο πανω στο post που σου εστειλα εχει τον τροπο!!!

 

Σ' ευχαριστώ!!! Πέτυχε! Το TWRP αυτό δούλεψε κανονικά! Τώρα τι πρέπει να κάνω για να εγκαταστήσω τη rom του torra? Και μια ακόμα ερώτηση. Αν βάλω με το καλό την νέα rom, αυτή περιέχει κανονικά όλους τους drivers για το wifi κλπ, ή θα πρέπει κάποια πράγματα να τα προσθέσω εγώ στη συνέχεια; Και σόρρυ και για το πρήξιμο! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ!!! Πέτυχε! Το TWRP αυτό δούλεψε κανονικά! Τώρα τι πρέπει να κάνω για να εγκαταστήσω τη rom του torra? Και μια ακόμα ερώτηση. Αν βάλω με το καλό την νέα rom, αυτή περιέχει κανονικά όλους τους drivers για το wifi κλπ, ή θα πρέπει κάποια πράγματα να τα προσθέσω εγώ στη συνέχεια; Και σόρρυ και για το πρήξιμο! :cry:

 

 

multi_Pro3_23s_tora33 , based on the beta version 23s fourth edition , download

 

how to intall :In recovery, select the rom and follow the installation instructions (more here is for LeMax2)

 

if you have the previous rom =>press next , if not =>safe format

 

http://www.leeco.re/topic/2326-multi-5923s_le-pro-3_4th-edition-by-tora33/?page=2

 

Δεν θα χρειαστει να κανεις τιποτα αλλο κατεβασε την ρομ και κανε εγκατασταση οπως λεει ο μαστορας!!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

multi_Pro3_23s_tora33 , based on the beta version 23s fourth edition , download

 

how to intall :In recovery, select the rom and follow the installation instructions (more here is for LeMax2)

 

if you have the previous rom =>press next , if not =>safe format

 

http://www.leeco.re/topic/2326-multi-5923s_le-pro-3_4th-edition-by-tora33/?page=2

 

Δεν θα χρειαστει να κανεις τιποτα αλλο κατεβασε την ρομ και κανε εγκατασταση οπως λεει ο μαστορας!!!

 

Δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω. Μια τελευταία ερώτηση. Αργεί πάντα τόσο πολύ να κατέβει η ρομ; :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω. Μια τελευταία ερώτηση. Αργεί πάντα τόσο πολύ να κατέβει η ρομ; :(

 

Οχι ιδιαίτερα αλλά είναι περίπου 1,4gb...

Υπομονή...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως να ενεργοποιησω viper4android σε cdla mode?

 

Εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν τα εχω καταφερει..

Κοίτα εδώ τον οδηγό μου και κατέβασε το αρχείο με τα 100 libraries ήχου και μετά απόλαυσε.;)

>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7109549#post7109549

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εδώ τον οδηγό μου και κατέβασε το αρχείο με τα 100 libraries ήχου και μετά απόλαυσε.;)

>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7109549#post7109549

 

Ακόμα δεν μπορώ να το ενεργοποιησω για cdla ;/

 

Δεν εχω προβλημα για bluet,headset,speakers αλλα οποτε ενεργοποιω cdla απλα χανει την συμβατότητα.

 

Είχα περάσει τα modules μεσω magisk, ήταν ο μονος τρόπος να μην χάνω ήχο απο της κλήσεις.

 

Θα δοκιμάσω ενα wipe και ξανα απο την αρχή και σου λέω, thanks!

 

Edit; Δυστηχως πάλι το ιδιο, δουλευει παλι στα παντα αλλα σε cdla δεν..

 

Με λιγα λογια τα earpods της apple μεσω jack adapter βγαζουν καλυτερο ηχο απο τα cdla της leeco (απενεργοποιημένα, ενεργοποιημένα αστο η απογοητευση η ιδια)

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μπορώ να το ενεργοποιησω για cdla ;/

 

Δεν εχω προβλημα για bluet,headset,speakers αλλα οποτε ενεργοποιω cdla απλα χανει την συμβατότητα.

 

Είχα περάσει τα modules μεσω magisk, ήταν ο μονος τρόπος να μην χάνω ήχο απο της κλήσεις.

 

Θα δοκιμάσω ενα wipe και ξανα απο την αρχή και σου λέω, thanks!

 

Edit; Δυστηχως πάλι το ιδιο, δουλευει παλι στα παντα αλλα σε cdla δεν..

 

Με λιγα λογια τα earpods της apple μεσω jack adapter βγαζουν καλυτερο ηχο απο τα cdla της leeco (απενεργοποιημένα, ενεργοποιημένα αστο η απογοητευση η ιδια)

Για τα Leeco έψαχνες? Δεν παίζουν! :lol: Παίξε μπάλα με τα άλλα.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για τα Leeco έψαχνες? Δεν παίζουν! :lol: Παίξε μπάλα με τα άλλα.. ;)

 

 

Noooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo..

 

Και ερωτευτηκα με αυτα τα ακουστικά! Ευχαριστώ για τα libs πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Noooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo..

 

Και ερωτευτηκα με αυτα τα ακουστικά! Ευχαριστώ για τα libs πάντως!

 

Συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα δεν δουλεύουν τα ακουστικά τις leeco γιατί τα έχω παραγγείλει και τα περιμένω...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα δεν δουλεύουν τα ακουστικά τις leeco γιατί τα έχω παραγγείλει και τα περιμένω...

 

Haha οχι μην ανησυχεις, τα ακουστικα ειναι μια χαρα απο μονα τους!

 

Για τους audiophiles που πειραζουν τον ηχο με audio fx mods , δεν αποδιδουν για cdla οσο θα πρεπε.

 

Συνιστώ να δοκιμάσεις Viper4android με το tutorial του cris ή magisk και θα καταλάβεις τι ενοώ.(Θέλει root)

 

Μπορει να λεω και βλακειες και οντως να μην γινεται αυτο ή να μην υπαρχει καποια διαφορα αλλα πιστευω πως καπως θα μπορεις να συνδιασεις cdla και να εχει ακομα καλυτερο αποτελεσμα.

 

Θα δοκιμάσω καποιες rom μπας και τα καταφέρω και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Haha οχι μην ανησυχεις, τα ακουστικα ειναι μια χαρα απο μονα τους!

 

Για τους audiophiles που πειραζουν τον ηχο με audio fx mods , δεν αποδιδουν για cdla οσο θα πρεπε.

 

Συνιστώ να δοκιμάσεις Viper4android με το tutorial του cris ή magisk και θα καταλάβεις τι ενοώ.(Θέλει root)

 

Μπορει να λεω και βλακειες και οντως να μην γινεται αυτο ή να μην υπαρχει καποια διαφορα αλλα πιστευω πως καπως θα μπορεις να συνδιασεις cdla και να εχει ακομα καλυτερο αποτελεσμα.

 

Θα δοκιμάσω καποιες rom μπας και τα καταφέρω και θα ενημερώσω.

 

Ο. Κ ευχαριστώ για την ενημέρωση...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Haha οχι μην ανησυχεις, τα ακουστικα ειναι μια χαρα απο μονα τους!

 

Για τους audiophiles που πειραζουν τον ηχο με audio fx mods , δεν αποδιδουν για cdla οσο θα πρεπε.

 

Συνιστώ να δοκιμάσεις Viper4android με το tutorial του cris ή magisk και θα καταλάβεις τι ενοώ.(Θέλει root)

 

Μπορει να λεω και βλακειες και οντως να μην γινεται αυτο ή να μην υπαρχει καποια διαφορα αλλα πιστευω πως καπως θα μπορεις να συνδιασεις cdla και να εχει ακομα καλυτερο αποτελεσμα.

 

Θα δοκιμάσω καποιες rom μπας και τα καταφέρω και θα ενημερώσω.

 

Έτσι ακριβώς! +1 ...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...