Jump to content

Αλλαγή από G3 σε P9 lite


Kanenask
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα , έχει η γυναίκα μου το g3 16gb , επειδή όμως της βγάζει αρκετά θεματακια (κολλάει,επανεκίννησεις,διαγραφη φωτογραφιών κτλ ) και επειδή όσες φορές και αν καναμε restore αυτά πάντα επανεμφανίζονται σκέφτεται να το αλλάξει .

Το κινητό που της αρέσει είναι το p9 lite . Επειδή δεν το έχω δουλέψει θα ήθελα και την γνώμη σας για το άμα αξίζει η εν λόγω αλλαγή .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by Kanenask
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Οι επανεκκίνησεις οφειλόνται κατά 99% στη μπαταρία, με μια νέα δεν θα της κάνει.

 

Επειδή δεν μου εμφανίζει όλοκληρο το μήνυμά σου παρά μόνο το "Παιδιά καλησπέρα , έχει η γυναίκα μου το g3 16gb , επειδή όμως της βγάζει αρκετά θεματακια (κολλάει,επανεκίννησεις,διαγραφ" , να σου πω ότι θα κερδίσει σίγουρα σε μπαταρία και ηχείο κατά τη μετάβαση. Για κάμερα δεν ξέρω, αλλά σε οθόνη για μένα θα χάσει. Ίσως κερδίσει λίγο στα λευκά αλλά σαν overall προτιμώ την 2K του G3. Σαν smoothness δεν μπορώ πω ότι με εντυπωσίασε καμία από τις δύο. Σίγουρα ο 801 του G3 αποδίδει καλύτερα, αλλά η οθόνη τον τραβούσε αρκετά πίσω και ίσως θα μην δει τόση διαφορά με το P9L.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξει μπαταρία και θα στρώσει. Συνολικά το Ρ9 το θεωρώ χειρότερο τηλ δεν αξίζει τον κόπο
Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταρία να αλλάξει ρε παιδιά? Πως θα στρωσουν δηλαδή οι επανεκκινήσεις άμα αλλάξει μπαταρία? Τίμια συσκευή το p9 lite στα λεφτά της. Θα δεις κ μεγάλη διαφορά σε μπαταρία και ηχείο όπως είπε φίλος από πανω. Χειρότερη κάμερα βέβαια έτσι? Αρκετά πιο κάτω.

Στο θέμα της οθόνης προσωπικα θεωρώ ότι στις 5' αναλύσεις πάνω από FHD είναι ανούσιες. Δύσκολα θα βρείς 2Κ βίντεο σε νορμαλ χρήση για να χρησιμοποιήσεις στο έπακρο την οθόνη και πέρα από αυτό το μάτι τέτοιες αναλύσεις δεν τις αντιλαμβάνεται. Άρα πιο πολύ πιέζουν το κινητό για μένα παρά το ανεβάζουν

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα συμφώνησω με τον alexzo πως θα σταματήσουν οι επανεκκινήσεις αν αλλάξουμε μπαταρία ???

Τώρα οσο αφορά το p9lite δεν ήξερα ότι η κάμερα του είναι τόσο πιο κάτω απο του g3 . Αυτό είναι ένα θέμα γιατί θέλει να έχει καλή κάμερα καθώς της να τραβάει φωτο.

Μία σκέψη που μου πέρασε από το μυαλό είναι και το 5x. Επίσης θα ήθελα αν έχετε να προτείνεται και κάποια αλλη συσκευή σε αυτά τα λεφτά περίπου (αντε μέχρι 300 ).

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταρία να αλλάξει ρε παιδιά? Πως θα στρωσουν δηλαδή οι επανεκκινήσεις άμα αλλάξει μπαταρία? Τίμια συσκευή το p9 lite στα λεφτά της. Θα δεις κ μεγάλη διαφορά σε μπαταρία και ηχείο όπως είπε φίλος από πανω. Χειρότερη κάμερα βέβαια έτσι? Αρκετά πιο κάτω.

Στο θέμα της οθόνης προσωπικα θεωρώ ότι στις 5' αναλύσεις πάνω από FHD είναι ανούσιες. Δύσκολα θα βρείς 2Κ βίντεο σε νορμαλ χρήση για να χρησιμοποιήσεις στο έπακρο την οθόνη και πέρα από αυτό το μάτι τέτοιες αναλύσεις δεν τις αντιλαμβάνεται. Άρα πιο πολύ πιέζουν το κινητό για μένα παρά το ανεβάζουν

 

Το συγκεκριμένο κινητό υπάρχει για 2.5 χρόνια στην οικογένεια. Προβλήματα αυτού του είδους έκανε λόγω μπαταρίας. Τώρα κάτω από ζέστη ναι έκανε διάφορα. Όταν την άλλαξα μια χαρά δουλεύει. Δεν πας σε χειρότερη συσκευή για κάτι που με 15Ε μπορείς να φτιάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό υπάρχει για 2.5 χρόνια στην οικογένεια. Προβλήματα αυτού του είδους έκανε λόγω μπαταρίας. Τώρα κάτω από ζέστη ναι έκανε διάφορα. Όταν την άλλαξα μια χαρά δουλεύει. Δεν πας σε χειρότερη συσκευή για κάτι που με 15Ε μπορείς να φτιάξεις.

Σοβαρά με αλλαγη μπαταρίας έστρωσε ??? Μου φαίνεται λίγο περίεργο , τεσπα για να το λες σε πιστεύω . Επίσης ένα άλλο θέμα που εμφανίζει κατά καιρούς είναι ότι ενώ έχει σήμα κανονικά όταν το καλεις σου λέει ότι είναι κλειστο .

Αυτά και αυτά την έχουν ξενερώσει και γι'αυτό ψάχνεται .

Όπως έγραψα και πιο πάνω εγώ προτιμώ το 5x αλλά στις γυναίκες παίζει ρόλο και η εμφάνιση .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω λέτε να ευθύνεται ή μπαταρία τόσο πολύ ??? Θα ψαξω να βρω μία καινούργια , άλλωστε το κόστος είναι μικρό , και αν δεν δούμε αποτέλεσμα θα ξαναμπουμε στην κουβέντα για αλλαγή συσκευής . Σίγουρα ,όμως , όχι για το p9lite....

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω λέτε να ευθύνεται ή μπαταρία τόσο πολύ ??? Θα ψαξω να βρω μία καινούργια , άλλωστε το κόστος είναι μικρό , και αν δεν δούμε αποτέλεσμα θα ξαναμπουμε στην κουβέντα για αλλαγή συσκευής . Σίγουρα ,όμως , όχι για το p9lite....

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Σίγουρα όχι αυτό, το μόνο σίγουρο

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το g3 το 32αρι και πήγα στο huawei mate s. Αναβάθμιση σε όλους τους τομείς και κυρίως ποιότητα υλικού και λογισμικού. Και εμφανισιακά δεν υπάρχει περίπτωση να μην της αρέσει, είναι κατά τη γνώμη μου από τα πιο εμφανησιμα κινητα και πολύ λεπτό.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν πας θα δεις μια αναβάθμιση ότι αφορά ποιότητα κατασκευής, αξιοπιστία, ποιότητα λογισμικού και γενικός λειτουργία της συσκευής. Θα δεις υποβάθμιση ότι αφορά την Camera. (κακή δεν είναι, χειρότερη είναι όμως)

Και ναι τα restart μάλλον λόγο μπαταρίας κάνει το g3, όχι όμως και το σήμα εκεί μάλλον φταει το baseband

Και όχι να μην πας στο 5x και αυτό άρχισε να βγάζει θέμα με bootloop

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το g3 το 32αρι και πήγα στο huawei mate s. Αναβάθμιση σε όλους τους τομείς και κυρίως ποιότητα υλικού και λογισμικού. Και εμφανισιακά δεν υπάρχει περίπτωση να μην της αρέσει, είναι κατά τη γνώμη μου από τα πιο εμφανησιμα κινητα και πολύ λεπτό.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

 

Tο mate s για να πω την αλήθεια δεν το είχαμε τσέκαρε. Πολύ καλο φαίνεται.

Προς το παρόν παρήγγειλα μια μπαταρία για να τσεκάρουμε αν θα αλλάξει κάτι στην συμπεριφορά του τηλέφωνο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και όχι να μην πας στο 5x και αυτό άρχισε να βγάζει θέμα με bootloop

 

Bootloop το 5x ? Σοβαρά ? Θα ρίξω μια ματιά και στο θέμα του .

Ευχαριστώ πάντως

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Tο mate s για να πω την αλήθεια δεν το είχαμε τσέκαρε. Πολύ καλο φαίνεται.

Προς το παρόν παρήγγειλα μια μπαταρία για να τσεκάρουμε αν θα αλλάξει κάτι στην συμπεριφορά του τηλέφωνο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Bootloop το 5x ? Σοβαρά ? Θα ρίξω μια ματιά και στο θέμα του .

Ευχαριστώ πάντως

 

ο ναι έβγαλε και αυτό έχει ήδη βγάλει ανακοίνωση η google (ότι είναι strictly a hardware related issue. )

http://wccftech.com/nougat-kills-nexus-5x-bootloop/

κοινός πλέον LG = BOOTLOOP (μετά από κάποιο καιρό αφού κυκλοφορήσει η συσκευη)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...