Jump to content

Lenovo Vibe P2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερετε κανενα μαγαζι εδω Ελλαδα που να εχει θηκες?

Εχω παραγγελει μια απο Κινα αλλα θα ερθει μετα τα μεσα Απριλιου.

Εν τω μεταξυ μου εστειλε Update το Amazon οτι θα παραλαβω την ερχομενη Δευτερα, ενω ηταν να παραλαβω μετα το Πασχα!!!!

Χρειαζομαι θηκη αμεσαα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 285
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερετε κανενα μαγαζι εδω Ελλαδα που να εχει θηκες?

Εχω παραγγελει μια απο Κινα αλλα θα ερθει μετα τα μεσα Απριλιου.

Εν τω μεταξυ μου εστειλε Update το Amazon οτι θα παραλαβω την ερχομενη Δευτερα, ενω ηταν να παραλαβω μετα το Πασχα!!!!

Χρειαζομαι θηκη αμεσαα

 

Έχει εδώ κάποιες : https://www.e-smartbuy.gr/eshop/search/LENOVO%20P2/by,product_price/results,1-15?page=shop.browse&tp=0

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ιδια καμερα με του π1 εχει και μπαταρια επισης μονο 100 μλμπρ διαφορα παντως για τον ηχο δεν ξερω ειναι πολυ δυνατος οπως του προκατοχου?:)

 

Ναι είναι δυνατός και βγάζει και πολύ μπάσο παρακαλώ , λίγο παράξενο και σπάνιο για ηχείο κινητού τηλεφώνου ! :)

 

Απόλαυση να παίζεις το "NFS Most Wanted", να τρέχεις με Lamborghini και να παίζει από κάτω το Galvanize των Chemical Brothers !! :happy:

Όλα τα λεφτά !! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα!

Το κινητό είναι καλύτερο από ότι περίμενα!

Επίσης με το που το άνοιξα πήρε ένα system update των 60mb και στα καπακια άλλο ένα 100mb.

Ιδιαίτερα ικανοποιημένος λοιπόν, και συνεχιζουμεε

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα!

Το κινητό είναι καλύτερο από ότι περίμενα!

Επίσης με το που το άνοιξα πήρε ένα system update των 60mb και στα καπακια άλλο ένα 100mb.

Ιδιαίτερα ικανοποιημένος λοιπόν, και συνεχιζουμεε

 

Με γεια σου , νωρίς παρέλαβες !! :)

 

Ξεζούμισε το και βάλτο στο φορτιστή όταν πέσει η μπαταρία τουλάχιστον κάτω από το 20%

Εμένα είναι 4,5 ημέρες ανοιχτό και αυτή τη στιγμή είναι στο 19% !! :happy:

Με WiFi , Messenger , Facebook , Twitter πάντα ανοιχτά !!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Υποθετω οτι επειδη το iu του p2 ειναι κοντα σε στοκ android για αυτο δρν εχει gallery app και email app. Για gallery βολευομαι με το google gallery. Για email εχετε να προυτεινετε κατι? (Το gmail το σιχαινομαι)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.επειδη με ενδιαφερει και μενα η αγορα του κινητου και ειχες το s7 πι φωτο ειναι αρκετα χειροτερες συγκριτικα με το s7 ?και επισης οταν ειναι να το βαλεις για φορτιση μπορεις να μου πεις ποσες ωρες ηταν η οθονη ενεργη?
Link to comment
Share on other sites

R6power οι φωτο του s7 ειναι αισθητα καλυτερες. Γενικα η καμερα του p2 ειναι καλη οσο υπαρχει φως, σε χαμηλο φωτισμο εχουν αρκετο θορυβο. Βεβαια ειναι αδικο να συγκρινεται με το s7 που εχει απο τις κορυφαιες φωτογραφικες.

Οταν ξαναφορτισω θα σε ενημερωσω (ηρθε με 25% μπαταρια το κιν και το φορτισα στο 15%).

Απο οτι φαινεται θα μπει σε φορτιση σε καμια βδομαδα ξανα!

Link to comment
Share on other sites

Οκ.Σε ευχαριστω για την απαντηση .Αν δεν σου κανει κοπο οταν το ξαναβαλεις για φορτιση δες και πες μου σχετικα με την οθονη.παντως απο οτι καταλαβα απο αυτα που γραφεις σε θεμα μπαταριας εισαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε σχεση με το s7
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό (κινέζικη εκδοχή P2c72 – που μετατράπηκε με το που το άνοιξα σε P2a42) πριν από κάποιες εβδομάδες αλλά μόλις τις τελευταίες μέρες κατάφερα να ασχοληθώ μαζί του.

 

Το θεωρώ πολύ αξιόλογη αγορά, αν εξαιρέσει κανείς κάποια μικροθεματάκια που παρατήρησα και για τα οποία θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος στο φόρουμ τα έχει εντοπίσει ή/και αντιμετωπίσει με κάποιο τρόπο.

 

Από ότι είδα το τηλ. δεν έχει κάποια επιλογή για scheduled on/off. Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό αφαιρέθηκε, το είχα σε παλαιότερο κινητό που φόραγε Kit-kat, αλλά τέλος πάντων.

 

Προσπάθησα να αντιμετωπίσω το θέμα κάνοντας χρήση του alarm που έχει (στη ρύθμιση silent) ώστε να ανοίγει και να κλείνει όταν θέλω αλλά μετά από κάποιες δοκιμές μόνο σε μια ή δύο περιπτώσεις (χωρίς να έχω αλλάξει άλλες παραμέτρους εκτός από την ώρα) άνοιξε το κινητό από power off state. Άρα το κάνει αλλά δεν το κάνει πάντα. Στις περιπτώσεις που δεν άνοιγε, όταν το άνοιγα εγώ μου έβγαζε μετά το boot “missed alarm” notification. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία από κάτι τέτοιο;

 

Ένα άλλο μεγάλο θέμα είναι οι ειδοποιήσεις, αν το κινητό έχει αρκετή ώρα σε sleep mode (έκανα μια δοκιμή μετά από 2 ώρες στέλνοντας ένα email στο εαυτό μου) δεν δίνει notification. Και από ότι κατάλαβα αυτό δεν ισχύει μόνο για το gmail αλλά και για viber whatsup κλπ.. όλες αυτές τις εφαρμογές τις έβαλα σε not optimized ρύθμιση στο Battery Optimization αλλά με τη δοκιμή που έκανα φαίνεται ότι δεν έχει αποτέλεσμα.

 

Σε ένα άλλο κινητό που έχω επίσης το gmail μου (zp999) η ειδοποίηση φτάνει αμέσως.

 

Θεωρώ ότι είναι σοβαρό πρόβλημα γιατί δεν μπορεί να σου στέλνει κάποιος ένα μήνυμα και εσύ να μην λαμβάνεις ενημέρωση.

 

Ξέρει κάποιος πως μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε αυτό;

 

Αν αυτό δεν διορθώνεται με βλέπω να ψάχνω άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Θελνω να ρωτησω όσοι το πηρανε απο Ελλάδα εαν εχει μες την συσκευασια ακουστικα και θηκη. Ευχαριστω

 

Απο Amazon Γαλλιας, δεν ειχε θηκη ουτε ζελατινα

Link to comment
Share on other sites

Θελνω να ρωτησω όσοι το πηρανε απο Ελλάδα εαν εχει μες την συσκευασια ακουστικα και θηκη. Ευχαριστω

 

δεν το πήρα από Ελλάδα.

Ούτε θήκη, ούτε ακουστικά, ούτε προστατευτικό οθόνης (προσωπικά αυτά πάντα τα υπολογίζω έξτρα).

Λιγο προσοχή σε όσους θέλουν να παρουν προστατευτικο οθόνης tempered glass.

Το κινητό έχει μια καμπύλη στο γυαλί του οπότε δεν εφαρμόζει απόλυτα στις ακρες καθώς δεν λυγίζει (βλ.

).

Τα πιο εύκαμπτα δεν έχουν αυτό το πρόβλημα.

Edited by mh76
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι δυνατός και βγάζει και πολύ μπάσο παρακαλώ , λίγο παράξενο και σπάνιο για ηχείο κινητού τηλεφώνου ! :)

 

Απόλαυση να παίζεις το "NFS Most Wanted", να τρέχεις με Lamborghini και να παίζει από κάτω το Galvanize των Chemical Brothers !! :happy:

Όλα τα λεφτά !! :cool:

 

Mπραβο λενοβο :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρε και το android nοugat ενώ η Lenovo το είχε ανακοινώσει για Απρίλιο. Είναι πολύ σταθερό και έχουν λυθεί μικροπροβλήματα του κινητού
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρε και το android nοugat ενώ η Lenovo το είχε ανακοινώσει για Απρίλιο. Είναι πολύ σταθερό και έχουν λυθεί μικροπροβλήματα του κινητού

Η μπαταρια επηρεάστηκε καθολου απο το update ?

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το βράδυ που το φορτισα δεν φαίνεται να έχει κάποια διαφορά. Συνεχίζει να είναι τέρας
Link to comment
Share on other sites

Τώρα κάνει την ενημέρωση (Nougat) και σε μένα 1957 ΜΒ !!

Μπράβο στη Lenovo , μας ήρθε νωρίτερα !! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Πριν από δύο ημέρες αγόρασα κι εγώ αυτό το τηλέφωνο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Έχω μόνο μία ερώτηση να μου πει οποίος μπορεί αν έχει παρατηρήσει το ίδιο. Στις ρυθμίσεις/μνήμη στο συνολικό μέγεθος της μνήμης ram λέει 3,5 gb. Είναι φυσιολογικό αυτό ενώ ο κατασκευαστής δίνει 4gb ram?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...