Jump to content

Moto Z


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θέλεις γιατί δεν ανοίγεις εσύ ένα θεμα;

Ευχαρίστως να ανοίξω αλλά δεν έχω την εμπειρία και τη διάθεση όπως άλλοι συμφορουμιτες για να γράψω μια ωραία εισαγωγή ώστε να είναι και ελκυστικό το πρώτο θέμα που θα ανοιχτεί για την καινούρια συσκευή μου... :(

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν πήρα απάντηση από άλλον κάτοχο της συσκευής, ας ρωτήσω εδώ μιας κι έχουμε σχεδόν ίδια συσκευή όσον αφορά το λογισμικό. Έχει παρατηρήσει κανείς μια ιδιοτροπία με τους ήχους; Για παράδειγμα, όταν γράφω ένα μήνυμα στο messenger του fb, μια ακούγονται δυνατά οι ήχοι, την άλλη σιγά, σαν εναλλάξ θα έλεγα. Το ίδιο νομίζω συμβαίνει και στους ήχους ειδοποίησης που έχω βάλει στην κάθε εφαρμογή, κάποια φορά ακούγονται πολύ δυνατά, κάποια στιγμή όχι δυνατά... Να σημειώσω ότι ακόμα η συσκευή, δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση καινούριου λογισμικού, είναι όπως το πήρα σφραγισμένο. Οι εφαρμογές εννοείται ότι ανανεωνονται άμεσα όταν βγαίνει update γι'αυτες.

 

Στάλθηκε από το moto z play μου

Link to comment
Share on other sites

Με τα μπούνια.. Και εγώ το ψήνω, σκέφτομαι να δώσω το κανονικό Ζ για το play.. Συσκευή με τα όλα της.. και ας έχει τον 625 (έλεος με αυτά που γράφουν μερικοί..)..

 

Δε σε εχει ικανοποιησει το Ζ?

Σκεφτομαι να το παρω.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Δε σε εχει ικανοποιησει το Ζ?

Σκεφτομαι να το παρω.

 

Και εγώ την ίδια απορία, για το πρόβλημα είναι η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το z play δε μας κάνει μία μικρή παρουσίαση υπέρ κατά;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το z play δε μας κάνει μία μικρή παρουσίαση υπέρ κατά;

Το έχω εγώ 1 εβδομάδα κι είμαι πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Το μόνο που με ξενέρωσε, ει άι ένα θέμα με τους ήχους που θέλει να πας στη "βοήθεια συστήματος" και να κάνουν κάποια τεστ στον ήχο και φτιάχνει. Δες κάνα βιντεακι στο YouTube, είναι αρκετά και κατατοπιστικά.

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ 1 εβδομάδα κι είμαι πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Το μόνο που με ξενέρωσε, ει άι ένα θέμα με τους ήχους που θέλει να πας στη "βοήθεια συστήματος" και να κάνουν κάποια τεστ στον ήχο και φτιάχνει. Δες κάνα βιντεακι στο YouTube, είναι αρκετά και κατατοπιστικά.

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδη τι κανει ο ηχος ακριβως?οσο για τα βιντεακια ολα ειναι ξενογλωσσα και δεν το εχω ελληνιθκα δε βλεπω να υπαρχουν.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι κανει ο ηχος ακριβως?οσο για τα βιντεακια ολα ειναι ξενογλωσσα και δεν το εχω ελληνιθκα δε βλεπω να υπαρχουν.

Κάποιες φορές δεν ακούγεται δυνατά ο ήχος ειδοποίησης ενώ το ηχείο του είναι πολύ δυνατό. Θα κάτσω κάποια μέρα και θα γράψω εντυπώσεις στο εγγύς μέλλον

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο εμενα.

Ξερει κανεις τι διαφορά έχει το Μοto Z από το Moto Z dual?

Βασικά, περα απο την extra SIM, γνωρίζει κάποιος σε ποιες αγορές διατίθεται?

 

Ειμαι κάτοχος Μοto X style, θα το πουλήσω για να πάω σε Μoto Z.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτοί που έχουν moto Z play ας γράψουν κάνα σχόλιο εδώ πέρα ρε παιδιά. Σκέφτομαι να το χτυπήσω από τη νέα χρονιά σε σχέση με το X style που το πήρα και ενώ ήταν τρομερό με απογοήτευσε σε μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Και το moto z εκπληκτικό είναι...Το κακό είναι ότι δεν έχει αξεσουάρ... Τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα.Κατα τα άλλα το κινητό είναι ότι πιο όμορφο έχω πιάσει στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Eχει κανεις το moto z play να μας πει εντυπώσεις?

κυριως από γρηγοραδα και performance.

Σκεφτομαι άμεσα για την αγορά του, ευχαριστω

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλημέρα καλή εβδομάδα

Το εν λόγο κινητό έχει αντοχή στο νερό ?την 7 θα την πάρει ? :)

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι splash-proof.

Δηλαδή αντέχει λίγο βρέξιμο αλλά ως εκεί.

7, ναι θα πάρει (αν δεν παίρνει ήδη σε κάποιες περιοχές)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το κινητό το πήρα χτες και είμαι ακόμα στη πρώτη φόρτιση. Είμαι με 4G μόνιμα ανοικτό και σε μερος με χαλιά σήμα. Το βράδυ το είχα σε λειτουργία πτήσης. Περίμενα πολύ πιο χαλιά τη μπαταρία, αλλά από ότι φαίνεται στο Nougat έκαναν καλή δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα χτες και είμαι ακόμα στη πρώτη φόρτιση. Είμαι με 4G μόνιμα ανοικτό και σε μερος με χαλιά σήμα. Το βράδυ το είχα σε λειτουργία πτήσης. Περίμενα πολύ πιο χαλιά τη μπαταρία, αλλά από ότι φαίνεται στο Nougat έκαναν καλή δουλειά.

 

Πες μας εντυπώσεις από την μπαταρία και την ολη χρηση!

Τριτη το περιμενω κι εγω :)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό φίλε μου. Εγώ γενικά το κινητό το έχω μόνιμα σε 4G και πολλές φορές το έχω στο χέρι και κάτι θα κοιτάω. Επίσης το έχω μόνιμα paired με smartwatch (Withings steel hr) και BT handsfree. Η μπαταρία νομίζω είναι στην ίδια φάση με το Iphone 6S που είχα πριν. Την περίμενα χειρότερη αλλά τελικά νομίζω δεν χρειάζεται το moto mod Case.

Κατά τα άλλα έχει πολύ ωραία οθόνη αλλά στις βραδυνές φώτο υστερεί πάρα πολύ σε σχέση με το 6S. Παρόλο που βάζω φλας πολύ συχνά βγαίνουν κουνημένες οι φώτο.

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

Υστερει το moto z εναντι του 6s στις φωτο και μαλιστα παρα πολυ;;;Δεν αμφιβαλω οτι λες αληθεια αλλα δεν το περιμενα γιατι σε reviews βλεπω οτι τα παει πολυ καλα ..Βεβαια παιζει ρολο και ο φωτογραφος.

https://www.youtube.com/watch?v=S1kf8CYwVzc

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και στο βίντεο για τις βραδυνές: If you have a super steady hand and your theme is not moving...

Αλλιώς έχει μια τάση να τις βγάζει κουνημένες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες το περιμένω κι εγώ, μου πήρε 7 μήνες φίλε Shuffle για να ψηθω να το μαζέψω. Χαχα. Κάποιος θα μπορούσε να ανεβάσει ένα σκριν με τη ρύθμιση οθόνης της nugat στο πιο μικρό επίπεδο (δηλαδή στο extra small η όπως αλλιώς λέγεται στο native nugat setting?)

Θέλω να δω πόσο μικραίνουν τα εικονίδια στο stock launcher κι οι γραμματοσειρές.

Ευχαριστώ

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...