Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λένε στο link που σου έβαλα. Βασικά πατάς στο kernel info μερικές φορές και ανοίγει ένα κρυφό μενού στις ρυθμίσεις που μπορείς να ανοιγοκλείσεις μερικά πράγματα, συμπεριλαμβανομένων των δύο χρωμάτων φλας. Ή απλά να διαλέγεις daylight στο white balance, έτσι ανάβει μόνο το ψυχρό φλας.

Που είναι η ρύθμιση για το White balance στην κάμερα;

Ή ποια επιλογή είναι για να σβήσω το χρώμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To forum υπάρχει για να δίνονται κια κάποιες απαντήσεις, αλλιώς δεν έχει λόγο ύπαρξης. Υπάρχει κάποιος που έχεις κάνει root το τηλέφωνο να μας δώσει καποιο αξιόπιστο link?
Link to comment
Share on other sites

Που είναι η ρύθμιση για το White balance στην κάμερα;

Ή ποια επιλογή είναι για να σβήσω το χρώμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν μπορείς να βρεις ούτε το white balance στην κάμερα δεν μπορώ να σε βοηθήσω άλλο, συγγνώμη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To forum υπάρχει για να δίνονται κια κάποιες απαντήσεις, αλλιώς δεν έχει λόγο ύπαρξης. Υπάρχει κάποιος που έχεις κάνει root το τηλέφωνο να μας δώσει καποιο αξιόπιστο link?

 

 

Ναι, εγώ και πολλοί άλλοι. Αλλά με τέτοιο τρόπο που ρωτάς δεν πρόκειται να λάβεις απάντηση. Πήγαινε στο XDA στα guides να δεις πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει ως επιλογή αν δεν κάνω λάθος....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει ως επιλογή αν δεν κάνω λάθος....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Camera -> Modes -> Manual

 

Μετά, στο Viewfinder, η αριστερή επιλογή είναι το White Balance.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το βρήκα, αλλα που να φανταστώ ότι ήταν στο manual.

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το πήρες από Γερμανό; :lol:

 

Εχω kenzo αλλα επειδη εχω σπασει ολους ανταπτορες ειπα μηπως εδω εχει παρει κανεις καποιον εξτρα.Σε επώνυμο μονο blitzwolf με 2.4w και quick charge 2.0 εχω βρει

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εχω kenzo αλλα επειδη εχω σπασει ολους ανταπτορες ειπα μηπως εδω εχει παρει κανεις καποιον εξτρα.Σε επώνυμο μονο blitzwolf με 2.4w και quick charge 2.0 εχω βρει

 

Επειδή στο δικό μου βγήκε ελαττωματικός και η infoquest είναι πιο αργή κι από σαλιγκάρι, φορτίζω με έναν Lenovo, ακριβώς σαν αυτόν της Xiaomi, 5V/2A.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς όταν απαντά μία κλήση να αργεί να ανταποκριθεί το τηλέφωνο;Σαν να κολλάει για δευτερόλεπτα στο στάδιο της απάντησης και να αργεί να ακουστεί φωνη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το κινητό από kaizerstore Αθήνα.πολυ δυνατό αλλά μου έπεσε και έσπασε η οθόνη τη δεύτερη μέρα.εχω αλλάξει τρία μαγαζιά και μου λένε ότι δεν υπάρχει οθόνη.τωρα το έχω σε άλλο το οποίο μου είπαν φέρνει ανταλλακτικά από Κίνα.ξερει κανείς κανένα μαγαζί που φτιάχνει σίγουρα?Δεν γίνεται να φέρνουν κινητά στην αγορά χωρίς να υπάρχουν ανταλλακτικά για αυτά.

 

Τι ήθελα και το μελέταγα...ατύχημα στο δρόμο, πέφτει σπάει και το πάτησε και αυτοκίνητο/α. Νόμιζα οτι καταστράφηκε το κινητό αλλά εκείνη τη στιγμή που το σηκώνω απο το δρόμο ακούω να χτυπάει γιατί κάποιος με καλούσε. Αφού καταλαβαίνω ότι δουλεύει λέω να πάω στο σέρβις της αντιπροσωπείας Infoquest να ρωτήσω (Μπιχάκη 42 Ρέντη). Μου λένε αλλαγή lcd+digitizer μαζί με εργασία 100€. Πόνεσε...αλλα τι να κάνω αφού το επειγόμουν (επαγγελματικό) συμφωνώ και σε λιγότερο απο 1 ώρα ήταν έτοιμο. Δουλεύει άριστα όπως πρίν χωρίς να φαίνεται πουθενά ότι το πάτησε αμάξι. Μου κάνει εντύπωση..φόραγε απλά μια θήκη διάφανη tpu.

Βέβαια αν είχα το κλασικό Redmi Note 3 pro θα μπορούσα να βρώ το ανταλλακτικό εδώ στην Ελλάδα και να το αλλάξω μόνος μου με πολύ λιγότερα απο τα μισά λεφτά... :(

Edited by antonius
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δίπλα δίπλα με ενα άλλο redmi note 3 χωρίς την 800 και με λιγότερη μνήμη αν δεν κάνω λάθος, 16GB.

Κάνω speedtest μέσα από το app στον ίδιο server και το δικο μου δείχνει 3Mbit με σκαμπανεβάσματα και το άλλο τερματίζει την γραμμή 14Mbit.

Αυτό εδω και 2 μήνες που το τεσταρω σε αυτό το σπίτι αλλά και σε αρκετά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση;

 

κακώς την πέρασα αυτήν την 8.2.τάδε τελικά :(:mad:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση;

 

κακώς την πέρασα αυτήν την 8.2.τάδε τελικά :(:mad:

 

 

 

μού έχει σπάσει κυριολεκτικά τα νεύρα. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΠΙΣΩ.

 

βοηθάτε βρε σύντροφοι :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δίπλα δίπλα με ενα άλλο redmi note 3 χωρίς την 800 και με λιγότερη μνήμη αν δεν κάνω λάθος, 16GB.

Κάνω speedtest μέσα από το app στον ίδιο server και το δικο μου δείχνει 3Mbit με σκαμπανεβάσματα και το άλλο τερματίζει την γραμμή 14Mbit.

Αυτό εδω και 2 μήνες που το τεσταρω σε αυτό το σπίτι αλλά και σε αρκετά άλλα.

Βρήκα γιατί.

Είναι πρόβλημα απο την πλευρά της xiaomi.

Οταν είναι ανοιχτό/συνδεδεμένο το bluetooth πέφτει πολύ η ταχύτητα.

 

Τώρα το δοκιμάζω πάλι και όταν απλα ανοίγω το bluetooth κατεβάζει με 400KB/s

Όταν το κλείνω αμέσως τερματίζει την γραμμή 1.5MB/s

 

ΑΚΟΜΑ να πω οτι ενώ το viber χρησιμοποιεί ελάχιστα data 2-7KB/s οταν έχω το bluetooth τότε παρατηρώ διακύμανση στην ποιότητα τις ομιλίας ακόμα και διακοπές.

Αλλάζει ο codec δαν να μιλάς σε 4g και να πέσεις σε edge που ρίχνει την ποιότητα.

 

ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕ tv-box (km8 pro) και γίνεται ακριβώς το ίδιο συν ότι ενω το bitrate αρκεί 2-3Mbit μου κάνει διακοπές όταν βλέπω Alivegr.

Με το που το κλείνω κανένα πρόβλημα για ώρες.

Μολις το ανοίξω συνεχώς κολλήματα.

 

 

κάτι ακόμα..

Αν μιλάω πχ στο viber μέσω 4g και bluetooth τότε αν μπω σπίτι δεν συνδέεται στο wifi.

Πρέπει να κλείσω το bluetooth η να τερματισω την κλήση και συνδέεται αμέσως.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

μού έχει σπάσει κυριολεκτικά τα νεύρα. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΠΙΣΩ.

 

βοηθάτε βρε σύντροφοι :cry:

 

φιλε κασπερα κοιτα εδω ειναι ακριβως τα βηματα

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/#post131353

Link to comment
Share on other sites

Με τη τελευταία αναβάθμιση παρατηρώ οτι εχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας. Παλια έβγαζα 7 ωρες οθόνη και τωρα με το ζόρι βγαζω 4. Επίσης οταν πεσω για ύπνο και η μπαταρία ειναι στο 100% ξυπναω και τη βρίσκω 94%. Εχει παρατηρήσει κανεις κατι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Με τη τελευταία αναβάθμιση παρατηρώ οτι εχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας. Παλια έβγαζα 7 ωρες οθόνη και τωρα με το ζόρι βγαζω 4. Επίσης οταν πεσω για ύπνο και η μπαταρία ειναι στο 100% ξυπναω και τη βρίσκω 94%. Εχει παρατηρήσει κανεις κατι παρόμοιο?

 

Ποια ρομ εννοείς??

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ πολύ σύντροφε, θα εντρυφήσω όσο γίνεται πιο γρήγορα γιατί θέλω να το πετάξω :mad::mad:

 

ωστόσο μια τελευταία ερώτηση... την τελευταία έκδοση πριν γυρίσει σε 8.2... πού θα την βρω;; :O:cry:

Link to comment
Share on other sites

 

ωστόσο μια τελευταία ερώτηση... την τελευταία έκδοση πριν γυρίσει σε 8.2... πού θα την βρω;; :O:cry:

 

Στη σελίδα της Xiaomi http://en.miui.com/download-301.html#449 πας αριστερά εκεί που λέει older versions. Έχει διαθέσιμες τις

- 8.1.1

- 8.0.5

- 8.0.4

Βεβαιώσου φυσικά ότι κατεβάζεις τις rom για το special edition

Οδηγίες εγκατάστασης -> http://en.miui.com/a-232.html

Edited by antonius
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ σύντροφε, θα εντρυφήσω όσο γίνεται πιο γρήγορα γιατί θέλω να το πετάξω :mad::mad:

 

ωστόσο μια τελευταία ερώτηση... την τελευταία έκδοση πριν γυρίσει σε 8.2... πού θα την βρω;; :O:cry:

 

και εδω μπορεις να βρεις την τελευται ρομ http://en.miui.com/a-234.html

διαλεξε αυτην που λεει Redmi Note 3 Special Edition Latest Global Stable

Link to comment
Share on other sites

πω πω τι μνήμη είναι αυτή :lol::lol:

 

ευχαριστώ και πάλι!

 

γενικότερα εσείς είστε ευχαριστημένοι με την 8.2. ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...