Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

Product Size(L x W x H): 13.54 x 6.60 x 0.03 cm / 5.33 x 2.6 x 0.01 inches

Παραπανω ειναι οι διαστασεις στην περιγραφη του τζαμιου. Γιατι λεει 13,54 αντι για 15,2 που ειναι η σωστη διασταση? Και τελικα μπαινει ακριβως το τζαμι αυτο, αρα εχουν κανει λαθος μονο στην περιγραφη?

 

Το συγκεκριμένο το έχω τοποθέτηση και εφαρμόζει τέλεια. Τα κενά για το ακουστικό την κάμερα και τον αισθητήρα είναι σωστά. Τώρα η διαφορά είναι γιατί απλά η διάσταση που δίνει η χiaomi είναι μαζί με το μεταλλικό περίβλημα στο οποίο και φυσικά δεν βάζεις τζάμι εκεί.Γι αυτό είναι και πιο μικρό το τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[/color]

 

Το συγκεκριμένο το έχω τοποθέτηση και εφαρμόζει τέλεια. Τα κενά για το ακουστικό την κάμερα και τον αισθητήρα είναι σωστά. Τώρα η διαφορά είναι γιατί απλά η διάσταση που δίνει η χiaomi είναι μαζί με το μεταλλικό περίβλημα στο οποίο και φυσικά δεν βάζεις τζάμι εκεί.Γι αυτό είναι και πιο μικρό το τζάμι.

 

Χωρια οτι κανει και μια ακομα καμπυλη μετα το πλαισιο. Οποτε ειναι ακομα μικροτερο το πλαισιο της οθονης απο τα 152mm ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχοληθεις με την εγγυηση.

Καντο επιστροφη και ξανααγορασε το.

Εχεις δικαιωμα επιστροφης μέσα σε 15 μερες αν δεν κανω λαθος.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Οπως το ειπες ετσι και εγινε.Η αντικατασταση εγινε αμεσα.Ρε μπας και ειμαι ειμαι μακρινος συγγενης του Μητσοτακη και δεν το ξερω;;; Τετοια γκαντεμια λεμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Προχθές αγόρασα το κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εχω την έκδοση 8.0.5.0 global stable. Αλλά έχω παρατηρήσει το εξής: πολλές φορές όταν δέχομαι μηνύματα από κάποιον αριθμό που έχω σαν επαφη δεν την εμφανίζει αλλά εμφανίζει τον αριθμό. Παρατήρησα ότι αυτό συμβαίνει στην περίπτωση που η επαφή είναι για παράδειγμα "6944444444" και στο σμς που λαμβάνω εμφανίζει και το +30 μπροστά. Μπορώ να κάνω κάτι για να αλλάξει αυτό χωρίς να κάτσω να περάσω σε όλες τις επαφές χειροκίνητα το +30 μπροστά?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Αγόρασα το κινητό από Κωτσόβολο! Στην αναζήτηση για θήκες ποιο μοντέλο κοιτάω; Το note 3 ή το note 3 pro;
:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Προχθές αγόρασα το κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εχω την έκδοση 8.0.5.0 global stable. Αλλά έχω παρατηρήσει το εξής: πολλές φορές όταν δέχομαι μηνύματα από κάποιον αριθμό που έχω σαν επαφη δεν την εμφανίζει αλλά εμφανίζει τον αριθμό. Παρατήρησα ότι αυτό συμβαίνει στην περίπτωση που η επαφή είναι για παράδειγμα "6944444444" και στο σμς που λαμβάνω εμφανίζει και το +30 μπροστά. Μπορώ να κάνω κάτι για να αλλάξει αυτό χωρίς να κάτσω να περάσω σε όλες τις επαφές χειροκίνητα το +30 μπροστά?

 

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Όμως μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή number fixer που θα σου βάλει το +30 μαζικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Όμως μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή number fixer που θα σου βάλει το +30 μαζικά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Δούλεψε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Αγόρασα το κινητό από Κωτσόβολο! Στην αναζήτηση για θήκες ποιο μοντέλο κοιτάω; Το note 3 ή το note 3 pro;

 

Είναι το Redmi Note 3 Pro Special αλλιώς International Edition αυτό δηλ. https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-3-pro-special-editionl-3gb-32gb(όλα λέγονται Pro )

Θήκες θα βρεις και εδώ https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20170112052555&SearchText=note+3+pro++special+edition

Πρόσεχε το μήκος να είναι 152,5 mm!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι το Redmi Note 3 Pro Special αλλιώς International Edition αυτό δηλ. https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-3-pro-special-editionl-3gb-32gb(όλα λέγονται Pro )

Θήκες θα βρεις και εδώ https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20170112052555&SearchText=note+3+pro++special+edition

Πρόσεχε το μήκος να είναι 152,5 mm!!!

 

Οκ. Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανταπόκριση και τη βοήθεια!

:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το κινητό ήρθε με την έκδοση του miui 7 και έκανα ota update σε miui 8.0.5.0 και στις ρυθμίσεις αναφέρεται ως global stable. Ωστόσο δεν έχει ελληνικα ενώ έχει αρκετές άλλες γλώσσες και όταν τσεκάρω για αναβαθμίσεις δεν βγάζει καμία διάθεση ενώ βλέπω στην ιστοσελίδα της εταιρίας ότι η τελευταια έκδοση είναι η 8.1.1.0. Παίζει να μην έχω την global stable τελικά;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Από χτες ειμαι και εγώ κάτοχος. Πρώτη φορά xiaomi όμως η miui μου ειναι γνωστή γιατί την φόραγα στο coolpad f1 που είχα.

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το κινητό ήρθε με την έκδοση του miui 7 και έκανα ota update σε miui 8.0.5.0 και στις ρυθμίσεις αναφέρεται ως global stable. Ωστόσο δεν έχει ελληνικα ενώ έχει αρκετές άλλες γλώσσες και όταν τσεκάρω για αναβαθμίσεις δεν βγάζει καμία διάθεση ενώ βλέπω στην ιστοσελίδα της εταιρίας ότι η τελευταια έκδοση είναι η 8.1.1.0. Παίζει να μην έχω την global stable τελικά;

 

Θα σου έρθει και άλλη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το κινητό ήρθε με την έκδοση του miui 7 και έκανα ota update σε miui 8.0.5.0 και στις ρυθμίσεις αναφέρεται ως global stable. Ωστόσο δεν έχει ελληνικα ενώ έχει αρκετές άλλες γλώσσες και όταν τσεκάρω για αναβαθμίσεις δεν βγάζει καμία διάθεση ενώ βλέπω στην ιστοσελίδα της εταιρίας ότι η τελευταια έκδοση είναι η 8.1.1.0. Παίζει να μην έχω την global stable τελικά;

Και μενα με global stable μου ήρθε αλλά για κάποιο λόγο μου εκανε ota update μεχρι την 8.0.5.0 παρ 'ολο που ειχε βγει η 8.1.1. Κατεβασα μονος μου την 8.1.1 και την περασα μεσα απο τον updater. Δεν εχω το λινκ πρόχειρο, το απόγευμα που θα γυρίσω σπίτι αν δεν το έχεις βρει θα στο στείλω.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει στο παρελθον αλλα μαλλον τοτε δεν ηξερε καποιος να απαντησει. Η τελευταια developer τι προτερηματα εχει σε σχεση με τη τελευταια stable? Αξιζει να πας στη πιο "ασταθη" developer?
Link to comment
Share on other sites

Μια καλή προσφορά από Ισπανία--δεν έχει τελωνείο--και με καλό δωράκι!!

Είναι από το geekbuying.com, κοιτάξτε εδώ http://www.geekbuying.com/item/ES-Stock-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-372167.html?utm_source=newsletter&utm_medium=EDM&utm_content=&utm_campaign=DMCAH_holiday_20170117

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει την 800άρα μπάντα όπως βλέπω :!:

 

Ποια είναι δηλαδή η διαφορά με το "απλό" ΝΟΤΕ 3;

 

Η κάμερα είναι η ίδια άραγε;...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει την 800άρα μπάντα όπως βλέπω :!:

 

Ποια είναι δηλαδή η διαφορά με το "απλό" ΝΟΤΕ 3;

 

Η κάμερα είναι η ίδια άραγε;...

 

Οταν λες "απλο" εννοεις οχι international ή χωρις τη λεξη pro?

 

Στο pro εχει "καλυτερο" noise reduction λογω του snapdragon επεξεργαστη. Επισης εχει και περισσοτερα mpixel (16 αντι 13) αλλα προσωπικα δεν πιστευω να χει σημασια. Εδω μια συγκριση του "απλου" (mediatek) με pro (snapdragon) http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=7769&idPhone2=7863&idPhone3=8113 (για να ειναι δικαιη συγκριση ριξτο στα 12 mpixel)

 

Η international απλα εχει και την 800αρα μπαντα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Για δες και τα μεταφορικά

 

 

Europe-Express (5-6 Business Days) EUR 40.39

 

Έχεις δίκιο, δεν το προχώρησα και δεν είδα πως στέλνει μόνο με κούριερ!!

Οπότε ή από Ελλάδα -- ο Κωτσόβολος με τα παζάρια του ξεπούλησε!!-- ή με λίγο ρίσκο από Κίνα!!

Link to comment
Share on other sites

Για Γερμανία θένε 11 ευρώ για μεταφορικά :worry:

 

Αξίζουν ρε παιδιά τα 200+ για το κινητό αυτό;

 

Η κάμερα στο παράδειγμα από την gsmarena είδα ότι είναι χειρότερη από το redmi 3s (που είναι ήδη μέτρια!).

 

Δίνετε πράσινο φως ή να δώσω άλλα 40 ευρώ και να πάω σε κάτι πιο σίγουρο; Δυστυχώς όχι με την απίθανη αυτονομία που λέτε όλοι ότι έχουν τα χιαομι... :(

Link to comment
Share on other sites

Για Γερμανία θένε 11 ευρώ για μεταφορικά :worry:

 

Αξίζουν ρε παιδιά τα 200+ για το κινητό αυτό;

 

Η κάμερα στο παράδειγμα από την gsmarena είδα ότι είναι χειρότερη από το redmi 3s (που είναι ήδη μέτρια!).

 

Δίνετε πράσινο φως ή να δώσω άλλα 40 ευρώ και να πάω σε κάτι πιο σίγουρο; Δυστυχώς όχι με την απίθανη αυτονομία που λέτε όλοι ότι έχουν τα χιαομι... :(

 

Σε hht mode ειναι αρκετα καλυτερη αλλα ναι η καμερα δεν ειναι το δυνατο του χαρτι.

 

Αν το παρεις παρτο απο Ελλαδα. Καπου 210 το βρισκεις σκρουτζ και 230 ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

Στα 230 καλύτερα θα πάω στο Μοτο 4g plus στα 240 που το βρίσκω :blink:

 

Και για καλυτερο το λες :p Πολυ κατωτερος επεξεργαστης (snapdragon 617 εναντι 650), μικροτερη Ram (2 εναντι 3), πλαστικο (εναντι μεταλλικου), μικροτερη μπαταρια, μονοκαρτο, 16αρη... μονο σε καμερα υπερεχει.

 

Επισης συγκρινεις τιμη σκρουτζ με τιμη Κωτσοβολου. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και μονόκαρτο το Μότο!

 

2καρτο + sd card (κι όχι αυτό το ψευτοϊβρυδικό που έχουν όλοι οι κινέζοι :mad:)

 

Με επεξεργαστές και ram δεν βγαίνει νόημα, το θέμα είναι πώς δουλεύει συνολικά το κινητό (αν πάρεις έστω και της 1ης γενιάς Μότο με το... μισό γίγα θα δεις οτι στέκεται μια χαρά και σήμερα για μια νορμάλ χρήση).

 

Τεσπά βγήκαμε οφφ.

 

Περισσότερο νόημα μάλλον έχει για μένα το redmi 3s :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...