Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας ξεκινήσουμε..

Μακάρι να κάνω λάθος.

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται μόνο να το μάθω αλλά χρειάζεται πρώτα από όλα να δουλεύει.. για να μμπορέσω να το μαθω.

 

1)Λοιπόν εννοείται ενεργοποιημένα unknown sources.

Απεγκατάσταση updates και εγκατάσταση το app .

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ overwrite την έκδοση που εχει για να βάλει αυτην που θέλω.

 

Οπως δεν θα μπορείτε και εσείς να κανετε το ίδιο.

 

2) επάνω δεξια δίπλα στην ώρα βλέπετε το εικονίδιο του weather underground?

(αν ανέβει ποτε το screenshot)

Εκεί όλα τα κινητά ειχαν την τρέχουσα θερμοκρασίες.

Ακόμα ότι αλλη εφαρμογή και να τρέξω δεν εμφανίζεται ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω απο το σύμβολο της εφαρμογής.

Να το χεσω το σύμβολο, τι να το κάνω να πιανει την μπαρα?

Την πληροφορία της καθε εφαρμογής θέλω να βλέπω όπως έβλεπα.

 

Εννοείται έχω δώσει ολα τα permission.

Έχω δώσει start-up.

Έχω εξαιρέσει τις εφαρμογές απο το battery optimization.

 

Σε εσάς ΕΚΕΙ σας εμφανιζει κατι εκτός απο το άχρηστο σύμβολο της εφαρμογής???

 

3)Ακόμα ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΆΝΕ ΟΛΕΣ οι εφαρμογές μετά απο επανεκκίνηση ακόμα και μετα απο full permission, start up δικαίωμα, εξαίρεση από batt optimization.

 

 

Αν έχετε λύση πείτε την.

(υγ δεν χρειάζεται να μου παινέψει κάποιος το xiaomi.

Όλο το σπιτι ακόμα και το μαξιλάρι που κοιμάμαι είναι xiaomi οπότε έχω αρκετά σφαιρική άποψη για την εταιρία πέρα από ένα ξερό κινητό.)

 

Προσωπικά δεν το παινευω (το MIUI) γιατί έχω συναντήσει και γω δυσκολίες και ασυμβατότητες.

 

1)Αυτό που μου έρχεται είναι ότι ίσως η έκδοση που προσπαθείς να εγκαταστήσεις είναι παλαιότερη από την εργοστασιακή και δεν γίνεται.

Σίγουρα όμως γίνεται αν rootαρεις.

 

2)Δεν έχω κάτι σχετικό με αυτό που λες. Ίσως παίζει ασυμβατότητα όπως είπα παραπάνω. Εγώ προσπαθώ να δουλέψω την εφαρμογή floatifications χωρίς αποτέλεσμα!Όλα ενεργοποιημένα αλλά δεν δουλεύει!

 

3)Ας βοηθήσουν κάποιοι ποιο ψαγμενοι όπως φυσικά και στα υπόλοιπα.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας ξεκινήσουμε..

Μακάρι να κάνω λάθος.

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται μόνο να το μάθω αλλά χρειάζεται πρώτα από όλα να δουλεύει.. για να μμπορέσω να το μαθω.

 

1)Λοιπόν εννοείται ενεργοποιημένα unknown sources.

Απεγκατάσταση updates και εγκατάσταση το app .

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ overwrite την έκδοση που εχει για να βάλει αυτην που θέλω.

 

Οπως δεν θα μπορείτε και εσείς να κανετε το ίδιο.

 

2) επάνω δεξια δίπλα στην ώρα βλέπετε το εικονίδιο του weather underground?

(αν ανέβει ποτε το screenshot)

Εκεί όλα τα κινητά ειχαν την τρέχουσα θερμοκρασίες.

Ακόμα ότι αλλη εφαρμογή και να τρέξω δεν εμφανίζεται ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω απο το σύμβολο της εφαρμογής.

Να το χεσω το σύμβολο, τι να το κάνω να πιανει την μπαρα?

Την πληροφορία της καθε εφαρμογής θέλω να βλέπω όπως έβλεπα.

 

Εννοείται έχω δώσει ολα τα permission.

Έχω δώσει start-up.

Έχω εξαιρέσει τις εφαρμογές απο το battery optimization.

 

Σε εσάς ΕΚΕΙ σας εμφανιζει κατι εκτός απο το άχρηστο σύμβολο της εφαρμογής???

 

3)Ακόμα ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΆΝΕ ΟΛΕΣ οι εφαρμογές μετά απο επανεκκίνηση ακόμα και μετα απο full permission, start up δικαίωμα, εξαίρεση από batt optimization.

 

 

Αν έχετε λύση πείτε την.

(υγ δεν χρειάζεται να μου παινέψει κάποιος το xiaomi.

Όλο το σπιτι ακόμα και το μαξιλάρι που κοιμάμαι είναι xiaomi οπότε έχω αρκετά σφαιρική άποψη για την εταιρία πέρα από ένα ξερό κινητό.)

Oλα αυτά είναι bugs

Θέλει βελτίωση...

Σε 2-3 χρόνια ισως

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν το παινευω (το MIUI) γιατί έχω συναντήσει και γω δυσκολίες και ασυμβατότητες.

 

1)Αυτό που μου έρχεται είναι ότι ίσως η έκδοση που προσπαθείς να εγκαταστήσεις είναι παλαιότερη από την εργοστασιακή και δεν γίνεται.

Σίγουρα όμως γίνεται αν rootαρεις.

 

2)Δεν έχω κάτι σχετικό με αυτό που λες. Ίσως παίζει ασυμβατότητα όπως είπα παραπάνω. Εγώ προσπαθώ να δουλέψω την εφαρμογή floatifications χωρίς αποτέλεσμα!Όλα ενεργοποιημένα αλλά δεν δουλεύει!

 

3)Ας βοηθήσουν κάποιοι ποιο ψαγμενοι όπως φυσικά και στα υπόλοιπα.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

 

Τώρα μιλάμε.

 

Είναι δυνατόν να μην δουλεύουν τα notification στην status bar?

Και σε stable και σε dev το ίδιο.

 

Η λογική λέει οτι εμφανίστηκε πριν μια έκδοση αλλά θα διορθωθεί στην επόμενη.

Είναι όμως έτσι?

Κάποιος που έχει κινητά xiaomi απο παλιότερα υπάρχει να μας πει τι σσυμβαίνει?

 

Δεν ήθελα να το κάνω το κινητό root γιατί είναι πολύ πλήρες σε manager και permission.

Ο μόνος λόγος θα ηταν για κάνα adblock.

Αλλά δεν γίνετε κάποια πράγματα είναι εργαλεία που τα χρησιμοποιώ πάρα πολλές φορές την ημέρα.

Root γίνετε εύκολα η έστω με κάποιο τροπο ασφαλές χωρις να κινδυνεύει να μπρικαρει?

Εννοείται χωρίς σκουπίδια kingoroot κλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Oλα αυτά είναι bugs

Θέλει βελτίωση...

Σε 2-3 χρόνια ισως

Δάγκωσε την γλώσσα σου και περιμένω να βγει και κάνα mi-max με b20.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω

Και εμένα το επόμενο κινητό, σε 2-3 μήνες θα είναι 6+ ίντσες με Band 20

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Από τα λεγόμενα σου δεν έχεις κανένα πρόβλημα η καταπίνεις τα πάντα.

Δεν περίμενα ποτέ ότι θα κολλήσεις στην μπάντα.

Συγγνώμη που θα σε απογοητεύσω αλλά προβλήματα έχει και η xiaomi.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε λίγο μήπως και βγει και international έκδοση.

 

Στο θέμα με την μπαταρία του δικού μας να πω ότι για τους χρόνους που λέτε ΣΕ ΚΑΜΊΑ περίπτωση δεν γίνεται το κινητό να εχει κάτι 9-12 ώρες οθόνη ούτε σε δωμάτιο με το απόλυτο σκοτάδι Ούτε με την κεραία αγκαλιά.

Απο την στιγμή που θα δουλέψει στην καθημερινότητα ένα 3ωρο με data απο το δίκτυο κινητής έχει ψοφήσει και η μπαταρία του.

θα μπορούσε να έχει μια 5000 μπαταρία μιας και είναι ελαφρύ τηλέφωνο.

 

Ήμουν σίγουρος οτι ήταν ακριβώς όπως τα έλεγε ο Celtic1453 και το είδατε πήρα το μέρος του πριν καν ανοίξω το δικό μου .

Τι έγινε έτσι ξαφνικά η xiaomi έβαλε την Ουαου τεχνολογία στο redmi και όλοι οι άλλοι τα έκαναν στο πηγάδι?

Για αυτούς που θα τρέξουν να πω ότι έχω άλλα 2 κινητά να δοκιμάσω τα λεγόμενα μου αν και ειμαι 100% σίγουρος ότι δεν θα αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ.

 

Με battery optimization είμαι με εξαίρεση σε μερικές εφαρμογές.

Ούτε καν σε όλες ούτε καν στον email client

Σιγά μην πνίξω τα "θέλω μου" για να δώσω τα εύσημα και να χαϊδεύω την πλάτη της Xiaomi.

Που και πάλι είναι αδύνατον.

Έχει δηλαδή κάποιος απο εσάς πάνω απο 3 ωρες οθόνη με 3g/4g σε ανοιχτό φωτεινό χώρο και να έχει και σεβαστό υπόλοιπο μπαταρίας??

Στις συνθήκες που αναφέρω παραπάνω το κινητό δεν γίνετε να εχει πάνω απο 4 ωρες.

Αν μπούμε σε σπίτι και δουλέψουμε wifi τότε ναι κάτι θα αλλάξει.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

oποτε να μεινω ησυχος με μια μερα μπαταρια με νορμαλ χρηση.... ετοιμος ημουν να κανω ερωτηση γιατι περιμενα περισσοτερα. Παντως αν μπορει καποιος καλος ανθρωπος να γραψει μερικα tips για το κινητο (για τους απλους χρηστες που θα παρουν το κινητο πρωτη φορα στα χερια τους) θα κανει μεγαλο καλο. Η αληθεια ειναι οτι μετα απο ενα Lenovo και ενα Jiayu ειναι το πιο ''δυσκολο΄΄ τηλεφωνο αλλα και το πιο ωραιο με διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαίωσε ή διωρθωστε.

 

Καθώς έχω πάρει την 6.0.1 μεσω της official global dev για να περάσω σε ελληνική χωρίς να έχω ενδεχόμενα απώλειας ιμει πρέπει να περάσω σε ελληνική dev υποχρεωτικά. Σωστά?

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6126-ROM-MiUi-8-Custom-Rom-για-το-RedmiNote3-Pro-Kenzo-MiUi8-6-9-29/#description

 

Αυτή του γκαλεν είναι 6αρα σωστά?

 

Για να φλασαρω ρομ δεν είναι υποχρεωτικό να έχω sd card , σωστά? Αλλά τι πρέπει να κάνω όταν την ρίξω χύμα στο κινητό για να μην διαγράψει και την νέα ρομ? Ποια διαδικασία ακολουθώ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρομ είναι για kenzo....

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

Βοήθησε λίγο η κενζο δεν ειναι η αρχική συσκευη που δεν ειναι η international ? εγω αυτη εχω όπως νομίζω και οι περισσότεροι. Η Ιντερνάσιοναλ Kate κυκλοφορεί τον τελευταίο καιρό. Τα υπόλοιπα που γράφω ισχύουν ?

 

Μάλλον σε μπέρδεψα. Τώρα πρόσεξα ότι γράφω στο νήμα του international μοντέλου!

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

oποτε να μεινω ησυχος με μια μερα μπαταρια με νορμαλ χρηση.... ετοιμος ημουν να κανω ερωτηση γιατι περιμενα περισσοτερα. Παντως αν μπορει καποιος καλος ανθρωπος να γραψει μερικα tips για το κινητο (για τους απλους χρηστες που θα παρουν το κινητο πρωτη φορα στα χερια τους) θα κανει μεγαλο καλο. Η αληθεια ειναι οτι μετα απο ενα Lenovo και ενα Jiayu ειναι το πιο ''δυσκολο΄΄ τηλεφωνο αλλα και το πιο ωραιο με διαφορα.

Όπως καταλαβαίνεις αν δουλεύεις 3g/4g στην "λαμπερή" ζωή της Ελλάδας 1 μέρα είναι το max.

Για εμένα είναι λιγότερο.

Τα 8ωρα που διαβάζεις είναι υπό συνθήκες που απέχουν..

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνεις αν δουλεύεις 3g/4g στην "λαμπερή" ζωή της Ελλάδας 1 μέρα είναι το max.

Για εμένα είναι λιγότερο.

Τα 8ωρα που διαβάζεις είναι υπό συνθήκες που απέχουν..

 

Σωστά

8 ώρες sot σημαίνει φωτεινότητα στο μισό

Μόνο σε WiFi, ή ελάχιστο 3/4g

Κτλ κτλ

Με φυσιολογική δυνατή χρήση το καλύτερο είναι 5.5-6 ώρες SOT

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να ανεβάζω screenshot....Για σένα είναι Έτσι αγαπητέ....με 140 app ενα κάρο συγχρονισμούς Wi-Fi - 4G και μου περισσεύει το βράδυ ενα 35%....οθόνη 8ωρακι ανετα...

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

έχεις κανει κατι στις ρυθμισεις που βοηθαει την διαρκεια της μπαταριας? η γενικα αν εχεις καμια συμβουλη να δωσεις απο ρυθμισεις πες και σε μενα γιατι δεν σκαμπαζω πολλα (140 apps πως τα ταξινομεις? γιατι εμενα καθε φορα που βαζω εφαρμογη μου την πεταει στο τελος ουτε αλφαβητικα ουτε τιποτα. Υπαρχει καμια ρυθμιση γιαυτο?)

Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε λίγο μήπως και βγει και international έκδοση.

 

Στο θέμα με την μπαταρία του δικού μας να πω ότι για τους χρόνους που λέτε ΣΕ ΚΑΜΊΑ περίπτωση δεν γίνεται το κινητό να εχει κάτι 9-12 ώρες οθόνη ούτε σε δωμάτιο με το απόλυτο σκοτάδι Ούτε με την κεραία αγκαλιά.

Απο την στιγμή που θα δουλέψει στην καθημερινότητα ένα 3ωρο με data απο το δίκτυο κινητής έχει ψοφήσει και η μπαταρία του.

θα μπορούσε να έχει μια 5000 μπαταρία μιας και είναι ελαφρύ τηλέφωνο.

 

Ήμουν σίγουρος οτι ήταν ακριβώς όπως τα έλεγε ο Celtic1453 και το είδατε πήρα το μέρος του πριν καν ανοίξω το δικό μου .

Τι έγινε έτσι ξαφνικά η xiaomi έβαλε την Ουαου τεχνολογία στο redmi και όλοι οι άλλοι τα έκαναν στο πηγάδι?

Για αυτούς που θα τρέξουν να πω ότι έχω άλλα 2 κινητά να δοκιμάσω τα λεγόμενα μου αν και ειμαι 100% σίγουρος ότι δεν θα αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ.

 

Με battery optimization είμαι με εξαίρεση σε μερικές εφαρμογές.

Ούτε καν σε όλες ούτε καν στον email client

Σιγά μην πνίξω τα "θέλω μου" για να δώσω τα εύσημα και να χαϊδεύω την πλάτη της Xiaomi.

Που και πάλι είναι αδύνατον.

Έχει δηλαδή κάποιος απο εσάς πάνω απο 3 ωρες οθόνη με 3g/4g σε ανοιχτό φωτεινό χώρο και να έχει και σεβαστό υπόλοιπο μπαταρίας??

Στις συνθήκες που αναφέρω παραπάνω το κινητό δεν γίνετε να εχει πάνω απο 4 ωρες.

Αν μπούμε σε σπίτι και δουλέψουμε wifi τότε ναι κάτι θα αλλάξει.

Εγώ :p :p :p :cool:

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να ανεβάζω screenshot....Για σένα είναι Έτσι αγαπητέ....με 140 app ενα κάρο συγχρονισμούς Wi-Fi - 4G και μου περισσεύει το βράδυ ενα 35%....οθόνη 8ωρακι ανετα...

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

Ναι οκ ...

Έχεις 140 εφαρμογές που τις έχεις, η τις έχεις παγωμένες οπως λες παρακάτω, και και και...?

 

Και καμία εφαρμογή να μην έχεις αν δουλέψεις το τηλέφωνο κάνοντας απλά browsing με 3g/4g εκτός σπιτιού που ανεβαίνει/ανεβάζεις την φωτεινότητα για να μπορείς να βλέπεις κατι, η μπαταρία δεν αντέχει τις ωρες που λες οτι και να κάνεις οτι screenshot και να βάζεις.

Λίγο μυαλό θέλει...

Το screenshot δεν είναι αντιπροσωπευτικό τι χρήση κάνεις.

Ο καθένας μπορεί να φτάσει τις ώρες που λες υπό προϋποθέσεις.

Λίγο μυαλό θέλει...

Το τηλέφωνο έχει άριστη διαχείριση αλλά μην υπερβάλλουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά

8 ώρες sot σημαίνει φωτεινότητα στο μισό

Μόνο σε WiFi, ή ελάχιστο 3/4g

Κτλ κτλ

Με φυσιολογική δυνατή χρήση το καλύτερο είναι 5.5-6 ώρες SOT

 

Εννοείται.

Η 5-6 ώρες βγαίνουν αλλά με μικτή χρήση 3g/4g/wifi μέσα και έξω απο το σπίτι.

Όχι παίρνω το τηλ κυκλοφορώ στον έξω κόσμο και έχω 8 ώρες sot και υπόλοιπο μπαταρίας

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Oλα αυτά είναι bugs

Θέλει βελτίωση...

Σε 2-3 χρόνια ισως

Ένα ακόμα.

Όταν "παίζω, κάνω cast" από το YouTube app βιντεάκια στην smart δεν μου δίνεται η δυνατότητα να ρυθμίζω την ένταση του ηχου της τηλεόρασης, απο τα πλαϊνά κουμπιά του ήχου στο τηλέφωνο.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που γράφετε, μόνιμα 4g με δύο κάρτες και σχεδόν μόνιμα με data φωτεινότητα όχι στο αυτόματο που τρώει περισσότερη μπαταρία αλλά με stable όχι dev. Από τα λίγα κινέζικα που δεν χρειάστηκε να κάνω κάποια τροποιηση. Το ανοίγεις και παίζει. Όσο για τις ειδοποιήσεις κάτι κάνετε λάθος δουλεύουν μια χαρά

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που γράφετε, μόνιμα 4g με δύο κάρτες και σχεδόν μόνιμα με data φωτεινότητα όχι στο αυτόματο που τρώει περισσότερη μπαταρία αλλά με stable όχι dev. Από τα λίγα κινέζικα που δεν χρειάστηκε να κάνω κάποια τροποιηση. Το ανοίγεις και παίζει. Όσο για τις ειδοποιήσεις κάτι κάνετε λάθος δουλεύουν μια χαρά

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Δεν λες κάτι διαφορετικό.

Αυτό λέμε.

 

Όσο για τις ειδοποιήσεις πολύ με ενδιαφέρει να μάθω γιατί δεν έχω animations επάνω αριστερά στην μπαρα.

 

Εσύ δηλαδή έχεις πχ ένδειξη θερμοκρασίας από το weather underground????

Για τσέκαρε.

 

Τι άλλο μπορεί να μην κάνουμε καλά που κλίνει μόνη της μια εφαρμογή που τθς εέχουμε δώσει ολα τα δικαιώματα, την έχουμε προσθέσει στις start-up και την έχουμε εξαιρέσει απο το battery optimization?????

Μας διαφεύγει κάτι και δεν το κάνουμε καλά?

Για να σε δω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν λες κάτι διαφορετικό.

Αυτό λέμε.

 

Όσο για τις ειδοποιήσεις πολύ με ενδιαφέρει να μάθω γιατί δεν έχω animations επάνω αριστερά στην μπαρα.

 

Εσύ δηλαδή έχεις πχ ένδειξη θερμοκρασίας από το weather underground????

Για τσέκαρε.

 

Τι άλλο μπορεί να μην κάνουμε καλά που κλίνει μόνη της μια εφαρμογή που τθς εέχουμε δώσει ολα τα δικαιώματα, την έχουμε προσθέσει στις start-up και την έχουμε εξαιρέσει απο το battery optimization?????

Μας διαφεύγει κάτι και δεν το κάνουμε καλά?

Για να σε δω..

 

Με stable δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με notifications. Τι rom φοράς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν λες κάτι διαφορετικό.

Αυτό λέμε.

 

Όσο για τις ειδοποιήσεις πολύ με ενδιαφέρει να μάθω γιατί δεν έχω animations επάνω αριστερά στην μπαρα.

 

Εσύ δηλαδή έχεις πχ ένδειξη θερμοκρασίας από το weather underground????

Για τσέκαρε.

 

Τι άλλο μπορεί να μην κάνουμε καλά που κλίνει μόνη της μια εφαρμογή που τθς εέχουμε δώσει ολα τα δικαιώματα, την έχουμε προσθέσει στις start-up και την έχουμε εξαιρέσει απο το battery optimization?????

Μας διαφεύγει κάτι και δεν το κάνουμε καλά?

Για να σε δω..

Δεν την έχω αλλά αφού σε όλες τις εφαρμογές μου έχω ειδοποίηση δεν βλέπω το λόγο να μην έχει και αυτή.

Στο άλλο νήμα του note pro θα δεις ότι τα μισά ποστ είναι για θέμα ειδοππιησεων που απλά δεν ξέρουν να ρυθμισουν την miui

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαζουμε και κανα greenify... βοηθαει πολυ στην μπαταρια, δεν ειναι σωστο να τρεχουν ολες ενω ειναι αχρείαστες!
Link to comment
Share on other sites

@drdedus...κάτσε με το 5ωρακι σου και άσε εμένα με το 8ωρακι μου...δεν έχω καμία διάθεση να πείσω κανέναν από την στιγμή που Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αυτονομία που μου δίνει η συσκευή :)

 

Άντε πάρε ένα ακόμη screenshot...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161016/080055662eb225d084af124eb4fc86e7.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161016/fde84b565eebe17b20f4ca50f8c7a836.jpg

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

Και εγώ αντίστοιχους χρόνους έχω τώρα που δεν έχω βγει απο το σπιτι σήμερα, απλά δεν κάνω παραπληροφόρηση ότι το κινητό δίνει 8ώρα.

Γιατί αυτες δεν είναι οι πραγματικές συνθήκες της καθημερινότητας.

Το κινητό δίνει 4 ώρες σε εξωτερική χρήση άντε 5 με χαμηλή φωτεινότητα.

 

Οπότε κάτσε εσύ εκεί να παγωνεις την κάθε εφαρμογή 10 φορές την ημέρα και ανέβαζε screenshot με 4g και 8ώρα.

 

Αυτό που δεν κατάλαβα μιας και εισαι αυτός που "το έχει" είναι γιατί δείχνεις screenshot με 4g ενω εισαι συνδεδεμένος με wifi??

Εσύ απο τα λεγόμενά σου παγωνεις εφαρμογές τα έχεις όλα στο battery optimization κλπ.

Προσπαθείς να δείξεις κάτι με τα 4g/wifi screenshot η σου ξέφυγε ένα τόσο μεγάλο optimization?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν την έχω αλλά αφού σε όλες τις εφαρμογές μου έχω ειδοποίηση δεν βλέπω το λόγο να μην έχει και αυτή.

Στο άλλο νήμα του note pro θα δεις ότι τα μισά ποστ είναι για θέμα ειδοππιησεων που απλά δεν ξέρουν να ρυθμισουν την miui

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Μακάρι να κάνω λάθος.

Τώρα αγόρασα κινητό xiaomi.

 

Για δωσε μια εφαρμογή που σου δουλεύει να την δω και εγώ.

 

Η αν δεν βαριέσαι κανε μια εγκατάσταση το weather underground και πες μου αν κατάφερες να δεις ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΊΑ και όχι ένα απλό σύμβολο της εφαρμογής στην μπάρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με stable δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με notifications. Τι rom φοράς;

 

 

Με latest official dev είμαι.

Για να μην παρεξηγούμαστε το θέμα το έχω στην μπάρα και μόνο στην μπάρα.

 

Οταν κοιτάξω την μπάρα ενώ ειμαι πχ στον browser δεν φαίνονται πληροφορίες πέρα απο απλά εικονίδια 4-5 εφαρμογών

Εκεί κανονικά έπρεπε να εμφανίζει η κάθε εφαρμογή αντί για το εικονίδιο μια μικρή πληροφόρηση.

Ο καιρός πχ εμφανίζει την θερμοκρασία και παει λέγοντας.

 

Οταν κατεβάσω την μπάρα/κουρτίνα τότε τα παντα ειναι έτσι οπως πρέπει.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να εχεις καταλάβει ότι δεν διαφερεις απο τους άλλους και εγω τώρα εχω πάνω απο 4 ώρες οθόνη με 57% υπόλοιπο.

Σε καμία περίπτωση δεν θα πω σε κανέναν και ούτε είπα στους φίλους που τους το πρότεινα οτι θα εχουν 10 ώρες μπαταρία.

 

Γιατί αυτές είναι οι καλύτερες που μπορεί να έχει το κινητό.

Δεν μπορώ εγώ όπως και κανένας να βασιστεί σε τέτοιους χρόνους βγαίνοντας από το σπίτι όπου εκεί είναι και το ζητούμενο.

 

Θα φύγεις δηλαδή να πας μια μέρα στην θάλασσα και θα είσαι σίγουρος?

Όχι.

Χωρίς power bank δεν.. δεν θα τα καταφέρει, δεν θα βγει η μερα.

3 ωρες browsing θα το ξεσκίσουν..

Link to comment
Share on other sites

@dr

Το feature που ζητάς, με live εικονίδια στην επάνω μπάρα δεν ξέρω κατά πόσο υποστηρίζεται από το Miui 8...

Δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή να έχω δει κάτι αντίστοιχο και από άλλες εφαρμογες.

 

Έτρεξα την εφαρμογή που προαναφέρθηκε (Redmi 3 a.k.a Ido εδώ, όχι kenzo ή Kate) και όντως στην μπάρα υπάρχει μόνο ένα κλασσικό νεκρό εικονίδιο που ειδοποιεί ότι υπαρχει κάποια ενημέρωση αν συρεις τη μπάρα κάτω.

 

Παράλληλα λογικά θα προσφέρεται και κάποιο widget για να βάλεις στην επιφάνεια εργασίας (τώρα απεγκατεστησα την εφαρμογή αλλά οι περισσότερες διαθέτουν τέτοια widget).

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

@dr

Το feature που ζητάς, με live εικονίδια στην επάνω μπάρα δεν ξέρω κατά πόσο υποστηρίζεται από το Miui 8...

Δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή να έχω δει κάτι αντίστοιχο και από άλλες εφαρμογες.

 

Έτρεξα την εφαρμογή που προαναφέρθηκε (Redmi 3 a.k.a Ido εδώ, όχι kenzo ή Kate) και όντως στην μπάρα υπάρχει μόνο ένα κλασσικό νεκρό εικονίδιο που ειδοποιεί ότι υπαρχει κάποια ενημέρωση αν συρεις τη μπάρα κάτω.

 

Παράλληλα λογικά θα προσφέρεται και κάποιο widget για να βάλεις στην επιφάνεια εργασίας (τώρα απεγκατεστησα την εφαρμογή αλλά οι περισσότερες διαθέτουν τέτοια widget).

 

Έτσι είναι, υπάρχει μόνο ένα ξερό εικονίδιο.

Πρέπει να κατεβάζεις μπάρες για να δεις αυτο που θέλεις.

 

Την εφαρμογή του καιρού την έβαλα σαν περισσότερο συνηθισμένη για να καταλάβουμε τι εννοώ.

Αυτή πες οτι τι βαζω με widget.

Πόσες θα βάλω όμως με widget σε μια οθόνη?

Υπάρχει περιορισμένος χώρος .

 

Και υπάρχουν και εφαρμογές δικτυακές άκρως χρήσιμες που δεν έχουν widget.

Δεν δουλεύουν.

Τώρα ψαχνω εφαρμογή ping που να επιπλέει σε όλες τις οθόνες από την στιγμή που δεν δουλεύουν τα live εικονίδια.

Ειδικά αυτή την εφαρμογή που ψάχνω την προτείνω σε όλους και την βάζω σε ολους.

Καταναλώνει ελάχιστη μπαταρία και data και με μια μματιά έχεις ενα διαγνωστικό για να καταλαβαίνεις πολλά.

Πχ ποιός φταίει σε διακοπές ομιλιας με viber, κλπ, αν έχεις εικονικό σήμα, γιατί δεν ανοίγει η σελίδα γρήγορα με τον browser, αν κάποιος αλλος πχ τα παιδιά τρώνε όλη την γραμμή, αν το κανάλι του wifi έχει θέμα, και πάει λέγοντας.

Και όλα αυτά με "μια" ματιά.

 

Όλα τα κινητά τα ειχα έτσι φτιαγμένα που απλά άνοιγες την οθόνη, χωρίς καν να την ξεκλειδώσεις και έπαιρνες αμέτρητες πληροφορίες κοιτώντας τα widget η την οθόνη σε εκείνο το μέρος

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...