Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα παρελαβα αυτην την θηκη και ταιριαζει τελεια στο ΚΑΤΕ μου!!

https://www.aliexpress.com/item/152mm-xiaomi-redmi-note-3-pro-special-edition-TPU-Case-Official-Global-international-Version-Taiwan-Edition/32778225691.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα θελω να παραγγειλω αυτο ερχεται χωρισ ελληνικα λογικα ,θα μπορεσω να κανω αναβαθμιση οτa χωρις bootloader και τερτιπια και να το κανω δωρο σε παιδι που δεν αχολειτσι και να ξεμπερδευω https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-4G-LTE-Cell-Phone-Snapdragon-650-Hexa-Core-Fingerprint/32599987629.html?spm=2114.13010208.99999999.264.u5HRyW και να χει ελληνικα με την αναβαθμιση

 

Ναι σε.ολα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το τσιμπησα το κινητο. Καμια θηκη και τζαμακι παιζει ελλαδα ή μονο κινα;

 

Έχω εγώ Nillkin H+ για Xiaomi Redmi Note 2 που κάνει για kate σου έστειλα πμ.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα το μηνυμα αλλα αν ειναι να το παραλαβω ταχυδρομικα παραγγελνω απευθειας απέξω να μου ρθει και φτηνοτερα.

 

Θηκη απο redmi note 2 ή θηκη απο redmi note 3 pro kenzo ? (απο οτι καταλαβα μονο αυτες κυκλοφορουν ελλαδα)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει επίσημο ξεκλειδωμα

Αν ναι ποσταρετε κάποιο λινκ

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάρω το οκ από την xiaomi και το ξεκλειδώσω ,θα χάσω την 2ετη εγγύηση από την info quest? To έχω πάρει από κοτσωβολο.

 

Γιατι δεν ρωτας τον Κωτσόβολο ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάρω το οκ από την xiaomi και το ξεκλειδώσω ,θα χάσω την 2ετη εγγύηση από την info quest? To έχω πάρει από κοτσωβολο.

 

http://www.xiaomi-greece.gr/sites/default/files/20161206MI_Phone_manual%20extended.pdf

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στις σελίδες 20 (21) δεν διευκρινήζει κάτι συγκεκριμένο

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

tempered από Ελλάδα Ευρώπη έχουμε κάτι?

Περιμένω 2 μήνες δυο διαφορετικές παραγγελίες και ακόμα να φανούν.

 

Εγώ έκανα τρεις διαφορετικές παραγγελίες από eBay και μου ήρθαν όλες σχετικά γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φίλος παρέλαβε χθες το κινητό. Όταν το άνοιξε δεν είχε ελληνικά και έκανε αναβάθμιση και περάαν τα ελληνικά. Έχει vodafone και με δεδομένα του βγάζει μόνο G ούτε 4g ούτε 3g . Πρέπει να κάνει manual αναβάθμιση με άλλη ρομ ? Για πείτε όσοι το έχετε.... εχετε θέμα ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φίλος παρέλαβε χθες το κινητό. Όταν το άνοιξε δεν είχε ελληνικά και έκανε αναβάθμιση και περάαν τα ελληνικά. Έχει vodafone και με δεδομένα του βγάζει μόνο G ούτε 4g ούτε 3g . Πρέπει να κάνει manual αναβάθμιση με άλλη ρομ ? Για πείτε όσοι το έχετε.... εχετε θέμα ?

 

Vodafone (στη μια sim) full 4G. Wind στη δεύτερη sim full 4G. Και το γράφει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φίλος παρέλαβε χθες το κινητό. Όταν το άνοιξε δεν είχε ελληνικά και έκανε αναβάθμιση και περάαν τα ελληνικά. Έχει vodafone και με δεδομένα του βγάζει μόνο G ούτε 4g ούτε 3g . Πρέπει να κάνει manual αναβάθμιση με άλλη ρομ ? Για πείτε όσοι το έχετε.... εχετε θέμα ?

 

Πάρε τηλ την βόλτα να σου ενεργοποίησουν το 4g σε αυτή την συσκευή για αρχή .Μετά πήγαινε ρυθμίσεις και τσεκαρε προτεινόμενος τύπος δυκτιου να είναι η 3g η 4g. αυτά για αρχή και βλεπεισ

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλ την βόλτα να σου ενεργοποίησουν το 4g σε αυτή την συσκευή για αρχή .Μετά πήγαινε ρυθμίσεις και τσεκαρε προτεινόμενος τύπος δυκτιου να είναι η 3g η 4g. αυτά για αρχή και βλεπεισ

 

Μα το έχει σε lte

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μα το έχει σε lte

Το κινητό είναι lte αλλά η sim αν την βάλεις σε ένα καινούργιο κινητό θα πρέπει να την ενεργοποίησεις παίρνοντας τηλ .Τουλάχιστον αυτό έκανα ακριβώς και εγώ γιατί στην αρχή μου έδειχνε συνέχεια 3g.αν σε κάποιον βγάζει από εξαρχής το σήμα 4g δεν χρειάζεται να κάνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω τρία kate για συγγενικά πρόσωπα. Λόγω ηλικίας τα άτομα αυτά δεν πρόκειται να μπορέσουν να κάνουν αλλαγές στη ROM και δεν έχω και εγώ διάθεση να ασχοληθώ. Οπότε από που μου συστείνεται να τα πάρω για να μην χρειαστεί καμία αλλαγή στη ROM? Δηλαδή να έρχεται είτε με official global dev ή official global stable.

 

Ρωτάω κυρίως για (αξιόπιστα) κινεζομάγαζα, γιατί αν το πάρω από Ελλάδα είναι αρκετά πιο ακριβό.

 

Ευχαριστώ!

 

σημ. Δεν με ενδιαφέρει να έχει ελληνικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω τρία kate για συγγενικά πρόσωπα. Λόγω ηλικίας τα άτομα αυτά δεν πρόκειται να μπορέσουν να κάνουν αλλαγές στη ROM και δεν έχω και εγώ διάθεση να ασχοληθώ. Οπότε από που μου συστείνεται να τα πάρω για να μην χρειαστεί καμία αλλαγή στη ROM? Δηλαδή να έρχεται είτε με official global dev ή official global stable.

 

Ρωτάω κυρίως για (αξιόπιστα) κινεζομάγαζα, γιατί αν το πάρω από Ελλάδα είναι αρκετά πιο ακριβό.

 

Ευχαριστώ!

 

σημ. Δεν με ενδιαφέρει να έχει ελληνικό μενού.

 

Όλα αυτά που ζητάς οδηγούν προς Ελλάδα πάντως.

 

Σκέψου ότι έστω και ένα από τα τρία να σου περάσει τελωνείο θα σου καλύψει την διαφορά στην τιμή σχεδόν και ότι στην μια περίπτωση τα άτομα απλά θα πάνε το κινητό στον Κωτσόβολο αν προκύψει πρόβλημα ενώ στην άλλη θα πρέπει να στείλετε και να λάβετε από Κίνα (2+ μήνες, και στην επιστροφή μπορεί να έχει πάλι τελωνείο αν δεν κάνω λάθος).

 

Παζάρεψε το στα 210€ ή και πιο κάτω αν στο πάνε επειδή θα πάρεις τρία και ξέχνα την Κίνα. Το έχουν φέρει σε αρκετά καλή τιμή, λιγότερο από όσο θα περίμενα προσωπικά, δεν αξίζει η ταλαιπωρία της Κίνας σε αυτήν την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που ζητάς οδηγούν προς Ελλάδα πάντως.

 

Σκέψου ότι έστω και ένα από τα τρία να σου περάσει τελωνείο θα σου καλύψει την διαφορά στην τιμή σχεδόν και ότι στην μια περίπτωση τα άτομα απλά θα πάνε το κινητό στον Κωτσόβολο αν προκύψει πρόβλημα ενώ στην άλλη θα πρέπει να στείλετε και να λάβετε από Κίνα (2+ μήνες, και στην επιστροφή μπορεί να έχει πάλι τελωνείο αν δεν κάνω λάθος).

 

Παζάρεψε το στα 210€ ή και πιο κάτω αν στο πάνε επειδή θα πάρεις τρία και ξέχνα την Κίνα. Το έχουν φέρει σε αρκετά καλή τιμή, λιγότερο από όσο θα περίμενα προσωπικά, δεν αξίζει η ταλαιπωρία της Κίνας σε αυτήν την περίπτωση.

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου φίλε μου. Αλλά από Κίνα το παίρνω 160, από Ελλάδα 210. 50 ευρώ ανα συσκευή, για 3 συσκευές, μας κάνει 150 ευρώ. Μεγάλη διαφορά για μένα. Οπότε η ερώτησή μου συνεχίζει να ισχύει. Ξέρει κανείς κάποιο αξιόπιστο κινεζομάγαζο που να φέρνει το κινητό σφραγισμένο με global stable ή τουλάχιστον με global dev?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...