Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά πλήρης είναι. Το μόνο που δεν περιγράφεται είναι πως να κάνεις τον υπολογιστή σου να δει το κινητό με τους κατάλληλους drivers τα abd κτλ
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η όλη δουλειά είναι δύσκολη για newbie. Αν δεν καταλαβαίνεις τίποτα μην το δοκιμάσεις, αν είδα καλά το μονο που δεν γράφει είναι που θα βρεις την developer fastboot ROM.

http://en.miui.com/a-234.html

Διάβασε και εδω

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/60-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF/

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα βρει έναν οδηγό στα αγγλικά που τα έγραφε καλύτερα . Το να βάλεις twrp και μετά άλλο recovery δεν ξέρω τι νόημα έχει, όπως και το να φλασάρεις άλλον Kernel

Ο οδηγός στα αγγλικά δεν είχε αυτά τα βήματα. Δεν ξέρω και κατά πόσο χρειάζονται. Αυτό θα μας το πει κάποιος που την έχει βάλει. Τέλος πάντων θα τον βρω και θα βάλω link

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ο παρακάτω θα το παρατήσει το κινητό και θέλει να ξανακούσει για xiaomi και τρίχες κατσαρές.

 

Ακριβώς έτσι! Ακουγα και εγώ για τα Xiaomi.... τα εκθειάζαν! Μεγαλύτερο σκουπίδι δεν έχει περάσει απο τα χέρια μου. Ας έχει και διαμάντια μέσα αν θέλει. Το θέμα είναι ότι απλά ΔΕΝ δουλεύει.

Για χόμπι το παίρνεις, τις κρύες νύχτες του χειμώνα, να κάθεσαι μπροστά στο τζάκι και να φλασάρεις.

Το Lenovo A806 που είχα πάρει με το android του kantilak ήταν αριστούργημα! Κανένα απολύτως πρόβλημα 1μιση χρονο. Τα πάντα δουλεύαν τέλεια!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά έχω το pro αλλά τα τελευταία 3 χρόνια παίρνω κ για εμένα κ για τους φίλους μου μόνο xiaomi.Έχουν περάσει παρα πολλά τηλ xiaomi από τα χέρια μου κ είμαι άκρως ευχαριστημένος... Συμπέρασμα: κάτι κάνετε λάθος στα τηλέφωνα σας.Συμβουλή: Δώστε τα όσοι νομίζετε ότι έχετε πρόβλημα μην τρώτε την ψυχή σας για ένα τηλέφωνο, υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να πάω σε CM.

 

Έκανα όλα τα backups.

Πήγα να κάνω το πρώτο φλασάρισμα του kate: Kate-CM13-firmware.zip - Google Drive

και μου βγάζει πως το αρχείο είναι corrupted.

 

Έχω δοκιμάσει να ξανακατεβάσω το αρχείο.

Έχω δοκιμάσει να το ξεζιπάρω και είναι ΟΚ.

Έχω δοκιμάσει να του αλλάξω φάκελο κτλ

 

Δεν νομίζω πως έχει κάτι το αρχείο.

Χρησιμοποιώ το alka TWRP, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, έχω απογοητευτεί και θέλω να το πετάξω.

 

Καμιά βοήθεια?

 

τι να σου πω βρε στελιο... το εχουν βαλει και ατομα απο το xda forum και απο το miui αλλα και προσωπικα το εχω περασει 2-3 φορες το αρχειο στο κινητο, το εχω κατεβασει να το τσεκαρω με "checksum" software και ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο που χρησιμοποιω και εγω...

την πρωτη φορα και εγω με alka το ειχα περασει... δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχεις προβλημα!

η μονη λυση που μπορω να σου προτεινω ειναι να περασεις το cm13firmware.zip του strix (απο το xda) και μετα το kate modem που θα βρεις επεισης καπου εκει...

το δικο μου αρχειο εχει τα παντα ενημερωμενα (ουσιαστικα αρχεια απο τις fastboot rom του ιουλιου ειχε χρησιμοποιησει ο strix) με βαση την 6.10.13.

 

σιγουρα το κατεβαζεις σωστα? πατας στο βελακι που κοιταει προς τα κατω... επισης ΔΕΝ το ξεζιπαρεις κλπ... οπως ειναι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη ρε παιδιά έχω το pro αλλά τα τελευταία 3 χρόνια παίρνω κ για εμένα κ για τους φίλους μου μόνο xiaomi.Έχουν περάσει παρα πολλά τηλ xiaomi από τα χέρια μου κ είμαι άκρως ευχαριστημένος... Συμπέρασμα: κάτι κάνετε λάθος στα τηλέφωνα σας.Συμβουλή: Δώστε τα όσοι νομίζετε ότι έχετε πρόβλημα μην τρώτε την ψυχή σας για ένα τηλέφωνο, υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα.

 

το πρωτο μου xiami εμενα προσωπικα, ναι οκ με πεδεψε λιγο σε σχεση με αλλα που ειχα (nexus S, lg optimus G) αλλα πλεων με cm13 ειναι ΑΣΤΕΡΙ!

γενικα ειναι απο τις συσκευες που θελουν να ασχοληθεις να τους βαλεις χερι... αν δεν θες η δεν εχεις ορεξη να μαθεις πηγαινε αλλου...

αν το κανεις ομως εχεις γλειτωσει τα μισα χρηματα (διοτι για ιδιο απο ελλαδα θες τουλαχιστον τα διπλα).

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω βρε στελιο... το εχουν βαλει και ατομα απο το xda forum και απο το miui αλλα και προσωπικα το εχω περασει 2-3 φορες το αρχειο στο κινητο, το εχω κατεβασει να το τσεκαρω με "checksum" software και ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο που χρησιμοποιω και εγω...

την πρωτη φορα και εγω με alka το ειχα περασει... δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχεις προβλημα!

η μονη λυση που μπορω να σου προτεινω ειναι να περασεις το cm13firmware.zip του strix (απο το xda) και μετα το kate modem που θα βρεις επεισης καπου εκει...

το δικο μου αρχειο εχει τα παντα ενημερωμενα (ουσιαστικα αρχεια απο τις fastboot rom του ιουλιου ειχε χρησιμοποιησει ο strix) με βαση την 6.10.13.

 

σιγουρα το κατεβαζεις σωστα? πατας στο βελακι που κοιταει προς τα κατω... επισης ΔΕΝ το ξεζιπαρεις κλπ... οπως ειναι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το πρωτο μου xiami εμενα προσωπικα, ναι οκ με πεδεψε λιγο σε σχεση με αλλα που ειχα (nexus S, lg optimus G) αλλα πλεων με cm13 ειναι ΑΣΤΕΡΙ!

γενικα ειναι απο τις συσκευες που θελουν να ασχοληθεις να τους βαλεις χερι... αν δεν θες η δεν εχεις ορεξη να μαθεις πηγαινε αλλου...

αν το κανεις ομως εχεις γλειτωσει τα μισα χρηματα (διοτι για ιδιο απο ελλαδα θες τουλαχιστον τα διπλα).

 

Τι γουστάρεις να κεράσω να βρεθούμε να περάσουμε CM13 και στο δικό μου Kate?

Σπίτι σου, σπίτι μου, γραφείο μου ή όπου αλλού γουστάρεις! :D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια

Οποιος μπορει ας φτιάξει ενα ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΣΤΑΤΟ ΟΔΗΓΟ ΜΕ ΤΙΤΛΟ

CM13 FOR XIAOMI NOTE 3PRO FOR ROOKIES

ΜΕ αναλυτικοοοοοτατες οδηγίες για το φλασάρισμα της συσκευής σε CM13

 

θα βοηθήσει κοσμο

Αν ειχα χρόνο θα το εκανα εγώ....

 

 

Δείτε και αυτο..... http://mikestechlife.blogspot.gr/2016/10/installing-cm13-on-xiaomi-redmi-note-3.html

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν έχουν το double space και σχεδόν σίγουρα την απενεργοποίηση on off για καθε sim ξεχωριστά

 

Είναι σίγουρο πως με cm13, (δεν ξέρω αν συμβαίνει με cm14)

δεν απενεργοποιείται ξεχωριστά ή κάθε SIM....

Πρόβλημα και αυτό

 

 

Το MIUI πάντως αν εξαιρέσεις το bug με το hands free, που είναι ενοχλητικό,

 

Και κάποιοια μικροbug με τη διαχείρηση της RAM, και το ανοιγοκλεισιμο της οθόνης κατά τη διάρκεια της κλήσης....

Δεν έχει αλλά χτυπητά προβλήματα

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς εγώ δεν χρησιμοποιώ hands free, το ανοιγοκλείσιμο της οθόνης κατά τη διάρκεια της κλήσης δεν μου το κάνει.

Για την ακρίβεια σε κάποια φάση που είχα παίξει με το μενού ρύθμισης του αισθητήρα άρχισε να έχει θέμα το οποίο διορθώθηκε με wipe dalvik cache.

Link to comment
Share on other sites

Τι γουστάρεις να κεράσω να βρεθούμε να περάσουμε CM13 και στο δικό μου Kate?

Σπίτι σου, σπίτι μου, γραφείο μου ή όπου αλλού γουστάρεις! :D

 

χαχαχα, δεν θα εκανα κατι διαφορετικο απο οσα σου ειπα οπως και να εχει...

σιγουρεψου οτι τα περνας στην internal μνημη επισης. αυτα κανω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον οδηγό έλεγα. Τα γράφει φουλ αναλυτικά ο τύπος, έχει και link με τα αρχεία που χρειάζεσαι.

Δεν είναι τίποτα αλλά έχει 1-2 σημεία που πρέπει να προσέξεις πχ να μην σου αλλάξει η miui το recovery στο πρώτο boot και να κάνεις ένα boot στην miui πριν φλασάρεις την CM για να χωρίσουν σωστά τα partitions.

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΕΧΩ ΤΟ 3 PRO

ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΧΑΡΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΧΩΡΙΣ INTERNET

ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, δεν θα εκανα κατι διαφορετικο απο οσα σου ειπα οπως και να εχει...

σιγουρεψου οτι τα περνας στην internal μνημη επισης. αυτα κανω και εγω.

 

Επιμένω!

Τι θές να φέρω? γλυκά, αλμυρά? έξω για τσίπουρα? τον Ιούνιο για τα καλύτερα ούζα της ζωής σου στην Κόρινθο?

Οτι γουστάρεις!

Εστω να βρίσκεσαι απο πάνω μου και απλά να διορθώνεις. Να νιώθω ασφάλεια.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΕΧΩ ΤΟ 3 PRO

ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΧΑΡΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΧΩΡΙΣ INTERNET

ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!:rolleyes:

Here maps. Παγκόσμια δωρεάν άδεια και offline!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,νεος κάτοχος,μια ερώτηση,ποια υποδοχή από τις sim δείνει 4g γιατί δοκιμασα στην πρώτη ,τη micro και δεν έχει data
Link to comment
Share on other sites

Here maps. Παγκόσμια δωρεάν άδεια και offline!

οταν γραφεις here maps εμφανιζει αρκετες εφαρμογες το play store. Πως εμφανιζεται ακριβως η εφαρμογη που προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΕΧΩ ΤΟ 3 PRO

ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΧΑΡΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΧΩΡΙΣ INTERNET

ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!:rolleyes:

Here maps. Της Nokia Microsoft είναι αλλά είναι πολύ καλό

 

Στάλθηκε από το thl 5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει συνδέσει κανείς σας το Kate στο Mi pc suite? Πήγα χθες να το βάλω και μου έγραφε ότι μάλλον λείπουν drivers. Έχω official stable και win7 64

 

Στάλθηκε από το thl 5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...

 

 

Το MIUI πάντως αν εξαιρέσεις το bug με το hands free, που είναι ενοχλητικό,

 

Και κάποιοια μικροbug με τη διαχείρηση της RAM, και το ανοιγοκλεισιμο της οθόνης κατά τη διάρκεια της κλήσης....

Δεν έχει αλλά χτυπητά προβλήματα

 

...τo bug με το "ανοιγοκλεισιμο της οθόνης κατά τη διάρκεια της κλήσης" είναι σίγουρο ότι δεν εμφανίζεται συστηματικά; Σε γνωστό που του έστησα το kate με την Official Stable 8.0.4.0, μου παραπονιέται ότι κάθε φορά που κλείνει το κινητό (κατά τη διάρκεια της νύχτας, τί να κάνουμε "παραξενιές") χάνεται η λειτουργία και πρέπει να γίνει calibration του proximity sensor και επανεκκίνηση για ορθή λειτουργία της οθόνης κατά τη διάρκεια κλήσης (μετά δεν το χάνει, μέχρι να ξανακλείσει όμως)...έχετε διαπιστώσει κάτι ανάλογο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Πως σας φαινεται η τροποποιηση που εκανα στο θεμα donat?:p

 

http://i65.tinypic.com/5ntedg.png http://i64.tinypic.com/2lnvejd.png

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Πως σας φαινεται η τροποποιηση που εκανα στο θεμα donat?:p

 

http://i65.tinypic.com/5ntedg.png http://i64.tinypic.com/2lnvejd.png

με ποια rom ειναι αυτες οι οθονες?

Link to comment
Share on other sites

Με την xtrv 6.11. 10. Αλλα δεν εχει σχεση το θεμα με την ρομ. Παντου περνιεται Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..φίλος ενδιαφέρεται για την αγορά του rn3 pro..σε ποιο αξιόπιστο site το βρίσκουμε φθηνότερο?

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...