Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε θέλω να μπλέξω με αλλαγές ROM αλλά έχεις δίκιο, η μπαταρία δε φτάνει για να πας ούτε μέχρι το σουπερ μαρκετ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε μια από τις rom που σου πρότεινα και το κινητό θα το χαρείς και πάλι

 

Πολλά bugs που είχα από miui 9 και μετά δεν υπάρχουν πια, όπως η ποιότητα της κλήσης είτε με το τηλέφωνο είτε με Bluetooth , και άλλα πολλά που βαριέμαι να γράψω

 

Επίσης έχω να προσθέσω πως ότι μπαταρία υπάρχει στην αγορά δεν έχει της απόδοση της πρώτης, λένε πχ ότι είναι 3100mah και μπορεί να μην είναι ούτε 2200, αυτός είναι ένας από τους λόγους να το δώσεις αν χαλάσει η μαμά μπαταρία

 

Προσωπικά ήμουν έτοιμος να το αλλάξω με redmi 7/note 6 pro/note 7 αλλά πλέον δεν ξέρω τι να κάνω γιατί το κινητό πάει και πάλι σφαίρα και δεν ξέρω αν δω όντως διαφορά στην μπαταρια με την χρήση που του κάνω (όλη την ώρα μουσική μέσω bt headphone)

Τι εννοώ διαφορά; Να έχω πχ 30% παραπάνω την δεδομένη στιγμή με την ίδια χρήση

 

Επίσης η ποιότητα φωτογραφιών με την μαμά εφαρμογή της 8.2.4.0 είναι κλάσεις ανώτερη από οτιδήποτε μετά την miui 9, συγκρίνεται με την gcam(είχα βάλει μέχρι gcam 6.1) και φυσικά έχει και manual ρυθμίσεις

 

Αυτά τα ολίγα, δεν θέλω να κάνω αντιπαράθεση με κανέναν, ο καθένας επιλέγει ότι θέλει, αλλά δεν δέχομαι αρνήσεις από τυχαίους και ειδικά κατευθυνόμενους από άλλα site, την στιγμή που το κινητό το έχω 3 χρόνια και του έχω πιει το αίμα και του έχω βάλει ότι rom υπάρχει

Ο νοων νοειτω

Edited by aftergr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τελικά έβαλα lineage os και αναστήθηκε το τηλέφωνο

δουλεύουν όλα άψογα και πλέον ουτε κολλάει ούτε ζεσταίνεται

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τελικά έβαλα lineage os και αναστήθηκε το τηλέφωνο

δουλεύουν όλα άψογα και πλέον ουτε κολλάει ούτε ζεσταίνεται

 

Καλησπέρα,δεν έχω αλλάξει ποτέ την Ρομ-είμαι με 9.6.27. Πως την αλλάζω; Είναι εύκολο;Θα χρειαστεί αργότερα για κάποιον λόγο να επιστρέψω στην κατάσταση που βρίσκεται τώρα;

Link to comment
Share on other sites

αναλογα την ΡΟΜ που θα βάλεις έχει αναλυτικές οδηγίες.

Διάβασε αρκετές φορές πριν το επιχειρήσεις για να είσαι σίγουρος ότι κατάλαβες καλά την διαδικασία.

για το τελευταίο ερώτημα σου, δε νομίζω. Εκτός αν θελήσεις να το πουλήσεις και να το δώσεις στην αρχική του κατάσταση.

 

Και κάτι τελευταίο. Προς το παρόν δε παίρνει αναβαθμίσεις η lineage OS λόγω κάποιας διαμάχης με την xiaomi. Ίσως να δοκίμαζες με κάποια άλλη για αρχή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έβαλα την τελευταία Xiaomi.Eu αλλά δε συγχρονίζει με τίποτα το Gmail.

Δε παίρνω ειδοποίηση για νέα email ότι και αν έχω κάνει...

 

Υπάρχει καμία λύση ή επιστροφή σε lineage;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έβαλα την 9.10.10 miui 11 από το xiaomi.eu

 

Ήθελα να δω την λειτουργία ultra saving mode

Είναι μια λειτουργία που μετατρέπει το κινητό μόνο για κλήσεις και SMS, υπόσχεται τρελή αυτονομία

Για όποιον το χρειάζεται αξίζει, ίσως όταν σου μένει 10% μπαταρία και πρέπει να είσαι stand by για κλήσεις όλη μέρα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Android 8 Miui 10.2.3.0 Stable ρίχτο ρε Καραβάγγοοοοοοοοοοοοοοοοοο (Xiaomi)

Πλήρη εγκατάλειψη για πρώην ναυαρχίδα ! Δυο πυρήνες κοιμούνται, το τηλέφωνο με απλή χρήση ζεσταίνεται ( Τώρα που χειμωνιάζει δεν είναι κακό) 2 1/2 ώρες οθόνης στο 24 ωρο άντε 3 ή 4 συνεχόμενης χρήσης. Και να ταν μόνο αυτό ? Όποτε θέλουν έρχονται ειδοποιήσεις στο mail.

Αν δεν είχε καλή κάμερα θα χε φάει προ πολλού σουτ. Πολύ καλύτερα τηλ. των 100-150 € πλέον της Xiaomi :ninja::ninja:

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πήρα ένα mi5s για τον αδερφό μου μεταχειρο έννοειται , σε τιμή τσάμπα 60 ευρώ . Το κινητό είναι διαμάντι . Για κάποιον που θέλει ένα γρήγορο κινητό ακόμα κ τώρα με ωραίες διαστάσεις ειναι φοβερή λύση .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...