Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω την συσκευη εδω και 4 μερες η συσκευη ειναι παρα πολυ καλη!!!ειχα s7,s7edge,g4 και mi5 το προκάτοχο του!!

το s7 εχει καλυτερη οθονη οχι πως του mi5s δεν ειναι καλη !!ειναι νομιζω η ιδια οθονη με το mi5 με πολυ καλυτερο ασπρο στο mi5s!!!

η μπαταρια του δεν εχω βγαλει ακομα συμπερασματα μιας και δεν εχω κανει ακομα τους κυκλους φόρτισης που χρειάζεται αλλα να σας πω οτι της 5 ωρες της εχει σιγουρα!!!(το edge ειναι καλυτερο πιστευω!!)

το gps του ειναι ακαριαίο παιδια μεσα στο σπιτι επιασε κατευθειαν 10-12 δορυφορους!!

η καμερα του ειναι παρα πολυ καλη και αυτη ενα κλικ κατώτερη απο το s7 την νύχτα!!και μου αρεσει πιο πολυ του mi5s πως βγαζει τα πρόσωπα πιο φυσικα και οχι αυτη η μαπα επεξεργασία που κανει η το s7 στα πρόσωπα!!!

η ποιοτητα κατασκευης του ειναι και αυτη πολυ καλη! καλυτερη απο το mi5 κατα πολυ που εδινε την αίσθηση λες και κρατας κατι ψευτικο στα χερια σου!!!

εχει πολυ βολικο κρατημα στο χερι το δουλευεις ανετα και με ενα χερι!!!

δοκιμασα και το multitasking του το τηλεφωνο κραταει 16 εφραμογες χωρις να της κλείνει με δυο παιχνιδια αναμεσα σε αυτα!!(και εχω και την μικρη την εκδοση που ελευθερη μνημη αφηνει 1,3 -1gb)οποτε για μενα ειναι αχρηστη και η μεγαλυτερη έκδοση !!(για μενα ειναι υπερ αρκετα τα 64gb !!και το force touch το θεωρώ αχρηστο εντελώς!!!)

περασα και εχθες την ελληνική gtv και παει σφαιρα!!!

οτι αλλο θελετε ρωτατε!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαγγέλη με την οθόνη θεωρώ μπορώ να συμβιβαστω, με τη κάμερα μόνο αν η διαφορά είναι μικρή, αλλά με τη μπαταρία με τίποτα. Με το s7 είμαι κάτω από τα όρια μου και αν έχει χειρότερη μπαταρία το βγάζω από το μυαλό μου.

 

Αλήθεια, με μεγαλύτερη μπαταρία και οθόνη hd πως και έχει λιγότερη αυτονομία:/

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ηλια, δεν είναι πολύ κατωτερη η μπαταρια, ένα αναβαθσμισμενο στα σημεια mi5 είναι. Αν εκεινο σου εκανε, θα σου κανει και το 5s...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την συσκευη εδω και 4 μερες η συσκευη ειναι παρα πολυ καλη!!!ειχα s7,s7edge,g4 και mi5 το προκάτοχο του!!

το s7 εχει καλυτερη οθονη οχι πως του mi5s δεν ειναι καλη !!ειναι νομιζω η ιδια οθονη με το mi5 με πολυ καλυτερο ασπρο στο mi5s!!!

η μπαταρια του δεν εχω βγαλει ακομα συμπερασματα μιας και δεν εχω κανει ακομα τους κυκλους φόρτισης που χρειάζεται αλλα να σας πω οτι της 5 ωρες της εχει σιγουρα!!!(το edge ειναι καλυτερο πιστευω!!)

το gps του ειναι ακαριαίο παιδια μεσα στο σπιτι επιασε κατευθειαν 10-12 δορυφορους!!

η καμερα του ειναι παρα πολυ καλη και αυτη ενα κλικ κατώτερη απο το s7 την νύχτα!!και μου αρεσει πιο πολυ του mi5s πως βγαζει τα πρόσωπα πιο φυσικα και οχι αυτη η μαπα επεξεργασία που κανει η το s7 στα πρόσωπα!!!

η ποιοτητα κατασκευης του ειναι και αυτη πολυ καλη! καλυτερη απο το mi5 κατα πολυ που εδινε την αίσθηση λες και κρατας κατι ψευτικο στα χερια σου!!!

εχει πολυ βολικο κρατημα στο χερι το δουλευεις ανετα και με ενα χερι!!!

δοκιμασα και το multitasking του το τηλεφωνο κραταει 16 εφραμογες χωρις να της κλείνει με δυο παιχνιδια αναμεσα σε αυτα!!(και εχω και την μικρη την εκδοση που ελευθερη μνημη αφηνει 1,3 -1gb)οποτε για μενα ειναι αχρηστη και η μεγαλυτερη έκδοση !!(για μενα ειναι υπερ αρκετα τα 64gb !!και το force touch το θεωρώ αχρηστο εντελώς!!!)

περασα και εχθες την ελληνική gtv και παει σφαιρα!!!

οτι αλλο θελετε ρωτατε!!

 

Καλορίζικο! Το τσίμπησα και γω απο Geekbuying και αναμένω. Πότε βγαίνει global stable αραγε?

HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την συσκευη εδω και 4 μερες η συσκευη ειναι παρα πολυ καλη!!!ειχα s7,s7edge,g4 και mi5 το προκάτοχο του!!

το s7 εχει καλυτερη οθονη οχι πως του mi5s δεν ειναι καλη !!ειναι νομιζω η ιδια οθονη με το mi5 με πολυ καλυτερο ασπρο στο mi5s!!!

η μπαταρια του δεν εχω βγαλει ακομα συμπερασματα μιας και δεν εχω κανει ακομα τους κυκλους φόρτισης που χρειάζεται αλλα να σας πω οτι της 5 ωρες της εχει σιγουρα!!!(το edge ειναι καλυτερο πιστευω!!)

το gps του ειναι ακαριαίο παιδια μεσα στο σπιτι επιασε κατευθειαν 10-12 δορυφορους!!

η καμερα του ειναι παρα πολυ καλη και αυτη ενα κλικ κατώτερη απο το s7 την νύχτα!!και μου αρεσει πιο πολυ του mi5s πως βγαζει τα πρόσωπα πιο φυσικα και οχι αυτη η μαπα επεξεργασία που κανει η το s7 στα πρόσωπα!!!

η ποιοτητα κατασκευης του ειναι και αυτη πολυ καλη! καλυτερη απο το mi5 κατα πολυ που εδινε την αίσθηση λες και κρατας κατι ψευτικο στα χερια σου!!!

εχει πολυ βολικο κρατημα στο χερι το δουλευεις ανετα και με ενα χερι!!!

δοκιμασα και το multitasking του το τηλεφωνο κραταει 16 εφραμογες χωρις να της κλείνει με δυο παιχνιδια αναμεσα σε αυτα!!(και εχω και την μικρη την εκδοση που ελευθερη μνημη αφηνει 1,3 -1gb)οποτε για μενα ειναι αχρηστη και η μεγαλυτερη έκδοση !!(για μενα ειναι υπερ αρκετα τα 64gb !!και το force touch το θεωρώ αχρηστο εντελώς!!!)

περασα και εχθες την ελληνική gtv και παει σφαιρα!!!

οτι αλλο θελετε ρωτατε!!

 

Σε σχεση με το s7 πιο σε κανει περισσοτερο κλικ?Περα απο αυτα που εγραψες (λιγο πολυ τα περιμενα οθονη και καμερα κατωτερα) πιο εναι καλυτερο σαν καθημερινη χρηση σαν ταχυτητα σαν ομορφια?Δηλαδη απο τα δυο πιο θα κρατουσες?Υποψιν εχω s7

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,το χτυπησα και εγω απο geekbuing και πραγματικα ανυπομονω,ειναι το τριτο μου xiaomi,ta mi2s kai mi3 μου ακομα δουλευουν τελεια.αναμεσα αγορασα το leeco x800 pro,αλλα η εμπειρια miui και η overall λειτουργεια των xiaomi δεν πιανεται.οσο για ρομ εγω χρησιμοπουσα τις εκδοσεις smiui και στα 2 κινητα (mi-globe τωρα πια)και ημουν υπερευχαριστημενος σε σκεση με τις μαμισσιες αλλα και την gtv.με ευχαριστηση βελεπω οτι εβγαλαν και για mi5s.επισης το καλο αυτο των ρομ ειναι οτι μπορεις να ενεργοποιησεις το Qualcomm´s MPDECISION για πολυ καλυτερη διαρκεια μπαταριας ,γιατι η xiaomi δεν το εχει ενεργοποιημενο.

(http://mi-globe.com)

Edited by giannisgr41
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το s7 πιο σε κανει περισσοτερο κλικ?Περα απο αυτα που εγραψες (λιγο πολυ τα περιμενα οθονη και καμερα κατωτερα) πιο εναι καλυτερο σαν καθημερινη χρηση σαν ταχυτητα σαν ομορφια?Δηλαδη απο τα δυο πιο θα κρατουσες?Υποψιν εχω s7

 

Εγώ φίλε μου θα κρατούσα το mi5s!!και θα σου πω τους λόγους για μενα

1)έχει καλύτερο σήμα

2)έχει πιο δυνατό wifi

3)πιο βολικό κράτημα στο χέρι

Σε ταχύτητα δεν υπάρχει διαφορά καμία

Αυτό που μου λείπει είναι ή οθόνη του s7 amoled μου αρέσει πιο πολύ !!

Γενικά είμαι άτομο που τα αλλαζω αρκετά γρήγορα το μόνο τηλέφωνο που κράτησαν δύο μήνες ήταν το s7 edge το μικρό δεν μου έκανε καμία εντύπωση!!!

Στην κάμερα δεν έχουν τραγική διαφορά να είσαι σίγουρος για αυτό!!

Θα ανεβασω και μερικές φωτογραφίες να δείτε !!

Και τελευταίο είναι ή τιμή τού φίλε μου!!!:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,το χτυπησα και εγω απο geekbuing και πραγματικα ανυπομονω,ειναι το τριτο μου xiaomi,ta mi2s kai mi3 μου ακομα δουλευουν τελεια.αναμεσα αγορασα το leeco x800 pro,αλλα η εμπειρια miui και η overall λειτουργεια των xiaomi δεν πιανεται.οσο για ρομ εγω χρησιμοπουσα τις εκδοσεις smiui και στα 2 κινητα (mi-globe τωρα πια)και ημουν υπερευχαριστημενος σε σκεση με τις μαμισσιες αλλα και την gtv.με ευχαριστηση βελεπω οτι εβγαλαν και για mi5s.επισης το καλο αυτο των ρομ ειναι οτι μπορεις να ενεργοποιησεις το Qualcomm´s MPDECISION για πολυ καλυτερη διαρκεια μπαταριας ,γιατι η xiaomi δεν το εχει ενεργοποιημενο.

(http://mi-globe.com)

Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το mpdecision?

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η έλλειψη ois είσαι εμφανής στη κάμερα όπως λένε.

Δείγματα κυρίως από νυχτερινές θα ήθελα να δω.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το mpdecision?

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

 

http://mi-globe.com/index.php/2016/09/07/miui-impoved-boot-img-unlocked-initd/

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς η έλλειψη ois είσαι εμφανής στη κάμερα όπως λένε.

Δείγματα κυρίως από νυχτερινές θα ήθελα να δω.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μονο στο βιντεο και ειδικα στην 4κ αναλυση.στις φωτο δνε εχει θεμα.αλλα και στις νυχτερινες δεν πιανει το s7.αλλα με 270€ δεν υπαρχει καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θα μπορούσατε να με βοηθήσετε ρε παιδιά είμαι σε τεράστιο δίλημμα με ποιο κινητό να επιλέξω είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2.

Xiaomi mi5 και mi5s για το μοντέλο πάντα 3/64,το σκέτο mi5 μου αρέσει απίστευτα από εμφάνιση σε σχέση με το mi5s και είναι και ποιο φθηνό αλλά από την άλλη το s έρχεται με αρκετές βελτιώσεις από όπου διαβάζω.Τωρα συσκευή έχω ένα Samsung note 3 και πιστεύω ότι οποίο και να διαλέξω θα μου φανεί χαοτική η διαφορά.βάλτε ένα χεράκι ρε παιδιά.ΣοΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θα μπορούσατε να με βοηθήσετε ρε παιδιά είμαι σε τεράστιο δίλημμα με ποιο κινητό να επιλέξω είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2.

Xiaomi mi5 και mi5s για το μοντέλο πάντα 3/64,το σκέτο mi5 μου αρέσει απίστευτα από εμφάνιση σε σχέση με το mi5s και είναι και ποιο φθηνό αλλά από την άλλη το s έρχεται με αρκετές βελτιώσεις από όπου διαβάζω.Τωρα συσκευή έχω ένα Samsung note 3 και πιστεύω ότι οποίο και να διαλέξω θα μου φανεί χαοτική η διαφορά.βάλτε ένα χεράκι ρε παιδιά.ΣοΣ

 

Αφού τα λες μόνος σου, τι βοήθεια χρειάζεσαι; :)

Βελτιωμένο το s σε σχέση με το mi5 αλλά πιο ακριβό, άρα επέλεξε βάση της τσέπης σου.

Τώρα βέβαια αν είσαι χρήστης που δεν σε ενδιαφέρει κάμερα και είσαι καλυμμένος με το δουλεύεις 3-4 απλές εφαρμογές, δε χρειάζεται να έχεις δίλημμα και πήγαινε στο mi5 που σου αρέσει περισσότερο.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος φίλος από Αθήνα που να έχει το mi5s?? Θα ήθελα να μου πει κάποιος μπροστά τό figerprint δουλεύει μόνιμα ακουμπάει καί ξεκλειδώνει χωρίς κάποιο πλαϊνο κουμπί πρώτα σωστά?? :D

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ανεβασει εδω φωτογραφιες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6968363&posted=1#post6968363

εχω και low light οποιος ηθελε να δει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος φίλος από Αθήνα που να έχει το mi5s?? Θα ήθελα να μου πει κάποιος μπροστά τό figerprint δουλεύει μόνιμα ακουμπάει καί ξεκλειδώνει χωρίς κάποιο πλαϊνο κουμπί πρώτα σωστά?? :D

 

ναι αμεσα απο μαυρη οθονη !!νομιζα οτι το καταλαβες!!!:)

Link to comment
Share on other sites

επειδη το παραγγειλα κι εγω ποια ρομ εχεται επειδη βλεπω οτι δεν υπαρχει ακομα καποια global stable ή developer.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

επειδη το παραγγειλα κι εγω ποια ρομ εχεται επειδη βλεπω οτι δεν υπαρχει ακομα καποια global stable ή developer.

 

έρχεται με κινέζικη ρομ ή πειραγμενη multi langauge !!

Link to comment
Share on other sites

επειδη το παραγγειλα κι εγω ποια ρομ εχεται επειδη βλεπω οτι δεν υπαρχει ακομα καποια global stable ή developer.

 

εχει ρε ελληνικη dev

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το παρήγγειλα και εγώ από vickmall σε γκρι το 3/64 άλλα μου λένε ότι δεν βγαίνει σε brussed όπως το δείχνει η xiaomi άλλα σε ματ γκρι ξέρετε αν ισχύει? Η ελληνική ρομ κάνει τακτικά update?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το παρήγγειλα και εγώ από vickmall σε γκρι το 3/64 άλλα μου λένε ότι δεν βγαίνει σε brussed όπως το δείχνει η xiaomi άλλα σε ματ γκρι ξέρετε αν ισχύει? Η ελληνική ρομ κάνει τακτικά update?

Οι ελληνικές developer κάθε εβδομάδα και οι stable κάθε μήνα περιπου.

 

Στάλθηκε από το Z30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι και εγώ ένας υποψήφιος αγοραστής και δεν ξέρω τι να επιλέξω. Mi5s ή Mi5s plus

Αυτή τη στιγμή έχω ένα zopo zp998 που είναι χειρότερο και από τα δύο.

1η απορία το Mi5s έχει 3D Glass Body for 3GB+ 64GB variant, 3D Ceramic Body for 4GB+128GB variant ενώ το Mi5s plus Metal brushed body. Τι διαφορά έχουν αυτά τα δύο εκτός από το υλικό κατασκευής. Στις φωτό νόμιζα είναι ίδιο. Το Mi5s έχει 2.5D οθόνη, οπότε tempered glass το ξεχναμε.

2η απορία, η κάμερα μεταξύ τους, με ενδιαφέρει πολύ να έχει καλό macro. Σήμερα δοκίμασα να φωτογραφίσω πολύ κοντά με το Mi Max και εβγαζε θολές, εκεί που το zopo τραβούσε άνετα (στο αυτόματο).

3η απορία, όντως το Mi5s plus έχει υπέρυθρες ενω το Mi5 δεν έχει????

Οσον αφορά το θέμα διάστασεων 5,15" με 5,7" έχω συνηθίσει στις 5.5" οπότε πάω και στο ένα και στο άλλο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την κάμερα του mi5 βγάζεις φώτο με λιγότερο θόρυβο στις ίδιες συνθήκες.. Το δοκίμασα μαζί και τα 2 κινητά και το mi5s είχε ποιο πολύ θόρυβο.. Ίσως παίζει ρόλο η απουσία Ois που έχει το mi5s τι να πω δεν ξέρω... :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την κάμερα του mi5 βγάζεις φώτο με λιγότερο θόρυβο στις ίδιες συνθήκες.. Το δοκίμασα μαζί και τα 2 κινητά και το mi5s είχε ποιο πολύ θόρυβο.. Ίσως παίζει ρόλο η απουσία Ois που έχει το mi5s τι να πω δεν ξέρω... :wacko:

 

ωχ ημουν αναμεσα σε αυτα τα 2 και λεω 8α παρω Mi5s επειδη εχει καλυτερη καμερα(αυτο ειναι που θελω καλη καμερα), τωρα μου το χαλασες :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα από τα δύο κινητά, όμως δείχνω ενδιαφέρον γιατί κάνω έρευνα αγοράς με σκοπό την αγορά ενός κινέζικου κινητού με καλή κάμερα. Από κάτι φωτογραφίες που είδα στο νετ, συμπεραίνω ότι το mi5 βγάζει ελαφρώς καλύτερα σε συνθήκες καλού φωτός (πιο αληθινά χρώματα), όμως σε συνθήκες χαμηλού φωτός το mi5s είναι πραγματικά πολύ ανώτερο (αισθητά χαμηλότερος θόρυβος).

 

Ας μας φωτίσει κάποιος που έχει δουλέψει και τα δύο κινητά, αν όντως ισχύει.

 

Και μια ερώτηση: Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιείς κάποιο από τα πλήκτρα του κινητού για να τραβάς φωτογραφίες απευθείας από σβηστή οθόνη; Έχω κινητό με two-stage dedicated πλήκτρο κάμερας και αναρωτιέμαι πώς θα μπορούσα να ζήσω χωρίς αυτό με κάποιο άλλο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχτές δούλεψα και τα 2 μαζί με ένα mi5s ενός φίλου από εδώ.. Σε συνθήκες μέρας με καλό φως και ίδιες ρυθμίσεις το Mi5 έβγαζε φώτο με λιγότερο θόρυβο που το έβλεπες καθαρά.. Τώρα για βράδυ δεν το δοκιμάσαμε..

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...