Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε TheWizard εδω ελλάδα έγινε η αντικατάσταση?

Το εχω παρει απο ebay αγγλικο.

Το εστειλα πισω και μου εστειλαν καινουργιο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ένα πρόβλημα με την ανάδραση του κινητού. Κάποιες φορές όταν πατάω με πίεση κάποιο εικονίδιο αργεί να δουλέψει η δόνηση. Και θα πρέπει να απενεργοποίηση το 3D Touch και να το ενεργοποιήσω ξανά. Συμβαίνει σε κανέναν το ίδιο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ένα πρόβλημα με την ανάδραση του κινητού. Κάποιες φορές όταν πατάω με πίεση κάποιο εικονίδιο αργεί να δουλέψει η δόνηση. Και θα πρέπει να απενεργοποίηση το 3D Touch και να το ενεργοποιήσω ξανά. Συμβαίνει σε κανέναν το ίδιο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ρυθμίσεις/γενικά/προσβασιμότητα και ρύθμισε το όπως σε βολεύει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δε το εξήγησα σωστά. Είναι σε να έχει lag η δόνηση. Ενώ δηλαδή βγαίνει το μενού η δόνηση της συσκευής λαγκαρει πολύ, έρχεται πιο μετά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε το εξήγησα σωστά. Είναι σε να έχει lag η δόνηση. Ενώ δηλαδή βγαίνει το μενού η δόνηση της συσκευής λαγκαρει πολύ, έρχεται πιο μετά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό.

Αν δεν έχεις πειράξει κάτι ίσως είναι κάποιο lag που θα φύγει αν κανεις επαναφορά εργοστασιακών στην συσκευή ή πας για service αν είναι hardware το πρόβλημα σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δε το εξήγησα σωστά. Είναι σε να έχει lag η δόνηση. Ενώ δηλαδή βγαίνει το μενού η δόνηση της συσκευής λαγκαρει πολύ, έρχεται πιο μετά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το είχες από την αρχή που πήρες το κινητό αυτό το θέμα ή το παρατήρησες τώρα; Αν δεν το είχες και το παρατήρησες τώρα τότε κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων και παρακολούθησε το ξανά. Εφόσον συνεχίζεται τότε θα κάνεις restore και setup as new. Αν δεν λυθεί και το έχεις μόνο εσύ τότε είναι κάτι άλλο που δεν έχει σχέση με το software.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι πρόβλημα με κάποια εφαρμογή που ανοίγω και μου το κάνει μετά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τότε κοίτα τι πέρασες τελευταία και άρχισε να διαγράφεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει αμέσως μετά το άνοιγμα και κλείσιμο της εφαρμογής SPORT24 μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επειδή δούλευα κι εγώ την εφαρμογή αυτή (το εχω στείλει για αντικατάσταση) δεν μου παρουσίαζε ποτέ προβλημα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση για το power bank μεταφέρθηκε στο αντίστοιχο θέμα των Αξεσουάρ.

Παρακαλώ να συνεχίσετε εκεί τη συζήτησή σας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για την συσκευή. Ταινία μπορείς να κατεβάσεις μέσω τορεντ; επίσης εφαρμογή bsplayer για να μπορώ να βάλω υπότιτλους αυτόματα χωρίς ν κατεβάσω από σαιτ υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Ταινία μπορείς να κατεβάσεις μέσω τορεντ;

Όχι, διότι δεν υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή. Τουλάχιστον, όχι χωρίς Jailbreak, το οποίο δεν είναι διαθέσιμο για iOS 10.

 

επίσης εφαρμογή bsplayer για να μπορώ να βάλω υπότιτλους αυτόματα χωρίς ν κατεβάσω από σαιτ υπάρχει;

Επίσης όχι.

Μπορείς ωστόσο να κάνεις χρήση άλλων players (π.χ. Infuse Player), οι οποίοι δέχονται υπότιτλους, αλλά δεν τους κατεβάζουν αυτόματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για την συσκευή. Ταινία μπορείς να κατεβάσεις μέσω τορεντ; επίσης εφαρμογή bsplayer για να μπορώ να βάλω υπότιτλους αυτόματα χωρίς ν κατεβάσω από σαιτ υπάρχει;

 

Για να δεις ταινία πρέπει να βάλεις πχ το VLC στο κινητό

Μετα μέσο iTunes από υπολογιστή να στείλεις την ταινία και τους υπότιτλους στην εφαρμογή

 

Οποιαδήποτε άλλη μέθοδος κλασική που έχεις στο νου σου από υπολογιστές και android δεν θα δουλέψει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ από σήμερα. Όλα καλά μέχρι στιγμής . Ψάχνω να βρω σε Ελληνικό μαγαζί το καλώδιο που μπορείς να φορτίζεις και να έχεις και τα ακουστικά ταυτόχρονα αλλά δεν τα κατάφερα μέχρι στιγμής . Αν ξέρει κανείς τίποτα ας ενημερώσει .
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ από σήμερα. Όλα καλά μέχρι στιγμής . Ψάχνω να βρω σε Ελληνικό μαγαζί το καλώδιο που μπορείς να φορτίζεις και να έχεις και τα ακουστικά ταυτόχρονα αλλά δεν τα κατάφερα μέχρι στιγμής . Αν ξέρει κανείς τίποτα ας ενημερώσει .

 

καλορίζικο!!! έχεις βρει κάποιο προϊόν σαν αυτό που ζητάς Ελλάδα στο εξωτερικό? μπορείς να στείλεις link?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσαν από istor ότι ήρθε το τηλέφωνο και θα πάω να παραλαβω.....για να δούμε....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσαν από istor ότι ήρθε το τηλέφωνο και θα πάω να παραλαβω.....για να δούμε....

 

Αντε με το καλο!!! πες μας νεοτερα! ποσες μερες εκαναν μεχρι να το φερουν?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου

 

η παραγγελια εγινε την δευτερα και παρελαβα χθες

 

ολα καλα μεχρι στιγμης καιι ακομα ειμαι στο ψαξιμο αλλα στο πολυ ψαξιμο καθως ειναι η πρωτη μου συσκευη με ios

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου δώσουν συσκευή αντικατάστασης πως καταλαβαίνεις αν πρόκειται για καινούργια ή refurbished συσκευή;

υπάρχει κάποιος τρόπος;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου δώσουν συσκευή αντικατάστασης πως καταλαβαίνεις αν πρόκειται για καινούργια ή refurbished συσκευή;

υπάρχει κάποιος τρόπος;

Αν είναι καινούργια είναι στο κουτί του, αν είναι refurbished έρχεται σε σακουλάκι με ζελατίνες κτλ αλλά και πάλι πρέπει να σε ενημερώσουν ότι είναι refurbished. Δεν στο δίνουν έτσι απλά χωρίς να σου το πουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι καινούργια είναι στο κουτί του, αν είναι refurbished έρχεται σε σακουλάκι με ζελατίνες κτλ αλλά και πάλι πρέπει να σε ενημερώσουν ότι είναι refurbished. Δεν στο δίνουν έτσι απλά χωρίς να σου το πουν.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου δώσουν συσκευή αντικατάστασης πως καταλαβαίνεις αν πρόκειται για καινούργια ή refurbished συσκευή;

υπάρχει κάποιος τρόπος;

 

Καινούργια συσκευή είναι μέσα στο κουτί κανονικά ζελατίνα με ολα μέσα τα αξεσουάρ. Όπως το αγόρασες πρώτη φορά

Αλλιώς είναι σκέτη συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στα της συσκευής, μέχρι στιγμής όλα καλά, ούτε θέμα με hissing noise αλλά ούτε το θέμα που είχε εμφανιστεί με το ακουστικό σε μερικές συσκευές. Για πρώτη εμπειρία με iPhone είμαι αρκετά ενθουσιασμένος. Η μπαταρία σε σχέση με το s7 edge που ήδη έχω και με την ίδια χρήση είναι σχεδόν στα ίδια (επιστρέφω το βράδυ σπίτι με περίπου 60% και στα 2)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...