Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6101 & 6103


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πέσει στα χέρια μου ένα 6101 και ψάχνω

να βρω αν έχει τη δυνατότητα να βάζω τις φώτο

στις επαφές και να εμφανίζονται όταν καλούνται.

Υπάρχει τρόπος;;;

Οπως ειδα κι`εγω δεν εχει επιλογη να βαλεις μια ηδη αποθηκευμενη φωτο που εχεις τραβηξει καποτε,αλλα μονο την στιγμη που εχεις φωτογραφησει καποιο προσωπο και σου εμφανιζει την φωτο,επιλεγεις την προσθηκη σε καποια επαφη.Στην κλιση δε που σου κανει το προσωπο αυτο,η φωτο εμφανιζεται και στην εξω οθονη.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 138
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πειρε σημερα η μανα μου που ειχε αναβαθμιση απο Cosmote και το εψαξα και εγω λιγο.

Στα θετικα απο εμενα ειναι η πολυ καλη για τα λεφτα του οθωνη , ωραιο σχημα , τα πληκτρα του μου αρεσαν πολυ!

Στα αρνητικα το οτι εχει μικρη μνημη και η απουσια bleutooth.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

η μνημη οντως ειναι απιστευτα μικρη...ενταξει το bluetooth...παει κ ερχεται..για τα λευτα του..καλα ειναι..,,μονο η μνημη ειναι χαλιααα!
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση του 6101!;)

 

http://europe.nokia.com/nokia/0,,86253,00.html

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Αρε γλεντια ,θα χασουμε τον μπουσουλα και στα series40:p

(Αν δεν τον εχουμε χασει ηδη) :tease:

 

Μιας και δεν βλεπω κινηση στο θεμα του 6101 ,το παρον θεμα θα ενωθει με αυτο του 6101.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ξερεις κανεις ποσες φωτογρφιες χωραει και ποσα MP3?μπορει να μου πει καποιος γιατι ουτε ενα MP3 δεν με αφηνει να βαλω.μου λεει οτι δεν εχει αρκετη μνημη.Γιατι?κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ξερεις κανεις ποσες φωτογρφιες χωραει και ποσα MP3?μπορει να μου πει καποιος γιατι ουτε ενα MP3 δεν με αφηνει να βαλω.μου λεει οτι δεν εχει αρκετη μνημη.Γιατι?κανω κατι λαθος?
Δεν κάνεις κάτι λάθος, η μνήμη του είναι πολύ περιορισμένη (3,5mb):O

 

Καλως ήρθες στο myphone:)

Link to comment
Share on other sites

εειιι... ευχαριστω και καλως σας βρηκα!!Αν και ταξιδευω πολυ οποτε δεν θα μπαινω συχνα!!

πιο απλα αυτο που μου ειπες μεταφραζετε σε...?(πες αριθμο φωτο απο ψυφιακη ή τραγουδια σε mp3)πιο απλα βρε παιδια αλλιως θα αρχισω να μιλαω για παλινδρομηση κ στατιστικη να νιωθω εγω εξυπνη!!χιχιχι!!σνιφ!!!

 

ΑΑΑ και γλυκα η Ιρμα!!Εχω και εγω ενα γλυκουλακι!!ενα αρσενικουλικουλι χασκι ημιαιμο!!

Link to comment
Share on other sites

εειιι... ευχαριστω και καλως σας βρηκα!!Αν και ταξιδευω πολυ οποτε δεν θα μπαινω συχνα!!

πιο απλα αυτο που μου ειπες μεταφραζετε σε...?(πες αριθμο φωτο απο ψυφιακη ή τραγουδια σε mp3)πιο απλα βρε παιδια αλλιως θα αρχισω να μιλαω για παλινδρομηση κ στατιστικη να νιωθω εγω εξυπνη!!χιχιχι!!σνιφ!!!

Χωράει 50-80 φωτογραφίες ή με το ζόρι ενα mp3:(
ΑΑΑ και γλυκα η Ιρμα!!
Ήταν γλύκα...τον Σεπτέμβριο μας άφησε:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, εκπληκτικές διαφορές με το 6101 το 6103!

Του βάλανε bluetooth...

Τώρα θα την μάθουμε την Νοκια...

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ήταν γλύκα...τον Σεπτέμβριο μας άφησε:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

εειιι συγνωμη!!δεν το ηξερα!!:O :O :O :O δεν ξερω τι να σου πω.ελπιζω να εζησε με πολυ αγαπη,σε ολους κ ολα τα ζωα αξιζει τουλαχιστον αυτο!!Αληθεια συγνωμη,και λυπαμαι πολυ δεν μπορουσα ουτε καν να το φανταστω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους! Είμαι νέα στο forum και μόλις απέκτησα το όμορφο λευκό 6101!! Αρχίζω λοιπόν τις ερωτήσεις:

Θέματα που μπορώ να βρω;

Γιατί βρήκα κάποια στο http://www.mobile9.com, και στο http://www.zedge.no αλλά το πρόβλημα ήταν ότι δεν υπήρχε ενότητα για 6101, αλλά για series 40 γενικά και ενώ το wallpaper ήταν κανονικό, στην οθόνη μενού/επαφών κτλ, η εικόνα ήταν πολύ μικρή -δεν έπιανε όλη την οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera!

Ego pira to 6060. Apo ola ta kinita afto mou arese emfanisiaka perissotero!

Ine poli kirile! Alla mou tin espase pou den exi pc cable!

Trelathika molis to ematha.

Etsi lipon borite na mou apadisete se mia erotisi poli apli.

To 6101 sindeete me ton H/Y? Exi pc cable??

To vriskis stin Ellada?

Efxaristo Poli!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί αργεί τόσο πολύ το 6101 να απαντήσει την κλήση όταν ανοίγεις το καπάκι; Γενικά το τηλ. είναι πολύ αργό στο πάτημα των πλήκτρων...η έκδοση που φορά το δικό μου είναι η 4.10. Μήπως υπάρχει νεότερη;;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6101 και έχω πρόβλημε με τη μεταφορά αρχείων μέσω υπερύθρων από το MPx220. Δηλαδή πάω να στείλω μια εικόνα από το motorola και ενώ το εντοπίζει, όταν επιλέγω αποστολή μου λέει "The device does not support OBEX", ενώ το nokia μου λέει "Χειρισμός απέτυχε" :confused:

Φταίει κάποια ρύθμιση/μήπως θέλει αναβάθμιση;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

geia sas paidia pira ayto to kinito gia tin gynaika mou kai tha eithela na mou peite me pio programma na to syndeso sto pc mou (me tis yperithres) opos syndeo to k700 mou me to float manager kai to kano oti thelo.

 

thelo na tou balo kana 2 paixnidakia opos ta diamantakia alla den ksero to pos!

 

an mporei kapoios filos as mou apantisei kai na mou pei kai pou tha bro to programma!!

 

filika!!

 

:O

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους !

 

Δυστυχώς τον τελευταίο καιρό, ο φωτισμός παραμένει πάντα ανοικτός με αποτέλεσμα η μπαταρία να κρατάει ελάχιστα.

 

Έχει κανείς ιδέα πως μπορεί να διορθωθεί η προαναφερθείσα κατάσταση ;

 

Σας ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις στο Nokia 6101 & 6103 {επίσημο topic} :)

 

edited by nervous:Thanks theka_2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:cry: Καλησπερα κι απο μενα!

Εχω πάρει το 6101 και προσπαθω εδω και αρκετες ωρες να το συνδέσω με το laptop μεσω υπερυθρων αλλα δεν γινεται τιποτα. Εχω κατεβασει το nokia pc suite αλλα δεν μπορει να εντοπισει το ενα το αλλο.

Εχει κανεισ καμια ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

edit:

 

Εχει παρει κανεις το 6103? Ο ηχος κλησης του ειναι δυνατος? Ευχαριστω :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...