Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα εγκαταστήσει ένα πρόγραμμα στο κινητό μου το οποίο δεν μου έκανε. Μετά όταν το αφαίρεσα και επανεκίνησα το κινητό μου δεν μου έβγαζε καθόλου την ελληνική γραματοσειρά. Πήρα τηλ σήμερα στο κατάστημα της NOKIA εδώ στην Κύπρο και μου είπαν πώς πρέπει να το βάλουν στο computer τους και να μου ξανατοποθετήσουν την ελληνική σειρά. Το πρόβλημα είναι πώς θέλουν και 20 κυπριακές λίρες για να το κάνουν αυτό. Αναρωτιόμουν άν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να το κάνω εγώ μόνος μου και να γλυτώσω και τα λεφτά μου. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δες με εναν file explorer(FExplorer, profiexplorer) αν υπαρχουν τιποτα αρχεια στο φακελο c:\system\fonts.
Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκαταστήσει ένα πρόγραμμα στο κινητό μου το οποίο δεν μου έκανε. Μετά όταν το αφαίρεσα και επανεκίνησα το κινητό μου δεν μου έβγαζε καθόλου την ελληνική γραματοσειρά. Πήρα τηλ σήμερα στο κατάστημα της NOKIA εδώ στην Κύπρο και μου είπαν πώς πρέπει να το βάλουν στο computer τους και να μου ξανατοποθετήσουν την ελληνική σειρά. Το πρόβλημα είναι πώς θέλουν και 20 κυπριακές λίρες για να το κάνουν αυτό. Αναρωτιόμουν άν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να το κάνω εγώ μόνος μου και να γλυτώσω και τα λεφτά μου. Ευχαριστώ.
Αν δεν μπορεις να κανεις αυτο που σου λεει ο nikos τοτε να το κανεις format πληκτρολογοντας *#7370# αλλα να ξερεις οτι θα χασεις ολα τα αρχεια που εχεις στο κινητο :O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το folder που λες fonts και έχει μέσα τα εξής files.

cougar21, cougar22, cougar23, start.ttf. Τί πρέπει να κάνω?

Τα σβηνεις όλα και παιρνει το κινητο μονο του την default γραμματοσειρα.

Link to comment
Share on other sites

Ligi Voitheia.Ti kano gia na kano format to kinito?

Thank you...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα σβηνεις όλα και παιρνει το κινητο μονο του την default γραμματοσειρα.

@HK3, αν δε σβηνουν μετονομασε το φακελο σε οτιδηποτε και μετα σβησ'τα. αν δεν μετονομαζεται(που μαλλον δεν θα...) χρησιμοποιησε την εφαρμογη fontremover.;)

Link to comment
Share on other sites

κατα τη γνωμη μου το καλυτερο format ειναι ο συνδιασμος με τα 3 πληκτρα,στο 6680 ειναι γρηγορο και ο,τι προβλημα και αν εχει το φερνει στα ισα του. (ασχετο αλλα η ΑΤΡ ανακοινωσε την παραγωγη DV RS MMC sto 1GB!!)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να κανω Format με συνδυασμο τα πλκτρα οταν ειναι κλειστο και μου ζηταει κωδικο ασφαλειας που ουτε καν θυμαμαι τι ειχα βαλει.Και τωρα που προσπαθω να ανοιξω το κινητο ζηταει κωδικο ασφαλειας.

Τι κανω....

Βοηθεια....

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τον εχεις αλαξει θα ειναι 12345 αλλιως πρεπει να το παρεις στη Νοκια!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να κανω Format με συνδυασμο τα πλκτρα οταν ειναι κλειστο και μου ζηταει κωδικο ασφαλειας που ουτε καν θυμαμαι τι ειχα βαλει.Και τωρα που προσπαθω να ανοιξω το κινητο ζηταει κωδικο ασφαλειας.

Τι κανω....

Βοηθεια....

πανε εδω περα και κατεβασε την εφαρμογη!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=81645&page=2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να κανω Format με συνδυασμο τα πλκτρα οταν ειναι κλειστο και μου ζηταει κωδικο ασφαλειας που ουτε καν θυμαμαι τι ειχα βαλει.Και τωρα που προσπαθω να ανοιξω το κινητο ζηταει κωδικο ασφαλειας.

Τι κανω....

Βοηθεια....

 

 

φιλε μου δεν νομιζω να μπορεις να το ξεκλειδωσεις μονος σου,το ιδιο προβλημα ειχε ενας φιλος μου με 6630,τα προγραμματα τυπου mastercode δεν ξεκλειδωνουν τα series 60.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω μια μεγάλη βοήθεια. Έχω κατεβάσει μερικά προγράμματα από το iphone της smartware.Αυτά έχουν μέσα ένα πρόγραμμα για τον κωδικό. Το high society (HP) στο οποίο δίνεις το ΙΜΕΙ και σου δίνει τον κωδικό. Ενώ δίνω σωστά το ΙΜΕΙ μου βγάζει λάθος. Ξέρεις κάποιος να με βοηθήσει? Το ξέρετε αυτό το πρόγραμμα που λέω?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω μια μεγάλη βοήθεια. Έχω κατεβάσει μερικά προγράμματα από το iphone της smartware.Αυτά έχουν μέσα ένα πρόγραμμα για τον κωδικό. Το high society (HP) στο οποίο δίνεις το ΙΜΕΙ και σου δίνει τον κωδικό. Ενώ δίνω σωστά το ΙΜΕΙ μου βγάζει λάθος. Ξέρεις κάποιος να με βοηθήσει? Το ξέρετε αυτό το πρόγραμμα που λέω?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

 

φιλε μηπως λες για τα προγραμματα της symbianware αν ειναι αυτα χρειαζεται και ενα email να βαλεις στο παραθυρο με το keyzen.

Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas.

 

eida simera se mia diafimisi oti to 6680 mporei na ginei kai poligos(navi)

kserete to prograba?

 

Αν καταλαβα καλα αυτο που ζητας ,

θες το αναλογο προγραμμα & gps module

Δες το αναλογο θεμα:

Route 66 - Athens Map

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

kato apo to shma tis kereas mou dixnei dio velakia orizontia,,,ti nane afto?
Αυτο ειναι ενδυξη οτι εχει 3g σημα! :)

Αν θες να κανεις οικονομια στη μπαταρια σου καλο θα ηταν να πας στις ρυθμισεις και απο εκει να επιλεξεις ρυθμισεις δικτυου και να το γυρισεις σε gsm απο διπλη λειτουργια! :O

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

kato apo to shma tis kereas mou dixnei dio velakia orizontia,,,ti nane afto?

 

Tα βελακια με διακεκομενες γραμμες ειναι ενδειξη για σημα gprs.

Ta βελακια με συνεχομενες γραμμες ειναι ενδειξη για ενεργη συνδεση gprs.

Mπορεις να το απενεργοποιησεις και να φαινεται μονο οταν απαιτειται .

To 3g ειναι καλυψη 3G.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας την παλιά μου κάρτα (από κινητό που δεν ήταν 3G και συνδεση vodafone), στο 6680 μου δίνει και σήμα 3G και μάλιστα χωρίς κάποιο πρόβλημα. Δεν μπόρεσα βεβαια να δοκιμάσω βιντεοκλίση, αλλά είχα ακούσει πως για να έχεις τέτοιο σήμα πρέπει να βάλεις κάρτα που να υποστηρίζει 3G (στον Γερμανό μου το είπαν). Τελικά μηπως λεγανε ότι τους κατέβει ή ειναι fake η ενδειξη?

Επιπλέον μου είχανε πει πως τέτοιες κάρτες (αν τελικά υπάρχουν διαφορετικές) δεν υποστηρίζουν 2 αριθμούς σε 1 κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας την παλιά μου κάρτα (από κινητό που δεν ήταν 3G και συνδεση vodafone), στο 6680 μου δίνει και σήμα 3G και μάλιστα χωρίς κάποιο πρόβλημα.

 

Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις u-sim καρτα ,αρκει η καρτα να μην ειναι Παρα πολυ παλια . ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Tα βελακια με διακεκομενες γραμμες ειναι ενδειξη για σημα gprs.

Ta βελακια με συνεχομενες γραμμες ειναι ενδειξη για ενεργη συνδεση gprs.

Mπορεις να το απενεργοποιησεις και να φαινεται μονο οταν απαιτειται .

To 3g ειναι καλυψη 3G.

Ευχαριστώ πολύ ήταν το GPRS..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις u-sim καρτα ,αρκει η καρτα να μην ειναι Παρα πολυ παλια . ;)

 

Πολυ σωστα.Και εγω εχω μια απλη SIM και την δουλευω κανονικα σε 3G με το V800,χωρις κανενα προβλημα...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδία γεια σας, συνδέω το Nokia 6680 μέσω του USB καλωδίου του αλλά μου λέει "δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση της διαδικασίας", δεν μπορώ να μπω από πουθενά μέσα στο κινητό, τι να κάνω?
Fiat Uno 1.0 i.e
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...