Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον η αλλαγη καρτας ειναι η μονη λυση..Ε?? :worry:

ΟΧΙ. Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ είναι να κόψουμε τον Κ*λο των εταιριών. Δεν μπορεί να πληρώσεις εσύ άλλα 100ευρώ για κάρτα, επειδή η Nokia δεν έκανε τη δική της καλή! Το παν είναι η δημοσιοποίηση του προβλήματος, ώστε να ΕΠΙΣΠΕΥΘΕΙ μια λύση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση.Το προβλημα της καρτας το εχουν ΟΛΑ τα 6680 ή 8/10π.χ;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Το προβλημα της καρτας το εχουν ΟΛΑ τα 6680 ή 8/10π.χ;

 

ap' oti eho diavasi sto forum file! 7/10 peripu ehun provlima!

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Τί σχέση έχει το κινητό με την κάρτα που σου βγήκε ελαττωματική. :(

 

 

h karta mia xara htan sthn arxh alla ta pada xanotan sinnexeia..kai ekana format sinnexeia k pali ta idia..twra paei..kserei kaneis ti marka kartes pernei to 6680..?sd?h pernie mono nokia? ;/ me ebgale thn psixi k exasa ta pada me ayto to kinito..ti na pw..kai 580eurw...tzampa sthn teliki...

Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παιρνει sd παιρνει οποιαδηποτε μαρκα dual voltage rs-mmc βρεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

h karta mia xara htan sthn arxh alla ta pada xanotan sinnexeia..kai ekana format sinnexeia k pali ta idia..twra paei..kserei kaneis ti marka kartes pernei to 6680..?sd?h pernie mono nokia? ;/ me ebgale thn psixi k exasa ta pada me ayto to kinito..ti na pw..kai 580eurw...tzampa sthn teliki...

Ασε τον Prof. να λέει.

 

Θα πας σε Nokia Shop (Club Nokia) και θα επιμείνεις να στην ΑΛΛΑΞΟΥΝ.

 

Αν θέλεις να αγοράσεις άλλη, το κινητό παίρνει μόνο "DUAL VOLGATE Reduced Size MMC (MultiMedia Card)" ή άλλως, DV RS-MMC.

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το κινητο 6680 και αντιμετωπιζω τα ιδια προβληματα με τους υπολοιπους

εχθες πηγα στο nokia club στην εθν.αντιστασεως (θεσσαλονικη) και θα ελεγα οτι τους ετριξα λιγο τα δοντια.

ωρα :9.00 πμ ξυπναω και πινω τον καφε μου.

ωρα :9.30 πμ εχω φτασει εξω απο το nokia club που εχω αγορασει (560 ευρω) το 6680

ωρα :9.32 πμ ειμαι μεσα στο καταστημα.

ωρα :9.33 πμ η υπαληλος του καταστηματος μου λεει καλημερα

της αφηνω το κουτι με το 6680 και βγαζω την αποδειξη αγορας απο την τσεπη μου

ωρα :9.34 πμ μου λεει ¨πειτε μου τι προβλημα εχετε"...

της απανταω χωρις να της πω καλημερα φυσικα "ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ"

αυτη με γλυκο τροπο απανταει " δυστηχως δεν γινεται επιστροφη χρηματων"

"ωραια απανταω και εγω . θα κανω καταγγελια στο ΙΝΚΑ και θα φωναξω και την αστυνομια γιατι πιστευω οτι με κοιροιδεψατε.

μολις ειπα αυτο αυτη μου απαντησε περιμενετε μεχρι να ερθει ο υπευθυνος του καταστηματος και να μιλησετε μαζι του... ελειπε λεει 9.30 η ωρα το πρωι. εγω πιστευω οτι κοιμοταν...

λοιπον φευγω και αφηνω τα στοιχεια μου για να επικοινωνησουν μαζι μου.

με παιρνει ο αγας υπευθυνος και μου λεει οτι μου ειπε η υπαλληλος.

επισης λεει πως η νοκια δεν δινει ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ τηλεφωνα .....

επισης ενα καλο που μου ειπε

""" ΑΣ ΜΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΟΥΜΕ"" αν ειναι δυνατον 600 ευρω ,200.000 δρχ και να μην πολυλογουμε??????????

τελος παντων πηγα το κινητο για service και απο οτι μου ειπανε οτι πηγε στα κεντρικα για να δουν τι εχει.

λένε οτι μπορει να παει και φιλανδια.

(εχω παρει τηλεφωνο στο ΙΝΚΑ και μου ειπαν: αν δεν γινει το τηλεφωνο απο service πρεπει να το αντικαταστησουν και αν το τηλεφωνο που σου δωσουν εχει και αυτο προβλημα τοτε στην προκειμενη περιπτωση σου δινουν τα λεφτα σου πισω) με λιγα λογια η νοκια θα αποσυρει το my-precious .

αυτα παιδια καλο βραδυ και καλο ξημερωμα για μενα.

masterD
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ χθες στο club του 6680 κάνοντας προσευχές το δικό μου να μην παρουσιάσει αυτό το πρόβλημα. Αρχικά σκεύτομαι να μην το φορτώσω με όλο το υλικό μου. Αν αποθηκεύσω μια φωτογραφία ή ένα clip ήχου στη mmc, μπορώ να καταλάβω αν κάτι δεν πάει καλά?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 6310i και είμαι λίγο άσχετος με την καινούργια τεχνολογία. Είχα

αποφασίσει να πάρω το 6680 και να αρχίσω να εξοικιώνομαι.Δεν το βρήκα

πουθενά αλλά απ'ότι διαβάζω μάλλον είμαι τυχερός. Νά περιμένω μήπως υπάρξει βελτίωση η να ψάξω για άλλο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να λάβω ένα ΜΜS, και ενω έχω κάνει τις ρυθμίσεις μέσα από το settingsWizard αλλά και από το τμήμα εξυπηρέτησης της Voda ( με 2 sms που μου έστειλαν), δεν το λαμβάνει. Αριστερά και ψηλά στην οθόνη εκει που εμφανίζεται το σύμβολο της κεραίας (σαν ανάποδο τρίγωνο κάπως), εμφανίζεται και ένα σύμβολο με τα 2 βελάκια αριστερά και δεξιά (αναβοσβήνουν). Μέσα στην Συνδεσιμότητα -> Διαχείρηση συνδέσεων γράφει Vf ΜΜS και από κάτω "σύνδεση..." και δεν κάνει τίποτα άλλο. Καμμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

apo oti katalava den exoune provlima olla takinita tis nokia dldl to 6680 alla mia siggekrimena fournia

anisixo anisixo poli giati to kinito skeftomai na to paro diforetika tha episkiaso to endiaferon mou stin sera tin noikia Nxx

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις μεταφορα των μυνηματων στο τηλεφωνο απο την καρτα και μετα το αντιστροφο , μεσα απο τις ρυθμισεις των μηνυματων,μπορει να λυθει το προβλημα σου.

 

 

 

Το σφαλμα αυτο σημαινει Corrupt .

Προσωπικη εμπειρια,εμενα με αλλη καρτα,δεν μου εχει παρουσιασει ακομα τιποτε (ΑΤΡ 256).

 

 

Ευχαριστώ nervous, θα το δοκιμάσω. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

loipon gia emena aksizei to kinhto ta lefta toy, parolo ta problhmatakia poy anaferatai me kartes mnhmhs kai ta alla ta eixa kai ego, alla me ena format kinhtoy kai kartas mnhmhs exoyne psilostrosei (exo agorasei mia 250 mb kingston kai me rikes fores fores den anoigei ena ypofakelo me photo poy exo dhmioyrghseii kai brhka to kolpo kai ton kano metonomasia synexeia), mhn perimenete ta epomena montela ths nokia na einai kalytera , exo xronia xrhsths ths etairias kai mia zoh kanena den bghke poy na mhn 8elei thn anaba8misoyla toy..... symperasma agoraste to ean mporeite tora giati ean einai na perimete diabazontas sta forum ta problhmata ka8e neoeiserxomenoy kinhtoy nokia den 8a agorasete pote.....

 

sebasth ka8e allh apopsh ......aplos leo thn gnomh moy.....

LG G4
Link to comment
Share on other sites

κάπου παραπάνω διάβασα πως κάποιος χρήστης μετά από κανα δυο φορμάτ κάρτας-τηλεφώνου σταμάτησε να αντιμετωπίζει προβλήματα.η αλήθεια είναι πως κι εγώ μετά το δεύτερο φορμάτ κάρτας δεν έχω αντιμετωπίσει τίποτα ανάλογο με την αρχή.το έχω 20 ημέρες περίπου,μου δημιούργησε πρόβλημα 2 φορές μέσα στις 5 πρώτες ημέρες,κι έκτοτε δεν παρατήρησα τίποτα......βέβαια υπάρχει ακόμη η ανησυχία πως θα εξαφανιστούν δια μαγείας όλα.......είδομεν!
Link to comment
Share on other sites

Hey! Τελικά το αγόρασα το περασμένο Σάββατο και ως τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Έβαλα-έβγαλα αρχεία μέσω καλωδίου, έβαλα μερικά προγράμματα... Το μόνο πρόβλημα ήταν που στη μεταφορά μερικών Mp3 κόλλησε το pc suite. Κατά τα άλλα το μόνο που με απογοήτευσε ήταν η ποιότητα των φωτογραφιών κάτω από κάποιες συνθήκες φωτισμού.

 

 

Πήρα και το Radio hands free. Εντυπώσεις;; ΜΗΝ το πάρετε! Το σύστημα αναζήτησης σταθμών είναι ηλίθιο και ο ήχος στην αναπαραγωγή mp3 χάλια. Καμία σχέση με το Hands free της συσκευασίας.

Link to comment
Share on other sites

loipon gia emena aksizei to kinhto ta lefta toy, parolo ta problhmatakia poy anaferatai me kartes mnhmhs kai ta alla ta eixa kai ego, alla me ena format kinhtoy kai kartas mnhmhs exoyne psilostrosei (exo agorasei mia 250 mb kingston kai me rikes fores fores den anoigei ena ypofakelo me photo poy exo dhmioyrghseii kai brhka to kolpo kai ton kano metonomasia synexeia), mhn perimenete ta epomena montela ths nokia na einai kalytera , exo xronia xrhsths ths etairias kai mia zoh kanena den bghke poy na mhn 8elei thn anaba8misoyla toy..... symperasma agoraste to ean mporeite tora giati ean einai na perimete diabazontas sta forum ta problhmata ka8e neoeiserxomenoy kinhtoy nokia den 8a agorasete pote.....

 

sebasth ka8e allh apopsh ......aplos leo thn gnomh moy.....

To 7650, den thelise anavathmisi. To n-gage, de thelise anavathmisi. To 6630, einai xalasmeno. To 6680 einai xalasmeno.

Link to comment
Share on other sites

Hey! Τελικά το αγόρασα το περασμένο Σάββατο και ως τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Έβαλα-έβγαλα αρχεία μέσω καλωδίου, έβαλα μερικά προγράμματα... Το μόνο πρόβλημα ήταν που στη μεταφορά μερικών Mp3 κόλλησε το pc suite. Κατά τα άλλα το μόνο που με απογοήτευσε ήταν η ποιότητα των φωτογραφιών κάτω από κάποιες συνθήκες φωτισμού.

 

 

Πήρα και το Radio hands free. Εντυπώσεις;; ΜΗΝ το πάρετε! Το σύστημα αναζήτησης σταθμών είναι ηλίθιο και ο ήχος στην αναπαραγωγή mp3 χάλια. Καμία σχέση με το Hands free της συσκευασίας.

Είπαμε. Το συσκεκριμένο Hands-free αναπαράγει καθαρο στερεοφωνικό ήχο, ΜΟΝΟ Με το Νοκια 8800. Εγώ σας ενημέρωσα. Κάποιος άλλος, επέμεινε στην παραπληροφόρηση για διάφορους λόγους. Το hands-free έχει λειτουργίες που ισχύουν ΜΟΝΟ Με Νοκια 8800, σε άλλη περίπτωση, είναι μόνο ένα απλό bluetooth hands-free με ραδιοφωνάκι...

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε. Το συσκεκριμένο Hands-free αναπαράγει καθαρο στερεοφωνικό ήχο, ΜΟΝΟ Με το Νοκια 8800. Εγώ σας ενημέρωσα. Κάποιος άλλος, επέμεινε στην παραπληροφόρηση για διάφορους λόγους. Το hands-free έχει λειτουργίες που ισχύουν ΜΟΝΟ Με Νοκια 8800, σε άλλη περίπτωση, είναι μόνο ένα απλό bluetooth hands-free με ραδιοφωνάκι...

 

Ο φιλος lefty-x νομιζω οτι αναφερεται στο HS-2R radio handsfree

το οποιο κυκλοφορει αρκετο καιρο τωρα

http://www.nokia.com/nokia/0,,33759,00.html

και οχι για το HS-12W Wireless Stereo Headset

http://www.nokia.com/nokia/0,,73232,00.html ;)

Δεν νομιζω να εχει κυκλοφορησει ακομα το HS-12W :) :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

to kainourgio ayto hands free tha exei k enswmatomeno radio?dld tha paizei k se 6680?h mpa?osos anafora tis kartes mmc kai pou kolaei k etsi se olous..h lush einai mia:agoraste mia nea mmc k mln ola tha einai ok...
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

κάπου παραπάνω διάβασα πως κάποιος χρήστης μετά από κανα δυο φορμάτ κάρτας-τηλεφώνου σταμάτησε να αντιμετωπίζει προβλήματα.η αλήθεια είναι πως κι εγώ μετά το δεύτερο φορμάτ κάρτας δεν έχω αντιμετωπίσει τίποτα ανάλογο με την αρχή.το έχω 20 ημέρες περίπου,μου δημιούργησε πρόβλημα 2 φορές μέσα στις 5 πρώτες ημέρες,κι έκτοτε δεν παρατήρησα τίποτα......βέβαια υπάρχει ακόμη η ανησυχία πως θα εξαφανιστούν δια μαγείας όλα.......είδομεν!

Και εγώ με παρα πολλά προβλήματα και κολλήματα,μετά απο ένα format,τον κινητό δεν μου ξανακόλλησε ούτε παρουσίασε το παραμικρό πρόβλήμα.Τελικά πιστεύω πως όλα τα προβλήματα τα δημιουργούν οι εργοστασιακές κάρτες μνήμης που έχει το πακέτο,πιθανών γιατί λόγω μαζικής παραγωγής δεν έχουν υποστεί το πρώτο βασικό format που κάνουμε όταν αγοράσουμε μια κάρτα μνήμης.

Τώρα το κινητό πετάει!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν και το έχω αποκλείσει ως ενδεχόμενο να το αγοράσω με αυτά που διαβάζω, για όσους τυχόν ενδιαφέρονται στο πιο κάτω γερμανικό σαϊτ το πουλάνε 484 Ευρώ:

http://www.mobilejoker.de/index2.html

 

Και το 6681 432 Ευρώ.

Γιατί στην Ελλάδα όλοι οι αντιπρόσωποι μας θεωρούν Μ*Λ*ΚΕΣ.

Εδώ οι ξένοι μας πήραν πρέφα και έρχονται να φάνε λεφτά.

 

Και για να δώσω και συκγκριμένο παράδειγμα,

ψηφιακή βιντεοκάμερα Panasonic, στο γερμανικό Pixmania έιχε 310 Ευρώ και στο Ελληνικό Pixmania 359 Ευρώ.

Τους παίρνω τηλέφωνο και τους ρωτάω γιατί η διαφορά αφού όλα τα προϊόντα από Γαλλία φεύγουν.

Μου λένε έχετε δίκιο, όλα απο Παρίσι φεύγουν, αλλά τις τιμές για κάθε χώρα τις καθορίζει το τμήμα μάρκετινγκ.

Δηλαδή τους λέω επειδή στην Ελλάδα μας κωλοπιάνουν ο αντιπροσωπείες πουλάτε πιο ακριβά?

Και μου απαντάνε, λίγο-πολύ ναι.....

Και φυσικά την πουλάει 359 σε εμάς, γιατί στα καταστήματα πιο κάτω από 430 Ευρώ δεν την βρίσκεις. :mad:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν ομως και οι φοροι που μπορει να αλλαζουν τις τιμες. επισης στη γερμανια υπαρχουν δεκα καταναλωτες που θα αγορασουν ενα προιον ενω εδω θα'ναι ενας-δυο, οποτε για να'χουν αρκετα κερδη πουλανε ακριβα ;)
Link to comment
Share on other sites

to kainourgio ayto hands free tha exei k enswmatomeno radio?dld tha paizei k se 6680?h mpa?osos anafora tis kartes mmc kai pou kolaei k etsi se olous..h lush einai mia:agoraste mia nea mmc k mln ola tha einai ok...

Φίλε, αν αγοράσεις ένα αμάξι, στα 15.000ευρώ, γιατί κάπου εκεί είναι η αντιστοιχία τιμής, όταν το 6680 έχει 560..., αν μετά από μια εβδομάδα εμφανιστεί πως έχει πρόβλημα ο ηλεκτρικός εγκέφαλος επι παραδείγματι σε όλη τη γραμμή παραγωγής, ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ. Θα πας να σπάσεις τον Εγκέφαλο αυτών που σου το πούλησαν...

 

Σημείωση: Υπάρχουν άτομα που αντιμετώπισαν παρόμοια προβλήματα ΚΑΙ με κάρτες άλλων εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με παρα πολλά προβλήματα και κολλήματα,μετά απο ένα format,τον κινητό δεν μου ξανακόλλησε ούτε παρουσίασε το παραμικρό πρόβλήμα.Τελικά πιστεύω πως όλα τα προβλήματα τα δημιουργούν οι εργοστασιακές κάρτες μνήμης που έχει το πακέτο,πιθανών γιατί λόγω μαζικής παραγωγής δεν έχουν υποστεί το πρώτο βασικό format που κάνουμε όταν αγοράσουμε μια κάρτα μνήμης.

Τώρα το κινητό πετάει!

Έχω κάνει 14 format! Όχι ένα! Και το πρόβλημα δεν επιδιορθώθηκε. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ, τότε η Nokia ήδη θα είχε δρομολογήσει διαδικασίες για ΦΟΡΜΑΡΙΣΜΑ της κάρτας από τους ίδιους. Αλλά θα μου πείς, ΤΙ λέμε τώρα. Το πρόβλημα δεν είναι τόσο απλό, αλλά και να ήταν, δεν υπάρχει ενδιαφέρον από αυτούς.

 

ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΕΝΝΑ, ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ. ΚΑΝΤΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΕΙ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ. ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΑΝΕ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...