Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μόλις έκανα αναβάθμιση του λογισμικού μέσω internet και πήγαν όλα καλά. Κανένα πρόβλημα δε δημιουργήθηκε.

 

ποια ειναι η νεα version soft. στο 6680?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το νεότερο firmware στο 6680 είναι η V 5.04.07...

:)

 

Εμενα δεν παει στο step 3, μενει στο 2 και δεν μπορω να πατησω το update..γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν παει στο step 3, μενει στο 2 και δεν μπορω να πατησω το update..γιατι?

 

Σου βγάζει κάποιο error? Μήπως δν σύνδεσες τον φορτιστή στο τηλέφωνο?

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει κάποιο error? Μήπως δν σύνδεσες τον φορτιστή στο τηλέφωνο?

 

τελικα ολα καλα εκανα update χορις κανενα προβλημα.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έκανα και εγώ online updates στο 6680.Αλλα βλέπω ότι δεν έχει επιλογή για γλώσσα εγκαταστάσεις.Επειδή το κινητό μου είναι αγορασμένο από εξωτερικό δεν έχω ελληνικό μενού και επόμενο ήταν να μου το κάνει σε αγγλικό.

Όσοι έχετε Ελληνικό μενού μετά την αλλαγή το μενού παρέμεινε Ελληνικό η άλλαξε?

THANKS

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αλλα βλέπω ότι δεν έχει επιλογή για γλώσσα εγκαταστάσεις.Επειδή το κινητό μου είναι αγορασμένο από εξωτερικό δεν έχω ελληνικό μενού και επόμενο ήταν να μου το κάνει σε αγγλικό.

Όσοι έχετε Ελληνικό μενού μετά την αλλαγή το μενού παρέμεινε Ελληνικό η άλλαξε?

THANKS

 

Ελληνικο παραμενει για τα Ελληνικα ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο παραμενει για τα Ελληνικα ...

 

Diladi an alaxo software se kapio Nokia Club kai to kano Elliniko epita oi Online anavathmiseis tha einai oles Ellinikes?

 

P.s Alla giati omos na min mporeis na epilexeis Glosa engatastasei?

Afou etsi kai alios alazeis firmware sto kinito sou.

Ena megalo mion(-) einai afto pandos

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

@tonisgr: Και να περασεις ελληνικα με 15€ στην νοκια ,εαν πας παλι να κανεις αναβαθμιση απο τον updater,παλι δεν θα περασει ελληνικα ,αφου διαβαζει το ΙΜΕΙ της συσκευης .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@tonisgr: Και να περασεις ελληνικα με 15€ στην νοκια ,εαν πας παλι να κανεις αναβαθμιση απο τον updater,παλι δεν θα περασει ελληνικα ,αφου διαβαζει το ΙΜΕΙ της συσκευης .

 

A!!! malista diladi mono an to tilefono sou einai original Eliniko etsi?

Diladi an pao na kano anavathmisi se Ellinika apo Nokia club meta to xehnao diladi to Updater giati pali tha mou to halasi se Aglika etsi?

Katalava kala?

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις με αλλον τροπο να κανεις αναβαθμιση και να επιλεξεις εσυ πακετο γλωσσας που θελεις.Ετσι θα βαλεις Ελληνικα στο κινητο σου.Ετσι εκανα εγω.
Link to comment
Share on other sites

paidia mexri prosfata xrisimopoiousa san mp3 player to mp3 player pou exei kai to n70...alla auto parousiaze 1 provlima..itan i v1.05..oti programa evaza kai itan v1.05 stin egkatastasi mou elege "antikatastasi v.1.05 me v1.05"..kai to mp3 player efeuge..

krerei kaneis sas 1 kalo mp3 player pou na exei kalo ixo san auto tou n70??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι του 6680. Ανάλογα σε ποιό προφίλ βρίσκομαι, χτυπάει και σε αντίστοιχη ένταση το ξυπνητήρι. Το πρόβλημα είναι κυρίως όταν το έχω στο " Αθόρυβο" ή στη "Σύσκεψη" κατά τη διάρκεια της νύχτας όπου δεν ακούγεται καθόλου το ξυπνητήρι...Επίσης έχω συνέχεια συνδεδεμένα τα ακουστικά αν επηρεάζει . Ξέρει κανείς τίποτα γιάυτό ;

 

 

software v 2.23.05 10-01-06 RM-36 NOKIA 6680

Φιλικά,

Link to comment
Share on other sites

Το power mp3 και το Alon mp3,αυτα τα δυο ειναι τα καλυτερα mp3 προγραμματα κατα τη γνωμη μου!Θα τα βρεις στα γνωστα site!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι του 6680. Ανάλογα σε ποιό προφίλ βρίσκομαι, χτυπάει και σε αντίστοιχη ένταση το ξυπνητήρι. Το πρόβλημα είναι κυρίως όταν το έχω στο " Αθόρυβο" ή στη "Σύσκεψη" κατά τη διάρκεια της νύχτας όπου δεν ακούγεται καθόλου το ξυπνητήρι...Επίσης έχω συνέχεια συνδεδεμένα τα ακουστικά αν επηρεάζει . Ξέρει κανείς τίποτα γιάυτό ;

 

 

software v 2.23.05 10-01-06 RM-36 NOKIA 6680

Φιλικά,

 

Λογικό είναι να μην ακούγεται δυνατά το ξυπνητήρι στο Αθόρυβο Προφίλ.

Πρέπει να αυξήσεις την ένταση του ήχου κλήσης.Αυτομάτως θα αυξηθεί και η ένταση της αφύπνισης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Είμαι νέος κάτοχος του 6680 και προσπαθώ να βρώ το smartmovie.Μπορεί κάποιος να μου το στείλει στο email: attractive_pk@hotmail.com ή να μου δώσει κάποιο link να το κατεβάσω. Τον converter τον έχω.Ευχαριστώ πολύ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Είμαι νέος κάτοχος του 6680 και προσπαθώ να βρώ το smartmovie.Μπορεί κάποιος να μου το στείλει στο email: attractive_pk@hotmail.com ή να μου δώσει κάποιο link να το κατεβάσω. Τον converter τον έχω.Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

Eδώ θα βρεις αυτό που ψάχνεις :

http://www.iphone-forum.org/symbian-s608090-apps/t--smart-movie-260-312-313-320-convertors--107623.html/?highlight=SMARTMOVIE

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ακούστε τι έγινε με έναν φίλο μου...

 

Έχει αγορασμένο το 6680 απο Ελλάδα και πηγαίνει μια φορά το μήνα για firmware update σε ένα Nokia Club στο Βόλο. Μια μέρα ανοίγει το κινητό του μετά απο αναβάθμιση και δν είχε Ελληνικά. Πήγε έκανε παράπονα και του το έφτιαξε, καθώς του ζήτησε και συγνώμη για το λάθος που έκανε. Χθές όμως πήγε να δοκιμάσει ο κακομοίρης το Nokia Software Updater και το κινητό μετά την αναβάθμιση δν είχε Ελληνικά! Μόνο Γαλλικά και Γερμανικά!

 

Πως εξηγείται αυτό το πράγμα καθώς το τηλέφωνο είναι αγορασμένο απο Ελλάδα και μάλιστα απο μεγάλο κατάστημα ηλεκτρικών ειδών και επίσης το τηλ είναι μέσα στην εγγύηση...? Είναι μια ακόμη χοντρή πατάτα της Nokia Club ή κάποια λαδιά απο το κατάστημα...?

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ακούστε τι έγινε με έναν φίλο μου...

 

Έχει αγορασμένο το 6680 απο Ελλάδα και πηγαίνει μια φορά το μήνα για firmware update σε ένα Nokia Club στο Βόλο. Μια μέρα ανοίγει το κινητό του μετά απο αναβάθμιση και δν είχε Ελληνικά. Πήγε έκανε παράπονα και του το έφτιαξε, καθώς του ζήτησε και συγνώμη για το λάθος που έκανε. Χθές όμως πήγε να δοκιμάσει ο κακομοίρης το Nokia Software Updater και το κινητό μετά την αναβάθμιση δν είχε Ελληνικά! Μόνο Γαλλικά και Γερμανικά!

 

Πως εξηγείται αυτό το πράγμα καθώς το τηλέφωνο είναι αγορασμένο απο Ελλάδα και μάλιστα απο μεγάλο κατάστημα ηλεκτρικών ειδών και επίσης το τηλ είναι μέσα στην εγγύηση...? Είναι μια ακόμη χοντρή πατάτα της Nokia Club ή κάποια λαδιά απο το κατάστημα...?

Τα μεγάλα καταστήματα να φοβάσαι...

Όλοι αυτοί τα φέρνουν απο έξω. Γιαυτό το Nokia Software Updater το αναγνώρησε ως ξένο τηλέφωνο και έβαλε ξένες γλώσσες.

 

Ξανα στην nokia για αναβάθμιση, μονο που αυτή τη φορά θα πληρώσει(εκτός αν του εξηγήσει την περίπτωση).

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα απο αγνωστη εφαρμογη που ελαβα μεσω bluetooth το κινητο μου προσπσθει να στειλει πορνογραφικά mms σε νουμερα του καταλογου μου,ευτυχως ανεπιτυχως εως τωρα.Διέγραψα την εφαρμογή απο τη διαχειρηση εφαρμογων αλλα το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να μπω στο λογισμικό της συσκευής κ να δω αν μπορώ να το διαγράψω απο εκει?Υπαρχει καποιο προγραμμα ή χρειάζομαι καποιο antivirus?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα απο αγνωστη εφαρμογη που ελαβα μεσω bluetooth το κινητο μου προσπσθει να στειλει πορνογραφικά mms σε νουμερα του καταλογου μου,ευτυχως ανεπιτυχως εως τωρα.Διέγραψα την εφαρμογή απο τη διαχειρηση εφαρμογων αλλα το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να μπω στο λογισμικό της συσκευής κ να δω αν μπορώ να το διαγράψω απο εκει?Υπαρχει καποιο προγραμμα ή χρειάζομαι καποιο antivirus?

Στηλε μου το email σου να σου στηλω ενα antivirus να βγαλεις τον ιο που εχει το κινητο σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το καπάκι της κάμερας, μου βγάζει μήνυμα «σφάλμα συστήματος», το ίδιο μήνυμα μου βγάζει και την μπροστινή κάμερα. Δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση από την αγορά του κινητού (6680). Είναι κάτι που μπορεί να διορθωθεί η πρέπει να το πάω στο σέρβις;

 

Όλες οι λοιπές εφαρμογές λειτουργούν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το καπάκι της κάμερας, μου βγάζει μήνυμα «σφάλμα συστήματος», το ίδιο μήνυμα μου βγάζει και την μπροστινή κάμερα. Δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση από την αγορά του κινητού (6680). Είναι κάτι που μπορεί να διορθωθεί η πρέπει να το πάω στο σέρβις;

 

Όλες οι λοιπές εφαρμογές λειτουργούν κανονικά.

Κωδικό σφάλματος δε σου λέει?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedes.to problima mou emena akoma na lithei.exw ena 6680 apo exw,kai pernei mono xenes sim.otan bazw tin dikia mou leei SIM CARD IS NOT VALID.mipos xerete ti xriazete na kanw?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...