Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

an exeis vodaphone den allazei.eixa vodaphone kai me to 6630 kai me 6680 den mou allazei.eixa dokimasi ta panta,akoma kai ultrex :lol:

Εγω παντως με το FExplorer v1.14 μεσω μιας επιλογης που εχει αλλαξα το λογοτυπο εχoντας δικτυο Vodafone!!

Για δοκιμασε το !!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να μεταφερθούν τα ήδη υπάρχοντα μηνύματα στην mmc δε γίνεται. Μόνο να ρυθμίσεις τα μηνύματα να αποθηκεύονται στην mmc από το μενού μηνύματα, επιλογές, ρυθμίσεις, αποθήκευση "memory card". Αλλά αυτό θα αρχίσει να ισχύει από το επόμενο μήνυμα. Αυτή είναι μία κίνηση που έπρεπε να γίνει με το πρώτο άνοιγμα του τηλεφώνου. Τώρα μπορείς να πάρεις ένα back up τη phone memory στην mmc έτσι ώστε να μην χάσεις τα ήδη υπάρχοντα. Πιστεύω να βοήθησα.

 

 

νομίζω, όταν αλλαζεις την ρύθμιση, σε ρωτάει αν θελεις να αντιγράψεις τα υπάρχοντα απο την μια μνήμη στην άλλη

Link to comment
Share on other sites

νομίζω, όταν αλλαζεις την ρύθμιση, σε ρωτάει αν θελεις να αντιγράψεις τα υπάρχοντα απο την μια μνήμη στην άλλη

Σε ρωταει την προτη φορα που αλλαζεις την ρυθμιση μετα αλλαζει χορις να σε ρωταει. αν θελεις να σε ξαναρωτιση πρεπει να πας με ενα fileman και να σβησεις ολο το φακελο Μail μεσα απο το system, πχ αν εχεις τα μηνηματα στη συσκεβη και θελεις να τα πας στην καρτα για να σε ρωτισει πρεπει να πας E\system\και να σβησεις ολο το φακελο mail και μετα να πας να το αλαξεις μεσα απο της ρυθμισεις

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με το FExplorer v1.14 μεσω μιας επιλογης που εχει αλλαξα το λογοτυπο εχoντας δικτυο Vodafone!!

Για δοκιμασε το !!

to eixa dokimasi kai ayto pou les kai ena prog gia allagi logo pou eixa sto 6600 alla tipota,pos to kataferes den ksero,mallon to kin mou exei parei tin anomalia tou afentikou tou :lol: .tespa tora exo cosmote giati ti sixathika ligo ti voda kai eisixasa,vazo oti logo thelo poli apla mesa apo to fexplorer.

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωταει την προτη φορα που αλλαζεις την ρυθμιση μετα αλλαζει χορις να σε ρωταει. αν θελεις να σε ξαναρωτιση πρεπει να πας με ενα fileman και να σβησεις ολο το φακελο Μail μεσα απο το system, πχ αν εχεις τα μηνηματα στη συσκεβη και θελεις να τα πας στην καρτα για να σε ρωτισει πρεπει να πας E\system\και να σβησεις ολο το φακελο mail και μετα να πας να το αλαξεις μεσα απο της ρυθμισεις

οχι, αρκει να σβησεις το αρχειο index που βρισκεται στο system\mail και θα σε ρωτησει. σε μενα πετυχε. δε ξερω ομως αν θα χασεις τα μηνυματα που εχεις στην mmc, γιατι εγω δεν ειχα.

to eixa dokimasi kai ayto pou les kai ena prog gia allagi logo pou eixa sto 6600 alla tipota,pos to kataferes den ksero,mallon to kin mou exei parei tin anomalia tou afentikou tou .tespa tora exo cosmote giati ti sixathika ligo ti voda kai eisixasa,vazo oti logo thelo poli apla mesa apo to fexplorer.

φιλε μου μολις σημερα εβαλα λογοτυπο στο 6600 με vf και με το Fexplorer 1.14 και μεχρι τωρα ειναι εκει. :)

Link to comment
Share on other sites

οχι, αρκει να σβησεις το αρχειο index που βρισκεται στο system\mail και θα σε ρωτησει. σε μενα πετυχε. δε ξερω ομως αν θα χασεις τα μηνυματα που εχεις στην mmc, γιατι εγω δεν ειχα.

μολης το δοκιμασα, μονο της αναφορες δεν χανει, τα αλλα δυστιχος παλη τα χανει

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

To D ειναι η RAM και το C ειναι η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου.

 

Νομίζω δεν είναι έτσι..

για το 6680 πάντα το C: είναι η built-in phone memory 10mb,

το Ε: είναι η MMC (64mb by default), to Z: είναι rom memory κάπου

στα 32mb και το D: είναι μνήμη κάπου 2mb που χρησιμεύει για wap

caching. Τέλος το 6680 έχει ram memory ~10mb.

Αυτά...

http://www.sourceforge.net

 

Mobile Chronicle: Nokia 5130,3310,6680,N70

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση,σας δουλευει το smart movie.Υπαρχει κανα καλο προγραμμα φωτογραφιας που να δουλευει στο 6680 σαν το photographer
Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση,σας δουλευει το smart movie.Υπαρχει κανα καλο προγραμμα φωτογραφιας που να δουλευει στο 6680 σαν το photographer

1) Δοκιμασε την v2.76 δουλεβη κανονικα.

2) το photorite v5.21

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έκανα την αναβάθμιση σε 3.04.11, αλλά παρατήρησα προβλήματα σε περίπτωση που δεν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο. Για παράδειγμα, σε θαλάσσιο ταξίδι που για μεγάλα διαστήματα το κινητό κάνει αναζήτηση δικτύου (μιλάω για αυτόματο που κάνει μόνο του, όχι για χειροκίνητο), παράλληλα κολλάει και χρειάζεται να γίνει επανεκκίνηση για να συνέλθει (πχ όταν ανοίγω settings, logs κλπ). Μένει η οθόνη κολλημένη, και είτε δουλεύει το πλήκτρο απενεργοποίησης είτε χρειάζεται να βγάλω τη μπαταρία για να κλείσει... :mad:

Το έχει παρατηρήσει κανείς ή το δικό μου θέλει ... :X !

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησα προβλήματα σε περίπτωση που δεν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο. Για παράδειγμα, σε θαλάσσιο ταξίδι που για μεγάλα διαστήματα το κινητό κάνει αναζήτηση δικτύου

 

Καλημερα φιλε μου ,το παρατηρησα και εγω (3.04.11) αυτο πριν καμμια εβδομαδα,στην περιπτωση που αναφερεις μονο :fool: ,κατα τα αλλα ειναι οκ.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου ,το παρατηρησα και εγω (3.04.11) αυτο πριν καμμια εβδομαδα,στην περιπτωση που αναφερεις μονο :fool: ,κατα τα αλλα ειναι οκ.

 

 

ναι, γενικότερα δεν έχω παρατηρήσει να κολλάει, παρά μόνο στιγμιαία (ως συνήθως δηλαδή για 1-2 δευτερόλεπτα). Αλλά μέσα στο πλοίο ήταν απελπισία που έψαχνε διαρκώς δίκτυο.... διορθώνεται αυτό με κάποιο τρόπο άραγε...; ή απλά το βάζεις σε offline mode για να κάνεις τη δουλειά σου .... (ή το κλείνεις εντελώς! :w00t: :w00t: )

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρόβλημα, το έχω 1 μήνα και ξαφνικά μια μέρα πριν από 10 μέρες χάθηκαν όλες οι φώτο από την κάρτα. μετά από κανά 2 μέρες εμφανίστηκαν πάλι (ήμουν διακοπές και δεν είχα και card reader να τη δοκιμάσω πουθενά) μου εμφάνιζε κανονικά την ελεύθερη μνήμη όσο την είχα αφήσει δηλαδή.

μετά από κανα 5αρι μέρες ξαναεξαφανίστηκαν και από τότε είναι σαν να έγινε φορμάτ στην κάρτα να χάθηκαν τα πάντα και να έμειναν μόνο τα προγράμματα πο είχε από την αρχή το τηλ και τίποτε άλλο!!!!! ούτε δικά μου προγράμματα ούτε τίποτα!!!!! μόνο όσες εικόνες τράβηξα ημερολογιακά από εκέίνη τη μέρα και μετά!

έχω μια 512 από το 7610 μου αλλά δε τη διαβάζει και επειδή έχω 600 φώτο μέσα φοβάμαι να το τεστάρω παραπάνω. θα το πάω αύριο μεθαύριο σε νόκια κλαμπ αλλά έχει κάποιοσ καμιά ιδέα? του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?

cypherth
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρόβλημα, το έχω 1 μήνα και ξαφνικά μια μέρα πριν από 10 μέρες χάθηκαν όλες οι φώτο από την κάρτα.

 

Φιλε μου ειναι προβληματικη η καρτα .θελει αλλαγη.Διαβασε αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=941222#post941222

Η 512 που εχεις δεν ειναι dual voltage γι αυτο δεν διαβαζεται απο το 6681.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

to eixa dokimasi kai ayto pou les kai ena prog gia allagi logo pou eixa sto 6600 alla tipota,pos to kataferes den ksero,mallon to kin mou exei parei tin anomalia tou afentikou tou :lol: .tespa tora exo cosmote giati ti sixathika ligo ti voda kai eisixasa,vazo oti logo thelo poli apla mesa apo to fexplorer.

 

paidia egw exw Voda kai me FExplorer (palia ver) patousa se bmp kai se gif arxeia (me to katalilo mege8os) "Set as operator logo" kai epaize mia xara...twra exw 2 meres pou palebw na balw to idio logo pou eixa kai palia, me to FExplorer to 1.14b kai den mpenei... :confused: gia kapoio logo arneite na to valei sth 8esh tou, paroti yparxei to "C:\System\Apps\Phone\OpLogo\202_5_0.bmp" :(

exei kaneis th lysh??

 

 

Kati akoma....gia kapoio logo, enw to onoma tou kin mou (sto BT) einai "...Stash..." gia kapoio logo oloi (PC kai Kin) to blepoun san ")...Stash..." !! :blink: 3erei kaneis giati exei mpei auth h paren8esh mprosta??? stis ry8mhseis einai xwris ayth.prin mou alla3oun syskeyh (telika apofashsan oti prepei na mou thn alla3oun giati den mporousan na tou ftia3oun to problhma me to shma POST#982!!!) eixa to idio onoma kai htan ola ok, ara den ftene oi 3 teleies....

 

Any Help??

Link to comment
Share on other sites

Kati akoma....gia kapoio logo, enw to onoma tou kin mou (sto BT) einai "...Stash..." gia kapoio logo oloi (PC kai Kin) to blepoun san ")...Stash..." !! 3erei kaneis giati exei mpei auth h paren8esh mprosta??? stis ry8mhseis einai xwris ayth.prin mou alla3oun syskeyh (telika apofashsan oti prepei na mou thn alla3oun giati den mporousan na tou ftia3oun to problhma me to shma POST#982!!!) eixa to idio onoma kai htan ola ok, ara den ftene oi 3 teleies....

δε ξερω αν φταιει αυτο, αλλα μηπως εχεις βαλει το mobiluck; το'χω παθει κι εγω αυτο στο 6600 αλλα δε θυμαμαι πως λυθηκε και θυμαμαι γενικα οτι ειχα προβλημα με το mobiluck. για το λογοτυπο φυσικα δεν εχει βρεθει λυση, ή θα μπει ή οχι δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν φταιει αυτο, αλλα μηπως εχεις βαλει το mobiluck; το'χω παθει κι εγω αυτο στο 6600 αλλα δε θυμαμαι πως λυθηκε και θυμαμαι γενικα οτι ειχα προβλημα με το mobiluck. για το λογοτυπο φυσικα δεν εχει βρεθει λυση, ή θα μπει ή οχι δυστυχως.

ναι το ειχα βάλει για κατι ώρες το mobiluck αλλά πλεων δεν υπάρχει...Ελπίζω να είναι αυτό.Όταν κανω το σχετικό BackUp, 8α κανω ένα Format να στρώσει γιατί του είχα περάσει πολλα progs για να δω τι κανουν και αν παιζουν (τα ειχα απο 6600), και ελπιζω να μην υπαρχει το ")".

 

PS. Είχα βάλει το "One2Go" v1.12 και εκτώς του ότι το βρείκα αχρηστο για το 6680 δεν μπορώ να το κάνω uninstall!!!Οταν παω να το κανω διαγραφή απο τη Διαχείριση μου λεει "Κλείσιμο όλων των εφαρμογών;", πατάω ναι και κλεινει η Διαχείριση χωρις να κανει διαγραφή το One2Go!!!

Link to comment
Share on other sites

8elete na anoi3w to myphone6680 sto Gmail, me ~2,5GB xwritikotita, gia na anebazoume oti exoume gia to 6680 (pou na leitourgei kai na mhn einai demo klp. ;) ) kai na mh ta psaxnoume sto net xwris kan na 3eroume an douleyoun???

 

An nai, steilte PM gia na dw endiaferwn...

 

Ps: To Myphone6680 to exw idi registered!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειχα βάλει για κατι ώρες το mobiluck αλλά πλεων δεν υπάρχει...Ελπίζω να είναι αυτό.Όταν κανω το σχετικό BackUp, 8α κανω ένα Format να στρώσει γιατί του είχα περάσει πολλα progs για να δω τι κανουν και αν παιζουν (τα ειχα απο 6600), και ελπιζω να μην υπαρχει το ")".

 

PS. Είχα βάλει το "One2Go" v1.12 και εκτώς του ότι το βρείκα αχρηστο για το 6680 δεν μπορώ να το κάνω uninstall!!!Οταν παω να το κανω διαγραφή απο τη Διαχείριση μου λεει "Κλείσιμο όλων των εφαρμογών;", πατάω ναι και κλεινει η Διαχείριση χωρις να κανει διαγραφή το One2Go!!!

Δοκιμασε με ενα Explorer να το βρεις και να το σβησεις απο το system/app και μετα ξαναπηγαινε στη διαχειρηση και θα σβηστει λογικα! ;)
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με ενα Explorer να το βρεις και να το σβησεις απο το system/app και μετα ξαναπηγαινε στη διαχειρηση και θα σβηστει λογικα! ;)

To ekana ayto pou mou eipes alla enw xa8ike to shortcut apo to menu, sth Διαχείριση yparxei akoma kai e3akolou8ei na mou kanei to idio pragrma...Me to AppMan den yparxei kan....Enta3ei den me peirazei giati opws eipa 8a kanw ena Format na strwsei....

 

Kati allo..3erei kaneis pws na bgalw to spastiko popup ths Voda pou bgainei molis anoigeis to kin "Σημείωση SIM: How are you?"???

How are you kai How are you mou exei pri3ei t...to sykoti ka8e fora pou to anoigw....exw thn karta 1+ xrono.oi kainourges to bgazoun ayto???

Link to comment
Share on other sites

To ekana ayto pou mou eipes alla enw xa8ike to shortcut apo to menu, sth Διαχείριση yparxei akoma kai e3akolou8ei na mou kanei to idio pragrma...Me to AppMan den yparxei kan....Enta3ei den me peirazei giati opws eipa 8a kanw ena Format na strwsei....

 

Kati allo..3erei kaneis pws na bgalw to spastiko popup ths Voda pou bgainei molis anoigeis to kin "Σημείωση SIM: How are you?"???

How are you kai How are you mou exei pri3ei t...to sykoti ka8e fora pou to anoigw....exw thn karta 1+ xrono.oi kainourges to bgazoun ayto???

Οχι φιλαρακο δεν φευγει!Η καρτα μου ειναι 3 μηνων και μου το βγαζει και εμενα! :O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... μια ερώτηση..μετά από κατά λάθος φορμάτ μου παρουσιάζει το εξής πρόβληματάκι... μόλις πάω να αλάξω θέμα μου βγάζει σφάλμα συστήματος...το ορίτζιναλ της νόκια και το 4-5 λειτουργούν. Το 1-2-3 όχι...ξέρει κανείς τι πέζετε?

 

αχμ...ξεχάστηκα από τη βιασύνη μου././. Έχω το 6680 με τελευταία έκδοση λογισμικού. Α..αλήθεια...πως βλέπουμε τι έκδοση έχει? Σόρυ αλλά το πιάνω πρώτη φορά σα χέρια μοου...παρεπιμπτώντος...ΕΡΓΑΛΕΙΟ απίστευτο το 6680...και απορώ πως αναφέρεται σε διάφορα σημεία συγριτικά με τηλέφωνα σαν το w800/k750i με βάση τη μνήμη και άλλα τέτοια..ουδεμία σχέση..αυτό ειναι σούπερ σμαρτ φόν...σωστά? ;)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... μια ερώτηση..μετά από κατά λάθος φορμάτ μου παρουσιάζει το εξής πρόβληματάκι... μόλις πάω να αλάξω θέμα μου βγάζει σφάλμα συστήματος...το ορίτζιναλ της νόκια και το 4-5 λειτουργούν. Το 1-2-3 όχι...ξέρει κανείς τι πέζετε?

 

αχμ...ξεχάστηκα από τη βιασύνη μου././. Έχω το 6680 με τελευταία έκδοση λογισμικού. Α..αλήθεια...πως βλέπουμε τι έκδοση έχει? Σόρυ αλλά το πιάνω πρώτη φορά σα χέρια μοου...παρεπιμπτώντος...ΕΡΓΑΛΕΙΟ απίστευτο το 6680...και απορώ πως αναφέρεται σε διάφορα σημεία συγριτικά με τηλέφωνα σαν το w800/k750i με βάση τη μνήμη και άλλα τέτοια..ουδεμία σχέση..αυτό ειναι σούπερ σμαρτ φόν...σωστά? ;)

gia thn ekdosh pata *#0000#.

 

Gia to problhma me ta 8emata, an 8ymamai kala ektos apo to vasiko ta ypolypa htan mesa sthn mmc.Opote se ayth thn perhptwsh mipws exeis to klassiko problhma me thn karta pou apla xanontai ta arxeia??kane kanena format kai thn kart(afou kaneis backup).

mporeis na ta breis pantws sto site tis Nokia edw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...