Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

π γερμανος το εχει φερει?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nikoskat, η Nokia έχει χιλιάδες beta-testers ανά τον κόσμο. Π.χ. αυτό ακούστηκε πολύ στην παραγωγή του 7710 όπου λόγω νέας μορφής λειτουργικού, έγινε ένας πανικός από ελέγχους κλπ σε διάφορα σημεία του κόσμου. Και μάλιστα δεν μπορείς και να ΜΠΕΙΣ σε αυτή την κοινότητα, δήθεν λόγω του ότι "καλύπτει" τις ανάγκες.

 

ΤΩΡΑ, πώς γίνεται ο φίλος μας παραπάνω να χαίρεται όταν αναφέρει για την τύχη να έχει κάνει τέστ πάνω σε αυτή την ΑΧΡΗΣΤΗ συσκευή (επειδή ΚΙ ΕΓΩ τυχαίνει να γνωρίζω και να μην είμαι άσχετος), και μαζί με άλλους χιλιάδες να μην έχει παρατηρήσει κανείς τους το προφανές με την τρομερή δυσλειτουργικότητα του τομέα της κάρτας μνήμης, είναι ΑΞΙΟ ΑΠΟΡΙΑΣ. Το δε 98% ήταν τρόπος του λέγειν, αν και από άτομα που έχουν τη μανίσια κάρτα δεν είδα και κανέναν εδώ μέσα που να μην -είχε- τουλάχιστον αυτό το πρόβλημα. Δεν το πάω επί προσωπικού, απλώς δεν μπορώ και να ακούω τέτοια...

Φιλε μου οτι και να σου πω δεν μπορεις να ξεκολλησεις απο την αποψη αυτη και δικαιολογημενος απο εμενα ως ενα βαθμο!!!Απο εκει και περα εχω διαφορετικη αποψη δεν το παω επι προσωπικου και το σταματαω εδω οσον αφορα την συσκευη θα υποστηριζω ακραδαντα οτι ειναι μια απο τις καλυτερες τις αγορας!!! :)

Ευχαριστω για τις απαντησεις σου Φιλικα Evian

Try Me
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ NGAGE ΣΤΟ 6680?

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ PUZZLE BOBBLE ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ?

ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΜΙΑ MMC ΣΤΑ 256ΜΒ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΓΕΜΙΣΩ ΜΕ GAMES.

EYΧΑΡΙΣΤΩ..... :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την απωλεια των δεδομενων πως την λυνετε ;

Νεα καρτα;

 

κανα μαγαζι εδω θεσσαλονικη υπαρχει να το πουλαει ;

οχι μεσα απο το ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ NGAGE ΣΤΟ 6680?

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ PUZZLE BOBBLE ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ?

ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΜΙΑ MMC ΣΤΑ 256ΜΒ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΓΕΜΙΣΩ ΜΕ GAMES.

EYΧΑΡΙΣΤΩ..... :cry: :cry: :cry:

 

 

Φιλε μου καλως ηρθες . :) Αν ηθελες αποκλειστικα να παιζεις παιχνιδια γιατι δεν αγοραζες ενα n-gage ? :rolleyes:

 

(παρακληση ,μην γραφεις με κεφαλαια ,ειναι σαν να φωναζεις ;) )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ NGAGE ΣΤΟ 6680?

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ PUZZLE BOBBLE ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ?

ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΜΙΑ MMC ΣΤΑ 256ΜΒ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΓΕΜΙΣΩ ΜΕ GAMES.

EYΧΑΡΙΣΤΩ..... :cry: :cry: :cry:

Καλύτερα θα ήταν να ρωτούσες στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Παιχνίδια N-Gage σε όλα τα κινητά Series 60

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλως ηρθες . :) Αν ηθελες αποκλειστικα να παιζεις παιχνιδια γιατι δεν αγοραζες ενα n-gage ? :rolleyes:

 

(παρακληση ,μην γραφεις με κεφαλαια ,ειναι σαν να φωναζεις ;) )

Ευχαριστω για την υποδειξη των κεφαλαιων.

Το ερωτημα το εβαλα γιατι νομιζω οτι δεν ειμαι ο πρωτος που αντιμετωπηζει αυτο το προβλημα και θα ηθελα την γνωμη του forum.

Σας ευχαριστω και παλι.....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλως ηρθες . :) Αν ηθελες αποκλειστικα να παιζεις παιχνιδια γιατι δεν αγοραζες ενα n-gage ? :rolleyes:

 

(παρακληση ,μην γραφεις με κεφαλαια ,ειναι σαν να φωναζεις ;) )

 

*****Νεα Εκδοση software για το 6680*****

Η V 3.04.11

 

Αγνωστο ακομα το τι βελτιωνει . :worry:

Αυτό βρέθηκε και στην Ελλάδα; Επιβεβαιώθηκε από κανένα Club Nokia; Στην εικόνα βλέπω το Orange, και λέω μήπως είναι η αναβάθμιση που έβγαλαν πριν ένα μήνα και απέσυραν αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βρέθηκε και στην Ελλάδα; Επιβεβαιώθηκε από κανένα Club Nokia; Στην εικόνα βλέπω το Orange, και λέω μήπως είναι η αναβάθμιση που έβγαλαν πριν ένα μήνα και απέσυραν αμέσως...

 

Η εκδοση αυτη πρεπει να κυκλοφορει και Ελλαδα συμφωνα με αυτο το ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=876643#post876643

Οποτε γραψε λαθος ,ηδη κυκλοφορει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πήρα κι εγώ το Σάββατο το 6680 και μέχρι στιγμής πάνε όλα καλά, τουλάχιστον στο θέμα εικόνας και βίντεο γιατι είμαι και λίγο άσχετος με την καινούργια τεχνολογία. Χρησιμοποιώ την κάρτα SIM που είχα στο παλιό μου τηλέφωνο.Εκτός απο το σήμα 3G, τι άλλη επίπτωση υπάρχει στη λειτουργία του τηλεφώνου;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πήρα κι εγώ το Σάββατο το 6680 και μέχρι στιγμής πάνε όλα καλά, τουλάχιστον στο θέμα εικόνας και βίντεο γιατι είμαι και λίγο άσχετος με την καινούργια τεχνολογία. Χρησιμοποιώ την κάρτα SIM που είχα στο παλιό μου τηλέφωνο.Εκτός απο το σήμα 3G, τι άλλη επίπτωση υπάρχει στη λειτουργία του τηλεφώνου;

Καμία φίλε μου. Μεγειά.

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση αυτη πρεπει να κυκλοφορει και Ελλαδα συμφωνα με αυτο το ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=876643#post876643

Οποτε γραψε λαθος ,ηδη κυκλοφορει.

 

Κυκλοφορεί ήδη η νέα έκδοση:

 

V 3.0.4.11

14-04-05

RM36

 

για το 6680, αλλά μόνο στην Αγγλική, αναμένεται σύντομα και στην Ελληνική γλώσσα.....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε τι βελτιώνει σε σχέση με την υπάρχουσα version;

Όχι τα γνωστά προβλήματα, πάντως. Σε διαβεβαιώ. :-) Παρ'όλα αυτά, αναμένεται νέα βερσιόν... ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά....

μολις πρίν μια βδομαδα απέκτησα το 6680 και ειμαι πολύ ενθουσιασμένος...

μου δημιουργήθηκαν κάποια μικρά προβληματάκια...

ξαφνικά διαγράφηκαν απο την μνήμη κάποιες φωτογραφίες... :O

έκανα φορμάτ στην κάρτα αφού μου το παρουσίασε 2 φορές το πρόβλημα...\

βέβαια χάθηκε απο το menu το acrobat reader και καποιες αλλες εφαρμογές... γιατί;

επίσης πώς μπορώ να ρυθμίσω τον sensor που υπάρχει στο μπροστινό μέρος του κινητού; νομίζω οτι ο ιδιος υπήρχε και στο 7650...

στο site της nokia εχει κάποιο free software,...κάτι για sensor, μήπως ξέρει κάποιος τί ειναι αυτό και που χρησιμεύει...?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά....

μολις πρίν μια βδομαδα απέκτησα το 6680

ξαφνικά διαγράφηκαν απο την μνήμη κάποιες φωτογραφίες...

επίσης πώς μπορώ να ρυθμίσω τον sensor που υπάρχει στο μπροστινό μέρος του κινητού;

στο site της nokia εχει κάποιο free software,...κάτι για sensor, μήπως ξέρει κάποιος τί ειναι αυτό και που χρησιμεύει...?

 

Η εξαφανιση των φωτογραφιων εχει παρουσιαστει στους εχοντες το 6680,αν διαβασεις προηγουμενα ποστς, και εχει εμφανιστει κυριως

με την rs-mmc της νοκια. Ειναι το κυριως προβλημα

που παρουσιαζεται στο 6680.

Ελπιζουμε με καποια νεα αναβαθμιση να λυθει,αν ειναι προβλημα software.

 

Ο sensor ρυθμιζεται αυτοματα αναλογα με το φως του περιβαλλοντος και αφορα το πληκτρολογιο.

 

H εφαρμογη σενσορ δεν εχει σχεση με το παραπανω και ειναι εφαρμογη

επικοινωνιας-γνωριμιας. περισσοτερα εδω

http://www.nokia.com/nokia/0,,73656,00.html#basics

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

File bestfalcon16 gia ayto pou eipes gia tis efarmoges pou sou xathikan.

 

To Acrobad Reader, to Setting Wizard, ta 2 paixnidia, to Lifeblog, to quickoffice ( kai de thimamai pia alla ) briskontan sti karta mnimis gia ayto sbistikan. An ta thes pigaine sto site tis nokia ( http://www.nokia.com ), dialexe to kinito sou, meta pigaine support kai kapou tha breis oles aytes tis efarmoges.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ NGAGE ΣΤΟ 6680?

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ PUZZLE BOBBLE ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ?

ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΜΙΑ MMC ΣΤΑ 256ΜΒ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΓΕΜΙΣΩ ΜΕ GAMES.

EYΧΑΡΙΣΤΩ..... :cry: :cry: :cry:

tha mas pis pou tin vrikes tin karta ke poso stixise file mou giati den mporo na vro me tipota

efxaristo

Link to comment
Share on other sites

tha mas pis pou tin vrikes tin karta ke poso stixise file mou giati den mporo na vro me tipota

efxaristo

 

Ριξε μια ματια στο αναλογο θεμα

Dual Voltage RS-MMC ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Paidia geia xara kai pali....

Eftixws emena den mou exei parousiasei provlima i karta mnimis....

Exw parola afta mia erotisi na kano....Exei dokimasei kanenas na perasei kana pdf sto 6680????piga na perasw ena arxeio mesw bluetooth me megethos 123 kb aki otan paw na to anoixsw mou vgazei minima fail to open???exei kaneis na proteinei kati???Mipws ftaiei to bt? :confused: :confused: :confused:

Connecting People in every way....
Link to comment
Share on other sites

Paidia geia xara kai pali....

Eftixws emena den mou exei parousiasei provlima i karta mnimis....

Exw parola afta mia erotisi na kano....Exei dokimasei kanenas na perasei kana pdf sto 6680????piga na perasw ena arxeio mesw bluetooth me megethos 123 kb aki otan paw na to anoixsw mou vgazei minima fail to open???exei kaneis na proteinei kati???Mipws ftaiei to bt? :confused: :confused: :confused:

Προσπαθησες να το αποθηκευσεις σε καποιο φακελο πρωτα?

Δοκιμασε και με το καλωδιο! ;)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

μια ερώτηση:

στις ρυθμίσεις δικτύου το network mode τι πρέπει να έχει σαν επιλογή?GSM ή Dual Mode?Ποιά η διαφορά τους?

Ρωτάω γιατι μέσα σε ενα βράδυ η μπαταρία απο full πέφτει σε μια γραμμή χωρίς καμία χρήση.Χρησιμοποιώ την μπαταρία του Nokia 6600 που είχα.Δεν έχω βάλει ακόμα την καινούρια.Επηρεάζει καθόλου την μπαταρία η επιλογή GSM ή Dual Mode?

(Δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα στο κινητό και δεν τρέχει καμία εφαρμογή στο background και το Bluetooth είναι κλειστό.)

 

thnx in advance!

 

Υ.Γ:υπάρχουν τίποτα ρυθμίσεις που πρέπει να γίνουν για να κρατάει η μπαταρία περισσότερο απο 1 μέρα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...