Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to 6680 epidi den exo katalabei ti akribos einai??symbian 3rd edition h second???giati exei neo menu ktl ktl,ara ???to n80 kai n93 exoun poly diaforetiko menu ap to 6680??
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to 6680 epidi den exo katalabei ti akribos einai??symbian 3rd edition h second???giati exei neo menu ktl ktl,ara ???to n80 kai n93 exoun poly diaforetiko menu ap to 6680??

 

6680

Operating System:Symbian OS v8.0a

Developer Platform:S60 2nd Edition, Feature Pack 2

Οχι,δεν εχουν πολυ διαφορετικο μενου ....

 

http://www.forum.nokia.com/devices/matrix_s60_1.html

 

Για διαφορες ,διαβαζεις αυτο:

Symbian OS releases

http://www.symbian.com/symbianos/releases/symbianosreleases.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά θέλω τα φώτα σας...

 

Λέω να αγοράσω και δεύτερο κινητό Nokia για κάποιο οικογενειακό πρόσωπο...

 

Βρήκα ένα μεταχειρισμένο 6680 με όλα τα εξαρτήματα και 512MB... στα 105Ε.

 

Τι λέτε; Να το πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρεση παρτο εγω που το ειχα εμεινα απολητα ευχαριστημενος :)

και το πουλησα σε καποιον πριν 6 μηνες μαζι με την καρτα 512MB 200Ε οχι 100Ε

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Το έχω ακόμη δεν πρόκειται να το αποχωριστώ.:O

105 ευρώ είναι τζάμπα σχεδόν για τα χαρακτηριστικά του.;)

Link to comment
Share on other sites

pedia exw faei ena io apo BT o opios me exei katastrepsi stelni ton eauto tou pantou otan klino to BT klini to mobile ....

ekana hard format tou perasa to new logismiko apo thn selida ths nokia diegrapsa kai thn karta mnimis kai pali tipota ... pedia help :cry: kai den einai o fcarib sigoura

 

episis paratirisa oti stelni kai mms :(

stehellas
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οταν εκανες hard format στο της εισαι σηγουρος οτι επιασε? ξακανε στην συσκεβη hard format και οταν κανεις format στην καρτα το φακελο system αν τον ειχε κρατισει να τον σβησεις και να μην τον ξαναπερασεις μεσα, αν σηνεχισει να υπαρχει το προβλημα πες μου να σου στηλω ενα anti-virus :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η τελευταια αναβάθμιση του λογισμικού . ξερει καποιος ?

 

V 5.04.40

20-11-06

RM-36

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η τελευταια αναβάθμιση του λογισμικού . ξερει καποιος ?

 

Μπορεις να μαθενης πια ειναι η τελευτεα αναβαθμιση λογισμικου για το κινητο σου και για αλα κινητα απο εδω :) ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165540

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

pedia x8es pira karta 512 mb kai dn kserw pws na kanw ta arxeia apo bluetooth na ta stelnei stin memory kai oxi stin mnimi tou kinitou. kserei kaneis?

Μυνήματα --> Επιλογές --> Ρυθμίσεις --> Άλλο --> Μνήμη σε χρήση --> Κάρτα μνήμης. :)

 

Απλά να ξέρεις ότι όλα τα μυνήματά σου θα πηγαίνουν στην κάρτα μνήμης και όχι μόνο τα αρχεία από Bluetooth. Αν θέλεις να αλλάξεις τη μνήμη που χρησιμοποιείς κάνεις ακριβώς την ίδια διαδικασία. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα. Πραγματικά μου άρεσε πολύ σε σημείο που το κράτησα για τον εαυτό μου (έδωσα το 6670 που είχα). Να ναι καλά το παιδί.

Δεν έχει extra εφαρμογές μέσα. Έχει μόνο το ownskin animator (Τι είναι και πώς να το βγάλω αν δε μου χρειάζεται;) Μου άρεσε πολύ η ταχύτητα εναλλαγής επιλογών (σε σχέση με το 6670), η κάρτα μνήμης (βγαίνει από το πορτάκι) και τα στέρεο ακουστικά.

Παιδιά θα ήθελα να μου πείτε τις καλύτερες εφαρμογές για το κινητό αυτό (μαζί με λίγα σχόλια).

Πώς και δεν έχετε κάνει ένα τέτοιο χρήσιμο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει extra εφαρμογές μέσα. Έχει μόνο το ownskin animator (Τι είναι και πώς να το βγάλω αν δε μου χρειάζεται;) Μου άρεσε πολύ η ταχύτητα εναλλαγής επιλογών (σε σχέση με το 6670), η κάρτα μνήμης (βγαίνει από το πορτάκι) και τα στέρεο ακουστικά.

 

Αν δεν μπορείς να το διαγράψεις από τη διαχείριση εφαρμογών, τότε βάλε έναν fileman (FExplorer, ProfiExplorer) και ψάξε να το βρεις και να το κάνεις delete μέσα από τον fileman. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα. Πραγματικά μου άρεσε πολύ σε σημείο που το κράτησα για τον εαυτό μου (έδωσα το 6670 που είχα). Να ναι καλά το παιδί.

Δεν έχει extra εφαρμογές μέσα. Έχει μόνο το ownskin animator (Τι είναι και πώς να το βγάλω αν δε μου χρειάζεται;) Μου άρεσε πολύ η ταχύτητα εναλλαγής επιλογών (σε σχέση με το 6670), η κάρτα μνήμης (βγαίνει από το πορτάκι) και τα στέρεο ακουστικά.

Παιδιά θα ήθελα να μου πείτε τις καλύτερες εφαρμογές για το κινητό αυτό (μαζί με λίγα σχόλια).

Πώς και δεν έχετε κάνει ένα τέτοιο χρήσιμο θέμα;

Η γνώμη μου είναι να του κάνεις πρώτα ένα φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα. Δεν ξέρεις ο προηγούμενος κάτοχος του τι εφαρμογές είχε περασμένες και τι προβλήματα μπορεί να έχουν δημιουργηθεί. Για εφαρμογές ρώτα εδώ

Για εφαρμογές μαζί με περιγραφή δες εδω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνει έρευνα μέσω PC για τα αρχεία του κινητού και δε βρήκα κάτι το περίεργο. Επίσης δεν έχω κανένα πρόβλημα στο κινητό. Θέλω να ρωτήσω πώς γίνεται format... έτσι για να ξέρω.

 

Για εφαρμογή κλείδωμα του κινητού χρησιμοποιώ το Handy KeyLock v1.02 Full

 

Για εφαρμογή διαχείρισης αρχείων ποιο τίτλο χρησιμοποιείτε;

 

Για antivirious τι χρησιμοποιείτε;

 

Για παιχνίδι μπιλιάρδο (μια που μ `αρέσει) ποιον τίτλο χρησιμοποιείτε;

 

Για κινούμενο θέμα ποιο τίτλο χρησιμοποιείτε; Αν γίνετε εδώ να υπάρχει link.

 

Για απλό θέμα ποιο τίτλο χρησιμοποιείτε; Αν γίνετε εδώ να υπάρχει link.

 

Άλλες κατηγορίες εφαρμογών... Τι υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνει έρευνα μέσω PC για τα αρχεία του κινητού και δε βρήκα κάτι το περίεργο. Επίσης δεν έχω κανένα πρόβλημα στο κινητό. Θέλω να ρωτήσω πώς γίνεται format... έτσι για να ξέρω.

Για εφαρμογή κλείδωμα του κινητού χρησιμοποιώ το Handy KeyLock v1.02 Full

 

Για εφαρμογή διαχείρισης αρχείων ποιο τίτλο χρησιμοποιείτε;

 

Για antivirious τι χρησιμοποιείτε;

 

Για παιχνίδι μπιλιάρδο (μια που μ `αρέσει) ποιον τίτλο χρησιμοποιείτε;

 

Για κινούμενο θέμα ποιο τίτλο χρησιμοποιείτε; Αν γίνετε εδώ να υπάρχει link.

 

Για απλό θέμα ποιο τίτλο χρησιμοποιείτε; Αν γίνετε εδώ να υπάρχει link.

 

Άλλες κατηγορίες εφαρμογών... Τι υπάρχουν;

 

1) Διαχειριστής αρχείων --> FExplorer ή ProfiExplorer

 

2) Antivirus --> Κοίταξε xxxxxxxxxxxxxxxx

 

3) Παιχνίδι μπιλιάρδο --> Βρήκα μερικά αλλά δεν ξέρω αν θα σ' αρέσουν.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

4) Aπλά και κινούμενα θέματα θα βρεις στα

 

http://www.mobile9.com

http://www.zedge.com

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να μεταφέρω έναν φάκελο με sms (170κάτι μνματα στο φάκελο My folders στο messaging,στη μνήμη του κινητού) από το 6680 στην κάρτα μνήμης, ή κάπως στον υπολογιστή, ή έστω κάποια από αυτά στη sim?? Κοινώς, δεν έχω το καλώδιο μαζί μου, ούτε κάποιο πρόγραμμα και θα το δώσω το κινητό... Γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να μεταφέρω έναν φάκελο με sms (170κάτι μνματα στο φάκελο My folders στο messaging,στη μνήμη του κινητού) από το 6680 στην κάρτα μνήμης, ή κάπως στον υπολογιστή, ή έστω κάποια από αυτά στη sim?? Κοινώς, δεν έχω το καλώδιο μαζί μου, ούτε κάποιο πρόγραμμα και θα το δώσω το κινητό... Γίνεται?

Βάλε έναν fileman και κάνε τη δουλειά που λέει παρακάτω. :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1834362#post1834362

 

Μετά πέρνα τα μυνήματα από την κάρτα μνήμης, μέσω card reader, στον υπολογιστή σου. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

V 5.04.40

20-11-06

RM-36

 

παιδιά καλησπέρα.

δοκίμασα με την βλακεία το nokia software update να το αναβαθμίσω (έχω τηνν 5.04.07), αλλά έλεγε ότι έχω την τελευταία. Τέλοσπαντων, μου ξαναέβαλε την ίδια. Το μαλ********* όμως επειδή το τηλέφωνο είναι από αμερική δε μου έβαλε ελληνικό firmware.

Πήγα να βάλω ελληνικά με τον φοίνικα, αλλά για κάποιο ανα*** λόγο κι αυτό λάθος. Απλά δεν ξεκινάει (ο φοινικας για να κανει την δουλεια) :)

Μπορεί να μου πεί κάποιος τι να κάνω, ή έστω ένα ελληνικό product code ώστε να αλλάξω το δικό μου;

 

'στω

 

ΑΚΥΡΟ

μαθαίνω να διαβάζω 2 σελίδες πίσω..

0521780 Greece Lt Bronze

0521781 Greece Silver Blue

απ τον nervous..

 

αλλά πάλι δεν μου βάζει την τελευταία.. καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

 

αλλά πάλι δεν μου βάζει την τελευταία.. καμιά ιδέα;

 

Καλησπερα!

Με τα Ελληνικα τα καταφερες τελικα ?

Μηπως δεν εχει ανεβει η τελευταια εκδοση στο nokia updater?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις το product code και να ξαναπεράσεις την αναβάθμιση που έχεις από πάνω. Τουλάχιστον κάντο αυτό ώστε να έχεις τα ελληνικά στο κινητό σου. Από κει και έπειτα, μέχρι να βγει η Nokia να ανεβάσει το νέο firmware, απλά περίμενε. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

pou tha vro efarmoges gia to 6680 opos xartes kai alla???

 

xxxxxxxxxxxxxxx

 

Τα δύο πρώτα χρειάζονται εγγραφή. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...