Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωρίζει κανένας αν στη cote γίνεται όπως στη vodafone να μεταβιβάσει απλά τη φοιτητική ιδιότητα κάποιος σε άλλο νούμερο και το άλλο νούμερο να μείνει στα στοιχεία του κατόχου του απλά με το πάσο του φοιτητή; στη voda μου είπαν ότι απλά πανε και οι δυο με ταυτότητες και το κανουν στο καταστημα. Ξέρει κανένας σε cote τι παίζει αν θέλει και μεταβίβαση στοιχείων εδώ η γίνεται έτσι απλά;
Γίνεται κανονικά χωρίς να χρειαστεί να αλλάξουν τα στοιχεία
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Η καρτα της κορης μου εχει 3500' και 3500mb εως 2/12 απο σουμες και δωρα (νεο φοιτητικό).

Η τελευταια ανανεωση (πριν γινει φοιτητικό) εγινε τον Ιουλιο. Ηρθε λοιπον μνμ που λεει οτι 12/11 θα γινει φραγη σε κλησεις και ιντερνετ.

Η ερωτηση ειναι βαζουμε καρτα ανανεωσης η οχι;

 

Φραγή (εισερχομένων + εισερχομένων: Τα πάντα ΟΛΑ από ομιλία, sms κ data) θα μπει τότε που λέει το sms.

Φοιτητικά "δωράκια" (πια τα 600+600 κάθε 1μηνιά, αφού οι 3 μήνες δώρο το 1000΄όλους + 400ΜΒ της λήγει 2/12) θα συνεχίσουν να μπαίνουν.

ΑΝ δε βάλει "κάρτα" ως 12/11:

Χρήση δε θα μπορεί να τους κάνει, όμως. Θα "μαζεύει" data κ τα 600 WU κάθε 1μηνιά,

ΚΑΙ όποτε βάλει "κάρτα" θα μπορεί ΑΜΕΣΑ να τους κάνει χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξής απορία: H cosmote ανακοίνωσε ότι από 13/11 θα διατίθενται 2 νέα φοιτητικά πακέτα χωρίς όμως να ξεκαθαρίσει αν τα 2 υπάρχοντα (1200 προς όλους 1200 sms και 1 Gb, 1000 προς όλους και 400 ΜB) θα συνεχίσουν να ισχύουν.... Μήπως γνωρίζει κάποιος τι θα ισχύσει τελικά από τις 13/11;
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο αυτά πακέτα είναι για 2 χρόνια σε όσους δεν είναι πια φοιτητές αν κατάλαβα καλά. Άρα τα άλλα που είναι για εν ενεργεία φοιτητές ισχύουν κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Η καρτα της κορης μου εχει 3500' και 3500mb εως 2/12 απο σουμες και δωρα (νεο φοιτητικό).

Η τελευταια ανανεωση (πριν γινει φοιτητικό) εγινε τον Ιουλιο. Ηρθε λοιπον μνμ που λεει οτι 12/11 θα γινει φραγη σε κλησεις και ιντερνετ.

Η ερωτηση ειναι βαζουμε καρτα ανανεωσης η οχι;

Φυσικά ναι αλλιώς ούτε εισερχόμενες ούτε εξερχόμενες κλήσεις. Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Από 15/1/18 αυξάνεται το ονομαστικό πάγιο του "What's Up Student ΚαρτοΣυμβόλαιο" κατά 1.50€

 

- https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/141117-timologiakes-allages.pdf

Link to comment
Share on other sites

Αυξάνεται κατά 1,50€ το διαθέσιμο μηνιαίο ποσό προς κατανάλωση, και αντίστοιχα, κατά 1,50€ το ονομαστικό

μηνιαίο πάγιο του προγράμματος What's Up Student ΚαρτοΣυμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Από 15/1/18 αυξάνεται το ονομαστικό πάγιο του "What's Up Student ΚαρτοΣυμβόλαιο" κατά 1.50€

 

- https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/141117-timologiakes-allages.pdf

Άρχισαν οι αυξήσεις και στα φοιτητικά συμβόλαια όπως έκαναν στα φοιτητικά καρτοκινητα! :(

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα μαντατα

 

EIΣAI ΠΛEON ΦOITHTHΣ; ΓIA NA ΣYNEXIΣEIΣ NA EXEIΣ TIΣ SUPER ΦOITHTIKEΣ ΠPOΣΦOPEΣ TOY WHAT'S UP STUDENT KAPTOKINHTOY KAI META TIΣ 30/11/2017 ANEBAΣE TΩPA TO ΠAΣO ΣOY 'H TH BEBAIΩΣH ΣΠOYΔΩN ΣOY ΣTO http://www.whatsup.gr/student/kartokinito_eggrafi

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν μου ήρθε μήνυμα ακόμα στην wu student... Ελπίζω να μην γίνει.

 

Φίλε μου θα μετατραπεί αυτομάτως το δικό σου σε wu special; Ή αυτό γίνεται προς το παρόν μόνο στην κόκκινη;

Edited by XP130TD
off topic

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ευτυχώς δεν μου ήρθε μήνυμα ακόμα στην wu student... Ελπίζω να μην γίνει.

 

Φίλε μου θα μετατραπεί αυτομάτως το δικό σου σε wu special; Ή αυτό γίνεται προς το παρόν μόνο στην κόκκινη;

Ιδέα δεν έχω.....παντως οκ με τα special που έχει βγάλει πάλι το ίδιο πράγμα είναι πάνω κάτω για αλλά 2 χρόνια....αλλα είναι γεγονός ότι κάνει ξεκαθάρισμα.

 

Και εσένα ληγμενο είναι το πάσο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Ναι ασφαλώς ληγμενο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ασφαλώς ληγμενο.
Διάβασα ότι μπορείς να έχεις τις φοιτητικές προσφορές και με ευρωπαϊκή κάρτα νέων....ξερει κάνεις κάτι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι μπορείς να έχεις τις φοιτητικές προσφορές και με ευρωπαϊκή κάρτα νέων....ξερει κάνεις κάτι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να αναμένεις απάντηση από άλλον... Δε γιγνωσκω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι μπορείς να έχεις τις φοιτητικές προσφορές και με ευρωπαϊκή κάρτα νέων....ξερει κάνεις κάτι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις μόνο τα 600' προς WU και τα 600 MB με τη πρώτη ανανέωση 10€, όπως γράφει το παρακάτω : https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/cosmote-europe-card-postpaid_2014_05_26.pdf

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρίσκω την ανακοίνωση στα special μπαίνουν κανονικά τα 600 και 600 με προϋπόθεση να έχει γίνει ανανέωση 10€? Τι λέτε να κάνω ρε παιδιά να το αφήσω να γίνει special ή να το κάνω φοιτητικό καρτοσυμβολαιο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρίσκω την ανακοίνωση στα special μπαίνουν κανονικά τα 600 και 600 με προϋπόθεση να έχει γίνει ανανέωση 10€? Τι λέτε να κάνω ρε παιδιά να το αφήσω να γίνει special ή να το κάνω φοιτητικό καρτοσυμβολαιο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άνευ ανανέωσης θα μπαίνει κάθε μήνα το 600 και 600. Όπως συμβαίνει και τώρα.

 

Είμαι κατά 90% σίγουρος.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω κάπου διάβασα ότι αν αλλάξεις sim χάνεται το φοιτητικό και πρέπει να το ενεργοποιήσεις εκ νέου. Κανονικά η φοιτητική μου ιδιότητα έχει λήξει και θέλω να κάνω αλλαγή της sim χωρίς να χάσω το φοιτητικό πακέτο. Ο λόγος είναι ότι η sim έχει χαλασμένο τσιπάκι και το 4G δεν λειτουργεί ενώ με άλλες κάρτες είναι μια χαρά.

Στην Cosmote που ρώτησα μου είπαν ότι το φοιτητικό πακέτο δεν χάνεται αν αλλάξω sim επειδή δεν έχει σχέση με αυτήν αλλά με τον αριθμό. Μπορεί κανείς να μου το επιβεβαιώσει; Επειδή ελάχιστες φορές λόγω απειρίας του προσωπικού μου έχει τύχει να μου πουν αλλά ντ'άλλα δεν θέλω να βασιστώ εντελώς σε αυτούς και μετά να κλαίω το φοιτητικό πακέτο.

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει 4 φορές sim μέσα στα τελευταία 3 χρόνια αν θυμάμαι καλά, και ακόμη έχω φοιτητικό. Η τελευταία φορά ήταν τον Μάιο νομίζω, και η φοιτητική μου ταυτότητα γράφει ότι ισχύει από 2013-2017.

 

Sent from my MotoE2

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω κάπου διάβασα ότι αν αλλάξεις sim χάνεται το φοιτητικό και πρέπει να το ενεργοποιήσεις εκ νέου. Κανονικά η φοιτητική μου ιδιότητα έχει λήξει και θέλω να κάνω αλλαγή της sim χωρίς να χάσω το φοιτητικό πακέτο. Ο λόγος είναι ότι η sim έχει χαλασμένο τσιπάκι και το 4G δεν λειτουργεί ενώ με άλλες κάρτες είναι μια χαρά.

Στην Cosmote που ρώτησα μου είπαν ότι το φοιτητικό πακέτο δεν χάνεται αν αλλάξω sim επειδή δεν έχει σχέση με αυτήν αλλά με τον αριθμό. Μπορεί κανείς να μου το επιβεβαιώσει; Επειδή ελάχιστες φορές λόγω απειρίας του προσωπικού μου έχει τύχει να μου πουν αλλά ντ'άλλα δεν θέλω να βασιστώ εντελώς σε αυτούς και μετά να κλαίω το φοιτητικό πακέτο.

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τον προηγούμενο μήνα άλλαξα σιμ λόγω αγοράς καινούργιου κινητού και όλα κομπλέ.Μου παρέμεινε το φοιτητικό κανονικά.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση παίδες

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση παίδες

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε χρειάζεται στο κατάστημα που θα την αλλάξεις να ρωτάς: "Θα παραμείνει το φοιτητικό;"

 

ΑΠΛΑ: "Θέλω ν'αλλάξω sim". Τίποτα άλλο.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ρωτήσει αν θα χαθεί το φοιτητικό μου όταν την άλλαξα (Αλλά τότε δεν είχε λήξει ακόμα το πάσο)

Δεν παθαίνει τίποτα η φοιτητική σου ιδιότητα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω κάπου διάβασα ότι αν αλλάξεις sim χάνεται το φοιτητικό και πρέπει να το ενεργοποιήσεις εκ νέου. Κανονικά η φοιτητική μου ιδιότητα έχει λήξει και θέλω να κάνω αλλαγή της sim χωρίς να χάσω το φοιτητικό πακέτο. Ο λόγος είναι ότι η sim έχει χαλασμένο τσιπάκι και το 4G δεν λειτουργεί ενώ με άλλες κάρτες είναι μια χαρά.

Στην Cosmote που ρώτησα μου είπαν ότι το φοιτητικό πακέτο δεν χάνεται αν αλλάξω sim επειδή δεν έχει σχέση με αυτήν αλλά με τον αριθμό. Μπορεί κανείς να μου το επιβεβαιώσει; Επειδή ελάχιστες φορές λόγω απειρίας του προσωπικού μου έχει τύχει να μου πουν αλλά ντ'άλλα δεν θέλω να βασιστώ εντελώς σε αυτούς και μετά να κλαίω το φοιτητικό πακέτο.

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την αλλάζεις άφοβα αδερφέ! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...