Jump to content

Vivodi, μετά την αναβάθμιση


 Κοινοποίηση

Tι σας εκφράζει περισσότερο;  

23 members have voted

  1. 1. Tι σας εκφράζει περισσότερο;

    • Είμαι με πρόσβαση Vivodi, και η ταχύτητα είναι τέλεια, ενώ είδα βελτίωση και στα pings.
      2
    • Είμαι με πρόσβαση Vivodi, και η ταχύτητα είναι τέλεια, αλλά χωρίς βελτίωση στα pings.
      4
    • Είμαι με πρόσβαση Vivodi, και η ταχύτητα είναι μέτρια.
      4
    • Είμαι με πρόσβαση Vivodi, και η σύνδεσή μου είναι χάλια.
      8
    • Είμαι με πρόσβαση ΟΤΕ, και η ταχύτητα είναι τέλεια, ενώ είδα βελτίωση και στα pings.
      0
    • Είμαι με πρόσβαση ΟΤΕ, και η ταχύτητα είναι τέλεια, αλλά χωρίς βελτίωση στα pings.
      0
    • Είμαι με πρόσβαση ΟΤΕ, και η ταχύτητα είναι μέτρια.
      0
    • Είμαι με πρόσβαση ΟΤΕ, και η σύνδεση μου είναι χάλια.
      5


Recommended Posts

Mιας και η περιβόητη αναβάθμιση της Vivodi δείχνει να έχει ολοκληρωθεί, ας κάνουμε μια δημοσκόπηση για να δούμε τα αποτελέσματα.

Ψηφίστε σε ποια κατηγορία ανήκετε (πρόσβαση μέσω ΟΤΕ ή Vivodi και τι ποιότητα έχετε), και αν θέλετε γράψτε περισσότερα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαλά το μάντεψες.... ;)

 

Καλώ όλους τους δυσαρεστημένους να κάνουμε ομαδική καταγγελία στην ΕΕΤΤ... :O

 

Η vivodi δεν έχει ίχνος σοβαρότητας και ευθιξίας...Την ενδιαφέρει απλώς να μεγαλώσει προσαυξάνοντας τα θύματά της... :mad: Δεν πρόκειται ποτέ να προσφέρει ποιότητα και ταχύτητα...παρα μόνο ψευδοανακοινώσεις προς άγρα νεων θυμάτων.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

 

... Δεν πρόκειται ποτέ να προσφέρει ποιότητα και ταχύτητα...παρα μόνο ψευδοανακοινώσεις προς άγρα νεων θυμάτων.... :mad:

 

ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ???

ΠΟΥΘΕΝΑ!

ΟΠΟΤΕ... ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ! :(

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σας είπε ότι ολοκληρώθηκε?

 

Κάτσε, δε θα μου προκαλέσεις και τύψεις επειδή θεώρησα ότι η αναβάθμιση τελείωσε.

To γεγονός ότι μέσα Γενάρη μου είπαν ότι η "απόλυτα τελική" ημερομηνία είναι μέσα στο πρώτο δεκαήμερο του Φλεβάρη και το γεγονός ότι προσωπικά έχω τέλεια ποιότητα σύνδεσης πλέον δεν είναι αρκετά για να το υποθέσω;

Μιλάς σαν να είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικό το ότι η αναβάθμιση θέλει καιρό ακόμα για να ολοκληρωθεί...

Λογικό δεν είναι κάποιος που εξακολουθεί να σέρνεται να κάνει σκέψεις για διακοπή της σύνδεσής του;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι κάποιος που εξακολουθεί να σέρνεται να κάνει σκέψεις για διακοπή της σύνδεσής του;

ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΙΚΟ...

 

ΟΠΩΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΙΝ ΝΑ ΚΡΙΤΙΚΑΡΟΥΜΕ, ΓΙΑΤΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟ 1% ΤΗΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΝΑ ΥΠΟΛΕΙΠΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ???

ΠΟΥΘΕΝΑ!

ΟΠΟΤΕ... ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ! :(

Aπλώς όλοι ακούσαμε για μιά αναβάθμιση που θα τέλειωνε σε συνεχώς μεταβλητές ημερομηνίες μέσα στο τελευταίο δίμηνο -ο Νοστράδαμος πιό σοβαρός φαίνεται...-, αλλά ποτέ δεν τελειώνει ή δεν υπάρχουν θετικά αποτελέσματα...

 

...Αυτό εσύ το χαρακτηρίζεις διαφορετικά από κοροϊδία;;; :O

Link to comment
Share on other sites

Απο DSLreports.com

2005-02-13 14:36:28 EST: 89 / 110

Your download speed : 91466 bps, or 89 kbps.

A 11.1 KB/sec transfer rate.

Your upload speed : 113533 bps, or 110 kbps.

 

Απο Vivodi Bandwidth Test

Result

From our server (80.76.39.173) to your terminal (83.171.xx.xx)

With payload: 256 KB

Download time: 4,72 s

Bandwidth: 433,89 Kbps (54,24 KBps)

 

Περιοχη Αμπελοκηπους/Ιλισσια με FULL LLU 512/128 + DSLphone

 

υπαρχει ακομα μεγαλο προβλημα με το εξωτερικο :( υπομονη κανω οπως ολλοι

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λένε στην εξυπηρέτηση πελατών είναι ότι έχουν παραλάβει τη νέα γραμμή αλλά το πρόβλημα υφίσταται ακόμα σε ορισμένους χρήστες, και ίσως να έχει λυθεί στο τέλος της εβδομάδας που μας έρχεται. :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Aπόψε το σερφάρισμα ήταν πιό αργό και υπομονετικό από ποτέ...Σελίδες που κολλάνε συνέχεια και αλεπάλληλες ανανεώσεις μήπως και θυμηθούν πώς κάποτε πρέπει να ολοκληρώσουν.... :( Downloads που ποτέ δεν ολοκληρώθηκαν...Ποτέ δεν αντιμετώπιζα τόσο κόλλημα ιδίως με ξένα sites...Aύριο θα προσπαθήσω να έρθω σε επαφή τηλεφωνική με βι-βόδι...Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο.... :cry:
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο:

 

DSLreports.com

2005-02-15 09:04:59 EST: 289 / 95

Your download speed : 296170 bps, or 289 kbps.

A 36.1 KB/sec transfer rate.

Your upload speed : 98087 bps, or 95 kbps.

 

Vivodi Bandwidth Test

From our server (80.76.39.173) to your terminal (83.171.221.182)

With payload: 256 KB

Download time: 6,26 s

Bandwidth: 327,36 Kbps (40,92 KBps)

 

Περιοχή Χαλανδρίου με Full LLU 384/128 + DSLphone

 

Τα μαμημένα τα pings να ήταν χαμηλότερα...:mad: Ώρες-ώρες είναι πολύ ενοχλητικά υψηλά, ακόμα και για web browsing...

Link to comment
Share on other sites

Aς μας πει κάποιος και τί είναι τα pings για να μπορούμε όλοι να συνεννοούμαστε... :rolleyes:

Η καθυστέρηση να φτάσει το πρώτο πακέτο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η καθυστέρηση να φτάσει το πρώτο πακέτο.

H καθυστέρηση του πρώτου πακέτου είναι από πολύ μεγάλη ως άπειρη...Κόλλημα δηλαδή!!! Από εκεί και μετά καποιες φορές τα πράγματα είναι καλύτερα, ενώ μετά την τελευταία "αναβάθμιση" και εκεί τα πράγματα είναι δραματικά....Εύγε vivοdi, τα διέλυσες όλα... :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...