Jump to content

Ο πρώτος μου Λογαριασμός μετα την Μετατροπή CU σε Vf120


passenger57
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Έκανα σύνδεση το CU μου στις 26/1/2005.Το έκανα vodafone 120.Ο πρώτος μου λογαριασμός δεν έχει έρθει ακόμα.Τηλεφώνησα στο 1289 και λέει εκει πώς έχω υπόλοιπο 47 ευρώ.Να σημειώσω πώς δε΄ν έχω ξεφύγει έξω απο τις 2 ώρεα και προσέχω τους μετρητές.Απο τις 26/1 έως τέλος του "λειψού" μηνα έκανα το πολύ 1 ώρα τηλεφωνήματα ενώ απο την αρχή φεβρουαρίου δεν έχω ξεπεράσει τα 15 λεπτά.

 

Ερωτήσεις:

 

1) Πότε θα έρθει ο πρώτος μου λογαριασμός?

2) Ο πρώτος μου λογαριασμός θα είναι αναλογικός ως προς το πάγιο για τις ημέρες απο την 26η ->31 Ιανουαρίου?

3)Με ελάχιστα μηνύματα (10 το πολύ) πόσο ευρά θα πληρώσω?

4) Τους επόμενους μήνες πότε θα έρχεται ο λογαριασμός?

 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έκανα σύνδεση το CU μου στις 26/1/2005.Το έκανα vodafone 120.Ο πρώτος μου λογαριασμός δεν έχει έρθει ακόμα.Τηλεφώνησα στο 1289 και λέει εκει πώς έχω υπόλοιπο 47 ευρώ.Να σημειώσω πώς δε΄ν έχω ξεφύγει έξω απο τις 2 ώρεα και προσέχω τους μετρητές.Απο τις 26/1 έως τέλος του "λειψού" μηνα έκανα το πολύ 1 ώρα τηλεφωνήματα ενώ απο την αρχή φεβρουαρίου δεν έχω ξεπεράσει τα 15 λεπτά.

 

Ερωτήσεις:

 

1) Πότε θα έρθει ο πρώτος μου λογαριασμός?

2) Ο πρώτος μου λογαριασμός θα είναι αναλογικός ως προς το πάγιο για τις ημέρες απο την 26η ->31 Ιανουαρίου?

3)Με ελάχιστα μηνύματα (10 το πολύ) πόσο ευρά θα πληρώσω?

4) Τους επόμενους μήνες πότε θα έρχεται ο λογαριασμός?

 

 

Ευχαριστώ!

 

1) Se kamia dio ydomades

2) Ti?

3)19 E to pagio kai pes peripou 1 E ta SMS synolo.

4) Teli tou minos...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε μου αλλά δεν με έχεις καλύψει στις απαντήσεις σου!..οταν λές σε κανα δυο εβδομάδες τι εννοεις?Και ποιές μέρες θα συμπεριλαμβάνει ακριβώς? συν τα υπόλοιπα που δεν απάντησες...
Link to comment
Share on other sites

...και καλύπτει την περίοδο από την ημερομηνία της συνδεσης μέχρι και 1 μήνα από την έκδοση του λογαριασμού, καθώς πάντα το πάγιο το προπληρώνεις. Όσο για το πότε θα έρθει εξαρτάται από την ημερομηνία έκδοσης που σου λέει το 1289 και την ``ταχύτητα`` του ταχυδρόμου της περιοχής σου...
Link to comment
Share on other sites

...όσο για τα υπόλοιπα:

- ναί θα είναι αναλογικός για το τμήμα 26 έως 31.

- το κοστος του μυνήματος είναι 8,5 λεπτά

- όταν βγεί πρώτος λογαριασμός όλοι οι επόμενοι εκδίδονται την ίδια ημερομηνία.

- πρόσεχε τους μετρητές γιατί δεν μετράνε τα πρώτα 30'' που είναι υποχρεωτικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έκανα σύνδεση το CU μου στις 26/1/2005.Το έκανα vodafone 120.Ο πρώτος μου λογαριασμός δεν έχει έρθει ακόμα.Τηλεφώνησα στο 1289 και λέει εκει πώς έχω υπόλοιπο 47 ευρώ.Να σημειώσω πώς δε΄ν έχω ξεφύγει έξω απο τις 2 ώρεα και προσέχω τους μετρητές.Απο τις 26/1 έως τέλος του "λειψού" μηνα έκανα το πολύ 1 ώρα τηλεφωνήματα ενώ απο την αρχή φεβρουαρίου δεν έχω ξεπεράσει τα 15 λεπτά.

 

Ερωτήσεις:

 

1) Πότε θα έρθει ο πρώτος μου λογαριασμός?

2) Ο πρώτος μου λογαριασμός θα είναι αναλογικός ως προς το πάγιο για τις ημέρες απο την 26η ->31 Ιανουαρίου?

3)Με ελάχιστα μηνύματα (10 το πολύ) πόσο ευρά θα πληρώσω?

4) Τους επόμενους μήνες πότε θα έρχεται ο λογαριασμός?

 

 

Ευχαριστώ!

Don't panic φίλε, απλά ο πρώτος λογαριασμός συνήθως περιλαμβάνει δύο πάγια και στο τέλος του έτους γίνεται εκκαθάριση και σου αφαιρείται τότε. Εμένα υπολόγισε βγαίνει στις 12 κάθε μήνα, στις 13 μπορώ να μάθω το πόσό από το 1289 και ο λογαριασμός φτάνει στο σπίτι περίπου στις 20-24 και λήγει 25-28.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τους μετρητές πρέπει να τους μηδενίζουμε την 1η κάθε μήνα ή όποτε συμπληρώνεται μήνας από την έναρξη του συμβολαίου ;; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

τους μετρητές πρέπει να τους μηδενίζουμε την 1η κάθε μήνα ή όποτε συμπληρώνεται μήνας από την έναρξη του συμβολαίου ;; :wacko:

Την 1η καθε μηνα ασχετως το ποτε εκδιδεται ο λογαριασμος. :)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τον μήνα φεβρουαριο κερδίζουμε 3 ολόκληρες μέρες?!!!

 

Πως ακριβως τις κερδιζουμε τις 3 μερες?

Link to comment
Share on other sites

Oι μετρήσεις των λεπτών ομιλίας και των SMS μετρώνται ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΟ ΜΗΝΑ, κάτι που σημαίνει ότι την 1η του μηνός μηδενίζουμε μετρητές, άσχετα με το πότε εκδίδεται ο λογαριασμός. Για τον φίλο που ρωτάει γιατί έχει μεγάλο πάγιο στον 1ο λογαριασμό, είναι επειδή το πάγιο του ΕΠΟΜΕΝΟΥ μήνα συμπεριλαμβάνεται σε αυτόν. Δηλαδή προπληρώνουμε πάντα τα πάγια μας.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
re paidia symferei na kanw apo cu metatroph se vf120??

 

Ανάλογα αν μιλάς πιο πολύ ή στέλνεις περισσότερα μηνύματα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
και εγω που εκανα to cu συνδεση δεν με ηρθε ακομη.αν και τα 2 πρωτα παγια ειναι δωρεαν γιατι ειχε προσφορα δεν ηρθε ακομη.πηρα στο 1289 και εχω υπολοιπο 56.79,παντος η αληθεια ειναι οτι με τοσο που μιλησα αν ειχα καρτα θα ειχα δωσει τουλαχιστον 100 ευρω.
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...