Jump to content

Cubot Max 4g


takistrigonis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

καλημερες απο εμενα

 

για πειτε παραπανω εντυπωσεις,κυριως μπαταρια

 

Αν ειναι οντως 4ωρες φορτιση και 7 sot λιγο δεν ειναι η κανω λαθος,

 

βασικα ειμαι αναμεσα σ αυτο και ουκιτελ u15 pro

 

καλημερες απο εμενα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Το έχω δέκα ημέρες.

 

Πολύ καλό το τηλεφωνακι.

 

Άψογο σε όλα. Το πήρα από infoquest. Το μόνο γκρι σημείο είναι ότι θέλει αρκετή ώρα για πλήρη φόρτιση. Το τρίωρο - τετραωρο το θέλει από 0-100

 

Κατά τα άλλα απρόσκοπτη λειτουργία. Άψογο multitasking. Λαγκαρισμα ούτε για πλάκα.

 

Αυτονομία με βαριά χρήση (αρκετά calls, αρκετή περιήγηση, gaming μια ώρα και ότι μπορεί κάποιος να κάνει μέσα στην ημέρα) την βγάζει την ημέρα άνετα. Το οποίο είναι και το ζητούμενο για εμένα.

 

GPS κλειδώνει γρήγορα. Κανένα app περιττό μέσα στο ui. Λιτό και απέριττο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιμασει κανεις με την εφαρμογη hibymusic τι ηχο εχει με καλα ακουστικα;

Απο μνημη ram πως παει εχει αποθεμα αμα εχεις ανοιχτες αρκετες εφαρμογες;

Θυμαμαι στην τιμη αυτη ηταν ενα κινεζικο με 2κ αναλυση και γρηγοροτερο επεξεργαστη αλλα δε θυμαμαι ποιο

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιμασει κανεις με την εφαρμογη hibymusic τι ηχο εχει με καλα ακουστικα;

Απο μνημη ram πως παει εχει αποθεμα αμα εχεις ανοιχτες αρκετες εφαρμογες;

Θυμαμαι στην τιμη αυτη ηταν ενα κινεζικο με 2κ αναλυση και γρηγοροτερο επεξεργαστη αλλα δε θυμαμαι ποιο

Ότι και να κάνεις αφήνει ελεύθερα τουλάχιστο 1gb

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα στο forum και νημα εδώ και μισή ώρα κάτοχος της συσκευής, θα σας κάνω παρέα θα σας ζαλιζω με τις απορίες και ότι τύχει,Μου έβγαλε ενημέρωση γύρω στα 19.40mb αλλα δεν την κάνω τώρα ,να δω τι παιζει από περιέργεια.Προς το παρόν με ενοχλεί ότι υπάρχει μόνο μία custom rom για το κινητό ,περιμένω περισσότερα στο μέλλον σ αυτόν τον τομέα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum και νημα εδώ και μισή ώρα κάτοχος της συσκευής, θα σας κάνω παρέα θα σας ζαλιζω με τις απορίες και ότι τύχει,Μου έβγαλε ενημέρωση γύρω στα 19.40mb αλλα δεν την κάνω τώρα ,να δω τι παιζει από περιέργεια.Προς το παρόν με ενοχλεί ότι υπάρχει μόνο μία custom rom για το κινητό ,περιμένω περισσότερα στο μέλλον σ αυτόν τον τομέα

 

Καλήμερα στο φόρουμ

Ρε παιδιά μου ανεβαζει θερμοκρασία εύκολα και συνέχεια ,μιλάμε για 50 έως και 65 έδειξε πριν ,επίσης μου πέταξε ένα ή εφαρμογή launcher 3 δεν αποκρίνεται,τι γίνετε και σας έτσι κάνει ή ν ανησυχω;

Συγνώμη για το διπλό ποστ ,το περασμένο της ώρας βλεπετε

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στο φόρουμ

Ρε παιδιά μου ανεβαζει θερμοκρασία εύκολα και συνέχεια ,μιλάμε για 50 έως και 65 έδειξε πριν ,επίσης μου πέταξε ένα ή εφαρμογή launcher 3 δεν αποκρίνεται,τι γίνετε και σας έτσι κάνει ή ν ανησυχω;

Συγνώμη για το διπλό ποστ ,το περασμένο της ώρας βλεπετε

Εμένα μου ανεβάζει θερμοκρασία στο gaming. Κάποια λίγα bugs παίζουν αλλά τίποτα ενοχλητικό

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στο φόρουμ

Ρε παιδιά μου ανεβαζει θερμοκρασία εύκολα και συνέχεια ,μιλάμε για 50 έως και 65 έδειξε πριν ,επίσης μου πέταξε ένα ή εφαρμογή launcher 3 δεν αποκρίνεται,τι γίνετε και σας έτσι κάνει ή ν ανησυχω;

Συγνώμη για το διπλό ποστ ,το περασμένο της ώρας βλεπετε

 

ισως το μοναδικο τηλεφωνο με 6753Α. 8 πυρηνος στο 1 Γιγα....Γελαει ολη η τηλεφωνικη κοινοτητα. Απλα δεν υπαρχει λογικη εξηγηση....Δεν νοειτε 8 πυρηνος με τοση λιγη συχνοτητα. Τουλαχιστον 1.3 για να ανταποκριθει σε απλα λειτουργικα πραγματα.

Αν ανεβαζει θερμοκτασια η πλακετα, τοτε ειναι κομματακι φυσιολογικο, αν η μπαταρια, τοτε θελει προσοχη

Link to comment
Share on other sites

Eχει δείξει και 69 η cpu ,ν ανυσηχω ή όχι;Αν και εγώ λέω να το στείλω πίσω κάποια στιγμή αλλά ποιος ξέρει ποτε θα παραλάβω παλι, δεν θέλω να μείνω χωρίς κινητό ,μιας και δεν έχω άλλη συσκευή τωρα

Μπορείτε να περιγράψετε τα bug παρακαλώ ;Ήθελα το oukitel υ15pro αλλά ήμουν χωρίς συσκευή οπότε δεν μπορούσα να περιμένω για αποστολή από εξω

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα στο φόρουμ,

Βλέπω ότι δε μαζευτε λαός στο εν λόγω κινητο,όπως και να χει στο ψητό

Σας έχει κάνει καθόλου κανένα reboot από μόνο του;η μόνο το δικό μου;Τι μπορεί να ευθύνεται;Το ηχείο του και ο ήχος στα ακουστικά ειναι αντικειμενικως χαμηλά τελικά η εμένα μου φαίνεται,

Ξέρουμε που μπορούμε να βρούμε μεμβράνη προστασίας για το κινητό στην Ελλάδα;Όχι tempered

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φόρουμ,

Βλέπω ότι δε μαζευτε λαός στο εν λόγω κινητο,όπως και να χει στο ψητό

Σας έχει κάνει καθόλου κανένα reboot από μόνο του;η μόνο το δικό μου;Τι μπορεί να ευθύνεται;Το ηχείο του και ο ήχος στα ακουστικά ειναι αντικειμενικως χαμηλά τελικά η εμένα μου φαίνεται,

Ξέρουμε που μπορούμε να βρούμε μεμβράνη προστασίας για το κινητό στην Ελλάδα;Όχι tempered

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Εγώ το έχω 4 μήνες και είναι άψογο.. Η ένταση του ήχου κατά την κλήση είναι χαμηλή η αλήθεια είναι.. Tempered glass αν μπεις στο skroutz θα βρεις.. Έχουν δύο τρεις εταιρείες.. Εγώ έβαλα από εδώ αλλά αγόρασα και ένα από ebay όπως επίσης και θήκη... Μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τέσσερις μήνες το έχω... Μεμβράνη προστασίας δεν βλέπω να έχουν τα μαγαζιά στην Ελλάδα.

Βέβαια είχε έρθει με μεμβράνη τοποθετημένη από το εργοστάσιο, εγώ όμως την άλλαξα και έβαλα Tempered glass (μεσω Σκρουτζ) και είναι πολύ καλύτερη η αίσθηση.

 

Γενικά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, για αυτή την κατηγορία μεγέθους και τιμής είναι πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο νήμα μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τον λόγο που έχω δει οκ, όχι συχνά αλλά ,ας πούμε μεσα στο μηνα ίσως και πιο πολύ πέντε reboot ή να μου ζητάει το pin κάρτας ενώ το έχω ανοιχτο;Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να βάλω αγγελία και θέλω να είμαι εντάξει ,ΕΑΝ

βέβαια προχωρήσω σε πώληση του.Ξέρουμε τα bug της συσκευής ποια είναι ακριβως;Θα το ήθελα σίγουρα με πιο δυνατο θόρυβο στην κλήση στη δονηση ,στα ακουστικά και στο ηχειο όταν βλέπεις video πχ η ακούς μουσικη,Επίσης και η μπαταρία του θα μπορούσε να ήταν λίγο καλύτερη ,άμα ανοίξεις δεδομένα και είσαι συνέχεια τελειωνει σχετικά γρηγορα + του ότι θερμενεται.Για τους παραπανω λογους και μόνο σκέφτομαι να αλλάξω/πάρω άλλη συσκευή

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Υγ απ τα μέσα Ιούλη το χω και γω οπότε 3 μήνες κάτοχος της συσκευής αν δεν κάνω λαθος τους αριθμους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο νήμα μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τον λόγο που έχω δει οκ, όχι συχνά αλλά ,ας πούμε μεσα στο μηνα ίσως και πιο πολύ πέντε reboot ή να μου ζητάει το pin κάρτας ενώ το έχω ανοιχτο;Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να βάλω αγγελία και θέλω να είμαι εντάξει ,ΕΑΝ

βέβαια προχωρήσω σε πώληση του.Ξέρουμε τα bug της συσκευής ποια είναι ακριβως;Θα το ήθελα σίγουρα με πιο δυνατο θόρυβο στην κλήση στη δονηση ,στα ακουστικά και στο ηχειο όταν βλέπεις video πχ η ακούς μουσικη,Επίσης και η μπαταρία του θα μπορούσε να ήταν λίγο καλύτερη ,άμα ανοίξεις δεδομένα και είσαι συνέχεια τελειωνει σχετικά γρηγορα + του ότι θερμενεται.Για τους παραπανω λογους και μόνο σκέφτομαι να αλλάξω/πάρω άλλη συσκευή

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Υγ απ τα μέσα Ιούλη το χω και γω οπότε 3 μήνες κάτοχος της συσκευής αν δεν κάνω λαθος τους αριθμους

Παλικάρι και εγώ έχω την συσκευή γύρω στο τετράμηνο. Reboot δεν έχει κάνει ποτέ.. Όσον αφορά δε την μπαταρία εμένα με τρελή χρήση (τα πάντα όλα) θα με βρει το απόγευμα με 40%..Κοινώς την βγάζει την ημέρα του.

 

Αναφορικά με ακουστική - ένταση θα συμφωνήσω.. Χρειάζεται ένα update το οποίο από ότι φαίνεται δεν θα έρθει ποτέ. Ανεβάζει θερμοκρασία μόνο και αυστηρά σε gaming και αυτό παρατεταμενο.

 

Bug δεν έχω σημειώσει.. Μόνο όταν βάζω λειτουργία πτήσης πρέπει μετά να το κάνω restart για να εμφανίσει τις sim.. But is not big deal

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Παίδες, όταν στέλνω μήνυμα (SMS) δέχεται μόνο 70 χαρακτήρες , μετά πάει σε δεύτερο SMS, μπορεί να αλλάξει σε 160, όπως συμβαίνει σε άλλα τηλέφωνα; και αν ναι πως γίνετε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το κινητό το πήρα μόνο για την οθόνη και τη μπαταρία, κοινώς μόνο για παιχνίδι, πολυμέσα. Από χθες μου εμφάνισε πρόβλημα στην εφαρμογή της κάμερας, εξαφανίστηκε η μπροστινή :p Παιδιά προς Θεού, αυτό το τηλέφωνο δεν κάνει για κύρια συσκευή. Προς μελλονιτκούς αγοραστές. Έχει ένα σωρό συσκευές στα 100€ που είναι αξιοπρεπείς.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα στην team ,καλή εβδομάδα

Έχω το εν λόγω κινητό και μου κάνει το εξής κουλό ,όταν το κλείνω η κάνω επανεκκίνηση μου βγάζει μνμ βελτιστοποίηση εφαρμογής 1 από 1 και κολλάει δύο 3 φορές μέχρι να ανοίξει

Του έκανα factory reset αλλά πάλι τα ίδια

Έχω κάποιους emu από εφαρμογές από άγνωστες πηγές

Κάποια βοήθεια;Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot Max 4g

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...