Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 640 xl είχε πολύ κάμερα απ όσο ξέρω. Δε ξερω αν αυτά σε καλύπτουν. Νομίζω στη θέση σου η καλύτερη επιλογή είναι το xiaomi mia1. Νομίζω σε παίρνει σα budget αφού βλέπεις και το z17 lite

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το 640 xl είχε πολύ κάμερα απ όσο ξέρω. Δε ξερω αν αυτά σε καλύπτουν. Νομίζω στη θέση σου η καλύτερη επιλογή είναι το xiaomi mia1. Νομίζω σε παίρνει σα budget αφού βλέπεις και το z17 lite

Καλησπέρα

Να υποθέσω ότι είναι καλύτερο σε κάμερα το Lumia 640 xl

Το έχω δει το mi a1 έχει όμως πολύ υψηλό sar και με προβληματίζει . Από την άλλη δεν βρίσκω πουθενά το sar του Nubia z17 lite .

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

10/1/2018 01:25 - The item is pre-advised, GREECE

10/1/2018 01:25 - The item is pre-advised

10/1/2018 13:32 - Track added

11/1/2018 23:32 - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ

11/1/2018 23:33 - The item is at the PostNL sorting center, GREECE

11/1/2018 23:33 - The item is processed at the PostNL sorting center

11/1/2018 23:33 - The item is at the PostNL sorting center

12/1/2018 17:16 - The item is on transport to the country of destination, GREECE

12/1/2018 17:16 - The item is on transport to the country of destination

14/1/2018 23:06 - ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ, ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

15/1/2018 00:11 - The item has arrived in the country of destination

15/1/2018 00:11 - The consignment has arrived in the country of destination

15/1/2018 01:06 - The item has been processed in the country of destination, GREECE

15/1/2018 01:19 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

15/1/2018 02:29 - ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Γινονται και θαυματα !!!!! Ουτε δεκα μερες!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως εγινε !!! Θαυμα μαλλον !!! Αν αληθευει αυτο που βλεπω ....θα παραλαβω αυριο -μεθαυριο !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που εκανες παραγγελια? Banggood?

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 28/12 αλλα ημερομηνία αποστολής 03/01. Το ωραίο είναι ότι ένα mi5x που έγινε αποστολή 29/12 μου το βγάζει ακόμα nl post κλπfc7f521688352f04d0434b8fcc35187e.jpg

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Letv LeRee Le 3 Global Version 5.5 Inch Dual 13MP Camera 3GB RAM 32GB ROM Snapdragon 652 Smartphone.

Παιδια αυτο φαινεται ακριβως ιδιο με το le cool 1. Ποιο απο τα δυο προτεινετε; Το εχει 119 δολλαρια το banggood ενω το le cool 125 δολλαρια.

 

Διαστασεις ακριβως ιδιες. +Β20

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το LeRee αφού έχει και την B20. Δεν το έχει και κανείς οπότε θα μας πεις εντυπώσεις.

το βασικό είναι να δούμε πως θα περάσουμε patch για meltdown και spectre αν υπάρξει κάτι για τη συσκευή...

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το LeRee αφού έχει και την B20. Δεν το έχει και κανείς οπότε θα μας πεις εντυπώσεις.

το βασικό είναι να δούμε πως θα περάσουμε patch για meltdown και spectre αν υπάρξει κάτι για τη συσκευή...

 

Μου φανηκε καλη περιπτωση. Θα το παρω να το δοκιμασω. Απλα le ree να δω τι αλλο ονομα θα δουμε τοσα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Μου φανηκε καλη περιπτωση. Θα το παρω να το δοκιμασω. Απλα le ree να δω τι αλλο ονομα θα δουμε τοσα χρονια.

Έχω ανοίξει θέμα, δες το λίγο :)

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μου φανηκε καλη περιπτωση. Θα το παρω να το δοκιμασω. Απλα le ree να δω τι αλλο ονομα θα δουμε τοσα χρονια.

 

 

 

Le Russia eastern europe ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρέλαβα σήμερα χωρίς να πληρώσω τελωνείο με priority banggood.

Μέσα δεν είχε θήκη αλλά τζαμακι. Τώρα το φορτίζω γιατί ήρθε με 26% και με το στήσιμο του έπεσε στο 9%.

Για την γυναίκα είναι και της άρεσε πολύ το χρυσό.

Για θήκη εσείς τι κάνατε; Στείλτε μερικές προτάσεις please.

Πήρα ένα μαύρο και είναι super. https://m.aliexpress.com/item/32790733582.html?spm=a2g0n.orderList.0.0.104493ad77hUG8

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα μαύρο και είναι super. https://m.aliexpress.com/item/32790733582.html?spm=a2g0n.orderList.0.0.104493ad77hUG8

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Μέσω αλί; με τι κουστούμι αν επιτρέπεται από το τελωνείο;

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Σήμερα παρέλαβα από banggood. Η παραγγελία είχε γίνει 28/12 αλλά ήταν με preorder. Η αποστολή έγινε 3/01. Ειχα παραγγειλει το c106 τελικά ήρθε το r116. Έχει ευρωπαϊκό φορτιστή, ακουστικά και μια ζελατίνα για την οθόνη. Μενού ελληνικό και φοράει 18s. Τώρα δε ξέρω πώς μπορώ να ελέγξω αν έχει την 800αρα

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Σήμερα παρέλαβα από banggood. Η παραγγελία είχε γίνει 28/12 αλλά ήταν με preorder. Η αποστολή έγινε 3/01. Ειχα παραγγειλει το c106 τελικά ήρθε το r116. Έχει ευρωπαϊκό φορτιστή, ακουστικά και μια ζελατίνα για την οθόνη. Μενού ελληνικό και φοράει 18s. Τώρα δε ξέρω πώς μπορώ να ελέγξω αν έχει την 800αρα

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.aliexpress.com/store/product/LeEco-Coolpad-Cool-1-R116-Smartphone-5-5-FHD-Dual-13MP-Rear-Camera-4000mAh-Snapdragon-652/404310_32842667505.html

αχι

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια βδομαδα στα ελτα ενω εκσνε 2 να ερθει απο Κινα.....το παρελαβα με priority mail για φιλο.,σε σχεση τωρα με το Leeco x620 + x626 που εχω εγω ειδα οτι εχει πολυ καλη καμερα,πιστευω καλυτερη των 2 δικων μου,μοιαζει εμφανισιακα πολυ και στο λειτουργικο του επισης,ο ηχος του ειναι πιο ρηχος αλλα εχει πολυ καλυτερη μπαταρια,για 100 ευρω δεν το συζητο,οποιος θελει ενα πολυ καλο κινητο ας μην το σκεφτει και πολυ..δεν εχει την 800 αλλα για οσους ζουν σε αστικα κεντρα αυτο δεν ειναι προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην το ψάχνεις, το κινητό είναι πύραυλος και άσε όσους δεν ξέρουν ή όσους θέλουν να πουλήσουν κάτι μάρκες πιο γνωστές, να γράφουν εδώ μέσα τα δικά τους.

Από κάμερα το κινητό σφάζει οποιοδήποτε LeEco μαμά κατάσταση για να μην πω και σκαλισμένα. Όσο και να το σκαλίσεις 2 κάμερες δεν έχει. Γι' αυτό και διαβάζεις να πέφτει σκάλισμα στα άλλα μοντέλα μπας και πάρουν τα πάνω τους.

 

Τα μόνα ας πούμε μείον είναι η απουσία σταθεροποιητή και η B20 που δεν υπάρχει, υπάρχει όμως στο αδερφάκι του LeRee (μα είναι όνομα αυτό;)

Με 100+ ευρώ δεν υπάρχει πιο vfm τηλέφωνο.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Exω την 17S Grossoshop

Εντελως ανεπαντεχα εβγαλε.....ΟΤΑ update! Ενω ως τωρα φυσικα δεν δουλευε το ΟΤΑ.

 

SCREEN~2%20sm.jpg?psid=1

 

Ti κανω ακριβως? an κλικαρω download (το changelog τι σημαινει?)

Ειμαι παντελως ασχετος απο ρομ , φλας ,ρουτ κλπ :blink:

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Στη rom του κολπο-γκρόσο, αν θυμάμαι καλά την είχε φτιάξει για να παίρνει ota update. Δεν υπάρχει εργοστάσιο εδώ, απλά θα κάνει update τη δικιά του πάλι.

Δεν δούλευε το OTA γιατί προφανώς δεν υπήρχε τίποτα να κάνει update, changelog, είναι ένα txt συνήθως με σύντομη περιγραφή των αλλαγών που έγιναν στην νέα rom. Συνήθως δεν κάνεις τίποτα, κατεβάζει, κάνει τις αλλαγές μόνο του, κάνεις και 1-2 reboot και τέλος.

 

του κόλπο-γκρόσο είναι και root από μόνες τους σωστά; άρα δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα πέραν του να κατεβάσεις.

Βέβαια αν δεν θέλεις, άστο κι έτσι αν δεν έχεις κανένα θέμα.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση!

Δεν δούλευε το OTA γιατί προφανώς δεν υπήρχε τίποτα να κάνει update

 

α γι αυτο ε? και τωρα ξαφνικα εβγαλε το update του?

(παντως οταν το δοκιμαζα κ κλικαρα , μου εβγαζε στο παρελθον error κλπ

Γι αυτο μουκανε εντυπωση τωρα

 

Το SuperSu, μου το βγαζει "root undetected"!

 

Επομενως?

 

Αν κανω νταουνλοουντ τα κανει απο μονο του?

 

 

Screenshot_2018-01-24-08-58-47.jpg?psid=1

 

....

ΥΓ ανοιξα το changelog και λεει οτι ειναι βασισμνενη στην 17S stable /29 Dic , με το SLR pic mode bug fixed

ΕΠομενως θα ελευθερωσω 2Γιγα χωρο και θα το κατεβασω

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Exω την 17S Grossoshop

Εντελως ανεπαντεχα εβγαλε.....ΟΤΑ update! Ενω ως τωρα φυσικα δεν δουλευε το ΟΤΑ.

 

SCREEN~2%20sm.jpg?psid=1

 

Ti κανω ακριβως? an κλικαρω download (το changelog τι σημαινει?)

Ειμαι παντελως ασχετος απο ρομ , φλας ,ρουτ κλπ :blink:

Changelog είναι απλά ενα κατεβατό κείμενο που σου λέει τι αλλαγές πρόσφερει το update. Λογικά θα είναι update που έβγαλε το grossoshop

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...