Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πέρασα και την 18s. Δεν βλέπω καμία διαφορά στις φωτό σε σχέση με τις προηγούμενες rom. Ίσως κάνω και λάθος, θα τραβήξω περισσότερες αλλά αυτή είναι η αίσθησή μου.

 

Όπως και να έχει με την 18s δουλεύουν και οι ειδοποιήσεις ημερολογίου tasks κτλ.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

vision72 ευχαριστω φιλε!..

(Και οι νυχτερινες το ιδιο?)

 

Επομενως καποιος που δεν ενδιαφερεται για ελληνικα μενου και ραδιοφωνα (και δεν εχει ιδεα απο ρομ και τετοια :p )

και τον ενδιαφερει η καμερα, μενει με την 14ς που δουλευει μια χαρα το κινητο φουλ

Link to comment
Share on other sites

πέρασα και την 18s. Δεν βλέπω καμία διαφορά στις φωτό σε σχέση με τις προηγούμενες rom. Ίσως κάνω και λάθος, θα τραβήξω περισσότερες αλλά αυτή είναι η αίσθησή μου.

 

Όπως και να έχει με την 18s δουλεύουν και οι ειδοποιήσεις ημερολογίου tasks κτλ.

 

αν μπορεις πες μου με ποια ρομ ησουν πριν και αν εχεις καποιο λινκ..προφανως ειχες 17s?

Link to comment
Share on other sites

το λεει στο ακριβως απο πανω ποστ.

Απο 14ς περασε στην 17ς και αμεσως μετα στη 18ς

 

ποια ειχε την ινδικη? του grossoshop? υπαρχει καποιο λινκ για την official? play store πως εγκατεστησες?

Link to comment
Share on other sites

πέρασα και την 18s. Δεν βλέπω καμία διαφορά στις φωτό σε σχέση με τις προηγούμενες rom. Ίσως κάνω και λάθος, θα τραβήξω περισσότερες αλλά αυτή είναι η αίσθησή μου.

 

Όπως και να έχει με την 18s δουλεύουν και οι ειδοποιήσεις ημερολογίου tasks κτλ.

 

φιλεμου ειχες την 14s ινδικη και μετα με updates πηγες 17s και 18s?μπορεις να μ στειλεις ενα λινκ ή εναν οδηγο?

Link to comment
Share on other sites

ποια ειχε την ινδικη? του grossoshop? υπαρχει καποιο λινκ για την official? play store πως εγκατεστησες?

εγω την 14ς original, οπως το αγορασα. απο geekbuying με google store.

Mια χαρα το κινητο φυσαει.

Με αγγλικη γλωσσα και ελληνικο πληκτρολογιο, Ολες οι ειδοποιησεις μια χαρα.

Αν δεν εχει βελτιωσει στην καμερα, οπως λεει ο vizion δεν με ενδιαφερουν τα updates,

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμένα ήρθε με 14s κινεζορομ multilingual δηλαδή ειχε και τα μισά ελληνικά. Χάρη στο post 364 του φίλου amorf πέρασα 17s και μετά 18s. Αυτές δεν έχουν ελληνικά, με το πληκτρολόγιο μόνο. Δεν χρειάζεται να περάσεις τίποτα, Google play έχουν. Τις περνάς και είσαι οκ.
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να το αγοράσω για ένα συγγενή. Έχει ραδιόφωνο και υπάρχει κάποια ρομ που να είναι αρκετά σταθερή με ελληνικά;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

ελληνικά 100% χλωμό το κόβω.

Ωστόσο οι multilingual έχουν ένα ποσοστό ελληνικών 60-70%.

 

Σταθερές είναι όλες οι rom, δεν είναι όπως στα Χ που ίσως δεν παίζουν κάποια προγράμματα γιατί είναι μονίμως under development οι περισσότερες rom που κυκλοφορούν. Εδώ έχουμε 4-5 σύνολο.

 

Αυτά που ζητάς ίσως με αυτή τη rom που βασίζεται στην 17s official.

http://www.androidiani.com/forum/modding-leeco-cool-1-dual-c106/529542-rom-mm-6-0-x-stock-modded-bb72-per-leeco-cool1-basata-su-c103-indiana-c106.html

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

ελληνικά 100% χλωμό το κόβω.

Ωστόσο οι multilingual έχουν ένα ποσοστό ελληνικών 60-70%.

 

Σταθερές είναι όλες οι rom, δεν είναι όπως στα Χ που ίσως δεν παίζουν κάποια προγράμματα γιατί είναι μονίμως under development οι περισσότερες rom που κυκλοφορούν. Εδώ έχουμε 4-5 σύνολο.

 

Αυτά που ζητάς ίσως με αυτή τη rom που βασίζεται στην 17s official.

http://www.androidiani.com/forum/modding-leeco-cool-1-dual-c106/529542-rom-mm-6-0-x-stock-modded-bb72-per-leeco-cool1-basata-su-c103-indiana-c106.html

Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το δικο μου εχει την 5.8.017S του Grossoshop και ειναι τελειο. Εχω μονο 2 θεματακια:

1. Το playstore δεν κατεβαζει απο data. Ξερει κανεις πώς διορθώνεται αυτό; [EDIT: νομιζω φτιαχνει απο τα settings στο downloads]

2. Στο TWRP recovery μου ζηταει κωδικο που δεν εχω βαλει ποτε (και δεν ειναι ιδιος με αυτον που εχω βαλει για κλειδωμα). Το αποτελεσμα ειναι να μην εχω προσβαση στα περιεχομενα του κινητου γιατι ειναι encrypted (αρα δε μπορω να φλασαρω τιποτα). Καμια ιδεα;

 

Και κατι αλλο. Δεν υπαρχει καμια εφαρμογη που να μπορεις να αντιστοιχισεις καθε δαχτυλο fingerprint σε διαφορετικη λειτουργία;

Edited by gbv
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει την 5.8.017S του Grossoshop και ειναι τελειο. Εχω μονο 2 θεματακια:

1. Το playstore δεν κατεβαζει απο data. Ξερει κανεις πώς διορθώνεται αυτό; [EDIT: νομιζω φτιαχνει απο τα settings στο downloads]

2. Στο TWRP recovery μου ζηταει κωδικο που δεν εχω βαλει ποτε (και δεν ειναι ιδιος με αυτον που εχω βαλει για κλειδωμα). Το αποτελεσμα ειναι να μην εχω προσβαση στα περιεχομενα του κινητου γιατι ειναι encrypted (αρα δε μπορω να φλασαρω τιποτα). Καμια ιδεα;

 

3. Και κατι αλλο. Δεν υπαρχει καμια εφαρμογη που να μπορεις να αντιστοιχισεις καθε δαχτυλο fingerprint σε διαφορετικη λειτουργία;

Καλημέρα!:)

1. Πήγαινε downloads και βάλε τις λήψεις σε unlimited

2. Εχεις encryption από την προηγούμενη ρομ που είχε το κινητό και ήταν λογικά India. Πρέπει πρώτα να κάνεις wipe data μετα reboot to recovery μετα πάλι wipe> advance wipe και να τικάρεις όλα τα κουτάκια εκτός από internal ή για σούπερ clean και την internal. Προσοχή γιατί θα πρέπει να βλέπει το κινητό το pc σε recovery (TWRP) για να ρίξεις πάλι τη ρομ μέσα να φλασάρεις. Εννοείτε ότι έχεις μέσα θα χαθεί! Αν βέβαια βάλεις πάλι India δεν έχει νόημα θα έχεις πάλι encryption εκτός και μου στείλετε τον kernel να σας το αφαιρέσω!;) Επίσης αν θέλετε ή αν έχετε χρήσιμους οδηγούς ή και πληροφορίες για να μπουν στην αρχική σελίδα!

3. Δοκίμασε >> https://apkpure.com/fingerprint-applock-real/com.fingerprint.applock

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!:)

1. Πήγαινε downloads και βάλε τις λήψεις σε unlimited

2. Εχεις encryption από την προηγούμενη ρομ που είχε το κινητό και ήταν λογικά India. Πρέπει πρώτα να κάνεις wipe data μετα reboot to recovery μετα πάλι wipe> advance wipe και να τικάρεις όλα τα κουτάκια εκτός από internal ή για σούπερ clean και την internal. Προσοχή γιατί θα πρέπει να βλέπει το κινητό το pc σε recovery (TWRP) για να ρίξεις πάλι τη ρομ μέσα να φλασάρεις. Εννοείτε ότι έχεις μέσα θα χαθεί! Αν βέβαια βάλεις πάλι India δεν έχει νόημα θα έχεις πάλι encryption εκτός και μου στείλετε τον kernel να σας το αφαιρέσω!;) Επίσης αν θέλετε ή αν έχετε χρήσιμους οδηγούς ή και πληροφορίες για να μπουν στην αρχική σελίδα!

3. Δοκίμασε >> https://apkpure.com/fingerprint-applock-real/com.fingerprint.applock

 

Καλημερα!

1. Οντως αυτη ακριβως ειναι η λυση.

2. Η προηγουμενη που ειχε ηταν παλι Grossoshop. Ουσιαστικα μου κατεβασε update μεσω ΟΤΑ, το οποιο επειδη δεν περνουσε μονο του το φλασαρα απο TWRP (την οποια παλι ειχε μεσα, χωρις να τη βαλω εγω). Να σου πω ψιλοβαριεμαι να ξαναφλασαρω, γιατι ειχα ρουτ και πεταξα οσες system εφαρμογες ηταν αχρηστες μεσω App2SD, ενω εκανα μερικες δικες μου system αντιστοιχα. Έτσι, το κινητο ειναι μια χαρα στα μετρα μου τωρα. Το μονο που ηθελα ηταν να εχω systemless root (ειχε και το εβγαλα), magisk για να το κρυβει και xposed αλλα δεν :( .

Στη διαδικασια που λες δεν καταλαβα πως γινεται αυτο "θα πρέπει να βλέπει το κινητό το pc σε recovery (TWRP) για να ρίξεις πάλι τη ρομ μέσα". Δεν ξερω ποια θεωρειται καλυτερη ρομ στο κινητο (καπου πηρε το ματι μου οτι βγηκε και AOSP), αλλα αυτη που εχω δε μου εχει δημιουργησει το παραμικρο προβλημα στις 2 μερες χρησης.

Τον kernel που λες να στον στειλω αν μου πεις πώς :p

3. Το app αυτο χρησιμοποιει την πισω καμερα και οχι τον αισθητηρα για την αναγνωριση των δακτ. αποτυπωματων, οποτε δε με βολευει, thanks παντως

Link to comment
Share on other sites

από μπαταρία πως είναι;

 

2 μερες, με

πολυ wifi,

αρκετα data,

αρκετη ωρα ανοιχτη οθονη (οχι στο χαμηλοτερο επιπεδο, ισα ισα)

και κανα μισαωρο pokemon go (οθονη+data+gps+ανεβασμα θερμοκρασιας).

 

Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Πιστευω οτι δεν πεφτει κατω απο 24ωρο ακομα και με τρελη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Οι νέοι κάτοχοι αν θέλετε πείτε μας κι από που έγινε η αγορά κλπ

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με bb72 17s.για να περασω την ινδικη με το twrp το κανω?ευχαριστω.

 

Λογικά ναι. Όλες μπαίνουν με TWRP. Με stock δεν μπαίνουν όλες. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Εισαι άρχοντας.

 

Πρόσεχε όταν φύγεις θέλει Wipe data reboot to recovery Και παλι Ola wipe εκτός internal έχει encryption αλλιώς θα ζητάει κωδικό λογικά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...