Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικά όσων αφορά την μπαταρία δεν είχα κανένα θέμα με καμία ρομ , ότι και να δοκίμασα.. και έχω το wifi μονίμος ανοιχτό.

 

Για τους τολμηρούς και αυτούς που έχουν όρεξη να ασχοληθουν εμφανίστηκε νέα rom βασισμένη στην επίσημη 5. 8_17S stable με αρκετά καλούσια μέσα όπως FM, viper sound και μπόλικα tweaks.

 

 

 

Περισσότερα πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ

 

Προσπαθησα να την κατεβασω αλλα με τοσες κινεζιες εχασα την μπαλα αν την κατεβασει καποιος ας μας πει τον τροπο πως μπορουμε να την κατεβασουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να εμφανιστούν στο toolbar (που κατεβαίνει από πάνω σαν κουρτίνα), οι συντομεύσεις για wifi, data, gps, bluetooth κλπ.?

 

Ok, το βρήκα. Παίζει ανάποδα, από κάτω προς τα πάνω, με το αριστερό πλήκτρο

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση πως ούτε με την 17s κάνει σωστά notifications τα e-mail.

 

Έχω και το Gmail και το μαμά πρόγραμμα στημένο με άλλο mail. Όποτε θέλει χτυπάει... κάθε 5 λεπτά πάντως όχι.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς οταν παω να σβήσω μία φωτογραφία μεσα από το gallery και πατήσω don't show this again, πως το επαναφέρω; Γιατί μετά το κουμπάκι σβήνει εικόνες αμέσως χωρίς προειδοποίηση.
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση πως ούτε με την 17s κάνει σωστά notifications τα e-mail.

 

Έχω και το Gmail και το μαμά πρόγραμμα στημένο με άλλο mail. Όποτε θέλει χτυπάει... κάθε 5 λεπτά πάντως όχι.

 

Θα σας στεναχωρήσω αλλά θα είναι πολύ δύσκολο με μαμά eui να δείτε σωστές ειδοποιήσεις. Τσεκάρετε το εξής σε dialer Πληκτρολόγησε *#*#46360000# *#* και αν βγαίνει ο κόφτης ειδοποιήσεων δλδ το underground resources κάντε το disable. Επίσης από το Phone Manager βάλτε τις εφαρμογές που θέλετε να παίρνουν ειδοποιήσεις σε προστασία. Μάλλον το 1ο δεν θα παίζει οπότε ψάξτε για τα secret codes της συσκευής. Διαχειριστής τηλεφώνου απενεργοποίηση του καθαρισμού κλειδώματος οθόνης. Επίσης αυτόματη έναρξη εφαρμογών στο όνομα. Τέλος στις recent apps κλείδωμα τραβόντας προς τα κάτω.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα σας στεναχωρήσω αλλά θα είναι πολύ δύσκολο με μαμά eui να δείτε σωστές ειδοποιήσεις. Τσεκάρετε το εξής σε dialer Πληκτρολόγησε *#*#46360000# *#* και αν βγαίνει ο κόφτης ειδοποιήσεων δλδ το underground resources κάντε το disable. Επίσης από το Phone Manager βάλτε τις εφαρμογές που θέλετε να παίρνουν ειδοποιήσεις σε προστασία. Μάλλον το 1ο δεν θα παίζει οπότε ψάξτε για τα secret codes της συσκευής.

 

Γεια σου CrisBal θα ασχοληθεις καθολου με την συσκευη;Αν θελουμε κατι μπορουμε να σε ενοχλουμε μια που το εχεις το θεμα καλυτερα απο αυτους που εβγαλαν της συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας στεναχωρήσω αλλά θα είναι πολύ δύσκολο με μαμά eui να δείτε σωστές ειδοποιήσεις. Τσεκάρετε το εξής σε dialer Πληκτρολόγησε *#*#46360000# *#* και αν βγαίνει ο κόφτης ειδοποιήσεων δλδ το underground resources κάντε το disable. Επίσης από το Phone Manager βάλτε τις εφαρμογές που θέλετε να παίρνουν ειδοποιήσεις σε προστασία. Μάλλον το 1ο δεν θα παίζει οπότε ψάξτε για τα secret codes της συσκευής.

 

ναι αυτό είναι η λύση, έρχονται αμέσως τώρα, ευχαριστούμε πολύ.

κοίτα να δεις τι πρέπει να κάνεις...

 

επίσης κάποιοι e-mail clients, παίζουν λίγο γρηγορότερα από τον μαμά (δηλαδή το ίδιο mail έρχεται λίγο πιο γρήγορα με κάποιους άλλους), ο οποίος είναι καλός κι αυτός αλλά δεν έχει push option έχω την εντύπωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθησα να την κατεβασω αλλα με τοσες κινεζιες εχασα την μπαλα αν την κατεβασει καποιος ας μας πει τον τροπο πως μπορουμε να την κατεβασουμε.

 

την κατέβασα, αν θέλεις να την ανεβάσω κάπου να δοκιμάσεις πες μου.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό είναι η λύση, έρχονται αμέσως τώρα, ευχαριστούμε πολύ.

κοίτα να δεις τι πρέπει να κάνεις...

 

επίσης κάποιοι e-mail clients, παίζουν λίγο γρηγορότερα από τον μαμά (δηλαδή το ίδιο mail έρχεται λίγο πιο γρήγορα με κάποιους άλλους), ο οποίος είναι καλός κι αυτός αλλά δεν έχει push option έχω την εντύπωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

την κατέβασα, αν θέλεις να την ανεβάσω κάπου να δοκιμάσεις πες μου.

Που μπορείς να την ανεβάσεις για να την δοκιμάσουμε να δούμε τι λέει.

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που μπορείς να την ανεβάσεις για να την δοκιμάσουμε να δούμε τι λέει.

 

Sent from my C103 using Tapatalk

 

https://we.tl/0pqaSjuK2n

 

για 1 εβδομάδα το link.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την τον του ιταλού bb72 την ινδική που κάνει και για το c106-9 ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το ηχείο όταν σε παίρνουν τηλέφωνο είναι λίγο χαμηλο πως γίνεται να το φτιάξουμε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το ηχείο όταν σε παίρνουν τηλέφωνο είναι λίγο χαμηλο πως γίνεται να το φτιάξουμε αυτό

 

Εμένα δεν μου φαίνεται πως είναι χαμηλό. Άλλαξε ήχο κλήσης και θα είσαι εντάξει.

Ίσως επειδή το ηχείο είναι στο πλάγιο μέρος της συσκευής και όχι από κάτω ή από πάνω, να φεύγει ο ήχος μακριά με κάποιους συγκεκριμένους ήχους κλήσης. Άλλαξε και θα είσαι οκ.

 

Υπάρχει και μια επιλογή στην εφαρμογή του dialer, "Increase ringtone volume". Παίξε και με αυτό.

Edited by vision72
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και εγώ κάτοχος πλέον της συσκευής με 4gb ram 32 rom. Μια ερώτηση στα capacitive πλήκτρα μπορούμε να κάνουμε κάτι με το φωτισμό??
Link to comment
Share on other sites

https://we.tl/0pqaSjuK2n

 

για 1 εβδομάδα το link.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου την κατεβασα μολις την δοκιμασω θα σας πω πως τα παει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου φαίνεται πως είναι χαμηλό. Άλλαξε ήχο κλήσης και θα είσαι εντάξει.

Ίσως επειδή το ηχείο είναι στο πλάγιο μέρος της συσκευής και όχι από κάτω ή από πάνω, να φεύγει ο ήχος μακριά με κάποιους συγκεκριμένους ήχους κλήσης. Άλλαξε και θα είσαι οκ.

 

Υπάρχει και μια επιλογή στην εφαρμογή του dialer, "Increase ringtone volume". Παίξε και με αυτό.

 

Μάλλον δεν το είπα σωστά. Ο ήχος κλήσης είναι οκ δυνατός κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι κατά την διάρκεια της κλήσης το ακουστικό δεν ακούγεται πολύ δυνατά και το έχω στο μέγιστο

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το είπα σωστά. Ο ήχος κλήσης είναι οκ δυνατός κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι κατά την διάρκεια της κλήσης το ακουστικό δεν ακούγεται πολύ δυνατά και το έχω στο μέγιστο

 

Συμφωνώ. Σε κάποια reviews, στα μείον της συσκευής αναφέρουν ''Low Speaker sound''. Δεν ξέρω αν εννοούν το ηχείο ή το ακουστικό.

Το ηχείο νομίζω είναι ΟΚ, το ακουστικό στη συνομιλία δεν ακούγεται πολύ δυνατά

Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταία πληροφορία σχετικά με τους φόρους του τελωνείου.

Είχα ενημερώσει πριν καιρό το κινεζομάγαζο (aliexpress) που είχα παραγγείλει το cool1 για την καθυστέρηση και τους επιπλέον φόρους τελωνείου και είχαν απαντήσει :

sir,depend on shipping information

it shows that package maybe held by custom

sir,if the parcel is strict inspected by custom,

you should pay tax to clear custom at first,

take up your parcel

and we can share some customs taxes。

thanks friends。

 

Αφού παρέλαβα τη συσκευή και πλήρωσα, έστειλα σκαναρισμένες τις αποδείξεις τελωνείου και ΕΛΤΑ και οι Κινέζοι ξαναπάντησαν:

hi sir

we will share with 10 usd duty fees.

Μου επέστρεψαν τελικά στο Paypal περίπου 10 από τα 55 ευρώ που είχα πληρώσει φόρους

Link to comment
Share on other sites

55 euro πανω απο την τιμη αγορας γμτ!?? :O

 

Το ξαναλεω, αρχιζει να μην συμφερει το πραγμα (μαζι με τεραστιους χρονους καθυστερησης κλπ έλλειψη υποστηριξης (ειναι μην υπαρχει καποιο θεματακι και αποφασισεις να το στειλεις πισω και μα περιμενεις ποοοοσο καιρο για επισκευη/επιστροφη . Και στην τελευταια περιπτωση τι παιζει με τελωνειο? το ξαναπληρωνεις?)

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου την κατεβασα μολις την δοκιμασω θα σας πω πως τα παει.

 

τι έγινε; δοκίμασες και ψόφησε το κινητό; :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερεις κανεις αν θα παρει Nougat και αν ναι ποτε;

 

χλωμό να πάρει, θα δείξει βέβαια, εδώ δεν έχουν πάρει άλλα μοντέλα που προωθούνται πιο πολύ.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

τι έγινε; δοκίμασες και ψόφησε το κινητό; :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

χλωμό να πάρει, θα δείξει βέβαια, εδώ δεν έχουν πάρει άλλα μοντέλα που προωθούνται πιο πολύ.

Λοιπόν επηδει δεν είχα το κινητό δεν την δοκίμασα.Σημερα που το πήρα πάλι από τον κουμπάρο μου έκανα την δοκιμή δεν λέει τίποτα η ρομ.Εχει αρκετές κινεζιες μέσα και το μόνο που είδα είναι ότι ήταν ροοτ.Οποτε του ξαναπέρασα την ινδική 17s και μετά την 18s του έβαλα και την recovery TWRP και πέρασα το magisk για να περάσω διάφορα που θέλουν ροοτ.Μεχρι στιγμής το τηλέφωνο με την συγκεκριμένη Ρομ πετάει από όλες τις απόψεις και από μπαταρία παραμένει θηρίο.Με αυτήν του το είχα δώσει και έβγαζε μέχρι και έξι ώρες ενεργή οθόνη μόνο με data χωρίς wifi.Θα το δοκιμάσω κάποιες μέρες και θα τα ξαναπούμε πάλι.

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποτε του ξαναπέρασα την ινδική 17s και μετά την 18s του έβαλα και την recovery TWRP και πέρασα το magisk για να περάσω διάφορα που θέλουν ροοτ.Μεχρι στιγμής το τηλέφωνο με την συγκεκριμένη Ρομ πετάει από όλες τις απόψεις και από μπαταρία παραμένει θηρίο.Με αυτήν του το είχα δώσει και έβγαζε μέχρι και έξι ώρες ενεργή οθόνη μόνο με data χωρίς wifi.Θα το δοκιμάσω κάποιες μέρες και θα τα ξαναπούμε πάλι.

 

Sent from my C103 using Tapatalk

 

θύμισέ μου μόνο όταν βρεις ευκαιρία, τι διαφορές έχουν η 17s με την 18s, αυτά που είδες δηλαδή μια και τις δούλεψες και τις 2. Εγώ είμαι με την 17s τώρα.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμής το τηλέφωνο με την συγκεκριμένη Ρομ πετάει από όλες τις απόψεις και από μπαταρία παραμένει θηρίο.Με αυτήν του το είχα δώσει και έβγαζε μέχρι και έξι ώρες ενεργή οθόνη μόνο με data χωρίς wifi.

 

Η μπαταρία είναι αδιαμφισβήτητα από τα highlights της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

θύμισέ μου μόνο όταν βρεις ευκαιρία, τι διαφορές έχουν η 17s με την 18s, αυτά που είδες δηλαδή μια και τις δούλεψες και τις 2. Εγώ είμαι με την 17s τώρα.

 

Δεν το εχω δουλεψει με την 17s καθολου μολις την περασα εκανα το update σε 18s αμεσως και εστησα το κινητο.Αν εννοεις αυτη που ειχε οταν το πηρα διαφορες ειδα στην μπαταρια να ειναι καλυτερη και οι ειδοποιησης οτι ερχοταν κανονικα με την 18s.Και οτι εχω και το ραδιο fm που δεν ειχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...