Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είχα πάρει στο τελωνείο τηλέφωνο, 5 μέρες μετά και αφού είχε ήδη μπει, να ρωτήσω για το χρόνο που θα έκαναν. Και όντως ''τήρησαν'' αυτό που μου είπαν τότε : 30-45 μέρες. Δυστυχώς ελέγχουν πολλά πλέον, πάρεις δεν πάρεις τηλ. να ρωτήσεις και η καθυστέρηση είναι δεδομένη. Επίσης είναι άσχημο που το εκτελώνισαν για αξία 180 ευρώ (αντί 146 που το πήρα).

Πιστεύω παρόλα αυτά ότι όλοι εδώ έχουμε κάνει μια πολλή καλή επιλογή συσκευής

Δηλαδη ολα μαζι πληρωσες 146 + 43 + 12 . Περιπου 192 ευρω και περιμενοντας 2 μηνες!!!

 

Μηπως συμφερει αγορα απο Ευρωπη πλεον??? (στην ΕΕ δεν πιστευω να εχει τελωνιακους δασμους!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν περνάνε όλα τελωνείο. Θα ήθελαν μια στρατιά υπαλλήλους τους οποίους δεν υπάρχουν λεφτά για να πληρώσουν/προσλάβουν.

Τελωνείο είναι μόνο για τα δέματα που έρχονται εκτός ΕΕ.

 

Αγορές από εξωτερικό συμφέρει θα έλεγα μέχρι 200 USD, γιατί αν σου κάτσει, θα έχεις επιπλέον κόστος 60-70-80 ευρώ, οπότε γίνεται ήδη ακριβό, φαντάσου να πάρεις συσκευή με 300-350 USD. Κλάφτα.

 

Ο κόσμος δεν είναι δίκαιος, βλέπεις έδωσε 192 ευρώ για το 3/32 και περίμενε και 2 μήνες, εγώ πήρα το 4/64 με 180 ευρώ σε 1 μήνα!

 

Το ρίσκο υπάρχει.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ολα μαζι πληρωσες 146 + 43 + 12 . Περιπου 192 ευρω και περιμενοντας 2 μηνες!!!

 

Μηπως συμφερει αγορα απο Ευρωπη πλεον??? (στην ΕΕ δεν πιστευω να εχει τελωνιακους δασμους!)

 

 

Δεν την έκανες σωστά την πρόσθεση. 201 ευρώ μου πήγε...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι η επιλογή του vickmall. Με 19.90 δολάρια επιπλέον γλυτώνεις τελωνεια κι έρχεται σε 10 μερες περίπου στη πορτα σου. Παρελαβα σημερα με κουριερ στη Πατρα, redmi note 4x, που παρήγγειλα Δευτέρα 20 του μηνος

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι η επιλογή του vickmall. Με 19.90 δολάρια επιπλέον γλυτώνεις τελωνεια κι έρχεται σε 10 μερες περίπου στη πορτα σου. Παρελαβα σημερα με κουριερ στη Πατρα, redmi note 4x, που παρήγγειλα Δευτέρα 20 του μηνος

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ τους ρώτησα πριν 3 μέρες και μου είπαν ότι δεν είναι πια διαθέσιμη αυτή η επιλογή (παρόλο που στο σάιτ φαίνεται διαθέσιμη) και ότι δεν υπάρχει σε ευρωπαϊκή αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι να περιμένεις να το βρεις όσο πιο φτηνά μπορείς και να ρισκάρεις με το airmail. Αυτό είναι και το νόημα με τα κινέζικα. Άμα είναι να τα σκάσω παίρνω κι από εδώ.
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έκανες σωστά την πρόσθεση. 201 ευρώ μου πήγε...

!

μα το βρισκεις σκρουτζ με 200. Παράδοση σε 3 μερες :O

 

Συμφερει πλεον απο Κινα? (αν υπαρχει τελωνειο)

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

!

μα το βρισκεις σκρουτζ με 200. Παράδοση σε 3 μερες :O

 

Συμφερει πλεον απο Κινα? (αν υπαρχει τελωνειο)

 

237. Αν το παρεις 150ε μαλλον αξιζει το ρισκο

Link to comment
Share on other sites

237. Αν το παρεις 150ε μαλλον αξιζει το ρισκο

 

oxi sto store4u.gr ειναι στα 200 euro + μεταφορικα (5+6 euro)

 

.................................

AI τα νεα της Leeco με το νεο κινητο για της 11 Απριλιου, θα εφαρμοζεται λεει ΚΑΙ στα τα "παλια" τηλεφωνα (δεν ξερω αν και το Cool1). Αναγνωριση φωνης

http://183.91.33.51/gslb.miaopai.com/stream/fQNq5reFCjyScH1jWKYEBKFXrNyyqRIq.mp4?ssig=c90d9a1e0e63d44d601e9f56c4e4a666&time_stamp=1490260918601&cookie_id=

 

Εγω παντως δεν θα το ξαναπαιρνα σε αυτες τις τιμες (με τλωνεια κλπ)

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

oxi sto store4u.gr ειναι στα 200 euro + μεταφορικα (5+6 euro)

 

.................................

AI τα νεα της Leeco με το νεο κινητο για της 11 Απριλιου, θα εφαρμοζεται λεει ΚΑΙ στα τα "παλια" τηλεφωνα (δεν ξερω αν και το Cool1). Αναγνωριση φωνης

http://183.91.33.51/gslb.miaopai.com/stream/fQNq5reFCjyScH1jWKYEBKFXrNyyqRIq.mp4?ssig=c90d9a1e0e63d44d601e9f56c4e4a666&time_stamp=1490260918601&cookie_id=

 

Εγω παντως δεν θα το ξαναπαιρνα σε αυτες τις τιμες (με τλωνεια κλπ)

 

Α μιλάς για το 3/32, εγώ για το 4/32

Link to comment
Share on other sites

και όχι το ραδιο δεν είναι μονο ένα apk.. η 18s που έχει το ράδιο είναι απο το C103 που έχει κανονικά ράδιο και λογο παρεμφερούς hardware "παίζει" στο C106. Εάν η coolpad δεν δώσει ελευθερα τoν kernel δεν βλέπω να γίνονται πολλά.. είδωμεν

 

εδώ φαίνεται πως κάποιος έλυσε το θέμα του ραδιοφώνου.

 

http://www.leeco.re/topic/2357-tut-add-fm-radio-function-to-chinese-roms/

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 18s που είναι για το c103 μέχρι στιγμής όλα καλα δουλεύουν και έρχονται και όλες η ειδοποιήσεις αμέσως πράγμα που δεν το έκανε με την 17s μαγειρεμένη από το κινεζομαγαζο που ήρθε.Και έχει και το ραδιόφωνο που δουλεύει κομπλέ.Την πέρασα με της οδηγίες που είχε βάλει ο φίλος μας amorf να είσαι καλά φίλε μου ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 18s που είναι για το c103 μέχρι στιγμής όλα καλα δουλεύουν και έρχονται και όλες η ειδοποιήσεις αμέσως πράγμα που δεν το έκανε με την 17s μαγειρεμένη από το κινεζομαγαζο που ήρθε.Και έχει και το ραδιόφωνο που δουλεύει κομπλέ.Την πέρασα με της οδηγίες που είχε βάλει ο φίλος μας amorf να είσαι καλά φίλε μου ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my C103 using Tapatalk

 

πέρασες και την 17s πριν και μετά την 18s; το ρωτάω γιατί είναι άλλη έκδοση όχι αυτή που είχες. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

είναι καθαρό λειτουργικό τώρα φαντάζομαι, δεν κράτησε data από τα προηγούμενα;

 

την κάμερα πως τη βλέπεις; υπάρχει καμιά αλλαγή σε ποιότητα;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα με της οδηγίες που είχε βάλει ο φίλος μας amorf να είσαι καλά φίλε μου ευχαριστώ πολύ.

 

 

το YGDP μου βγάζει error με το που πάω να το φορτώσω. Σε 2 PC. έπαιξε κανονικά με την πρώτη;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

οκ φαίνεται πως φόρτωσε η 17s.

πάει το 106-9, σαν 103 το βλέπει τώρα. θα κάνω μερικά τεστ και βλέπω.

Edited by vision72
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

οκ φαίνεται πως φόρτωσε η 17s.

πάει το 106-9, σαν 103 το βλέπει τώρα. θα κάνω μερικά τεστ και βλέπω.

 

εγω με την 17s ειχα θεματα με τη μπαταρια, μαλλον ηταν wifi bug του android 6.0 και μου καταναλωνε τρομερη μπαταρια σε αναμονη.. το εχει καποιος αλλος αυτο?

Link to comment
Share on other sites

εγω με την 17s ειχα θεματα με τη μπαταρια, μαλλον ηταν wifi bug του android 6.0 και μου καταναλωνε τρομερη μπαταρια σε αναμονη.. το εχει καποιος αλλος αυτο?

 

Προσωπικά όσων αφορά την μπαταρία δεν είχα κανένα θέμα με καμία ρομ , ότι και να δοκίμασα.. και έχω το wifi μονίμος ανοιχτό.

 

Για τους τολμηρούς και αυτούς που έχουν όρεξη να ασχοληθουν εμφανίστηκε νέα rom βασισμένη στην επίσημη 5. 8_17S stable με αρκετά καλούσια μέσα όπως FM, viper sound και μπόλικα tweaks.

 

Based on the latest official release of EUI5. 8_17S stable version of the solution package optimization

Optimize the advanced settings without rebooting use the

The new FM radio function, Support recording

New Advanced Settings-Advanced Power shutdown reboot, recovery, fastboot)

New advanced settings-screen assistant(compact and practical, playing machines necessary)

New advanced settings-the program freezes(freeze unnecessary procedures, reduce resource occupation

New advanced settings-Viper sound(powerful sound quality without interpretation

New advanced settings-WIFI password View View connected WIFI password

New advanced settings-CPU Settings, Control CPU performance

New advanced settings-DPI settings, the higher the number the small the wild the greater the suggested 360-480)

New advanced settings-Additional features-LIVE features settings LIVE live/LIVE lock screen, a key switch)

New advanced settings-extras-status bar settings, the original version of the status bar/high copy Apple's layout of a key switch

New advanced settings-other small features

The ultimate streamlined reduction of 42%by volume without loss of stability

Repair official adb connection problems

Update busybox components

To optimize the system fluency

To remove the Welcome video, etc.

Modify the kernel to add init. d support

Modify kernel selinux state to permissive

Combine some of the procedures ODEX,reduce the volume

Hack the system the core signature

Add ROOT permissions Professional Edition, perfect ROOT

Add the REC gadget

Turn on the network speed Display-Settings-Display-speed display

Long-press the Home key to exhale multifunctional screenshot

 

Περισσότερα πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα θα ήθελα να ρωτήσω αν το έχει κάνει κάποιος root και αν ναι με ποιον τρόπο.

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ όχι προς το παρόν, κάποιες rom πάντως κυκλοφορούν ήδη ρουταρισμένες.

 

με data ανοιχτά βλέπετε σηματάκι 4G πάνω δεξιά ή μόνο H+ εμφανίζεται;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

εγώ όχι προς το παρόν, κάποιες rom πάντως κυκλοφορούν ήδη ρουταρισμένες.

 

με data ανοιχτά βλέπετε σηματάκι 4G πάνω δεξιά ή μόνο H+ εμφανίζεται;

 

Δείχνει σηματάκι 4G. Σε cosmote και vodafone τουλάχιστον που έχω

Edited by bak2
Link to comment
Share on other sites

εγώ όχι προς το παρόν, κάποιες rom πάντως κυκλοφορούν ήδη ρουταρισμένες.

 

με data ανοιχτά βλέπετε σηματάκι 4G πάνω δεξιά ή μόνο H+ εμφανίζεται;

 

Nαι κανονικα 4g εχω και wind και cosmote εχω 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...