Jump to content

Αγορά νέου κινητού 200 - 300 euro


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος ... Αγορά νέου κινητού 200 - 300 euro

 

Το Note 3 το πάτησε ένα φορτηγό :cry: ... μου έκανε εντύπωση που δούλευαν ακόμα κάποια πράγματα :blink: σε αυτό ...

 

Άμεσα πρέπει να γίνει αγορά νέου ,

Στοιχεία για ανάλυση :

 

1) Να υπάρχει service ( αντιπροσωπεία ) στην Ελλάδα , αν κάτι δεν πάει καλά να μην περιμένω με αποστολές στο εξωτερικό.

2) Οθόνη ( ελπίζω να βρω κάτι σε Amoled , γιατί ένα θέμα με το μαύρο μαύρο το έχω ... )

3) Μέγεθος ελάχιστο 5,5 + ( όχι όμως και 6 ) ας πούμε έως 5,7 είναι ιδανικό με ιδανικό το 1080p ώστε και καλή απεικόνιση να έχει και να μην τρώει την μπαταρία.

4) Μπαταρία που πραγματικά κρατάει ... είναι επαγγελματική η χρήση και δεν παίζει να θέλω 2 φορτίσεις την μέρα.

Το note 3 ήταν μέσα σε αυτά τα πλαίσια ... εκτός από κάτι περίεργες μέρες ...

5) να είναι πιο γρήγορο από το note 3 ,

6) να έχει καλύτερη κάμερα , αν γίνεται

7) θα με ενδιέφερε ( αν γίνεται ) να πάω σε σε συσκευή με καθαρό android , έτσι για αλλαγή .

8) Ελάχιστη RAM 3GB

 

Επίσης μπορείτε να προτείνεται και κάποιο μεταχειρισμένο σε αυτά τα λεφτά ( άν έχει νόημα η επιλογή αυτή , ώστε να ψάξω στις αγγελίες )

 

Σας ευχαριστώ και αναμένω ,

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι μιλάς για καινούργιο, γιατί σε μεταχειρισμένο φτάνουν και περισσεύουν , σωστά ?

Αλλά είμαι πρόθυμος να ακούσω.

Δηλαδή άμα ένα κινητό στα 400 έχει ίδια ή παρόμοια στοιχεία τότε μήπως το βρώ used εντός 1ου χρόνου στα 300 .

Το θέμα είναι πιο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν του είχαν φορέσει κ καλύτερο επεξεργαστή, θα ήταν ο απόλυτος "δολοφόνος"... ;)

 

Απλά, αν έχει wind το παλικάρι, καλό θα ήταν να το ψάξει λίγο παραπάνω, γιατί θα χει λίγο παρακάτω 4G Internet!! :lol: :rotfl: :lol:

Link to comment
Share on other sites

300 διαθετει ρε χαμένε, όχι 400.. :chair: :chair:

 

Είναι αργά, νυσταξες κ κάνουν πουλάκια τα μάτια σου...:wacko: :lol: :p

 

Αν έφτανε εκεί, θα μπορούσε να δει κ το oneplus 3, το κοντράρει στα ίσια το 6P, φαίνεται εξαιρετική συσκευή κ ας μην πληροί κάποιες από τις προδιαγραφές που τέθηκαν.. :D

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στις αγγελίες σε μεταχειρισμένο βρίσκω :

Note 4

Sony Z5

Άλλη επιλογή

Καινούργιο ακόμα ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Δες και το huawei mate s από Ελλάδα. Καθαρό Android δεν έχει, αλλά η emui θα σε ικανοποιήσει και με το παραπάνω. Για την μπαταρία Τώρα εξαρτάται τι χρήση θα κάνεις, αλλά 3:30 sot με 4g θα τις βγάζεις άνετα αν το χρησιμοποιείς για internet και κλήσεις, αν χρησιμοποιείς και WiFi υπολόγιζε κοντά στο 5ωρο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στις αγγελίες σε μεταχειρισμένο βρίσκω :

Note 4

Sony Z5

Άλλη επιλογή

Καινούργιο ακόμα ψάχνω.

 

Το Samsung Note 4 εννοείς που έχει 450+ καινούριο κ 350+ μεταχειρισμένο εννοείς?? :blink: :blink:

με βαση το παραπανω, ναι :)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό χρυσό το note 4, αλλά τον Σεπτέμβριο σβήνει τα 2 κεράκια πάνω στην τούρτα!! :baby: :scared: :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Το note 4 καλύπτει τα περισσότερα κριτήρια, απλά είναι σχεδόν ίδιο με το 3 που είχα και είπα να δω κάτι καινούργιο. Σαν τιμή το βρήκα στα 300.

Με αυτή την λογική είπα να δοκιμάσω κάτι καινούργιο και έτσι σκέφτηκα το pure Android .

Για το G4 δεν το συζητώ με όσα έχω ακούσει και διαβάσει.

Από την άλλη το G5 που δείχνει να έχει ξεπεράσει τα προβλήματα βγαίνει ψηλά.

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Διάβασα και κριτικές. Βλέπω ότι δεν έχει τα προβλήματα του G4 με τον 810 ίσως λόγω διαφορετικής έκδοσης. Αλλά δεν το βρίσκω μεταχειρισμένο.
Link to comment
Share on other sites

αν μπορούσες να κανεις υπερβαση στο χρηματικο οριο? ή να ψαξεις απ το εξωτερικο να το παρεις

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι κάνω εγώ, γιατί είμαι σε παρόμοια κατάσταση. Θα κάνω υπομονή ένα-δυο μήνες επειδή βγαίνουν πολλά κινητά. Τα καινούρια Nexus, καινούρια Xiaomi κλπ. Ακόμα και ακριβά να είναι, σίγουρα θα υπάρξει κάποιο price drop σε αυτά που κοιτάς τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στις αγγελίες σε μεταχειρισμένο βρίσκω :

 

Sony Z5

 

 

Αξιόπιστη επιλογή!

 

 

From SM-G935F through tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι κάνω εγώ, γιατί είμαι σε παρόμοια κατάσταση. Θα κάνω υπομονή ένα-δυο μήνες επειδή βγαίνουν πολλά κινητά. Τα καινούρια Nexus, καινούρια Xiaomi κλπ. Ακόμα και ακριβά να είναι, σίγουρα θα υπάρξει κάποιο price drop σε αυτά που κοιτάς τώρα.

 

Μου έδωσε ένας φίλος ένα S4 mini. Νιώθω 5 Χρόνια πίσω χαχαχαχα.

Αν δεν πάρω Z5 άμεσα, βλέπω να περιμένω μέχρι 15 Σεπτεμβρίου που ανοίγουν οι επιδοτήσεις μου.

Μπορείς να μου πεις κάνα link να διαβάσω τι έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσε ένας φίλος ένα S4 mini. Νιώθω 5 Χρόνια πίσω χαχαχαχα.

Αν δεν πάρω Z5 άμεσα, βλέπω να περιμένω μέχρι 15 Σεπτεμβρίου που ανοίγουν οι επιδοτήσεις μου.

Μπορείς να μου πεις κάνα link να διαβάσω τι έρχεται.

 

Το LG V20 το οποίο θα είναι ακριβό σίγουρα αλλά ίσως κάνει το V10 να πέσει σε τιμή. https://www.skroutz.gr/s/7801410/LG-V10-32GB.html

http://www.androidauthority.com/lg-v20-renders-features-708851/. Νομίζω είναι αρχές Σεπτέμβρη η παρουσίασή του.

 

Το καινούριο "μικρό" nexus http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=439917 το οποίο ίσως κάνει τα nexus 5x και nexus 6p να πέσουν σε τιμή. Υπάρχει φήμη ότι παρουσιάζονται Οκτώβρη.

 

Η Xiaomi έβγαλε το redmi pro και περιμένουμε να δούμε αν θα βάλει snapdragon επεξεργαστή, επίσης υπάρχουν φήμες για νέα τηλέφωνο. Επίσης βγαίνουν redmi 4 και mi note 2 σεπτέμβρη με το mi note 2 να φαίνεται κινητάρα.

 

Φυσικά μπορεί και να μην πέσουν οι τιμές και να είναι χαμένος χρόνος. Εγώ λέω να πάρω κινητό Σεπτέμβρη-Οκτώβρη και θα δω τότε τι θα παίζει.

Edited by Giannis0
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι επιλογές μου είναι :

Huawei P9 plus

Nexus 6p

Vodafone platinum 7 plus

Meizu 5 pro deleted

Εναλλακτική το Samsung A9 pro 2016

 

Δεν ξέρω γιατί αλλά μου κάθεται σαν πιο vfm επιλογή το Vodafone. ..

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...