Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβως φιλε.

μπαινεις στο λινκ και επιλεγεις το xiaomi redmi 3s, special (ή international) edition.

κατεβαζεις την global dev αν θες εβδομαδιαιες αναβαθμισεις ή την global stable αν θες μηνιαιες.

εχεις updates OTA kai Google play και με τις 2 ναι.

 

Ευχαριστώ. Ελληνικά λογικά δεν θα έχει. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα 3γβ ραμ και στα 2 αν έχει κάποιος

 

Το λειτουργικό ποσο πιάνει απο μόνο του;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ελληνικά λογικά δεν θα έχει. Σωστά;

 

στην global Dev (εβδομαδιαιες αναβαθμισεις καθε Παρασκευη) σιγουρα εχει Ελληνικα, το ειχα μεχρι προσφατα το κινητο στην κατοχη μου.

Για την global stable, δεν ειμαι σιγουρος αν εχει Ελληνικα, δε θυμαμαι.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος πλέον του redmi 3s έχω να πω ότι είναι πολύ ωραίο κινητό και με τιμία τιμή. Μου ήρθε αναβάθμιση για miu8 την έκανα οκ. Έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα όταν μου έρχεται ένα μήνυμα δεν λέει από ποιον είναι απλά έχει τον αριθμό για να δω από ποιον είναι πρέπει να βγω και να μπω πάλι στα μηνύματα για να δω το όνομα και μόλις άνοιξω το μήνυμα τότε βγάζει πάλι αριθμό. Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Φίλε μου θα πας στις επαφές σου κ θα προσθέσεις +30(τον κωδικό της χώρας μας) μπροστά. Από το play store μπορείς να το κάνεις αυτό με την εφαρμογή number fixer αν δεν θες χειροκίνητα

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ πολύ παιδιά.προσπαθώ σε ενός φίλου την συσκευή να καταργήσουμε τον pin της κάρτας.δλδ να μην ζητάει pin Όταν το ανοίγει η κάρτα sim.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ πολύ παιδιά.προσπαθώ σε ενός φίλου την συσκευή να καταργήσουμε τον pin της κάρτας.δλδ να μην ζητάει pin Όταν το ανοίγει η κάρτα sim.Ευχαριστώ

 

δεν εχω xiaomi κοντα, απο μνημης δοκιμασε:

settings, additional settings, privacy, ονομα καρτας, ...

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ πολύ παιδιά.προσπαθώ σε ενός φίλου την συσκευή να καταργήσουμε τον pin της κάρτας.δλδ να μην ζητάει pin Όταν το ανοίγει η κάρτα sim.Ευχαριστώ

 

Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες Ρυθμίσεις -> Ασφάλεια -> Κλείδωμα Κάρτας ΣΙΜ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .Δύο ερωτησούλες .Θα πάρω για ένα φίλο (άσχετος με ρομ)το 3s internation version από vickmall με global dev γιατί θέλει ελληνικά . Είδα 8-10 σελίδες πιο πίσω κάτι θέματα

Συνεχίζεται το πρόβλημα ή προχωράω κανονικά;

Και το δεύτερο,με global dev ξεκλειδώνει ο bootloader ή θέλει μόνο official stable chinese dev?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .Δύο ερωτησούλες .Θα πάρω για ένα φίλο (άσχετος με ρομ)το 3s internation version από vickmall με global dev γιατί θέλει ελληνικά . Είδα 8-10 σελίδες πιο πίσω κάτι θέματα

Συνεχίζεται το πρόβλημα ή προχωράω κανονικά;

Και το δεύτερο,με global dev ξεκλειδώνει ο bootloader ή θέλει μόνο official stable chinese dev?

 

Ξεκλειδώνει και με Global dev

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάπου ρυθμίσεις για κλήση ίντερνετ ,έχω περάσει voip ρυθμίσεις από τον πάροχο που έχω αλλά δεν μπορώ να βρω πως επιλεγεις να κανεις κλήση μέσω voip!Έχει ασχοληθεί κανείς; έλεγα μηπως γλυτωσω να βάλω ειδική εφαρμογή μία και φαίνεται να είναι integrated στο λειτουργικό αλλά δεν βρίσκω πως..

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,το geekbuying στελνει και δωρα;(θηκη+tempered glass)

 

δεν ειναι δωρεαν, ειναι σαν διαφορετικο πακετο εξοπλισμου, δες πχ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Η international version έχει απλά και την 800 band στο LTE( χωρίς αυτή δεν βλέπεις 4g σε wind)

Αυτή είναι η μόνη διαφορά. Ελληνικά δεν έχει προς το παρόν όπως έρχεται στο μενού. Μπορείς όμως να τα περάσεις πολύ εύκολα όπως έχει αναφερθεί.

 

Now using S7 edge...

 

[/color]

 

καλημερα φιλε,

μερικες απαντησεις κ προτασεις γιατι ακριβως για τον ιδιο λογο το αγορασα κι εγω προσφατα:

 

α)μπες στο vickmall μαγαζι και επελεξε αυτο που λεει international version,σε γκρι ή χρυσο χρωμα, (λιγο φθηνοτερο το χρυσο, 139δολλαρια).

 

καλη αγορα.

 

Ευχαριστώ πολύ παίδες!

 

Μια ακόμα ερώτηση, οι ελληνες developers της xiaomi εχουν ρομ για το xiaomi redmi 3s land, αυτή η ρομ κάνει και για τo 3s με τα 3GB rom?

Edited by chrisdon
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Κάποιος που έχει την International έκδοση, μπορεί να μας βεβαιώσει ότι έχει τις ίδιες διαστάσεις με το απλό ή έχει διαφορά όπως συμβαίνει με το redmi note 3 pro? Δηλαδή οι θήκες και τα tempered glass είναι τα ίδια?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Κάποιος που έχει την International έκδοση, μπορεί να μας βεβαιώσει ότι έχει τις ίδιες διαστάσεις με το απλό ή έχει διαφορά όπως συμβαίνει με το redmi note 3 pro? Δηλαδή οι θήκες και τα tempered glass είναι τα ίδια?

 

Ευχαριστώ

 

εχει ακριβως τις ιδιες διαστασεις.

παρηγγειλα απο ebay απλη θηκη τυπου βιβλιαρακι για το redmi 3s και μου ηρθε και εφαρμοζει τελεια.

το ιδιο και με τζαμακια.

και εχω το international ναι, το παρελαβα από Xongk Kong, με ευρωπαικο φορτιστη εντος ζελατινας η χαρτινη συσκευασια του κινητου, από vickmall το αγορασα.

 

Για εμενα, δεν εχει να ζηλεψει τιποτα από το μεγαλο του αδερφακι, κατα μιση ιντσα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εχει ακριβως τις ιδιες διαστασεις.

παρηγγειλα απο ebay απλη θηκη τυπου βιβλιαρακι για το redmi 3s και μου ηρθε και εφαρμοζει τελεια.

το ιδιο και με τζαμακια.

και εχω το international ναι, το παρελαβα από Xongk Kong, με ευρωπαικο φορτιστη εντος ζελατινας η χαρτινη συσκευασια του κινητου, από vickmall το αγορασα.

 

Για εμενα, δεν εχει να ζηλεψει τιποτα από το μεγαλο του αδερφακι, κατα μιση ιντσα.

 

Σε ευχαριστώ για την επαλήθευση. Αντε γιατί δεν είναι να τους έχεις εμπιστοσύνη :)

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με ξεχωριστό μήνυμα για σας πω τι διαπίστωσα:

Πιστεύω ότι τελικά και τα 2 μοντέλα είναι τα ίδια και απλά οι κινέζοι πειράζουν το modem της συσκευής και προσθέτουν την 800άρα μπάντα και κάνουν τα βαφτίσια σε Redmi 3s international. Είναι γνωστή διαδικασία και μπορεί εύκολα να γίνει πχ στο Redmi Note 3 PRo (kenzo) και να προστεθεί η 800άρα μπάντα αν το υποστηρίζει το hardware (δεν έχω το κινητό για να δοκιμάσω) και δεν έχει σχέση με το Redmi note 3 pro special edition (kate) που όντως είναι διαφορετική συσκευή...

 

Σου βάζουν και ευρωπαϊκό φορτιστή (δεν θα μου έκανε καθόλου εντύπωση αν δεν είναι μαιμουδιά και αυτός και με μια πιο προσεκτική ματιά δείτε τον κινέζικο/αμερικάνικο φορτιστή με κολλημένο τον extra αντάπτορα με εποξική κόλλα.) Όλα αυτά μετά από επιμονή μου σε όλα τα καταστήματα να το στείλουν σφραγισμένο χωρίς να το ακουμπήσουν αυτοί και από ότι είδα στα χαρακτηριστικά των επίσημων συσκευών που έχει ανακοινώσει η ίδια η Xiaomi. Από μια γρήγορη ματιά σε μια ROM είδα ότι δεν φλασάρει το modem partition αλλά σε περίπτωση που αναγκαστεί κάποιος να περάσει fastboot ROM που σίγουρα περνάει και το modem, πάπαλα η 800άρα μπάντα αν δεν έχει κρατήσει αντίγραφο το modem partition. Περισσότερα θα ξέρω όταν το πάρω στα χέρια μου από το Gearbest που δέχθηκαν να το στείλουν σφραγισμένο χωρίς να το ακουμπήσουν...Λες και τρώω κουτόχορτο και δεν θα καταλάβω ότι το άνοιξαν, πέρασαν το τροποποιημένο modem και το ξανασφράγισαν... Τέλος πάντων φθηνότερα μου έρχεται γιατί το gearbest χρεώνει κατευθείαν σε ευρώ και γλύτωσα τα κερατιάτικα της μετατροπής του paypal που θα είχα από άλλο κατάστημα οπότε είναι σαν να πήρα το απλό. Βέβαια έχουμε και συνέχεια γιατί πριν παραγγείλω τους κατηγόρησα ανοικτά ότι έχουν την φήμη να στέλνουν μεταχειρισμένες συσκευές ή refurbished αλλα αυτό είναι μια άλλη ιστορία και βγαίνω εκτός θέματος.... θα δούμε :)

 

Συμπέρασμα...πιστεύω ότι δεν αξίζει να δώσει κάποιος παραπάνω χρήματα για να πάρει μια συσκευή με ευρωπαικό φορτιστή μόνο και μόνο για να έχει την 800άρα μπάντα. Η το φτιάχνει μόνος του ή περνάει το ήδη έτοιμο modem από κάποιον που το έχει αγοράσει έτσι. Έτσι θα έχει και την 800άρα μπάντα χωρίς να πληρώσει περισσότερα. Εκτός και αν το βρείτε στην ίδια τιμή ή και καλύτερη :)

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με ξεχωριστό μήνυμα για σας πω τι διαπίστωσα:

Πιστεύω ότι τελικά και τα 2 μοντέλα είναι τα ίδια και απλά οι κινέζοι πειράζουν το modem της συσκευής και προσθέτουν την 800άρα μπάντα και κάνουν τα βαφτίσια σε Redmi 3s international. Είναι γνωστή διαδικασία και μπορεί εύκολα να γίνει πχ στο Redmi Note 3 PRo (kenzo) και να προστεθεί η 800άρα μπάντα αν το υποστηρίζει το hardware (δεν έχω το κινητό για να δοκιμάσω) και δεν έχει σχέση με το Redmi note 3 pro special edition (kate) που όντως είναι διαφορετική συσκευή...

 

Σου βάζουν και ευρωπαϊκό φορτιστή (δεν θα μου έκανε καθόλου εντύπωση αν δεν είναι μαιμουδιά και αυτός και με μια πιο προσεκτική ματιά δείτε τον κινέζικο/αμερικάνικο φορτιστή με κολλημένο τον extra αντάπτορα με εποξική κόλλα.) Όλα αυτά μετά από επιμονή μου σε όλα τα καταστήματα να το στείλουν σφραγισμένο χωρίς να το ακουμπήσουν αυτοί και από ότι είδα στα χαρακτηριστικά των επίσημων συσκευών που έχει ανακοινώσει η ίδια η Xiaomi. Από μια γρήγορη ματιά σε μια ROM είδα ότι δεν φλασάρει το modem partition αλλά σε περίπτωση που αναγκαστεί κάποιος να περάσει fastboot ROM που σίγουρα περνάει και το modem, πάπαλα η 800άρα μπάντα αν δεν έχει κρατήσει αντίγραφο το modem partition. Περισσότερα θα ξέρω όταν το πάρω στα χέρια μου από το Gearbest που δέχθηκαν να το στείλουν σφραγισμένο χωρίς να το ακουμπήσουν...Λες και τρώω κουτόχορτο και δεν θα καταλάβω ότι το άνοιξαν, πέρασαν το τροποποιημένο modem και το ξανασφράγισαν... Τέλος πάντων φθηνότερα μου έρχεται γιατί το gearbest χρεώνει κατευθείαν σε ευρώ και γλύτωσα τα κερατιάτικα της μετατροπής του paypal που θα είχα από άλλο κατάστημα οπότε είναι σαν να πήρα το απλό. Βέβαια έχουμε και συνέχεια γιατί πριν παραγγείλω τους κατηγόρησα ανοικτά ότι έχουν την φήμη να στέλνουν μεταχειρισμένες συσκευές ή refurbished αλλα αυτό είναι μια άλλη ιστορία και βγαίνω εκτός θέματος.... θα δούμε :)

 

Συμπέρασμα...πιστεύω ότι δεν αξίζει να δώσει κάποιος παραπάνω χρήματα για να πάρει μια συσκευή με ευρωπαικό φορτιστή μόνο και μόνο για να έχει την 800άρα μπάντα. Η το φτιάχνει μόνος του ή περνάει το ήδη έτοιμο modem από κάποιον που το έχει αγοράσει έτσι.

 

Εγώ πάντως τώρα που κοιτάω στο geekbuying η internatiolal έκδοση είναι φτηνότερη.....

Την 800αρα μπάντα εγώ την χρειάζομαι μιας και έχω Q.

Έχει επιλογή στο paypal την μετατροπή να την κάνει η τράπεζα άλλαξέ το γιατί όντως στις μετατροπές το paypal τσιμπάει.

Ήρθε και η ειδοποίηση από τα ΕΛΤΑ σήμερα :) και θα πάω την Δευτέρα (δυστυχώς) να παραλάβω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ....

Είδα 8-10 σελίδες πιο πίσω κάτι θέματα

Συνεχίζεται το πρόβλημα ή προχωράω κανονικά;

 

Δεν καταλαβαίνω σε ποιο πρόβλημα αναφέρεσαι

Αν αναφέρεσαι σε κάποιους που έλεγαν για το σήμα 4G εγώ προσωπικά δεν έχω εντοπίσει κανένα τέτοιο πρόβλημα.

Για τους άλλους που ρωτάνε για τις διαστάσεις των διαφόρων μοντέλων 3S (σε όλα το κωδικό όνομα είναι land) να πω ότι όχι μόνο είναι όλες ίδιες, αλλά οι διαστάσεις είναι ακριβώς ίδιες και με το 3 Pro. Έχω παραγγείλει θήκη του 3 Pro για της ανηψιάς μου το 3s γιατί είναι ακριβώς ίδια.

Το δικό μας το παρήγγειλα από Geekbuying με International Bands (B20) και ήρθε σφραγισμένο! με Official Global Stable Rom

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ από vickmall. Μου απαντήσαν αυτό: the device will come with official dev global rom & google play store & Greek language installed. Για να δούμε αν όντως είναι έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τώρα που κοιτάω στο geekbuying η internatiolal έκδοση είναι φτηνότερη.....

Την 800αρα μπάντα εγώ την χρειάζομαι μιας και έχω Q.

Έχει επιλογή στο paypal την μετατροπή να την κάνει η τράπεζα άλλαξέ το γιατί όντως στις μετατροπές το paypal τσιμπάει.

Ήρθε και η ειδοποίηση από τα ΕΛΤΑ σήμερα :) και θα πάω την Δευτέρα (δυστυχώς) να παραλάβω και εγώ.

 

Δεν ήμουν κατανοητός στο τέλος του μηνύματός μου (για το τι ακριβώς ήθελα να πω περί της 800άρας)... Το διόρθωσα :)

 

Αντε καλορίζικο :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...