Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσφατα αγορασα ενα bluetooth car kit που εχει οθονη με αναγνωριση κλησεων αλλα δεν μου εμφανιζει τον αριθμο που καλει με το P900 μου. πιστευω ειναι θεμα προτοκολλου bluetooth. το δοκιμασα και με ενα samsung D600 και δουλευει. πρεπει να κανω αναβαθμιση λειτουργικού; εχω παλια εκδοση απ'το 2005.

αν ειναι αυτο, πως κανω αναβαθμιση μόνος;

μπορει να αναβαθμιστει μόνο το προτοκολλο του bluetooth;

 

ευχαριστω

 

Συνολικά αναβαθμίζεις το firmware του κινητού και όχι μεμονομένα κάποια τμήματα του firmware. Καταλαβαίνω πως τόσο διάστημα που προφανώς δεν αντιμετωπίζεις προβλήματα με το κινητό, δεν θέλεις να ρισκάρεις κάτι με την αναβάθμιση.

 

Όμως ο σκοπός της αναβάθμισης είναι αυτός βασικά. Να διορθώσει κάποια προβλήματα. Δεν μπορεί να εγγυηθεί κανείς το αν θα λυθεί το πρόβλημα ή όχι, σχετικά με το bluetooth (είναι λίγο μανίκι αυτές οι συνδεσμολογίες με τις συσκευές bluetooth, γιατί για "άγνωστους" λόγους πολλές φορές, δουλεύουν ή όχι), εφόσον όμως αντιμετωπίζεις πρόβλημα με την άλλη συσκευή, κάνε το update και δες τι γίνεται.

 

Αν σου είναι εύκολο να κρατήσεις Backup αυτά που χρειάζεσαι, τότε κάνε την αναβάθμιση. Αν δεν είναι και τόσο σημαντικό στην τελική να δουλέψεις το συγκεκριμένο car kit με το Ρ900, τότε κράτα το ως έχει το firmware. Δεν νομίζω να έχεις προβλήματα πάντως αν κάνεις την αναβάθμιση.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.Έχω το p900 κ προσπαθώ να βάλω το tim plus non-stop αλλα αποτυγχάνω....Έστειλα κενό μήνυμα στο 234 κ έβαλα τις ρυθμίσεις.Μετά επέλεξα το tim plus ως βασικό και πάτησα το internet.Μου ανοίγει το εικονίδιο της σύνδεσης αλλά όταν πατάω σελίδα ούτε κατεβάζει ούτε ανεβάζει.θέλει καμία άλλη ρύθμιση????plz help.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το touch screen παει μαζι με την οθονη,αρα πρεπει να αλλαξεις και οθονη

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Το P900 το έχω εδώ και 3 χρόνια. Έχει χαλάσει το touch screen. Τί μπορώ να κάνω? Σε ποιό service μπορώ να απευθυνθώ?

 

Eιχα αλλαξει πριν χρονια στο 9v., αλλα δεν θυμαμαι ποσο

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα μπορούσα κι εγώ; :O

 

Ναι, αμέ. Δες εδώ όπου γίνεται εκτενής αναφορά σχετικά με το θέμα.;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...