Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

εγκατέστησα πρίν μερικές μέρες στο κινητό το facewarp και έβαλα και το σχετικό "βοηθητικο" αρχείο για να λειτουργεί καλύτερα, αλλά απ οσο είδα το πρόγραμμα εξακολουθεί να είναι demo και το οποίο έληξε.

Τεσπά, αποφασίζω να το απεγκαταστήσω, πάω στο μενού των απεγκαταστάσεων βρίσκω την εφαμογή, την επιλέγω, επιβεβαιώνω την διαδικασία και μετα απο 2-3 δευτερόλεπτα μου πετάει μήνυμα οτι "Ανεπαρκής μνήμη για την απεγκατάσταση" :blink:

Δοκίμασα με το Sman και το Stacker να αυξήσω την διαθέσιμη μνήμη (compress memory κλπ.) αλλά και πάλι τα ίδια.

 

Τι να κάνω λοιπόν? :confused:

 

Δοκίμασε πρώτα να το κάνεις εγκατάσταση και πάλι έτσι όπως είναι (πάνω από το παλιό). Θα σε ρωτήσει κάποια στιγμή αν θέλεις να κάνει απεγκατάσταση την προηγούμενη έκδοση. Πατάς yes και συνεχίζεις την εγκατάσταση. Τέλος, δες αν μπορείς τώρα να κάνεις απεγκατάσταση την εφαρμογή κανονικά.

 

Αν δεν γίνει πάλι κάτι, τότε όταν πας να περάσεις το πρόγραμμα και πάλι και σε ρωτήσει για απεγκατάσταση-αντικατάσταση της παλιάς έκδοσης, πατάς πάλι yes και όταν αρχίσει η νέα εγκατάσταση, πάτησε το άκυρο.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, παλιότερα είχε γραφτεί εδω μέσα για ένα file manager για το P900 (για File management μέσω του PC). Τον είχα κατεβάσει και ήταν πολύ καλός. Δυστυχώς μετά απο΄ένα απροσδόκητο φορμάτ του δίσκου μου το έχασα.

 

Γνωρίζει κάποιος ποιός είναι και από που μπορώ να τον κατεβάσω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παλιότερα είχε γραφτεί εδω μέσα για ένα file manager για το P900 (για File management μέσω του PC). Τον είχα κατεβάσει και ήταν πολύ καλός. Δυστυχώς μετά απο΄ένα απροσδόκητο φορμάτ του δίσκου μου το έχασα.

 

Γνωρίζει κάποιος ποιός είναι και από που μπορώ να τον κατεβάσω?

 

Ευχαριστώ

PC File Manager by Epocware

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις της ρυθμισεις για gmail στην σειρα ρχχχ ;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις της ρυθμισεις για gmail στην σειρα ρχχχ ;

 

Ελα μου ντέ και εγώ αυτό ψάχνω τώρα και καιρό!!

Link to comment
Share on other sites

Ελα μου ντέ και εγώ αυτό ψάχνω τώρα και καιρό!!

 

Δείτε αν δουλεύει με τις παρακάτω ρυθμίσεις:

http://gmail.google.com/support/bin/answer.py?answer=13276

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αν δουλεύει με τις παρακάτω ρυθμίσεις:

http://gmail.google.com/support/bin/answer.py?answer=13276

 

Δυστυχώς Περρή δεν έγινε τίποτα!!

Δεν ξέρω ο Μαθιός αν έκανε τίποτα!!

Μαθιό λέγε πατριώτη έκανες τίποτα??

 

Δέιτε τα συνημμένα!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Περρή δεν έγινε τίποτα!!

Δεν ξέρω ο Μαθιός αν έκανε τίποτα!!

Μαθιό λέγε πατριώτη έκανες τίποτα??

 

Δέιτε τα συνημμένα!!

της εκανα αλλα τιποτα. (βασικα ειναι για εναν φιλο μου με ρ900)
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

της εκανα αλλα τιποτα. (βασικα ειναι για εναν φιλο μου με ρ900)

Υποθέτω ότι στο Outook λαμβάνεται κανονικά τα μηνύματα από το Gmail. Στο "Forwarding and POP" στα settings της σελίδας του Gmail, πρέπει να κάνετε Enable POP for all mail.

 

Αν δεν γίνει πάλι κάτι, δείτε το ProfiMail που δουλεύει (υποτίθεται) με το gmail.

 

Πριν δοκιμάσεις με το Profimail, δες αν γίνει κάτι με το να βάλεις στις ρυθμίσεις:

Incoming Port : 995

Outgoing port : 465 / 587

 

και τσέκαρε και το use SMTP authentication.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια και χαρά σε όλους. Έχω ένα P900 το οποίο μου το έφερε ένας φίλος (επειδή δεν έχει Internet) για να του κάνω αναβάθμιση αλλά δεν τα έχω καταφέρει μέχρι τώρα. Κάνω όλη την διαδικασία φτάνω στο σημείο της προετοιμασίας της συσκευής, ενεργοποιείτε και απενεργοποιείτε η συσκευή περιμένω κάποια ώρα και μετά μου βγάζει πρόβλημα επικοινωνίας με το τηλέφωνο. Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει; Ευχαριστώ προκαταβολικά για την πολύτιμη βοήθεια σας.
Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Γεια και χαρά σε όλους. Έχω ένα P900 το οποίο μου το έφερε ένας φίλος (επειδή δεν έχει Internet) για να του κάνω αναβάθμιση αλλά δεν τα έχω καταφέρει μέχρι τώρα. Κάνω όλη την διαδικασία φτάνω στο σημείο της προετοιμασίας της συσκευής, ενεργοποιείτε και απενεργοποιείτε η συσκευή περιμένω κάποια ώρα και μετά μου βγάζει πρόβλημα επικοινωνίας με το τηλέφωνο. Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει; Ευχαριστώ προκαταβολικά για την πολύτιμη βοήθεια σας.
ριξε μια ματια στο faq που υπαρχει στα επισημασμενα μηπως δεν κανεις κατι απο αυτα :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, την είδα αργά αλλά τελικά το έλυσα το πρόβλημα. Ευχαριστώ και πάλι.
Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Please help....

Thelo na alaxo memory stick. Exo kapia pragmata sto palio MS kai thelo na ta peraso sto neo xoris na xriasti na kano xana egatastasi apo tin arxi...

Pos mpori na gini auto?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις backup (μόνο τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης), αλλάζεις κάρτα και επαναφέρεις το backup με τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης στη συσκευή. Δοκιμασμένη λύση. ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Δεν μπόρεσα να το βρώ πουθενά, μήπως ξέρει κανείς?

 

Στη Vodafone, η αναφορά παράδοσης για μηνύματα, ειναι να βάλεις *# μπροστά στο μήνυμα, στην COSMOTE και ΤΙΜ? Ξέρει κανείς?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΡΤΑ MS DUO ΣΤΟ P900 ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ . ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΡΤΑ MS DUO ΣΤΟ P900 ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ . ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ?
ναι φιλε αν το κανεις 910 ;) διαβασε στο σχετικο thread τα υπερ και τα κατα ;)
Link to comment
Share on other sites

Filoi,

Prospathw na kanw format sto memory stick apo to control panel klp kai mou bgazei diarkws oti "brisketai se xrisi".

Kaneis, kamia idea?

Thanks

 

Κατέβασε τον TaskMan.

Κάνε εγκατάσταση το πρόγραμμα στο κινητό.

Τρέξτο και πάτα στο Close All για να κλείσουν οι εφαρμογές που τρέχουν στο backround.

Κλείσε και τον TaskMan και δοκίμασε πάλι να κάνεις φορμάτ στην κάρτα μνήμης.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

KSEREI KANEIS PWS MPORW NA PERASW TO S****L GIA TA GAMES "NIGHTMARE" & "MOTORACE" GIATI H PLATFORMA POY MOY EMFANIZEI STO KINITO ENV EXEI GRAMATA GRAFEI MONO NOYMERA!!!!!

 

Επειδή είμαι στην δουλειά τώρα και δεν μπορώ να δω τι παίζει με αυτό που ψάχνεις, τσέκαρα μόνο ότι για το σι riα λ βάζεις αριθμούς (στο nightmare τουλάχιστον που είδα τώρα, βγάζει αριθμούς ο κει gen. αυτούς πρέπει να περάσες).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...