Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά σας,

είμαι ένας κάτοχος P900 εδω και αρκετό καιρό αλλά ποτε μέχρι τώρα δεν έκατσα να ασχοληθώ με εφαρμογές για το κινητό.

Διαβάζοντας εδώ λοιπόν βρήκα κάποια αναφορά για ένα site με προγράμματα και πολλά αλλα (το p800stuff.com), αλλά επειδή internet εχω μόνο στη δουλειά και ο proxy μου κόβει κάποια link όπως και κάποιες σελιδες απο το παράπανω site, θα ήθελα να μου στείλει κάποις με pm οτι άλλο site υπάρχει για το κινητό, που μπορώ να κατεβάσω προγράμματα, παιχνίδια, themes κλπ.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν η έκδοση R5B02 είναι η τελευταία για αυτό το κινητό. (Αυτό μου λέει το site της SE όταν πάω για αναβάθμιση) Είναι λιγό παλιά δεν είναι;;;;

 

Ευχαριστώ. :)

--- SUZUKI IGNIS Sport ---

------ 4 ever ------

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση R5A02 και σε 4 προσπάθειες να κάνω restore, κάθε φορά μου παρουσιάζει πρόβλημα με διαφορετικά αρχεία και το restore δεν ολοκληρώνεται. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον και πως το αντιμετώπισε?
Link to comment
Share on other sites

gia sas. evala sto kinito to programma documentstogo kai den anagnorizei ta ellinika grammata.mipos gnorizi kanei pos tha anagnorizi ellinika?

euharisto...

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

gia sas. evala sto kinito to programma documentstogo kai den anagnorizei ta ellinika grammata.mipos gnorizi kanei pos tha anagnorizi ellinika?

euharisto...

Κατεβάσε τα Greek Arial Fonts και πέρασέ τα στο c:/system/fonts του κινητού (με τον Pc file manager κάντο από το pc). Κρατήσε πρώτα ένα αντίγραφο από τα υπάρχοντα αρχεία του c:/system/fonts του κινητού, στο pc. Μετά περνάς τα νέα fonts. Όταν ζητήσει να κάνεις αντικατάσταση, επιλέγεις "Ναι". Τέλος, κάνεις επανεκκίνηση στο κινητό.

 

Δες μετά αν βλέπει τα Ελληνικά το πρόγραμμα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

file florinaperis s euxaristo gia ti voithia. Ekana oti mou eipes alla tipota. Exakolouthi to documentstogo na min dehete ta ellinika.

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

file florinaperis s euxaristo gia ti voithia. Ekana oti mou eipes alla tipota. Exakolouthi to documentstogo na min dehete ta ellinika.

 

Δεν το έχω δουλέψει πολύ το πρόγραμμα αυτό, όμως ίσως η γραμματοσειρά που έχει το αρχείο να μην μπορεί να φανεί στο πρόγραμμα. Στείλτου ένα αρχείο Doc με άλλη γραμματοσειρά.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

file florinaperis s euxaristo gia ti voithia. Ekana oti mou eipes alla tipota. Exakolouthi to documentstogo na min dehete ta ellinika.
γιατι φιλε μου παιδαυεσαι αδικα και δεν βαζεις το quickoffice που κανει την ιδια δουλεια.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

p900

 

 

 

 

geia sas thelo na kano reset tio p900 moy alla exo ksexasei to kodiko poy topy exo valei..

 

 

eiparxei alli lisi na kano reset ???

 

 

eyxaristo. poli.

 

 

xristos

κάνε format από το κρυφό μενού.νομίζω από εκεί δεν θέλει κωδικό ;)

-M-I-C-H-A-E-L-
Link to comment
Share on other sites

p900

 

 

 

 

geia sas thelo na kano reset tio p900 moy alla exo ksexasei to kodiko poy topy exo valei..

 

 

eiparxei alli lisi na kano reset ???

 

 

eyxaristo. poli.

 

 

xristos

εαν ενοιεις το κωδικο κλειδωματος φιλε μου,ουτε με φορματ δεν επανερχεται μονο με επισκεψη στο κοντινοτερο sonyericsson service μαζι με αποδειξη αγορας του τηλεφωνου επανερχεται...... ;)
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Mia aplh erwthsh: Pws mporoume ti commands prepei na valoume sta k.e.y.g.e.n.s gia to advanced english dictionary kai gia to the world factbook. Eixe odigies sto p800suff.com alla twra den doulevei. Sas parakalw mhn to prosperasete. Thanks in advance.

 

BTW EIMAI BOULGARIA KAI TO PC DEN EXEI ELLHNIKA SO I'M SORRY FOR MY GREEKLISH!!!

Link to comment
Share on other sites

re c to ekana kai me tous dio tropous pou mou eipes alla kai tis dio fores den mou dextike to kwdiko!otan ebgala ta dio teleutaia psifia apo to IMEI mou eipe oti prepei na einai 15 arithmoi!meta tous ebala olous mou ebgale ton kwdiko ton ebala kai mou eipe pali code rejected....ti mperdema kai auto.... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

re c to ekana kai me tous dio tropous pou mou eipes alla kai tis dio fores den mou dextike to kwdiko!otan ebgala ta dio teleutaia psifia apo to IMEI mou eipe oti prepei na einai 15 arithmoi!meta tous ebala olous mou ebgale ton kwdiko ton ebala kai mou eipe pali code rejected....ti mperdema kai auto.... :wacko:

 

 

filarako otan vazis ton kodiko na vazis kai tis pavles. etsi tha einai ola ok.

 

mipos ehei kaneis to k***** gia to slovoed? funpao@yahoo.gr

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εστειλα μεσω υπερυθρων καποια βιντεακια στο κινητο & αποθηκευτηκαν στην ασυρματη...πως μπορω να τα περασω σε φακελους,ετσι ωστε να τα μεταφερω απο εκει?Τα βιντεο ειναι σε μορφη αρχειων που παιζει το smartmovie...με τα κλασικα mp4 δεν ειχα προβλημα να τα ταξινομησω οπως ηθελα εγω,αλλα με αυτα... :worry: :confused: :(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ?? Το P910i έχει φωνητική κλήση ? Αν όχι υπάρχει κάποιο σχετικό πρόγραμμα ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ?? Το P910i έχει φωνητική κλήση ? Αν όχι υπάρχει κάποιο σχετικό πρόγραμμα ?

Έχει. Για να προσθέσεις φωνητική εντολή σε μια επαφή, στην καρτέλα που την επεξεργάζεσαι κάνεις κλικ στο εικονίδιο με το συνεφάκι.

Επίσης το κινητό εκτός από φωνητική κλήση έχει φωνητική απάντηση\απόριψη κλήσης καθώς και "μαγική λέξη", για την ενεργοποίηση των φνητικών εντολών δίχως το πάτημα κάποιου κουμπιού.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μεσω υπερυθρων καποια βιντεακια στο κινητο & αποθηκευτηκαν στην ασυρματη...πως μπορω να τα περασω σε φακελους,ετσι ωστε να τα μεταφερω απο εκει?Τα βιντεο ειναι σε μορφη αρχειων που παιζει το smartmovie...με τα κλασικα mp4 δεν ειχα προβλημα να τα ταξινομησω οπως ηθελα εγω,αλλα με αυτα... :worry: :confused: :(
αναπαραγωγη και μετα καθως παιζει επεξ και αποθηκευση ως.... και ανοιγει ενα παραθυρο με την διαδρομη που θελεις π.χ εσωτερικη μνημη η εξωτερικη μνημη.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Paidia mia erothsh: vrika kapoia themes kapou, pou merika einai *.ztr kai kapoia alla apla exoun ena xml kati mbm kai kati eikones... pos ginete egatastash se ayta ta themes?

 

thanks

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

αναπαραγωγη και μετα καθως παιζει επεξ και αποθηκευση ως.... και ανοιγει ενα παραθυρο με την διαδρομη που θελεις π.χ εσωτερικη μνημη η εξωτερικη μνημη.

μέσα στο φακελο "Βίντεο" υπάρχει ένας φάκελος "smartmovie".πέτα τα εκεί αν θες;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Paidia mia erothsh: vrika kapoia themes kapou, pou merika einai *.ztr kai kapoia alla apla exoun ena xml kati mbm kai kati eikones... pos ginete egatastash se ayta ta themes?

 

thanks

τα θεματα αυτα με καταληξη ztr ειναι για το tracker δεν τα αναγνωριζει η σειρα 900 εαν εγκαταστησεις το tracker θα μορεις να αλλαξεις τα θεματα αυτα ΜΟΝΟ για το συγκεκριμενο προγραμμα και ονομαζονται ''skins''
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

μέσα στο φακελο "Βίντεο" υπάρχει ένας φάκελος "smartmovie".πέτα τα εκεί αν θες;)
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΚΕΛΛΟΣ SMARTMOVIE ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ ΤΟ SMARTMOVIE ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΛΕΣ Μ*****Σ
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΚΕΛΛΟΣ SMARTMOVIE ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ ΤΟ SMARTMOVIE ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΛΕΣ Μ*****Σ

Δεν σε έπιασα ρε φίλε!!!!:mad:

από την στιγμή που το παιδί θέλει να βάλει μέσα αρχεία .avi και ξέρει ότι τα παίζει με smartmovie,σημαίνει ότι το πρόγραμμα το έχει εγκαταστημένο ήδη!!!!

άρα υπάρχει και ο φάκελος και μπορεί κάλλιστα να τα τοποθετήσει εκεί μέσα!!

το πρόβλημα σου δεν κατάλαβα ποιο είναι;;;;;;;;;;;;;;:mad::mad:

για συμμαζέψου λίγο λέω...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

mathios ετσι οπως τα λεει ο papathvas ειναι,μη νευριαζεις χωρις λογο... :rolleyes: ;) θελω να σας ρωτησω & κατι αλλο...οταν στελνω ενα μεγαλο βιντεο (πχ. 40 ΜΒ)στο κινητο,αυτο το αποθηκευει στηη μνημη του τηλεφωνου με αποτελεσμα να μου λεει οτι δε χωραει αλλο,ενω η εξτρα μνημη ειναι ελευθερη!Φυσικα,η αποστολη διακοπτεται,καθως δεν υπαρχει επαρκης μνημη στη συσκευη... :( ακομα & να τα σβησω ολα,15ΜΒ ελευθερα θα μεινουν...πως μπορω να τα στελνω απευθειας στο memory stick,ωστε να μην γεμιζει το τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...